Filmy | TVN | TVN7 | TVN Fabuła | Metro

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Filmy w TVN

Post autor: pawell »

Też to zauważyłem. :D Jutro w "Megahicie" Polsatu "Lara Croft: Tomb Raider", a ten film z kolei wcześniej był na TVN. :> Ciekawy jestem jak przedstawią się wyniki tej "wymiany" (w której stacji więcej widzów przyciągną/-ęły). :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Filmy w TVN

Post autor: Adrian ;P »

2 część Lary Croft będzie za kilka tygodni w TVN więc nie rozumiem tego :roll: Ale takich ''wymian'' filmów było jeszcze kilka :] TVN wyemitował kiedyś film ''Córka prezydenta''. W te święta Bożego Narodzenia Polsat wyemitował ten film jako ''Prezydencka córka''. A w Wielkanoc flm będzie emitowany z nów w TVN z tego, co widziałem w programie... :hmm:
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Filmy w TVN

Post autor: r_r16 »

W tę Wielkanoc zauważyłem, że wiele filmów, które dotychczas pokazywał TVN tym razem wyemitowała TVP. "Joe Black", "Babe - świnka w mieście" - TVP 2, "Flinstonowie", "Flinstonowie - niech żyje Rock Vegas", "Kochany urwis", - TVP 1.

Mam pytanie w związku z tym: na czym polega zakup filmu przez telewizję? Czy dana stacja kupuje prawa do emisji filmu na określony czas, określoną ilość emisji?
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Re: Filmy w TVN

Post autor: podmark »

r_r16 pisze:na czym polega zakup filmu przez telewizję? Czy dana stacja kupuje prawa do emisji filmu na określony czas, określoną ilość emisji?
Wszystko zależy jaka firma zajmuje się dystrybucją filmów :). Niektóre licencje mają jasno określoną ilość emisji danego filmu, a niektóre są na określony czas, np. 2 lata.

A co do emisji w publicznej filmów znanych z TVN - widocznie pochodziły od tego samego dystrybutora i TVP uznało, że dużą część pakietu filmów jaką nabyli dadzą w święta :).
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Filmy w TVN

Post autor: r_r16 »

Czyli dystrybutor może sprzedać prawa do emisji filmu jednocześnie dwóm stacjom (np. TVN i TVP)?
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Re: Filmy w TVN

Post autor: podmark »

To również zależy od rodzaju zawartej umowy - każda licząca się stacja telewizyjna chce mieć prawa na wyłączność. To jest również przedmiotem negocjacji - żeby nie dochodziło do absurdalnych sytuacji, jak to się zdarza w Tele5, że za tydzień ten sam film emituje np. Puls.

Prawa TVN do wyświetlania filmu widocznie się przedawniły, nie chcieli ich przedłużać, to publiczna to nabyła.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Filmy w TVN

Post autor: r_r16 »

Aha, czyli z tego wynika, że nie ma jakichś typowych reguł. W każdym razie dzięki za wyjaśnienie. :D
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Filmy w TVN

Post autor: r_r16 »

W piątek, 9 maja o 20.00 w TVN premiera telewizyjna filmu "Harry Potter i czara ognia", a o 23.15 "Złodziej życia" (bardzo fajny film :D ). Tydzień później "Wyspa", 14 maja (środa) "Constantine", zaś 23 maja "W 80 dni dookoła świata".
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Filmy w TVN

Post autor: Adrian ;P »

Wracając do tematu, tego, że inne stacje emitują filmy, które zawsze był w TVN: 26 kwietnia na Jedynce będzie ''Park Jurajski, a 18 kwietnia na Polsacie ''Inni'' ...
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: Filmy w TVN

Post autor: ktos »

W Piątek 9 Maja Premiera "Harry Potter i Czara Ognia " o 20:00 :D
chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Re: Filmy w TVN

Post autor: chandler »

ktos pisze:W Piątek 9 Maja Premiera "Harry Potter i Czara Ognia " o 20:00 :D
Ej, nie czytasz postów. Użytkownik r_r16 napisał, że 9 maja jest Harry Potter.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Filmy w TVN

Post autor: Adrian ;P »

TVN podał ramówkę na czerwiec. Zobaczymy takie filmy jak:
1 czerwca 20:00 - Pieniądze to nie wszystko
1 czerwca 12:45 - Złote Dziecko
5 czerwca 22:30 - Jestem Sam
6 czerwca 20:00 - Szósty Dzień
8 czerwca 20:00 - List w butelce
11 czerwca - 23:30 Austin Powers II:Szpieg, który nie umiera nigdy
14 czerwca 21:10 - Czego pragną dziewczyny
14 czerwca 23:15 - Dzień Swira
18 czerwca 23:30 - Austin Powers i Złoty Członek
22 czerwca 20:00 - Ostatnia misja

Podsumowując jest jeszcze masa innych filmów. W czerwcu nic specjalnego nie ma. Załuję tylko, że Dzień świra puszczony będzie dopiero o 23:15 ...
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Filmy w TVN

Post autor: r_r16 »

Czy "Pieniądze to nie wszystko" nie było na Boże Narodzenie?! Pół roku przerwy to za mało...
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Filmy w TVN

Post autor: Adrian ;P »

Hym.... Czy tylko mi coś tutaj nie gra :roll: W reklamach ''W 80 dni dookoła świata'' był z dubbingiem. A teraz jest z lektorem :? O co tutaj chodzi?
MACIEK23
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 24 maja 2006, 17:27

Re: Filmy w TVN

Post autor: MACIEK23 »

Bo zapowiedź pewnie była montowana z materiałów ze zwiastuna kinowego, który istniał tylko w wersji z dubbingiem. Pewnie uznali, że do emisji filmu w telewizji lepiej będzie go udźwiękowić za pomocą lektora.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości