Tomasz Lis

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Post autor: maxxx »

A jesteś pewien, że ona osobiście raczyła ich tymi rewelacjami, czy może Super Express sam sobie uszył artykuły i wywiady?! Bo wybacz, ale SE nie pretenduje do bycia wiarygodnym źródłem, tego typu pseudogazetki właśnie bazują na naiwności ludzi, którzy ślepo wierzą we wszystko co jest w nich napisane. A skoro Tomasz Lis podjął decyzję, by oddać sprawę do sądu to znaczy, że ktoś tu się mijał z prawdą.
No własnie. A poza tym niby jaki Lis miałby interes w tym żeby wspólnie z piłkarzami dowalić policji :> Jak w wielu sprawach nie moge go zrozumieć tym akurat razem wydaje mi sie, ze to co pisza te superaki to piramidalne bzdury :neutral:
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Tomasz Lis

Post autor: piotrek888 »

Wy go traktujecie jak jakiegoś boga bez przesady on chyba też się myli
arczi
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2218
Rejestracja: sobota 07 lip 2007, 11:27

Re: Tomasz Lis

Post autor: arczi »

piotrek888 pisze:Wy go traktujecie jak jakiegoś boga bez przesady on chyba też się myli
W czym sie myli :> W tym, ze szmatławce bez przerwy piszą jakies bzdury na temat niego i jego zony?
Mysle, ze nikt go za boga nie uwaza. Trzeba czasem brać poprawke na to, że w SE nie piszą prawdy. Juz widze jak Hanka leciałaby do nich zwierzać sie ze swojego zycia :]
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Tomasz Lis

Post autor: Nika »

piotrek888 pisze:Wy go traktujecie jak jakiegoś boga bez przesady on chyba też się myli
Idąc wedle Twojej logiki, w takim razie Twoim bogiem jest Super Express. :>
A tak serio to chyba sobie żartujesz stawiając taką powyższą tezę, tu nie chodzi nawet o Lisa, a o niemal każdą osobe, która jest opisywana przez te bzdurne szmatławce.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tomasz Lis

Post autor: pop »

Dziś od rana w radiu lecą spoty, które informują, że w dzisiejszym programie "Tomasz Lis na żywo" zostaną pokazane nieemitowane taśmy, na których Lech Wałęsa dowiaduje się, że otrzymał Nobla. Problem w tym, że TVN pokazał to już tydzień temu...
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tomasz Lis

Post autor: pop »

W najbliższy wtorek Tomasz Lis będzie u Kuby Wojewódzkiego i opowie o swoim małym kłopocie. :D
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Faktomaniak
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 247
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Tomasz Lis

Post autor: Faktomaniak »

Pierwszy konflikt na lini Tomasz Lis - TVP

]TVP złamała kontrakt z T. Lisem - poszło o wywiad z Michnikiem
Jedynka nie wyemitowała w poniedziałek po wieczornych "Wiadomościach" zwiastuna programu Dwójki "Tomasz Lis na żywo" - mimo że od początku sezonu robiła to co tydzień.
Z informacji "Presserwisu" wynika, że emisję zwiastuna w autopromocyjnym bloku po "Wiadomościach" Jedynki Tomasz Lis zastrzegł w aneksie do kontraktu z Telewizją Polską.

Aneks obowiązuje od wprowadzenia jesiennej ramówki (zmieniono wtedy porę emisji programu z 21.10 na 21.40). Zapowiedzi programu Lisa są elementem stosowanej w TVP tzw. cross promocji (programy Jedynki zapowiada się w Dwójce i odwrotnie). Ale w poniedziałek 3 listopada, kiedy gościem Lisa był redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik, Jedynka zwiastuna nie pokazała. – Nie chodziło o Michnika. Po prostu nie wiadomo, czy cross promocja rzeczywiście coś daje. Czekamy dopiero na wyniki jej efektywności – mówi dyrektor TVP 1 Dorota Macieja.

– Wyjaśnimy tę sprawę, ale to nic wielkiego – bagatelizuje z kolei dyrektor TVP 2 Wojciech Pawlak.

Nieoficjalnie "Presserwis" dowiedział się, że Tomasz Lis nie krył zdenerwowania i domagał się wyjaśnienia sprawy. Wczoraj nie udało się nam z nim skontaktować.
Co ciekawe w poniedziałek Wiadomości prowadziła ... Hanna Lis. :mhm:
NOWA ERA W TVN
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Tomasz Lis

Post autor: TVN_FAN »

Fakt pisze:Sztandarowy program publicystyczny TVP "Tomasz Lis na żywo", wbrew swojej nazwie, nie zawsze transmitowany jest na żywo. Wydanie z 27 października zostało puszczone z playbacku. Podobno z powodu planów wyjazdowych samego Lisa...

Gdy Tomasz Lis (42 l.) wracał po wielu latach do telewizji publicznej, medialne szaleństwo towarzyszące temu wydarzeniu można było porównać chyba tylko do tego, co mogłoby się zdarzyć, gdyby The Beatles reaktywowali się w oryginalnym składzie. I o ile w przypadku czwórki z Liverpoolu jest to niemożliwe, o tyle Lis miał być dla telewizji publicznej w walce z konkurencją bronią naprawdę wielkiego kalibru.

I był – nadawany na żywo w poniedziałkowy wieczór program bił wszelkie rekordy popularności. Formuła programu zdobyła sympatię widzów – Lis i jego goście na żywo komentują najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne w kraju oraz na świecie, a to wszystko poprzetykane jest wstawkami nagrywanymi wcześniej.

Inaczej jednak stało się w poniedziałek 27 października. Gośćmi Lisa byli politycy: Grzegorz Napieralski (34 l.), Eugeniusz Kłopotek (55 l.), Joachim Brudziński (40 l.), Stefan Niesiołowski (64 l.) w studiu oraz Władysław Frasyniuk, z którym łączono się za pomocą wideotelefonu. Wszyscy oni w studiu pojawili się w czwartek 23 października.

– Byłem gościem ostatniego odcinka programu „Tomasz Lis na żywo” w telewizyjnej Dwójce i muszę przyznać, że program wbrew nazwie nie był na żywo – potwierdza w rozmowie z Faktem Eugeniusz Kłopotek z PSL. – Z tego, co sobie przypominam, było to związane z jakimś zagranicznym wyjazdem redaktora Lisa. Bodajże do Stanów Zjednoczonych – mówi Kłopotek.

Dwaj inni uczestnicy programu w rozmowie z Faktem potwierdzili, że program nagrywany był w czwartek koło godziny 20.

– Tydzień temu program Tomasza Lisa szedł, jak my to mówimy, z puszki. Czyli był nakręcony kilka dni wcześniej – mówi Faktowi pragnący zachować anonimowość pracownik TVP. – To jest skandal, bo wszystkim się wmawia, że to prawdziwe polityczne show na żywo!

Cóż, nazwa programu sugeruje, że rzeczywiście jest on prowadzony w takiej formule. Jak jednak widać, nie zawsze nazwa pokrywa się z tym, co widzimy na ekranie...
Jak dla mnie troszkę dziwne zachowanie :?
ZIMA
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tomasz Lis

Post autor: pop »

Kurczę, tak po tych wyborach w Stanach pomyślałem sobie, że fajnie byłoby u nas mieć takiego Obamę, który poprowadziłby cały kraj i naród w kierunku zmian. Oczywiście długo się nie trzeba zastanawiać i chyba każdemu na myśl od razu przychodzi Lis. Za nim - dziennikarzem nie przepadam, ale w roli prezydenta sprawdziłby się bez wątpienia. Chyba nie muszę mówić dlaczego. Poza tym z łatwością potrafiłby porwać tłum.

Ostatnio Wojewódzki spytał się go czy będzie kandydował, ale jakoś ten fragment niestety przegapiłem. Co Lis odpowiedział? Ma ktoś nagrany ten fragment?

Oczywiście nie mówię tu o 2010 roku, bo to raczej kompletnie nierealne, ale może za 10, 15 lat... Kto wie.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Re: Tomasz Lis

Post autor: Ptr15 »

pop pisze:Ostatnio Wojewódzki spytał się go czy będzie kandydował, ale jakoś ten fragment niestety przegapiłem. Co Lis odpowiedział? Ma ktoś nagrany ten fragment?
Lis odpowiedział, że to było 5 lat temu i nie ma do czego wracać. Powiedział to tak, jakby sie wstydził tej swojej poprzedniej kandydatury. Nie sądzę, żeby chciał ponownie wystartować.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tomasz Lis

Post autor: pop »

Ptr15 pisze:Powiedział to tak, jakby sie wstydził tej swojej poprzedniej kandydatury. Nie sądzę, żeby chciał ponownie wystartować.
Nie miał się czego wstydzić, przecież nie kandydował. Pojawił się tylko w kilku sondażach.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tomasz Lis

Post autor: pop »

No proszę, minęło kilka dni od kiedy to napisałem i Lis pojawił się w sondażu. Chyba pierwszym po kilku latach.

:arrow: http://pl.youtube.com/watch?v=j3GwJqiUExM
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tomasz Lis

Post autor: pop »

medialink.pl pisze:Spośród polskich programów publicystycznych, największą oglądalność w październiku i listopadzie br. miał "Tomasz Lis na żywo".

Poniedziałkowy program Tomasza Lisa zgromadził przed telewizorami w analizowanych miesiącach średnio 3,09 mln widzów a udział w rynku kształtował się na poziomie 24,01 proc. TVP2 była liderem tego pasma a na kolejnych miejscach w zestawieniu znalazły się telewizje Polsat (z 23,84 proc. udziału w rynku) i TVN, który zainteresował 20,98 proc. widowni.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Faktomaniak
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 247
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Tomasz Lis

Post autor: Faktomaniak »

TVP przejrzy wydatki na program Tomasza Lisa.

Zarząd TVP zweryfikuje plany transmisji komercyjnych widowisk na 2009 r. - powiedział członek zarządu Sławomir Siwek. Dotyczy to między innymi "Róż Gali" oraz programu "Tomasz Lis na żywo".

Decyzja zarządu jest następstwem ubiegłotygodniowej transmisji "Róż Gali". Podczas tego widowiska, współorganizowanego przez TVP i kolorowy tygodnik o życiu gwiazd nagrodzono "najpiękniejszych" w licznych kategoriach. Wybrano m.in. "najpiękniejszą parę", którą zostali Tomasz Raczek i Marcin Szczygielski, "pięknym dziś" został Artur Boruc, a "piękną zawsze" Krystyna Janda.

- Poprosiłem dyrektora Dwójki pana Wojciecha Pawlaka o przedstawienie oceny organizacji podobnych widowisk. "Róże Gali" były tylko przykładem. Nas interesuje ocena, czy TVP nie jest instrumentalnie wykorzystywana do propagowania linii programowej, polityki redakcyjnej i wreszcie kryptoreklamy tych pism - powiedział Siwek. - Każda gazeta ma jakąś linię i politykę, niekoniecznie musi być to tożsame z polityką programową TVP, która jest określona w ustawie - dodał.

- W związku z tym na następne posiedzenie zarządu biuro programowe ma przedstawić plany tego typu widowisk na 2009 r., a zarząd ma je poddać weryfikacji i ocenie - powiedział Siwek.

Ponadto wnioskował on też by TVP2, biura: reklamy i finansów przedstawiły rozliczenia kosztów pięcioletniej już współpracy TVP z "Galą" oraz "wszystkich kosztów związanych z realizacją kontraktów z Tomaszem Lisem".

- Ja głosowałem przeciwko temu kontraktowi, więc chciałbym zobaczyć po pewnym czasie jak wygląda jego realizacja, ile to kosztuje telewizję - wyjaśnił Siwek.

Temat transmisji komercyjnych imprez zajmuje władze TVP nie po raz pierwszy. W ubiegłym roku (także po transmisji "Róż Gali") rada nadzorcza TVP poprosiła zarząd spółki o wyjaśnienie w sprawie zasad emisji takich programów.

Członek rady nadzorczej Krzysztof Czabański powiedział wówczas, że "zarząd i odpowiedni dyrektorzy przyrzekli analizę tej sytuacji i zapowiedzieli, że będą się zastanawiać, które z tych imprez utrzymać, a z których zrezygnować".
Źródło: Puls BIznesu


Ciekawe czy braknie pieniędzy na program Lisa w przyszłym roku.
To już drugi tak poważny zgrzyt w relacjach LIs- TVP w ostatnim czasie, po nie wyemitowaniu zapowiedzi programu z udziałem Michnika przez "Wiadomości" co przez niektórych uznane zostało za złamanie kontraktu ze strony "publicznej".
Pobyt Tomka w TVP coraz bardziej "nabiera rumieńców". Ale czego można się spodziewać po TVP ...
NOWA ERA W TVN
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Może lepiej było przyjść na klęczkach do TVN-u, ale chociaż mieć święty spokój i wolną rękę?! Dziećmi przecież we wszystkie weekendy i w co drugi tydzień, zajmuje się Hanka. Po co się pchał do TVP skoro wiedział, że to gra nie warta świeczki?! :hyh: Przecież tam każdy z każdym walczy. Teraz przekona się o tym na własnej skórze, do tej pory walczyła z tym Hanka. I jeśli PO nie uda się przejąć władzy w TVP, to Lis tam długo nie pobędzie. Zwyczajnie go wykończą.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości