[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Tak, ale skoro ekipa programu nie jest skłonna do zmian w Mam Talent, także można się spodziewać, że podobnie będzie w X Factor, co zresztą potwierdza wywiad z Iwańskim, który jest przeciwny wszelakim zmianom w tego typu programach.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Jakoś Iwański rok temu mówił, że przydałby się czwarty juror.
hothead
Początkujący
Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: sobota 11 sie 2012, 13:00

Re: X FACTOR

Post autor: hothead »

Tylko, że 4 juror to nie tylko nowa osoba w ekipie programu, lecz częściowa jego zmiana oraz większe nakłady i to już zależy od produkcji. Jednak cały czas trzymam kciuki za rozwój tego formatu w Polsce i nadal uważam, że potencjał tego programu jest u nas wykorzystywany w 30%. Niestety. W TVN nie ma czegoś takiego, że jak ktoś się nie sprawdza to się go wyrzuca, lecz zostaje na kolejne edycje. Przykładem tej tezy jest Małgorzata Foremniak i Jarosław Kuźniar.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Ja wiem, czy Foremniak się nie sprawdziła? W sumie w Wlk. Brytanii w tamtejszej edycji "MT" są też gwiazdy, które są aktorami albo prezenterami, ale niekoniecznie znają się na danych dziedzinach sztuki. "X Factor" to już co innego, bo to w końcu muzyczne show, gdzie trzeba wyłonić wokalistę, który podbije rynek muzyczny - dlatego dobrą decyzją była zamiana Sablewskiej na Okupnik. A prowadzenie to też co innego.
hothead
Początkujący
Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: sobota 11 sie 2012, 13:00

Re: X FACTOR

Post autor: hothead »

W przypadku Foremniak nie chodzi mi o jej profesję, ponieważ uważam, że aktor w jury Mam Talent! jest potrzebny. Jednak nie stawia się na twarze lubiane, które mogłyby podwyższyć oglądalność. TVN zrobił błąd obsadzając Wojewódzkiego w "X-Factor" i pozostawiając jego miejsce w Mam Talent!. Dobrze wiemy, że udział Kozyry był bojkotowany. Można było rozegrać to zupełnie inaczej, były dwa warianty. Pierwszy, stworzyć zupełnie nowe jury "X-F" nie ruszając Wojewódzkiego z jury w MT!. Drugi, ulokować Wojewódzkiego w obu panelach jurorskich. Pojawienie się nowych twarzy, na miejscach lubianych i popularnych, takich jak Wojewódzki nie robi dobrze dla programu, jednak wymiana tzw. twarz mało lubianych na nowe może być strzałem w dziesiątkę. Jednak trzeba odpowiednio rozważyć za i przeciw takich zmian.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

hothead pisze:TVN zrobił błąd obsadzając Wojewódzkiego w "X-Factor" i pozostawiając jego miejsce w Mam Talent!. Dobrze wiemy, że udział Kozyry był bojkotowany.
Nie tyle TVN zwolnił Wojewódzkiego z "Mam Talent!", ile Wojewódzki sam zrezygnował z tego programu. Poza tym - dla mnie - zmiana Wojewódzkiego na Kozyrę była strzałem w dziesiątkę. To, że inni się nie zgadzają - trudno - mają prawo do innego zdania.
hothead pisze:Można było rozegrać to zupełnie inaczej, były dwa warianty. Pierwszy, stworzyć zupełnie nowe jury "X-F" nie ruszając Wojewódzkiego z jury w MT!.
Tutaj Wojewódzki był naturalnym kandydatem na jurora "XF" - raz - TVN nie musiał organizować olbrzymich poszukiwań, dwa - w Wlk. Brytanii - Simon Cowell - był jurorem i w "Idolu" i w "X Factorze" i "Mam Talent".
hothead pisze:Drugi, ulokować Wojewódzkiego w obu panelach jurorskich. Pojawienie się nowych twarzy, na miejscach lubianych i popularnych, takich jak Wojewódzki nie robi dobrze dla programu
Już wyżej tłumaczyłem dlaczego tak nie będzie. Poza tym - uważam, że mimo kontrowersji - Wojewódzki jest jednak potrzebny programowi "X Factor", bo ma jednak świetny gust muzyczny.
hothead
Początkujący
Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: sobota 11 sie 2012, 13:00

Re: X FACTOR

Post autor: hothead »

Ja nie sugeruję, że Kozyra się nie sprawdził w MT!, lecz TVN coraz częściej stawia na sprawdzone twarze, a nie promuje nowych. Przykładem jest Masterchef, a dokładniej Magda Gessler jako przewodnicząca tego programu. Z pewnością sobie poradzi, tylko po czasie może się znudzić widowni i będzie problem bo albo zostawi pustkę w jednym, albo w drugim programie.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Dobra, ale w "Masterchefie" jest mniej znana także Anna Starmach, i zupełnie nieznany Michel Moran - z resztą w każdym jury każdego takiego programu zawsze jest jedna z osób dobrze już znana - tak jak np. Adam Sztaba, czy Elżbieta Zapendowska w "MBTM".
hothead
Początkujący
Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: sobota 11 sie 2012, 13:00

Re: X FACTOR

Post autor: hothead »

Tylko dobrze by było gdyby w "X-F" zamiast Kuby dali od razu nową osobę, która będzie na równi ze wszystkimi jurorami pod względem możliwości manewrów.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Jeśli o mnie chodzi, to dla mnie Kuba Wojewódzki idealnie sprawdza się w X Factorze. Po jego nie najlepszych występach w I edycji, w drugiej sprawdził się idealnie. Do Jarka Kuźniara i jego prowadzenia po drugiej edycji także nic nie mam. A jeśli chodzi o Roberta Kozyrę - nie lubiłem go po jego chamskich komentarzach na Sopot Festival, jednak w Mam Talent dał się poznać z całkiem innej, przyjaznej strony. Małgosia Foremniak także w mojej opinii dobrze sprawdza się w jury MT. Jedyne, co mi się u niej nie podobało, to zachowanie podczas nagrania odcinków castingowych do najnowszej edycji programu. Jej ciągłe odwracanie się do publiczności i machanie do każdego ze słodkim uśmiechem doprowadzało do lekkiego szału. :D
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

No i stało się. Marcin Spenner pierdzielnie duet z Patrycją Markowską. :D Dziś w DDTVN był materiał na ten temat.
hothead
Początkujący
Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: sobota 11 sie 2012, 13:00

Re: X FACTOR

Post autor: hothead »

Świetna informacja. Trzymam kciuki za Marcina, który jest fenomenalny i ma szansę na zrobienie kariery w naszym kraju. Duet z Markowska może być dla niego furtką do "wielkiego świata". Marcin zapowiedział, że jego debiutancka płyta będzie z coverami w nowych aranżacjach, plus singiel z Patrycją Markowską. Pierwsza płyta z coverami jakiegokolwiek uczestnika talent-show TVN-u, takie plany miała Ada Szulc, jednak nic nie słychać... nic nie widać...
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Dziś w radio słyszałem singiel Eweliny Lisowskiej, także coś się dzieje wokół uczestników II edycji.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

r_r16 pisze:Dziś w radio słyszałem singiel Eweliny Lisowskiej, także coś się dzieje wokół uczestników II edycji.
Nie dość że fajny singiel, to bardzo dobra EPka którą mam fizycznie i na telefonie. I jeszcze nowy teledysk. Gratuluję i czekam na więcej.
Co do Szpaka - powiedział, że maeriał który miał przygotowany po wydaniu debiutanckiej EPki na chwilę obecną jest dla niego i zapewne odbiorców płyty "XI" kiepski, więc zdecydował się na jego wyrzucenie i kompletowanie go na nowo. Premiera nowej pełnej płyty LP - wiosna 2013.
tvn - latem programowo najgorsza!
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

Szkoda, że nie przyszła do polskiej edycji :o
http://www.clipfish.de/special/x-factor ... gt-listen/
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości