[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X FACTOR

Post autor: Nayma »

Jeżeli miałoby to tak wyglądać również w Polsce nie zmieniając nic poza tym to ja dziękuję bardzo. I tak teraz jest to żenada, gdyby odpadała dodatkowo jeszcze jedna osoba na pewno nie wyszłoby to na dobre. Porównywać polski X Factor do brytyjskiego lub amerykańskiego nie ma na razie sensu.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

4 juror to nie problem. Jednak emisja 2 dniowa jest niemożliwa. Koszty programów LIVE są zbyt duże, tym bardziej teraz kiedy jest kryzys.. o ktorym przynajmniej tak głośno mówi TVN
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X FACTOR

Post autor: Nayma »

Według mnie wszystko zwróciłoby się w kosztach. Poza tym we wiosennej ramówce TVN-u X Factor będzie jedynym widowiskiem talent show emitowanym na żywo, więc mogliby się postarać.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Nayma pisze:Nie mamy na co narzekać w polskim X Factorze? Według mnie mamy i to na bardzo, bardzo dużo.
To tylko twoje odczucie. Nie każdy musi się z nim zgadzać.
Nayma pisze: To wszystko powinno wyglądać tak jak w Wielkiej Brytanii (chociażby na wzór sezonu 5, jeżeli podzielenie programu na dwa dni byłoby taką tragedią) albo w ogóle. Niszczenie świetnego formatu. Ktoś już wcześniej napisał, że nie zmieniają nawet grafiki, która przecież nic nie kosztuje, a to już jest szczytem.
Wszystko kwestia pieniędzy. Polskie stacje na pewno nie mają aż tak dużych budżetów, jak np. w Wlk. Brytanii.
Nayma pisze:Tym programem powinien zajmować się Rochstar.
Ale "X Factor" jest formatem należącym do FremantleMedia - stąd program nie może produkować kto inny w Polsce niż FremantleMedia Polska, który ma wyłączność w naszym kraju na te programy.
Nayma pisze:Jeszcze jedną sprawą we wszystkich programach TVN-u jest jury. Przepraszam bardzo, ale co w programie "Mam talent" robi pani Foremniak, w "You Can Dance" Kinga Rusin, w "X Factor" Kuba Wojewódzki i Tatiana Okupnik, a w "Masterchef" Ania Starmach (którą osobiście lubię, ale czy jako jurorka mogłaby wesprzeć uczestników po zakończeniu programu, pomóc im w dalszej realizacji marzeń?)?
Wystarczy spojrzeć, jak to wygląda przeważnie w innych stacjach, gdzie znajdują się sami profesjonaliści (no, pomijając Bitwę na głosy).
Polsat, "Must Be The Music" - Kora, Elżbieta Zapendowska, Adam Sztaba (nie mam pytań) oraz Wojciech "Łozo" Łozowski, któremu może do pozostałej trójki trochę brakuje, ale jego zespół istnieje już blisko 10 lat i odnosi sukcesy.
TVP2, "The Voice of Poland" - Kayah, Andrzej Piaseczny, Ania Dąbrowska, Nergal (nie mam pytań).
Przede wszystkim dowiedz te formaty programów talent-show wyglądają w oryginalnych (zagranicznych) edycjach. To, że wymienieni przez Ciebie jurorzy nie pasują w danych programach to tylko twoje zdanie. Foremniak akurat pasuje do "Mam Talent", bo to jednak format ogólny (każdy może wystąpić z dowolną umiejętnością) - chyba w brytyjskim "Mam Talent" nie ma w jury jakiegoś tancerza, czy cyrkowca. Starmach moim zdaniem świetnie się sprawdziła w MasterChefie, a Okupnik - świetnie zastąpiła Sablewską, która o muzyce mówiła niewiele, a o stylizacjach - mówiła sporo. To, że profesjonalne jury jest w "MBTM", "GTD", czy w "The Voice of Poland" - to zasługa... formuł formatów tych widowisk.
Nayma pisze:Według mnie wszystko zwróciłoby się w kosztach. Poza tym we wiosennej ramówce TVN-u X Factor będzie jedynym widowiskiem talent show emitowanym na żywo, więc mogliby się postarać.
"Top Model" ma finałowy odcinek na żywo, więc "X Factor" nie będzie jedynym widowiskiem emitowanym na żywo w TVN-ie.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Nayma pisze:Wystarczy spojrzeć, jak to wygląda przeważnie w innych stacjach, gdzie znajdują się sami profesjonaliści (no, pomijając Bitwę na głosy).
Polsat, "Must Be The Music" - Kora, Elżbieta Zapendowska, Adam Sztaba (nie mam pytań) oraz Wojciech "Łozo" Łozowski, któremu może do pozostałej trójki trochę brakuje, ale jego zespół istnieje już blisko 10 lat i odnosi sukcesy.
TVP2, "The Voice of Poland" - Kayah, Andrzej Piaseczny, Ania Dąbrowska, Nergal (nie mam pytań).
Z MBTM się zgodzę, ale wytłumacz mi co tam robi Zapendowska? Może i wie jak się śpiewa, tylko co to zmienia w tym programie? Nic. Podobnie jak Wojewódzki jest dziennikarzem muzycznym. Więc akurat jury są porównywalne. A w TVP- no cóż, Kayah i Piasek to porażki polskiego show-biznesu, z muzyką to oni nie mają dużo wspólnego, śpiewanie komerchy dla radia nie wymaga olbrzymiej wiedzy muzycznej. Nergal i Ania D. byli ok.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Nie narzekajcie już tak. Ja od zaraz to jedynie chciałbym lepszą grafikę w studio i na ekranach, no i ewolucję do przodu tak jak rok temu względem realizacji. Mówcie co chcecie, ale II edycja postawiła poprzeczkę w porównaniu do I bardzo wysoko. Ciekawe czy Iwański pozostawi już polepszone realizacyjnie MT i XF w 2013 roku w spokoju czy będzie dalej je ulepszał - czego wszystkim życze...
IV juror wg mnie pojawi się w co najmniej 4-5 serii, słyszałem nawet plotki że miał już być w III, ale nowa prowadząca to wg kierownictwa wystarczająca nowość w programie. W sumie racja, Patricia jest zupełnie inna niż Jarek, więc i program będzie wyglądał inaczej. Choć i do tego pana nic nie mam, bo program prowadził zupełnie nowatorsko jak na polskie standardy.
I nie ma co prosić o XF w Polsce takiego jakiego mają brytyjczycy, bo tego nie ma nikt. Dosłownie. Wole już naszą wersję od np. ukraińskiej, gdzie kamera podczas liveów lata w tak denerwujący sposób, że porównując to do naszego, nasza polska wersja wypada o neibo lepiej. I wolę także XF PL od USA - kiepski, kompletnie nietrafiony format na rynku amerykańskim. Jego kontynuacja po sezonie I powinna być zabroniona, tak jak TXF - Battle Of The Stars, kilka lat temu w UK. A niemiecki -brak słów. Z europejskich to najlepiej wypada prócz UK, Francja i Włochy. I wg mnie, tuż za nimi jestesmy MY. Co jak co, ale tak wysoki poziom, nawet liveów jak w II serii XF, nie było nawet w 9. sezonie w UK. Takie jest moje zdanie.
dalej...
Co do jurorów - ja nie narzekam. Prócz Kingi Rusin w YCD nie denerwuje mnie nikt. Prosilbym tylko o ewolucję osoby pana Kuby, który staje się przynudny. To nie ten sam Kuba co w I czy w II serii MT. Za takim tęsknię :)
i dalej...
TVN na wiosnę planuje 3 seriale każdy raz w tygodniu. Do tego KR, SR, Ugotowani i PPD. To sporo jak na ramówkę 1 kanału, i to w średniej sytuacji finansowej.
I zgadzam się z opinią powyżej :)
tvn - latem programowo najgorsza!
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X FACTOR

Post autor: Nayma »

Trzeciak pisze:To tylko twoje odczucie. Nie każdy musi się z nim zgadzać.
Chyba właśnie dlatego dodałam "według mnie".
Trzeciak pisze:Wszystko kwestia pieniędzy. Polskie stacje na pewno nie mają aż tak dużych budżetów, jak np. w Wlk. Brytanii.
Zmiana grafiki na scenie nie kosztuje NIC, a jest bardzo efektowna.
Trzeciak pisze:"Top Model" ma finałowy odcinek na żywo, więc "X Factor" nie będzie jedynym widowiskiem emitowanym na żywo w TVN-ie.
Jeden, jedyny, ostatni...
SevenUP pisze:Z MBTM się zgodzę, ale wytłumacz mi co tam robi Zapendowska? Może i wie jak się śpiewa, tylko co to zmienia w tym programie? Nic. Podobnie jak Wojewódzki jest dziennikarzem muzycznym. Więc akurat jury są porównywalne. A w TVP- no cóż, Kayah i Piasek to porażki polskiego show-biznesu, z muzyką to oni nie mają dużo wspólnego, śpiewanie komerchy dla radia nie wymaga olbrzymiej wiedzy muzycznej. Nergal i Ania D. byli ok.
Komentarze pani Zapendowskiej zawsze są na miejscu, na temat, o muzyce, a Kuba Wojewódzki powtarza ciągle swoje "super hitowe teksty" takie jak to, że jakiś uczestnik pokonał kogoś w wyszukiwarce google itd. Jego w ogóle nie powinno tam być. Ośmiesza nasz kraj za każdym razem przy zagranicznych gwiazdach.
Kayah jest artystką, prowadzi swoją własną wytwórnię płytową, mam na jej temat nieco inne zdanie niż Ty. A Andrzej Piaseczny może i nie tworzy ponadczasowych, wielce ambitnych dzieł, ale w "Bitwie na głosy" pokazał, jak znakomitym jest coach'em.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

SevenUP pisze:A w TVP- no cóż, Kayah i Piasek to porażki polskiego show-biznesu, z muzyką to oni nie mają dużo wspólnego, śpiewanie komerchy dla radia nie wymaga olbrzymiej wiedzy muzycznej.
Zanim zaczniesz głosić takie oceny najpierw zapoznaj się, jak ich droga zawodowa przebiegała w ciągu ostatnich trzech lat. To tak na przyszłość. Kayah ciągle tworzy nowe single i ma swoją wytwórnie muzyczną, a "Piasek" do dziś tworzy świetne utwory z Sewerynem Krajewskim (no chyba nie napiszesz o tym drugim, że jest porażką polskiej muzyki) - "Chodź, Przytul, Przebacz" do dziś jest grane w rozgłośniach radiowych, nie pisząc o tym, że razem z Krajewskim wydali świąteczną piosenkę "Wielkie świąteczne całowanie". Na dodatek - koleżanka wyżej wspomniała, że jego drużyna (moim zdaniem jak najbardziej zasłużenie) wygrała ostatnią edycję "Bitwy na głosy". Nie wspominając o tym, że uczestnik z jego drużyny podczas "TVoP" - Rafał Brzozowski - świetnie sobie radzi ostatnio na rynku muzycznym.
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Także moim zdaniem Kuba jest na wymianę. Przecież to dzięki niemu właśnie wielu dobrych uczestników, którzy powinni przejść dalej odpadali za wcześnie mam tu na myśli np. Dziewczyny z 1 edycji i Eweline z 2 edycji, która bez wątpienia okazała się największą gwiazdą wyprodukowaną przez XF.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Praca z Krajewskim to jedno, a tworzenie piosenek typu "To co dobre" itd. to drugie. Ja nigdzie nie napisałem, że nie umie śpiewać czy co, ale dla mnie on jest tylko odtwórcą tekstu. Co nie znaczy, że innych jego twórczość nie może interesować.
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: X FACTOR

Post autor: ktos »

Nayma pisze: A Andrzej Piaseczny może i nie tworzy ponadczasowych, wielce ambitnych dzieł, ale w "Bitwie na głosy" pokazał, jak znakomitym jest coach'em.
w tamtym programie dobrym coachem być to nie problem wystarczy dobrać z 3, 4 osoby dobrze śpiewające solówki które są na żywo, reszta i tak z taśmy zawsze leci :P

wy ciągle o tej grafice ludzie większej uwagi na grafikę nie zwracają uwagi, program ogląda się dla osób które w nim występują, jurorów itp. powinni dodać 4 jurora i więcej sprowadzać gwiazd lub dawać polskich które mogły by występować z nowym materiałem 8)
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

A według mnie Kuba sprawdza się genialnie w roli jurora. Po jego słabych tekstach i zagrywkach z pierwszej edycji, w drugiej zdecydowanie się poprawił. Wspomniany tekst z google słyszałem tylko raz - w wypadku Michała Szpaka. Co do wyrzucenia Eweliny - stało się dobrze, bo biedna z masakrycznie chorym gardłem nie udźwignęłaby finału. A tak to już jest, że ten kto nie wygrywa programu najczęściej odnosi sukces. Oceny Kuby w drugiej edycji bardzo mi się podobały, z wieloma się zgadzałem, wszystkie szanowałem. Jury X Factor jest jak dla mnie najlepszym jury talent show w Polsce. Tatiana - mega pozytywna osoba, która wiele wnosi do programu. Nie zgodzę się, że tam nie pasuje. To z jej ust wyszło wiele profesjonalnych ocen, uwag. Mówiła o technice śpiewu, słyszała niuanse w głosie, które należałoby poprawić. Tego typu oceny występowały wcześniej tylko w Tańcu z Gwiazdami, gdzie Iwona Pawlowicz i Piotr Galiński mówili o technice w tańcu. Tatiana mówi o technice śpiewu, stawia profesjonalne oceny, a ma do tego prawo, gdyż w Londynie uczyła się śpiewu i co nieco o tym wie. Jedyna potrzebna zmiana w jury to czwarty juror.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

SevenUP pisze:Praca z Krajewskim to jedno, a tworzenie piosenek typu "To co dobre" itd. to drugie. Ja nigdzie nie napisałem, że nie umie śpiewać czy co, ale dla mnie on jest tylko odtwórcą tekstu. Co nie znaczy, że innych jego twórczość nie może interesować.
Dobra, ale napisałeś, że jest "porażką" show-biznesu z czym się kompletnie nie zgadzam. Andrzej Piaseczny ma dystans do tego świata, co wielokrotnie udowadnia w różnych wywiadach, czy to dla Plejady, czy dla programów telewizyjnych. Jeśli można mówić kto jest "porażką" show-biznesu, to zdecydowanie Natalia Siwiec, która myśli, że po Euro 2012 złapała Pana Boga za nogi.
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Także nie umiem się z tym zgodzić, że Andrzej Piaseczny jest porażką showbiznesu. Nie ma takiej opcji. Byłem w czerwcu na jego koncercie, ludzie po prostu go kochają. Wszyscy się fantastycznie bawią przy jego muzyce. Tysiące osób bujało się przy każdym miłosnym hicie, mam ogromny sentyment do tego wykonawcy. A w programach talent show moim zdaniem radzi sobie świetnie :)
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

TVP podkrada pomysły od TVN-u, najpierw w TVoP chcieli Markowską, a teraz wzięli się za Brodkę... A tak w ogóle zdaje się, że będziemy mieli 3 muzyczne show wiosną. Totalny bezsens. Szkoda, że stacje kopiują swoje programy, zamiast samemucoś wymyśleć... Albo raczej, stacje kopiują od TVN-u...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości