[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

W Polsce chyba dla mnie tylko Brodka- ponić zresztą były takie plany. Chylińska byłaby fantastyczna, już w MT pokazała czucie jakie ma i wielokrotnie jej decyzje były trafne. Szkoda, że Edyta Bartosiewicz i Kasia Nosowska są raczej nie do "zdobycia". No może jeszcze Anita Lipnicka by pasowała.

Jeśli to 3,8 miliona będzie się trzymać, to 4. edycję mamy w kieszeni i moim zdaniem z dużą nadzieją na 'rozbudowę' programu.
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: X FACTOR

Post autor: szym »

Trzeciak pisze:
tomalapt pisze: Tatiana wypowiada się jako ogromny fachowca, ma zbyt wysokie mniemanie o sobie, w rzeczywistości sukcesy odnosiła tylko w zespole "Blue Cafe" i to nie była zasługa jej głosu, lecz tekściarzy i członków zespołu. Idąc samotną drogą, piosenkarka nie śpiewała żadnych autorskich dobrych piosenek, opinia wielu fachowców w stosunku do jej osoby i talentu muzycznego jest w większości negatywna. Myślę, że ta Pani nie zasługuje na bycie jurorką nawet programu muzycznego Polszmatu.
Ale zagranicą jednak docenili jej talent - jej wykonania i jej utwory. A to, że nie docenili jej w naszym kraju - to być może pokazuje, jak skostniały był/jest rynek muzyczny w Polsce. Dla mnie Tatiana to najmocniejsze ogniwo w jury i będę tego bronił.
Zgadzam się. Gdyby byli sami tacy jurorzy, jak Tatiana, to może i bym oglądał ten program w całości. Drugiej edycji nie oglądałem wcale, widziałem jeden odcinek trzeciej i Tatiana jest, również moim zdaniem, najmocniejszym ogniwem tego panelu jurorskiego.

Nie zgadzam się z opinią o tym, że solowo jest słaba. Bez niej Blue Cafe jest nijakie, a jej ostatnia solowa płyta przeszła bez większego echa, fakt - ale to nie wina jakości albumu, a tych którzy pociągają za sznurki w polskich radiach, niestety. Każda kolejna pioseneczka Kombii czy Feela wchodzi do plejlisty bez problemu, mimo że w ogóle się od siebie nie różnią, a rewelacyjne "Spider Web" słyszałem tylko parę razy w mniejszych rozgłośniach. Z tego, co ja czytałem to mimo tego i tak recenzje były raczej pozytywne niż negatywne, więc nie wiem, których fachowców ma na myśli @tomalapt? Pudelka?

Drugi singel z albumu był notowany nawet w kilku radiach europejskich. Oczywiście nie był to wielki hit, ale jednak. Trzymam kciuki za kolejny krążek.
:)
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

szym pisze:
Trzeciak pisze:
tomalapt pisze: Tatiana wypowiada się jako ogromny fachowca, ma zbyt wysokie mniemanie o sobie, w rzeczywistości sukcesy odnosiła tylko w zespole "Blue Cafe" i to nie była zasługa jej głosu, lecz tekściarzy i członków zespołu. Idąc samotną drogą, piosenkarka nie śpiewała żadnych autorskich dobrych piosenek, opinia wielu fachowców w stosunku do jej osoby i talentu muzycznego jest w większości negatywna. Myślę, że ta Pani nie zasługuje na bycie jurorką nawet programu muzycznego Polszmatu.
Ale zagranicą jednak docenili jej talent - jej wykonania i jej utwory. A to, że nie docenili jej w naszym kraju - to być może pokazuje, jak skostniały był/jest rynek muzyczny w Polsce. Dla mnie Tatiana to najmocniejsze ogniwo w jury i będę tego bronił.
Zgadzam się. Gdyby byli sami tacy jurorzy, jak Tatiana, to może i bym oglądał ten program w całości. Drugiej edycji nie oglądałem wcale, widziałem jeden odcinek trzeciej i Tatiana jest, również moim zdaniem, najmocniejszym ogniwem tego panelu jurorskiego.

Nie zgadzam się z opinią o tym, że solowo jest słaba. Bez niej Blue Cafe jest nijakie, a jej ostatnia solowa płyta przeszła bez większego echa, fakt - ale to nie wina jakości albumu, a tych którzy pociągają za sznurki w polskich radiach, niestety. Każda kolejna pioseneczka Kombii czy Feela wchodzi do plejlisty bez problemu, mimo że w ogóle się od siebie nie różnią, a rewelacyjne "Spider Web" słyszałem tylko parę razy w mniejszych rozgłośniach. Z tego, co ja czytałem to mimo tego i tak recenzje były raczej pozytywne niż negatywne, więc nie wiem, których fachowców ma na myśli @tomalapt? Pudelka?

Drugi singel z albumu był notowany nawet w kilku radiach europejskich. Oczywiście nie był to wielki hit, ale jednak. Trzymam kciuki za kolejny krążek.
To prawda. Been A Fool był notowany w TOPach w wielu europejskich dużych rozgłośniach m.in. w Danii, Włoszech czy Grecji. Dla mnie jury jest w XF najlepsze w Polsce. Czesław jest fenomenalnym muzykiem, i co ważne - jest oryginalny. Jeśli nie mam racji, to prosiłbym o jakiś przykład równie godnego, ORYGINALNEGO i z równie wielkimi sukcesami na koncie artystę w naszym kraju. tATIANA zna się na wokalu. w branży wiele lat. Wpadki tj. wykon SkyFall zdarzają się wielu, i sam się dziwię że to kilka miesięcy temu zrobiła, ale mam do niej pełen szacunek. I Kuba - największa gwiazda polskiej wspólczesnej telewizji, z kim to on w Polsce wywiadów nie robił, zna się na muzyce, a w III serii zdecydowanie się poprawił. Jego wypowiedzi zaskakują, nie są tak oczywiste jak w MTIII czy XF I i II. Ja uważam że to najlepsze jury w Polsce. w końcu to program rozrywkowy a nie komisja konkursowa skłądająca się z profesorów.
tvn - latem programowo najgorsza!
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Choć wiem że to nierealne, to sciągnięcie do jury Marii Peszek byłoby czymś zaskakującym. Kurde, dziewczyna ma kapitalny dorobek, tytuł płyty 2012 roku należy do niej, dziesiątki tysięcy sprzedanych, setki koncertów, pełne sale, kontrowersyjna jak cholera, z Wojewódzkim za pan brat, zna się na muzyce, w branży bardzo długo, recenzje i wyłącznie bardzo przychylne, oryginalna tak bardzo, że nie znam drugiej takiej. Ona albo Nosowska. Obie są świetne. Poza tym, to na bank będzie ktoś z otoczenia Kuby, z kim on się dobrze zna. I ma mega gadane. Zna się na muzyce, na świecie i potrafi być sobą. Jako jedna z jedynych w kraju. To taki mój typ, jeśli już była mowa kilka wypowiedzi temu nt. 4 jurora i typów.
tvn - latem programowo najgorsza!
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X FACTOR

Post autor: Nayma »

Czy tylko ja mam takie skojarzenia? :)

Obrazek
TheXF
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 04 gru 2012, 13:49

Re: X FACTOR

Post autor: TheXF »

Hehehehe Nayma :D
BTW brakuje mi D. Minogue - 1 z najsprawiedliwszych jurorów XF. Potrafiła głosować za wyrzuceniem swojej osoby w bottom2, nie to co reszta - "JESTEM ZA SWOIM!" (nawet jak to jakaś porażka była).
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Czesław w pierwszej edycji też głosował przeciw pani Małgosi ze swojej grupy.
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

TVN dodał niestety tylko NIEKTÓRE występy castingowe na profil na YouTube :?
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

Chce się podzielić w wami urywkiem z ostaniej edycji UK, gdzie wprowadzono zmiany stylu castingów które częściowo wprowadzona w tym roku w Polsce:
http://www.youtube.com/watch?v=3k9cK_n1mlg

W tym wideo widać jak różne elementy łączą się ze sobą by przedstawić nie tylko sam występ na scenie uczestnika, ale całą podróż jednej osoby - która wzudza emocje i zaufanie widza to tej osoby - będziemy ją pamiętać później i nawet kochać!

Jest przyjazd do hali, jest krótki wywiad, troszkę historii i przeżyć, potem poczekalnia / nerwy z rodziną, makijaż, powitanie z prezenterem, i czekanie za kulisami (nawet ujęcie jurorów z kulis jak kończą poprzednie przesłuchanie - też nowość). Potem nawet cała rodzina razem sobie opuszca objekt na końcu... 'happy ending'.

Styl, którego trochę brakuje w Polsce (i to tylko należy do gustu reżysera) to duże zbliżenia uczestnika, wiećej koncentracji widać, mądre ujęcia publiczności we właściwych momentach, nie tylko ogólne klaskanie (zbliżenia reakcji, łeż i uśmiechów).. i po prostu mało lotów jest w edycji UK, które jednak rozpraszają podczas samego wystepu.

Bardzo łądny i emocjonalny jest podkład muzyczny.. i wokale tylko użyte momentami, mieszanka fragmentów różnych kawałków, nie tylko jeden.

Co ciekawe, całość jest elegancko zmontowana, z połyskiem i błyskiem, by było szybkie, pełne emocji.. i bez złuższego gadania jurorów (nie potrzebne dyrygowanie w stylu Kuby widownią i jurorami - można to wyciąć - na pewno w wersji UK dużo więcej jest wycięte), każdy element całości tylko kilka sekund trwa.. po za samym występem.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Czyli dość podobnie jest jak w w obecnej brytyjskiej edycji "Got to Dance" ;).

Swoją drogą - domy jurorskie są już nagrywane. Wczoraj i dziś Tatiana Okupnik wybierała swoją trójkę do programów na żywo.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Tatiana również wczoraj wstawiła zdjęcie jakby z dachu jakiegoś budynku (albo okna) na Manufakturę w Łodzi. Może jakaś dobra lokacja na dom jurorski? :D
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

SevenUP pisze:Tatiana również wczoraj wstawiła zdjęcie jakby z dachu jakiegoś budynku (albo okna) na Manufakturę w Łodzi. Może jakaś dobra lokacja na dom jurorski? :D
ehhh.. czyli znowu nici z domów jurorskich za granicą ;( Szkoda, może za rok się uda. A tak swoją drogą to jestem bardzo ciekaw kto pomagał Tatianie w wyborze :)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

bartek09 pisze:
SevenUP pisze:Tatiana również wczoraj wstawiła zdjęcie jakby z dachu jakiegoś budynku (albo okna) na Manufakturę w Łodzi. Może jakaś dobra lokacja na dom jurorski? :D
ehhh.. czyli znowu nici z domów jurorskich za granicą ;(
A jakie to ma znaczenie? Bo dla mnie żadne.
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

matik pisze:
bartek09 pisze:
SevenUP pisze:Tatiana również wczoraj wstawiła zdjęcie jakby z dachu jakiegoś budynku (albo okna) na Manufakturę w Łodzi. Może jakaś dobra lokacja na dom jurorski? :D
ehhh.. czyli znowu nici z domów jurorskich za granicą ;(
A jakie to ma znaczenie? Bo dla mnie żadne.
Faktycznie nie jest to najważniejsza kwestia, ale gdyby realizować ten odcinek gdzieś gdzie jest teraz ładnie i ciepło, można by nagrać wszystko w plenerze i "ozdobić" odcinek ładnymi widokami jak np. w YCD.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Nie mniej akurat była ładna pogoda.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości