Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Peter Parker
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 185
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 07:20

Re: Poranek TVN24

Post autor: Peter Parker »

Co to za okazja że Słomczyński na antenie?
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Poranek TVN24

Post autor: avatar »

Opowiadał o drukarce 3D.
Przez chwilę go nie poznałem myślałem, że to jakiś konstruktor tego urządzenia. :D
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Poranek TVN24

Post autor: matik »

avatar pisze:Opowiadał o drukarce 3D.
No i drukowali szarego kota na żywo :)
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Poranek TVN24

Post autor: avatar »

Czy mi się wydaje czy w porankowym studiu zrobili coś z oświetleniem? Pytam bo Marta jakoś dzisiaj wyjątkowo wyraźnie wglądała. :D
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Poranek TVN24

Post autor: matik »

Jakoś miesiąc temu zdjęli osłonę, która wisiała nad dosłownie całym studiem Porankowym. Dziś pewnie słoneczko dało o sobie poznać :twisted:
rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: Poranek TVN24

Post autor: rogi »

avatar pisze:Czy mi się wydaje czy w porankowym studiu zrobili coś z oświetleniem? Pytam bo Marta jakoś dzisiaj wyjątkowo wyraźnie wglądała. :D
Może Rutinoscorbin działa :-)
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Poranek TVN24

Post autor: avatar »

W wakacje możemy spodziewać się poranków z pleneru, zdradził dzisiaj Kuźniar. ;)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Poranek TVN24

Post autor: matik »

Spodziewałem się tego, w szczególności jak w poniedziałek powiedział, że chce w wakacje być bliżej nas, widzów.
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Poranek TVN24

Post autor: epsztajnek »

Serwisantki też będą w letnich plenerach ? :rozglada: :D22
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Poranek TVN24

Post autor: matik »

To się okaże, ale śmiem wątpić. W zeszłym roku, jedyny wyjazdowy Poranek był z Sopotu, a Marta Kuligowska była w studiu, gdzie prezentowała serwisy.
Parę lat temu Kuźniar prowadził wyjazdowe poranki w każdy piątek - była to zarazem zdaje się Blue Connect'u reklama, ale serwisantki siedziały grzecznie w studiu.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Poranek TVN24

Post autor: avatar »

Oprócz Sopotu był także poranek z (okolic) Centrum Nauki Kopernik.
Peter Parker
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 185
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 07:20

Re: Poranek TVN24

Post autor: Peter Parker »

Mam nadzieję, że wakacje to będzie ten czas, kiedy Poranek przeniesie się do dużego studia (tak, wiem że będą wydania wyjazdowe, ale trudno oczekiwać żeby były one codziennie). Niczego mi tak nie brakuje jak Kuźniara chodzącego od stołu do bimu z kartką złożoną na czworo ;)

Obrazek

Nie może tak być? ;)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Poranek TVN24

Post autor: matik »

Peter Parker, na początku to i ja chciałem by Poranek był w nowym studiu, ale patrząc na to z perspektywy czasu, czy naprawdę to będzie dobry pomysł, tak by z ciekawymi kadrami (ale innymi niż są teraz) zrealizować ten program w studiu, tak by nie wszystko kręciło się koło bimu? Bo jakby to miało wyglądać jak w innych programach, że zmienia się tylko grafika na bimie to ja za takie coś dziękuję. W nowym studiu najlepiej wypadają niewątpliwie "Fakty po Faktach" i weekendowy "Dzień na żywo". Inne programy, gdyby nie grafika na bimie, wyglądałyby niemal identycznie.
Peter Parker
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 185
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 07:20

Re: Poranek TVN24

Post autor: Peter Parker »

Poranek można naprawdę dobrze zrealizować w tym studiu. Kamera, która lata po studiu mogłaby pokazywać przegląd prasy (w trakcie amerykańskiego wieczoru wyborczego niejednokrotnie była tuż nad stołem pokazując ekspertów). Przy bimie co oczywiste byłaby pogoda, ale także mogłyby być wyświetlane kamery z miast. Nie wiem jak wygląda kwestia ograniczeń, ale wydaje mi się że 8 na raz spokojnie można wyświetlić. Podobnie z traffikiem - Kuźniar przy bimie opowiada o sytuacji drogowej i przy prezentacji poszczególnych kamer powiększają się jak w Teleserwisie. Ba - przy bimie można robić nawet przegląd prasy.

Po prostu brakuje mi bimu w Poranku. A i tak z perspektywy czasu jestem zdania, że cała ta rewolucja jest in minus. O wiele lepiej wyglądało poprzednie studio, gdzie nawet przy kadrowaniu na prowadzącego poranek było widać krzyżówkę Wiertnicza - Nałęczowska. Było jaśniej, może i mniej miejsca ale spójniej. A teraz mamy jeden wielki stół, który jest po nic.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Poranek TVN24

Post autor: matik »

Argumenty co do Trafficu czy też przeglądu prasy przemawiają do mnie :)
Ale ja czuję jednak lekki przesyt bimem ;)
Peter Parker pisze:O wiele lepiej wyglądało poprzednie studio, gdzie nawet przy kadrowaniu na prowadzącego poranek było widać krzyżówkę Wiertnicza - Nałęczowska.
O tak, to kadrowanie było super, bardzo mi się podobało.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości