TVP Info

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: TVP Info

Post autor: rogi »

Jeżeli chodzi o moją opinię to bardzo się cieszę, że TVP Info w końcu stanie się telewizją stricte informacyjną. Każda nowość powinna cieszyć, więc remont studia jak dla mnie na ogromny plus (poprzednie było zbyt ciasne). W studiu oczywiście powinien się znaleźć videowall, ale myślę, że wcale nie musi być tak duży jak w TVN24. Liczę również na solidną zmianę ramówki po godz. 17 i odświeżenie grafiki.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVP Info

Post autor: matik »

Czy będzie duży videowall to się okaże, ale większy i przede wszystkim lepszej jakości niż ten co był dotychczas z całą pewnością się przyda. Boję się jednak co z tego wyjdzie, bo studio pewnie chcą mieć gotowe na start nowego TVP Info, który to już 1 września, a trzeba jeszcze pamiętać o próbach kamerowych itp. Chyba, że studio oddadzą później do użytku.
patryk19
Początkujący
Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 12:15

Re: TVP Info

Post autor: patryk19 »

matik pisze:Boję się jednak co z tego wyjdzie, bo studio pewnie chcą mieć gotowe na start nowego TVP Info, który to już 1 września, a trzeba jeszcze pamiętać o próbach kamerowych itp. Chyba, że studio oddadzą później do użytku.
Ja również się o to boje. Każdy wie, jak było w 2004 roku ze studiem Faktów. Moim zdaniem nie byli dobrze przygotowani, gdyż przez pierwszy tydzień nadawania, ciągle coś zmieniali w Faktach. Zobaczymy, jak będzie z TVP INFO. Może stałych widzów tej stacji, czeka zaskakująca zmiana, taka jak nas niecały rok temu... 8)
Liczą się tylko FAKTY! Codziennie o 19:00 w TVN
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: TVP Info

Post autor: epsztajnek »

Ale jaja :D INFO dziennik nadawany ze studia ... "Wiadomości" :lol2:
patryk19
Początkujący
Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 12:15

Re: TVP Info

Post autor: patryk19 »

epsztajnek pisze:Ale jaja :D INFO dziennik nadawany ze studia ... "Wiadomości" :lol2:
Też się bardzo zdziwiłem... :o
Liczą się tylko FAKTY! Codziennie o 19:00 w TVN
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: TVP Info

Post autor: epsztajnek »

A wieczorne prognozy pogody z wirtuala z grafiką sprzed czterech lat :D
Lord_info
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1463
Rejestracja: czwartek 26 maja 2011, 17:08

Re: TVP Info

Post autor: Lord_info »

To trochę zapów ode mnie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: TVP Info

Post autor: lukaszbialas »

Kto dzisiaj prowadził Gościa Poranka w TVP Info?
Lord_info
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1463
Rejestracja: czwartek 26 maja 2011, 17:08

Re: TVP Info

Post autor: Lord_info »

Maciej Wąsowicz- nowa twarz w TVP Info, dziś prowadził Gościa Poranka po raz drugi. Dotychczas był chyba dziennikarzem Polonii 24 w TVP Polonia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Lord_info
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1463
Rejestracja: czwartek 26 maja 2011, 17:08

Re: TVP Info

Post autor: Lord_info »

Nowe hasło TVP Info- Wiesz więcej
Zapy z materiału TeX-a:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: TVP Info

Post autor: lukaszbialas »

matik pisze:Warto czasem zapoznać się z oficjalnym stanowiskiem TVP, zamiast bezgranicznie ufać mylącemu się coraz częściej serwisowi wirtualnemedia.pl
Kolejna rzecz dotyczy Panoramy Dnia - informacje te nijak mają się do tych zaprezentowanych na konferencji
No nie takie pierwsze te szczegóły. A sama ramówka to chwilami przerost formy nad treścią - niektóre z proponowanych programów w ogóle nie powinny się znaleźć w ofercie stacji.
Moim zdaniem oferta jest zdecydowanie lepsza niż TVN24. Przede wszystkim są prawdziwe serwisy sportowe i biznesowe, z których TVN24 zrezygnowała kilka lat temu. Ramówka jest zróżnicowana. Wymienili stare twarze na inne może nie do końca nowe, ale jest powiew świeżości za sprawą na przykład Michała Adamczyka, czy Piotra Maślaka, którzy wrócili na antenę TVP Info. Warto dodać, że za zmiany na antenie TVP Info odpowiada - szef TAI - Tomasz Sendak w przeszłości związany między innymi z TVN-em i Polsat-em oraz nowy szef TVP Info - Tomasz Sygut. W TVN24 też by mogli zrezygnować z kilku ludzi. Igor Sokołowski wczoraj wieczorem po doniesieniach Newsweeka gubił się nie widział nawet jaki program prowadzi. Górlicki czy Kuligowska też zdecydowanie do wymiany.
co do Panoramy dnia i stanowiska TVP. Wczoraj podawali na swojej stronie, że dalej będzie emitowana Kawa czy herbata? a Iwona Radziszewska ma być jedną z gospodyń Panoramy dnia obok Joanny Racewicz - o tym nie poinformowali. Być może serwisy czasem się mylą, ale na przykład ustaliły, że Poranek poprowadzi Agata Konarska, o tym TVP nie wspomina.
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: wafel »

Kilka komentarzy do nowej ramówki

Twoje Info - nie rozumiem sensu tworzenia takiego programu ... jeżeli jakieś informacje od widzów są ważne, to od razu powinny znaleźć się na antenie, a jeżeli nie są, to po co tworzyć dla nich jakiś specjalny program (już nie wspomnę o tym, że program ma być nadawany aż cztery razy dziennie) - jak już mogliby poświęcić część jednego z innych programów na te sprawy

Informacje - to chyba będzie program konkurencyjny dla Faktów. Choć nie chyba, a raczej na pewno. Jednak jeżeli ma być to jedynie "rozbudowany serwis informacyjny" to raczej tłumów nie przyciągnie.

Puls Polski - wątpię, aby był to jakoś specjalnie ważny program w całej ramówce, gdyż pora emisji jest taka sama jak Wiadomości. Już lepiej byłoby jakby ten program byłby o 19:00 (wiązałoby się to z rezygnacją z Informacji), a o 19:30 nadać Wiadomości - zarówno w TVP i TVP Info.

Nie-Poważnie ... - kopia Szkiełka ... Pewnie twórcy ramówki myślą, że tym programem (podobnie jak w TVN24) mogą przyciągnąć więcej widzów. Poczekamy, zobaczymy co to będzie ... Moim zdaniem pora programu jest bardzo zła. O 20:15 widz raczej oczekuje informacji i publicystyki, a nie jakiś programów o żartobliwym charakterze.

Woronicza 17 - kopia Kawy na Ławę ... już chociaż mogli zmienić porę emisji ...


Ogólnie uważam, że potencjał całodobowej stacji informacyjnej nie został wykorzystany.
Nie będę już narzekał na TVN24, bo wiem, że inne stacje mają jeszcze gorszą ramówkę ...
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVP Info

Post autor: matik »

lukaszbialas pisze:Przede wszystkim są prawdziwe serwisy sportowe i biznesowe, z których TVN24 zrezygnowała kilka lat temu.
Serwisy biznesowe cały czas są na antenie TVN24.
lukaszbialas pisze:Ramówka jest zróżnicowana.
Ale co mi po tak bezsensownym zróżnicowaniu ramówki? Programy kulturalne są już w TVP2 i TVP Kultura. Nie potrzeba kolejnych w TVP Info. Po co publicystyczny program sportowy na antenie TVP Info? Od czego mają TVP Sport? Po co utrzymywać w ramówce program historyczny? Takich przykładów mogę jeszcze mnożyć.
lukaszbialas pisze:W TVN24 też by mogli zrezygnować z kilku ludzi. Igor Sokołowski wczoraj wieczorem po doniesieniach Newsweeka gubił się nie widział nawet jaki program prowadzi.
No nie mogę! Bo raz się przejęzyczył i raz powiedział, "Dzień na żywo" zamiast "Dzień po dniu" i to jest już powód, żeby go odsunąć od prowadzenia programów. Ze śmiechu chyba zaraz padnę :lol:
lukaszbialas pisze:W TVN24 też by mogli zrezygnować z kilku ludzi. [...] Górlicki czy Kuligowska też zdecydowanie do wymiany.
Do wymiany, bo co? Bo są już kilka lat prezenterami?
lukaszbialas pisze:Wczoraj podawali na swojej stronie, że dalej będzie emitowana Kawa czy herbata?
Nie dziw się, skoro przytaczasz artykuł sprzed ponad tygodnia.
lukaszbialas pisze:Poranek poprowadzi Agata Konarska, o tym TVP nie wspomina.
To, że napisali, że ta Pani ma się pojawiać w Poranku TVP Info nie jest równoznaczne z tym, że go poprowadzi. Tu żadnych szczegółów jeszcze nikt nie podał, prócz tego, że Poranek ma być teraz dla młodych widzów zamiast grupy 30+.
wafel pisze:Informacje - to chyba będzie program konkurencyjny dla Faktów. Choć nie chyba, a raczej na pewno. Jednak jeżeli ma być to jedynie "rozbudowany serwis informacyjny" to raczej tłumów nie przyciągnie.
Ten program nie tylko o 19 ma być emitowany, ale także o innych porach.
wafel pisze:Puls Polski - wątpię, aby był to jakoś specjalnie ważny program w całej ramówce, gdyż pora emisji jest taka sama jak Wiadomości. Już lepiej byłoby jakby ten program byłby o 19:00 (wiązałoby się to z rezygnacją z Informacji), a o 19:30 nadać Wiadomości - zarówno w TVP i TVP Info.
Zgodzę się z tym. Zresztą program ma być prawie taki sam jak Raport z Polski, który przechodzi do TVP Regionalna.
wafel pisze:Woronicza 17 - kopia Kawy na Ławę ... już chociaż mogli zmienić porę emisji ...
Akurat to jest reaktywacja programu sprzed lat, więc nie całkiem jest to kopia.
wafel pisze:Ogólnie uważam, że potencjał całodobowej stacji informacyjnej nie został wykorzystany.
Uważam podobnie. Jest za dużo pomieszania z poplątaniem. Raz serwisy będą co 30 minut, raz co godzinę a raz co półtorej. Trudno się w tym połapać, ale jak widać ważniejsze są programy kulturalne czy historyczne w ramówce stacji informacyjnej.
wafel pisze:Nie będę już narzekał na TVN24, bo wiem, że inne stacje mają jeszcze gorszą ramówkę ...
Zależy jednak o czym mowa, bo jest kilka lepszych rzeczy w TVP Info, ale jest też kilka lepszych rzeczy w TVP Info.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: TVP Info

Post autor: lukaszbialas »

matik pisze:Serwisy biznesowe cały czas są na antenie TVN24. Ale co mi po tak bezsensownym zróżnicowaniu ramówki? Programy kulturalne są już w TVP2 i TVP Kultura. Nie potrzeba kolejnych w TVP Info. Po co publicystyczny program sportowy na antenie TVP Info? Od czego mają TVP Sport? Do wymiany, bo co? Bo są już kilka lat prezenterami?
Po pierwsze serwisów biznesowych w TVN24 nie ma już od dawna(fakt, że są rozmowy z dziennikarzami TVN CNBC- bardzo krótkie i niewyczerpujące-a nie każdy ma dostęp do TVN CNBC, a telewizja informacyjna to nie tylko polityka. Co do programów sportowych w TVP Info-bardzo dobrze, że są bo nie każdy ma dostęp do TVP Sport, a Info jest na multipleksie i dociera prawie do każdego gospodarstwa domowego.
Co do Agaty Konarskiej - to nie tylko informacja WM, ale też z mojego źródła w TVP - jak się okazuje dobrego źródła bo miałem wczoraj dokładniejszą i pełniejszą informację dotyczącą prezentacji i transmisji konferencji od Twojej.
Tu masz jeszcze potwierdzenie, że zarówno Radziszewska jak i Racewicz poprowadzą Panoramę dnia:
http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... w-TVP-Info
Puls Polski czy Raport z Polski to programy ważne i potrzebne i to że TVN24 zdjął z anteny Prosto z Polski nie świadczy o tym że tak nie jest. Tak, właśnie dlatego i niektórzy w ogóle tam się nie powinni znaleźć. Choćby Kuligowska, która czasem ma taką minę jakby siedziała tam za karę, jest niesympatyczna i zarozumiała moim zdaniem, albo Górlicki, który jest prezenterem bez wyrazu, bez osobowości, a jego jedynym atutem jest dobry głos. Są też w TVN24 ludzie naprawdę profesjonalni i naprawdę bardzo fajni. Dagmara Kaczmarek-Szałkow, Joanna Kryńska czy Anna Kalczyńska chociażby. Dobrze, że z TVP Info wyleciała Holecka, Żochowska Klarenbach i Lewandowska, fajnie, że została Diana Rudnik, czy Agnieszka Górniakowska :)
wafel pisze:Ogólnie uważam, że potencjał całodobowej stacji informacyjnej nie został wykorzystany.
Nie będę już narzekał na TVN24, bo wiem, że inne stacje mają jeszcze gorszą ramówkę...
TVN24 Twoim zdaniem ten potencjał wykorzystuje? Moim zdaniem zdecydowanie lepiej robią to teraz TVP Info i Polsat News.
A ja będę narzekał na TVN24 bo kiedyś to była moja naprawdę ulubiona telewizja. Teraz z TVN24 mam tak jak z RMF-em i Zetką, słucham i oglądam raczej z sentymentu i tęsknie za starymi dobrymi czasami tych mediów licząc na to, że jeszcze wrócą do swoich korzeni.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVP Info

Post autor: matik »

lukaszbialas pisze:Co do Agaty Konarskiej - to nie tylko informacja WM, ale też z mojego źródła w TVP - jak się okazuje dobrego źródła bo miałem wczoraj dokładniejszą i pełniejszą informację dotyczącą prezentacji i transmisji konferencji od Twojej.
Zauważ, że wczoraj podałem tylko informację o tym, że konferencja nt. TVP Regionalnej i TVP Info będzie transmitowana. Sprawdziło się. I była to informacja pochodzącą z serwisu informacyjnego TVP INFO. Reszta, to do czego pijesz, to były tylko moje opinie, nie informacje, że nie sądzę, że będzie o Jedynce i Dwójce. I głowę bym sobie dał uciąć, że ze względu na magazyn Minęła dwudziesta pokażą tylko fragment, bo nie sądziłem, że z najważniejszego programu dnia zrezygnują na rzecz mało istotnej konferencji prasowej. No ale to ich wybór, że woleli marnotrawić czas antenowy.
lukaszbialas pisze:Tu masz jeszcze potwierdzenie, że zarówno Radziszewska jak i Racewicz poprowadzą Panoramę dnia.
Ale Ty cały czas nie zauważasz, że ja w kwestii tych programów odnoszę się jedynie do tego co TVP prezentowało? Według TVP program ten prowadzić ma Joanna Racewicz i Marta Kielczyk, a Iwona Radziszewska jedynie program o rynku pracy. Nie mam powodów by nie wierzyć w informacje podawane przez TVP.
lukaszbialas pisze:Puls Polski czy Raport z Polski to programy ważne i potrzebne i to że TVN24 zdjął z anteny Prosto z Polski nie świadczy o tym że tak nie jest.
A czy ja uważam, że te programy nie są ważne? Uważam, że lepszą porą byłaby 19 tak jak napisał @wafel. I TVN24 nie zdjął Prosto z Polski, bo ten program cały czas jest w weekendowej ramówce stacji, a w dni powszednie TVN24 produkuje "Blisko ludzi" dla TTV.
lukaszbialas pisze:Choćby Kuligowska, która czasem ma taką minę jakby siedziała tam za karę, jest niesympatyczna i zarozumiała moim zdaniem
Twoim zdaniem. Problem jest tylko jeden - nie znasz Marty Kuligowskiej więc nie wiesz jaka jest naprawdę.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości