[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

No fakt że ta edycja jest super, bo jest i poziom, i "lepsze" zasady i wszystko super zrealizowane. Ale nie oszukujmy się, jeśli ktoś miał zamiar nie oglądać już tego programu po 3. edycji, to nie ogląda. Moim zdaniem TVN powinien na początku ramówki zrobić taką kampanię, w której to wszystko byłoby powiedziane, że nowe zasady, więcej młodych, kategorii, wyjazd za granicę. A takto kto wie, że coś się zmieniło? Tylko Ci, co oglądają i tak oraz Ci, którzy się tym interesują. Już zapominając o tym że sobota to kiepski termin, a TVOP kreuje sobie oglądalność śmiercią uczestniczki, co szczerze mówiąc odrzuciło mnie strasznie od tego programu. Choć te wyniki za pewne za tydzień, będą zupełnie odwrotne.
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Naprawdę to podobieństwo jest uderzające, nie dziwie się, że ludzie w sieci masowo o tym piszą.

Obrazek
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

TVN wyszedł z mody, mówiąc krótko... ;p

Dodając, promocja tego programu to moim zdaniem też jeden wielki syf. Nowe zwiastuny, bez loga programu wyglądają koszmarnie, po każdorazowym obejrzeniu dowolnej zapowiedzi TVN czegoś mi brakuje.

Zapowiedzi XF powinny reprezentować:
-więcej dramaturgii
-zwarte i składne wątki
-szybką akcję
-więcej bajerów graficznych, to tym przyciąga się widza (polskiego widza)
-mi zwiastuny TVN obecnie przypominają zapowiedzi BIałoruskiej komunistycznej TV ;p Miałem przyjemność gościć ostatnio w tym kraju i oglądać tamtejsze programy, uwierzcie mi wszystko tak samo nudne, nieciekawe, rozlazłe, zbyt banalne

Program stracił na wartości dzięki prowadzącej, Kuźniar reprezentował styl, nadawał temu show słuszną powagę i elegancję. Kazadi reprezentuje sobą totalny bajzel, jej kreacje, styl, wypowiedzi jak juror, tandetne komentarze i częstsze pokazywanie jej aniżeli jurorów czynią odcinek mówiąc krótko tandetny ;p. P Zawsze podczas ciekawego występu, ciekawej opinii jury, przejście kamery na ową Panią sprawia że czar tego co ujrzałem pryska i mam ochotę przerzucić kanał. Czy to tylko moje odczucie?
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Tylko Twoje, bo między 2. i 3. edycją z różnymi prowadzącymi w zasadzie nie było różnicy w oglądalności. Poza tym Kuźniar był sztywny jak kawałek druta i robił wiochę podczas występów gości. Serio, czasem żeby pracować w sklepie trzeba mieć język angielski na porządnym poziomie, a co dopiero w TV i to komercyjnej ? :D24
Promocja promocją, ale takiej reklamy bilbordowej jak XF nie miał w Polsce chyba żaden program. Zwiastuny są takie jak i innych programów. Po prostu myślę, że na siłę do spadku oglądalności dopisujecie różne czynniki. Podobnie jak MT spadł z 7 mln na 3 z kawałkiem, XF spadł z 4,5 mln na 2,7. Gdyby był w niedzielę, pewnie te 3 z kawałkiem by były. Co z tego, że Voice zbliża się wynikami, to i tak jest nieopłacalny w produkcji (sory, ale 11% udziałów w komercyjnej...), przy okazji to oznacza że śr. poniżej 600tys. widzów w 16-49 go ogląda. No za wielu reklamodawców to nie przyciągnie.
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: X FACTOR

Post autor: kamico7 »

Wg mnie po prostu XFactor nie sprawdza się w polsce. Program jest bardzo dobrze robiony i nam się podoba , ale ten program nie zejdzie poniżej 2 milionów , ponieważ jednak jest ta grupa odbiorców na poziomie własnie tych 2,5 ml , która lubi ten program no i oczywiście grupa 16-49. Polacy to społeczeństwo nie nowoczesne , bo te starsze pokolenie wychowało się na muzyce lat 80 i 90 i właśnie dlatego oni kochają Sylwester z Polsatem czy jego MBTM. Myślę że już nic się nie da zrobić i na siłę nic nie zmieniajmy . Programowi nic nie da się zarzucić w porównaniu do konkurencji. Mi się program podoba a w szkole i na treningach cały czas dyskutujemy o X factorze i mam czasem takie wrażenie że każdy ogląda ten program .http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/ar ... ikcja.html tu jest artykuł jak liczona jest oglądalność . Nie wiem czy ktoś już go dodał , ale jak tak to tak dla przypomnienia . Ja tam się za bardzo nie przejmuje , bo osoby które nie oglądają XF to niech żałują , mi się podoba i mam nadzieje że będzie kolejna edycja . A ta oglądalność nie przedstawia wszystkich widzów tylko tych wybranych.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

Pierwszy live IV edycji X Factora trwać będzie do godz. 22:15.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Pół godziny więcej, niż w zeszłym roku. Czy to znaczy, że możemy liczyć na coś więcej niż same występy uczestników? Chyba, że dorzucą kolejną przerwę reklamową...
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Nie będzie już przerwy reklamowej, przynajmniej tak wynikałoby to z cennika. W oknie 21-22 całe 15 minut reklam od 21.03-21.18, więc limit wykorzystany. W oknie 22-23 limit wykorzystuje reklama od 22.45 do 23. Tylko pytanie jak oni to ogarną? Kiedy będą rozkładać sprzęt zespołom, kiedy zliczą głosy? Albo muszą mieć jakieś gwiazdy zaproszone, albo długie materiały o uczestnikach, inaczej się nie wyrobią.
tevon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 03:49

Re: X FACTOR

Post autor: tevon »

Farna w jednym wywiadzie na youtube wspominała, że podczas X-Factor zaprezentuje nowego singla, promującego jej ostatnią płytę. Zapewne, nie będzie śpiewać tylko raz w jednym odcinku.

Pozatym, nie zapominajmy, że jest więcej uczestników niż w poprzednich edycjach, na początku będą chyba odpadały po dwie osoby, a więc 3-4 osoby będą w dogrywce.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

W dogrywce nadal będą 2 osoby. 1 osoba odpada bez dogrywki - ta, która miała najmniej głosów. Potem kolejne 2 są w dogrywce.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

tomalapt pisze:TVN wyszedł z mody, mówiąc krótko... ;p

Dodając, promocja tego programu to moim zdaniem też jeden wielki syf. Nowe zwiastuny, bez loga programu wyglądają koszmarnie, po każdorazowym obejrzeniu dowolnej zapowiedzi TVN czegoś mi brakuje.

Zapowiedzi XF powinny reprezentować:
-więcej dramaturgii
-zwarte i składne wątki
-szybką akcję
-więcej bajerów graficznych, to tym przyciąga się widza (polskiego widza)
-mi zwiastuny TVN obecnie przypominają zapowiedzi BIałoruskiej komunistycznej TV ;p Miałem przyjemność gościć ostatnio w tym kraju i oglądać tamtejsze programy, uwierzcie mi wszystko tak samo nudne, nieciekawe, rozlazłe, zbyt banalne

Program stracił na wartości dzięki prowadzącej, Kuźniar reprezentował styl, nadawał temu show słuszną powagę i elegancję. Kazadi reprezentuje sobą totalny bajzel, jej kreacje, styl, wypowiedzi jak juror, tandetne komentarze i częstsze pokazywanie jej aniżeli jurorów czynią odcinek mówiąc krótko tandetny ;p. P Zawsze podczas ciekawego występu, ciekawej opinii jury, przejście kamery na ową Panią sprawia że czar tego co ujrzałem pryska i mam ochotę przerzucić kanał. Czy to tylko moje odczucie?
nie obchodzi mnie, czy TVN wyszeł z mody. Nadla jest no1/2 w 16-49 więc... trochę sie nie zgadzam. jak już, to telewizja wyszła z mody, jako medium.
co do "bajerów" graficznych - jeśli jesteś tak żądny tego, zalecam poczekać do niedzieli, przełączyć na Polsat o 20. Tam ci bajerów pod dostatkiem.
Co do roli prowadzącej - jak był Kuźniar, każdy narzekał, teraz jest inna Patrycja, i też to samo. Oboje mieli swój urok na swój sposób, więc ja nie narzekam. Choć fakt, podczas castingów za często montaż wrzucił jej materiały. W przeciwieństwie oczywiście do bootcampu, który wyszedł REWELACYJNIE.
tvn - latem programowo najgorsza!
TheXF
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 04 gru 2012, 13:49

Re: X FACTOR

Post autor: TheXF »

r_r16 pisze:Pół godziny więcej, niż w zeszłym roku. Czy to znaczy, że możemy liczyć na coś więcej niż same występy uczestników? Chyba, że dorzucą kolejną przerwę reklamową...
Obstawiam cotygodniowe wspólne występy wszystkich uczestników, których raczej brakowało (prócz paru przypadków) w poprzednich edycjach. Na występy gwiazd raczej bym nie liczył, prócz kogoś z jury, np. Ewy.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

TheXF pisze:
r_r16 pisze:Pół godziny więcej, niż w zeszłym roku. Czy to znaczy, że możemy liczyć na coś więcej niż same występy uczestników? Chyba, że dorzucą kolejną przerwę reklamową...
Obstawiam cotygodniowe wspólne występy wszystkich uczestników, których raczej brakowało (prócz paru przypadków) w poprzednich edycjach. Na występy gwiazd raczej bym nie liczył, prócz kogoś z jury, np. Ewy.
Choć na dobrą sprawę to tylko 6 odcinków. Jeśli dadzą grupowe występy (tylko błagam, nie a'la choreografia Augustina) i jeden występ gwiazdy, byłoby idealnie czasowo. Na finał i tak trzeba kogoś zaprosić, więc zostaje 5 odcinków. Skoro Ewa ma śpiewać, Tatiana też mogłaby wystąpić skoro promuje właśnie płytę. No i akurat można zaprosić Klaudię Gawor jako zwyciężczynię na 1. odcinek, potem np. Hyżego ze swoją piosenką i Podsiadło np. z 4:30.
TheXF
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 04 gru 2012, 13:49

Re: X FACTOR

Post autor: TheXF »

Sorry, że schodzę z tematu trochę, ale nie spodziewaliśmy się tak szybkiej reakcji ze strony TVN (mimo, że o tym o czym napiszę, była już wielokrotnie mowa - ale bez skutku). Godzinę temu moja koleżanka napisała im wiadomość, że należy w końcu zmienić logo na ich oficjalnym fanpage'u X Factor. Podała przykład loga z angielskiej wersji. Wchodzę właśnie na http://www.facebook.com/xfactor.polska i oto jest taki jaki zaproponowała :)

Obrazek
choć może trochę nie pasuje te "THE" na górnej belce, no ale ważne, że w końcu zniknęło to stare, beznadziejnej jakości logo
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

To niech zmienią jeszcze na stronie internetowej i na wszystkich innych materiałach promocyjnych. ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości