TVP Info

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVP Info

Post autor: michal_borkowski »

Krzysztof Ziemiec zaliczył wczoraj w "Dziś Wieczorem" swego rodzaju pokutę, jaką była niewątpliwie rozmowa z kandydatem na prezydenta, Grzegorzem Braunem. Aż dziw, że wytrzymał spokojnie do końca.
To tylko moje skromne zdanie
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVP Info

Post autor: Trzeciak »

Nie powiedziałbym, że zaliczył pewną pokutę, a raczej robił swoje. A to, że wytrzymał spokojnie na wizji i nie jest tak porywczy, jak m. in. Kraśko, to nie dziwi, bo na wizji zwykle jest spokojny.

Nie zmienia to faktu, że dla mnie to trochę nielogiczne, by osoba, która jest antydemokratą i monarchistą (cytat z ulotki), a 5 lat temu wspierała Kaczyńskiego kandydowała na najwyższy urząd w państwie w demokratycznych wyborach.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP Info

Post autor: Camilo »

A że Korwin-Mikke od 25 kat kandyduje to jest dla Ciebie logiczne?
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVP Info

Post autor: Trzeciak »

Korwin-Mikke przynajmniej swoich postulatów nie traktuje tak śmiertelnie poważnie, jak Grzegorz Braun. Jego zachowanie bardziej przypomina błazenadę (czego przykładem jest skandal z rękoczynem w stosunku do Boniego), a Braun jest natomiast zimnym egzekutorem, a słynna akcja "Pobudka" świadczy o tym, że nie do końca szanuje woli wyborców, tyle, że w roli sekundatów ci drudzy wystąpią w niedzielę. I to tyle nt. polityków, bo za chwilę zapadnie cisza wyborcza.

Wracając do wątku - dziś program "Forum" otrzymał nową czołówkę - już bardziej spójną z obecną oprawą graficzną TVP Info: http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/ ... 5/19709755
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVP Info

Post autor: michal_borkowski »

Małe problemy techniczne, mieli prowadzący dzisiejszy Poranek, kiedy po wizycie w studio Piotra Kraśki... rozjechało się krzesło, na którym siedział prezenter serwisów sportowych, Maciej Jabłoński. Wszyscy prowadzący, w tym Diana Rudnik i Igor Sokołowski, postanowili solidarnie wstać, przy czym nie obyło się bez śmiechów i żartów, zwłaszcza że zabrakło też materiału filmowego z pierwszej ligi żużla. Prognoza pogody była prowadzona już na siedząco...
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP Info

Post autor: Camilo »

Większe problemy - z obiektywizmem - mieli chyba wczoraj podczas wieczoru wyborczego. Widziałem panel dyskusyjny, w którym udział brali: Jan Lityński z Kancelarii Prezydenta, Misiek Kamiński z PO, Napieralski powiedzmy między PO a SLD, nieznana mi z nazwiska członkini PSL i z drugiej strony tylko Jacek Kurski, który trochę się spóźnił, ale Kraśko czekając na niego nie odmówił sobie komentarza, że pewnie urządza rajd po mieście.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP Info

Post autor: Camilo »

TVP Info dzięki kampanii prezydenckiej osiągnęło w ubiegłym tygodniu bardzo wysokie, rekordowe udziały - 4,04% w grupie 4+ i 1,85% w grupie komercyjnej.
Dla porównania - TVN24 3,32% i 2,79%, a Polsat News 1,31% i 1,05%
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP Info

Post autor: Camilo »

Widzowie TVP Info w czerwcu będą mogli obejrzeć film dokumentalny "Polscy ratownicy w Nepalu", który telewizja publiczna wyprodukowała we współpracy z Discovery Channel.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: TVP Info

Post autor: lukaszbialas »

Nowym reporterem TVP Info został Radomir Wit, prezenter Radia Zet:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ra ... w-tvp-info
Muszę powiedzieć, że widziałem jego relację po obradach zarządu PO i całkiem nieźle sobie radził.
michael112
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: środa 26 sie 2015, 23:09

Re: TVP Info

Post autor: michael112 »

Camilo pisze:Co do TVP INFO, zastanawiam się, czy przeniesienie Studia LOTTO chociażby do TVP Regionalnej byłoby aż tak wielkim problemem. Nie wiem na jak długo mają podpisaną umowę z Totalizatorem Sportowym, ale te losowania również nieraz mogą zdemolować wieczorną ramówkę, gdy dzieje się coś ważnego.
Trzeciak pisze:Akurat to na innym forum sprawdzał jeden z użytkowników, którego zirytowało to, że 25 maja 2014 roku (w dniu Eurowyborów) przerwano konferencję PKW na rzecz losowania Lotto i zgłosił to do KRRiTV. Ta jednak nic nie zrobiła, bo okazało się, że ze względu na zobowiązania TVP Info musi wyemitować losowania pod groźbą kary umownej. Więc być może przeniesienie losowania do TVP Info to jednak aż tak wielki problem.
Tak dokładniej, to opisywana sytuacja miała miejsce dzień po tamtych wyborach. To znaczy... w dniu wyborów także przerwano wieczór wyborczy z powodu losowania, ale jego emisja była kontynuowana w Jedynce.
Natomiast na drugi dzień, w poniedziałek wieczorem, miała miejsce konferencja, podczas której PKW przedstawiała oficjalne wyniki wyborów. I tej konferencji nie transmitowała Jedynka, ani żaden inny ogólnodostępny kanał, poza Info. Dlatego właśnie przerwanie konferencji było tak irytujące. Doskonale pamiętam tamtą sytuację. Oglądałem wtedy TVP Info i zastanawiałem się, czy przerwą, czy nie. Mówiąc szczerze, to myślałem jednak, że nie ośmielą się uciąć transmisji z oficjalnymi wynikami wyborów państwowych, a jednak stało się inaczej. :evil:
Cóż, z prawnego punktu widzenia faktycznie KRRIT nie mogła im nic zrobić, bo nie mają prawnego obowiązku transmitowania konferencji z wynikami wyborów. Natomiast z punktu widzenia oferty dla widza, nie wygląda to dobrze, jak jeden program w ramówce nie podlega ogólnej zasadzie panującej w kanałach informacyjnych, że jak dzieje się coś ważnego, to programy, na które wypadło, przepadają lub są przesunięte. Co ciekawe, tej zasadzie jak najbardziej podlegają reklamy, których czasami nie ma w TVP Info przez wiele godzin... I chociaż wydaje nam się, że wieczorem rzadko się dzieje coś ważnego, to jednak czasem się zdarza.
Tym niemniej, zdarzyły się co najmniej dwie sytuacje, kiedy losowanie zostało anulowane lub przesunięte. Dwóch z nich byłem osobiście świadkiem, trzecią opisano na wspomnianym w cytacie forum.
Raz: przy okazji głosowania chyba nad jakąś ustawą medialną. Było to, zdaje się, około miesiąca po wspomnianych eurowyborach. Przy czym, w godzinach przeznaczonych na losowanie były tylko rozmowy z politykami, samo głosowanie odbyło się później. Więc losowanie akurat wtedy mogło zostać wyemitowane.
Drugi raz: przy okazji pewnej konferencji Komorowskiego. Tego nie byłem świadkiem, opieram się na relacji z forum. Ponoć oczekiwano na konferencję i losowania nie puszczono o czasie. Ponieważ konferencja się opóźniała, to losowanie puszczono po kilku minutach, ale... zostało przerwane, bo zaczęła się konferencja. Po konferencji puszczono losowanie drugi raz, chyba od początku. I znów: prawdopodobnie, gdyby losowanie puszczono bez opóźnienia, to być może by się wyrobili, a jak nie, to wtedy dopiero by przerwali.
Trzeci raz: w dniu debaty przed II turą tegorocznych wyborów prezydenckich. Co ciekawe, debata skończyła się równo o 21:39 (zgodnie z zegarem na ich ekranie). Więc po raz trzeci: tego dnia losowanie można było puścić, nie było by komentarzy po debacie.

Powoduje to jeszcze większy mętlik w mojej głowie na temat, jakie są zasady kontraktu z TS na emisję tych losowań. Spotykałem się kilkakrotnie z sytuacją, kiedy moim zdaniem losowanie powinno zostać przynajmniej opóźnione, ale dla niego przerwano relację (z czego incydent z wyborami był najbardziej bulwersujący). Z drugiej strony, da się losowania nie wyemitować, tylko akurat w żadnym z tych przypadków nie było to niezbędne.

Też uważam, że najlepiej by było, aby losowania zostały przeniesione do Regionalnej. Ten kanał ma bardziej stabilną ramówkę i nie ma sytuacji, że nagle trzeba zmienić program. Co prawda, właśnie zmieniają ramówkę w paśmie wieczornym, teraz będzie jedno długie pasmo regionalne od 18:00 do 22:15, a potem Dziennik Regionów (przedtem były pasma regionalne: 17:30-21:00 oraz 22:00-22:30 w dni powszednie / 22:00-23:00 w weekendy, natomiast Dziennik Regionów o 21:15). No ale może można ustalić jedną ramówkę na dłuższy czas. Poprzednia w tych godzinach nie zmieniła się od powstania stacji 2 lata temu.
W ramach nowej ramówki można byłoby nadawać Lotto o 22:15, czyli bezpośrednio po programach regionalnych, natomiast Dziennik Regionów przesunąć na 22:30. Te 15 minut obsuwy można nadrobić kosztem drobnego skrócenia powtórek nocnych. 22:15 jako pora emisji Lotto już funkcjonowała na początku istnienia tego programu w TVP Info.

Zdaję sobie rzecz jasna sprawę, że z pewnością istnieją pewne zapisy w kontrakcie na temat kanału i pory emisji losowań. Ale te kontrakty też kiedyś się kończą. Nie sądzę, żeby zawierano jeden na wieeele lat. Najlepiej poczekać, aż najbliższy się skończy, a w następnym postawić sprawę, że ma być Regionalna. Może być tak, że TS nie zechce. Ja bym, gdyby tak się stało, podziękował im za współpracę. Chociaż pamiętajmy, że Regionalna ma nawet klauzulę "must-carry", czyli ma obowiązowo być dostępna u wszystkich operatorów, o czym Info może pomarzyć.

Zastanawiam się, jak sobie swego czasu radził Polsat, jeżeli w porze losowania mieli transmisję meczu, a jego przerwa nie pokrywała się czasowo z Lotto. Też przerywali transmisję, czy udawało im się przesuwać losowanie?

A jeśli już ma być Lotto w Info, to na takich zasadach, że jeżeli coś ważnego się dzieje, i trafi akurat na porę Lotto, to losowanie można wyemitować z opóźnieniem w pierwszym momencie, kiedy nie trzeba nic transmitować na żywo. Czyli najczęściej, zaraz po zakończeniu takiej konferencji. W przypadku wyników eurowyborów oznaczałoby to obsuwę o bagatela kwadrans. Nie tak wiele, moim zdaniem, zwłaszcza jeśli podać odpowiedni komunikat na pasku.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVP Info

Post autor: Trzeciak »

W przypadku Polsatu w ważnych sytuacjach (np. transmisja meczu) zmieniano w danym dniu jednak godzinę losowania Lotto. Z tego co wiem, to Totalizator Sportowy na dość długi okres czasu podpisuje umowy. Ta ostatnia z Polsatem obowiązywała aż... 10 lat.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP Info

Post autor: Camilo »

Prawdopodobnie od 12 września nowy program Piotra Góreckiego:
Będzie to audycja o tematyce międzynarodowej, nie ustalono jeszcze jej tytułu. Program ma ruszyć w drugi weekend września i będzie podsumowaniem wydarzeń mijającego tygodnia oraz zapowiedzią najważniejszych tematów kolejnych dni. - Będę zapraszał do studia ekspertów, ludzi, którzy znają świat i potrafią o nim opowiadać – mówi Piotr Górecki.

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... w-TVP-Info
W ramówce prasowej nosi tytuł "Było i będzie. Świat wokół nas". Figuruje w soboty między 19.00 a... 19.15.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: TVP Info

Post autor: Greg Haus »

Tak ma wyglądać budynek gdzie powstaną nowe studia Wiadomości, TVP INFO, Panoramy i Teleekspressu. Krok milowy w rozwoju informacji w telewizji publicznej.

http://nowawarszawa.pl/jest-projekt-50- ... ualizacje/

Obrazek
Obrazek
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP Info

Post autor: Camilo »

Teoretycznie prezes Daszczyński ma 2 tygodnie na zatwierdzenie projektu.

Założenie jest takie, że flagowym studiem z panoramicznym widokiem będzie szczyt tej 50-metrowej wieży widocznej na pierwszej grafice wrzuconej przez @GH. Przy głównym wejściu do budynku ma natomiast powstać plac. To wszystko coś mi jednak przypomina. ;)

Obrazek
Obrazek

Najwyraźniej posiłkowano się również CNN, na projekcie widnieje bowiem Wolf Blitzer:
Obrazek
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: TVP Info

Post autor: Greg Haus »

Studio 50 metrów nad ziemią z panoramą Warszawy może wyglądać bardzo nowocześnie. Mam nadzieję, że projekt zostanie zaakceptowany i zrealizowany.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość