Papiez pozdrawia Polakow

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Papiez pozdrawia Polakow

Post autor: pawell »

gazeta.pl pisze:W niedzielnym biuletynie biura prasowego Stolicy Apostolskiej zamieszczono w wersji fonetycznej tekst pozdrowieĂą, jakie Benedykt XVI skierowaÂł do PolakĂłw podczas poÂłudniowego spotkania z wiernymi na AnioÂł PaĂąski.

Oto peÂłny tekst polskich pozdrowieĂą:

"Serdetschnje posdrawjam Polakuf. Sblischa schje urotschistoschtsch Wschistkich Schwjentich. Dschenkujeme Bogu sa schwjatkuf wiare, ktusche sa dschitcha beli sjetnotscheni z H:ristusem w miwoschtschi, a dschisch utschestnitschoung wjego h:wale. Ich wstawjenniztwo i opjeze polezam wschistkich wiejaonzich".

Po raz pierwszy na watykaĂąskiej stronie pojawiÂł siĂŞ tekst w formie, jakÂą otrzymuje papieÂż, by mĂłgÂł on odczytaĂŚ go po polsku.
:D Nie dziwie sie papiezowi bo chyba kazdy obcokrajowiec ma problemy z jezykiem polskim, ktory jest moze trzecim najtrudniejszym jezykiem na swiecie. Ale jednak wymawia to nawet dobrze no i ciekawe ile zabiera mu to czasu aby sie tego nauczyc. :roll:
emi
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 284
Rejestracja: niedziela 15 maja 2005, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: emi »

nie no jak na Niemca, to swietnie mĂłwi po polsku:D .
a z ta fonetyka to nie taka gÂłupia sprawa, wkoncu papieÂż ma juz swĂłj wiek, i tak mu pewnie Âłatwiej jest niz uczyc sie wszystkiego od nowa.( na pamiec)

hehe...a tak po za tym troszke Âśmieszny ten zapis :D
....w świecie Faktów....
zawodzian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 22:08
Lokalizacja: ma?opolska

Post autor: zawodzian »

fajnie mĂłfi

a tak powaÂżnie to mam nadzieje, Âże przyjedzie w czerwcu do Polski
I mam nadziejĂŞ, Âże przyjedzie rĂłwnieÂż do Zakopanego bÂądÂź Ludzmierza
zawodzian drogi
zaprasza w swe progi
chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Post autor: chandler »

Czisiaj pokazywali ten tekst w "Faktach" siĂŞ usmiaÂłem :D
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

chandler pisze:Czisiaj pokazywali ten tekst w "Faktach" siĂŞ usmiaÂłem :D
On nie byl tylko w "Faktach", ale takze w "Wiadomosciach" i "Wydarzeniach" pewnie rowniez w serwisach informacyjnych TVN 24 i w "Kurierach". Czyli we wszystich programach informacyjnych w Polsce. :P Nie wiem tylko czy w TV Trwam to bylo :evil2:
quantrix
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: piątek 14 paź 2005, 00:10

Post autor: quantrix »

Obrazek
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

zawodzian pisze:a tak powaÂżnie to mam nadzieje, Âże przyjedzie w czerwcu do Polski
I mam nadziejĂŞ, Âże przyjedzie rĂłwnieÂż do Zakopanego bÂądÂź Ludzmierza
Do Polski w czerwcu na 100% przyjedzie i we wczorajszej "Panoramie" pokazywali przebieg papieskiej pielgrzymki (nie wiem dokladanie czy to byl juz oficjalny przebieg) no i wiadomo ze bedzie w Warszawie gdzie spotka sie z prezydentem(Obrazek), potem pojedzie do Krakowa, nastepnie do Wadowic no i na koniec do Czestochowy wiec ominie Zakopane.
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

hehehe :D rewelacja :D no tak fonetyka polska do najlepszych nie nale¿y :D i na pewno mu ³¹twiej tak... choÌ s¹dzi³am ze Papie¿ choÌ trochê uczÌ siê nasz piêkny jêzyk :D
Android <3
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

No ja rozumiem papieÂża, Âże ma napisane fonetycznie bo polski to nieÂłatwy jĂŞzyk. ale i tak go podziwiam, Âże chce siĂŞ uczyĂŚ.
Wróciłem!!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

No ale jak chce sie uczyc to niech sie uczy zawsze jest na to czas nawet w jego wieku tymbardziej ze w czerwcu ma przyjechac do Polski. :P :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości