Kwaśniewscy wzięli ślub kościelny

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

KwaÂśniewscy wziĂŞli Âślub koÂścielny

Post autor: kamuii »

"ND": KwaÂśniewscy wziĂŞli Âślub koÂścielny

"Nowy DzieĂą": TuÂż przed koĂącem kadencji prezydencka para wziĂŞÂła Âślub koÂścielny.
Po 26 latach od Âślubu cywilnego Jolanta KwaÂśniewska namĂłwiÂła mĂŞÂża, by powiedzieli sobie sakramentalne "tak". ByÂła pierwsza dama nigdy nie kryÂła swoich zwiÂązkĂłw z KoÂścioÂłem i wiarÂą. ByÂła dumna z tego, Âże aÂż 25 razy - jak sama skrupulatnie wyliczyÂła - spotkaÂła siĂŞ z Janem PawÂłem II.

Ceremonia Âślubu odbyÂła siĂŞ kilka tygodni temu w paÂłacowej kaplicy. ByÂła utrzymana w najwiĂŞkszej tajemnicy. Nawet najbliÂżsi druhowie prezydenta nie dostali na niÂą zaproszenia.


Koniec prezydentury i powo³anie Kwaœniewskiego na œwiadka œwiêtoœci papie¿a sta³y siê doskona³¹ okazj¹, by wzi¹Ì œlub koœcielny.

Czy to, ¿e Aleksander Kwaœniewski jest niewierz¹cy, nie by³o przeszkod¹ w zawarciu œlubu? Koœció³ katolicki nie widzi przeszkód. Wystarczy, by jeden z ma³¿onków by³ wierz¹cy. Strona niewierz¹ca nie musi - i nie powinna - podczas liturgii œlubnej wypowiadaÌ ani jednego s³owa, które by³oby niezgodne z jej przekonaniami.

Œwiadków ceremonii nie uda³o siê gazecie znaleŸÌ.

WiĂŞcej w "Nowym Dniu".

ONET


WaÂłek roku normalnie :smiech:
Android <3
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

WaÂłek nr 1 :lol:
Wa³ek nr 2 Donald te¿ wzi¹³ koœcielny, tu¿ przed wyborami :lol:
"Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie" :)
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

ja bym zmieni³ kolejnoœÌ :wink: : "wa³ków" :

1.Âślub Donalda i MaÂłgorzaty T. przed wyborami w wiadomym celu :P

2.Âślub Aleksandra i Jolanty K. juÂż bÂądÂź co bÂądÂź jako osĂłb prywatnych :wink:
ZIMA
chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Post autor: chandler »

to tyle lat Âżyli bez Âślubu koÂścielnego to nie Jak to moja babka mĂłwi "nie po BoÂżemu"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości