Pierwsza rocznica śmierci Jana Pawła II

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Pierwsza rocznica Âśmierci Jana PawÂła II

Post autor: pawell »

JuÂż wkrĂłtce I rocznica Âśmierci Jana PawÂła II. Dowiadujemy siĂŞ co bĂŞdzie siĂŞ dziaĂŚ w najwiekszych miastach (m.in. w Krakowie i Warszawie) w Polsce w tym dniu, a takÂże jak telewizje uczczÂą ten dzieĂą i Jana PawÂła II:
Media2 pisze:Rozmowy, komentarze, relacje, goÂście oraz wiele innych. Tak bĂŞdzie wyglÂądaÂł 2 kwietnia w TVN24. Z kolei w TVN "Fakty" w specjalnej oprawie a takÂże wyjÂątkowy film. WÂłaÂśnie w taki sposĂłb bĂŞdzie obchodzona pierwsza rocznica Âśmierci Jana PawÂła II.

W niedzielê, 2 kwietnia na antenie TVN zobaczymy drug¹ czêœÌ filmu "Karol, cz³owiek, który zosta³ papie¿em". Dzieù wczeœniej wyemitowana zostanie jego pierwsza czêœÌ. Jak poinformowa³ nas Andrzej So³tysik, rzecznik prasowy TVN, o godz. 19.00 zobaczymy tak¿e specjalne wydanie "Faktów", które uka¿¹ siê w wyj¹tkowej, oddaj¹cej czeœÌ Karolowi Wojtyle oprawie.

Niedzielny wieczór w TVN24 to g³ównie rozmowy, wywiady, reporta¿e, a tak¿e wywiady w studiu. Wszystko to poœwiêcone ¿yciu i twórczoœci Jana Paw³a II. Wieczorem - tak w dzieù œmierci Papie¿a Polaka, przed kamer¹ zasi¹dzie Grzegorz Miecugow, ¿eby móc porozmawiaÌ z widzami. Stacja chce przypomnieÌ ten wyj¹tkowy wieczór sprzed roku, który z pewnoœci¹ wszystkim zapad³ w pamiêÌ.
Szkoda ¿e TVN nie postara³ siê aby kupiÌ i daÌ II czêœÌ tego filmu pt. "Papie¿ który pozosta³ cz³owiekiem" (mog³em pomyliÌ tytu³) opowiadaj¹cy ju¿ o pontyfikacie JPII. W³oska telewizja go da...

WidaĂŚ teÂż Âże TVN24 bĂŞdzie mieĂŚ podobny program jak w tamtych dniach wywiady, reportaÂże itp. Jestem teÂż ciekawy jak bĂŞdzie wyglÂądaĂŚ ta wyjÂątkowa oprawa graficzna w secjalnym wydaniu "FaktĂłw"...

Pewnie inne stacje te¿ wprowadz¹ i dadz¹ specjalne programy wspominaj¹ce Karola Wojty³ê tylko narzaie nic o tym nie wiemy...
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Szkoda ¿e TVN nie postara³ siê aby kupiÌ i daÌ II czêœÌ tego filmu pt. "Papie¿ który pozosta³ cz³owiekiem" (mog³em pomyliÌ tytu³) opowiadaj¹cy ju¿ o pontyfikacie JPII. W³oska telewizja go da...
AleÂż ten film bĂŞdzie, tyle, Âże nie w kwietniu, w kwietniu ten film nie bĂŞdzie ukoĂączony, premiera parwdopodobnie w maju, a TVN byĂŚ moÂże nada go w paÂździerniku.
chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Post autor: chandler »

TVP1 2 kwietnia, niedziela
06:05 BiaÂłoruÂś, BiaÂłoruÂś... - magazyn
06:30 Tak miaÂło byĂŚ - serial obyczajowy odc. 14/17
06:55 ByÂł taki dzieĂą: 2 kwietnia - felieton
07:00 Moliki ksi¹¿kowe, czyli co czytaÌ dziecku - magazyn
07:10 Ania z Zielonego WzgĂłrza: Partner - serial animowany odc. 4
07:35 Domisie: Domisiowe duchy - program dla dzieci
08:10 Z dalekiego kraju - film biograficzny
10:30 Transmisja mszy ÂświĂŞtej z Sanktuarium BoÂżego MiÂłosierdzia w Krakowie ÂŁagiewnikach
11:25 MiĂŞdzy ziemiÂą a niebem - magazyn
12:00 AnioÂł PaĂąski
12:15 MiĂŞdzy ziemiÂą a niebem - magazyn
12:55 ByÂł taki dzieĂą: 2 kwietnia - felieton
13:00 WiadomoÂści
13:10 Wywiad i opinie - program publicystyczny
13:45 Noce i dnie: Wiatr w oczy - film obyczajowy odc. 2-ost.
15:50 ÂŻycie i czasy Jana PawÂła II - film dokumentalny odc. 2-ost.
16:45 Jan PaweÂł II - Z dalekiego kraju
17:00 Teleexpress
17:20 Jan PaweÂł II - U celu drogi
17:35 Plebania: Tulczyn - rok po Âśmierci papieÂża - serial obyczajowy
18:05 PociÂąg Warszawa - Rzym - film dokumentalny
19:00 Wieczorynka Nowe przygody Kubusia Puchatka: Jak prosiaczek byÂł krĂłlem - serial animowany odc. 5
19:30 WiadomoÂści
19:50 Sport
20:00 Pogoda
20:10 "SzukaÂłem Was, a Wy przyszliÂście do mnie" - pierwsza rocznica Âśmierci Jana PawÂła II
21:45 Pan WoÂłodyjowski - film historyczny odc. 2-ost.
23:10 Uczta kinomana WybrzeÂże MoskitĂłw - dramat przygodowy
01:10 Kolekcja kinomana Requiem - dramat obyczajowy
02:35 ByÂł taki dzieĂą: 2 kwietnia - felieton
05:00 Moda na sukces - telenowela odc. 2786
05:20 Moda na sukces - telenowela odc. 2787
TVP2 2 kwietnia, niedziela
05:45 SÂłowo na niedzielĂŞ
05:55 Lokatorzy: To tylko pieniÂądze - serial komediowy odc. 4
06:20 Lokatorzy: ÂŻadnych zwierzÂąt - serial komediowy odc. 5
06:45 Smak Europy
06:55 DwĂłjka Dzieciom Tajemnice Wiklinowej Zatoki: Straszna nora - serial animowany odc. 5/7
07:20 ZÂłotopolscy: Fatum - telenowela odc. 755
07:45 WierzyĂŚ, to znaczy chodziĂŚ po wodzie - koncert
08:45 ÂŻycie ssakĂłw: MiĂŞsoÂżercy - serial dokumentalny odc. 5/10
09:40 Animals - magazyn przyrodniczy
10:05 PapieÂż nie tylko Polski... - film dokumentalny
10:55 MĂłj papieÂż - felieton
11:05 Podró¿e kulinarne Roberta Mak³owicza: Wiosenny smak - magazyn kulinarny
11:40 Gwiazdy w poÂłudnie Hrabia Monte Christo - film przygodowy
13:25 Codzienna 2 m. 3 - serial komediowy odc. 9/13
14:00 Familiada - teleturniej
14:30 ZÂłotopolscy: Bigamista - telenowela odc. 756
15:00 MĂłj papieÂż - felieton
15:05 Na zawsze w naszych sercach - koncerty dla papieÂża
16:05 Na dobre i na zÂłe - serial obyczajowy odc. 252
17:05 Egzamin z Âżycia - serial obyczajowy odc. 41
17:55 MĂłj papieÂż - felieton
18:00 Program lokalny
18:30 Panorama
18:40 Pogoda
18:50 ZmruÂż oczy - film obyczajowy
20:20 Pamiêtnik z podró¿y - reporta¿
21:00 Msza ÂświĂŞta w intencji Jana PawÂła II z modlitwÂą o beatyfikacjĂŞ
22:25 Pogoda
23:05 Panorama
23:20 Sport telegram
23:35 Dolina Kreatywna. Co sÂłychaĂŚ? - felieton
23:40 Romeo i Julia - melodramat
Z tego co widaĂŚ to nic takieho niebĂŞdzie, a pozatym czy na TVP zawsze coÂś byÂło?, ChociaÂż w tym dniu mogliby zrezygnowaĂŚ z telenowel i pokazywa tak jak rok temu jak caÂły Âświat onchodzi ten dzieĂą
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Dziœ na Media Link'u s¹ szczegó³y dotycz¹ce stacji telewizyjnych 2 kwietnia:
*TVP1

Jedynka przygotowaÂła kilkuminutowe materiaÂły filmowe prezentujÂące papieskie Pielgrzymki do Polski, bĂŞdÂą one emitowane od poniedziaÂłku 27 marca do 2 kwietnia. W sobotĂŞ, 1 kwietnia o godz. 20.10 TVP1 pokaÂże koncert „Nieszpory – artyÂści polscy Janowi PawÂłowi II w hoÂłdzie” w reÂż. Grzegorza Sadurskiego. GoœÌmi specjalnymi widowiska bĂŞdÂą: Prezydent RP Lech KaczyĂąski oraz ks. Prymas KardynaÂł JĂłzef Glemp, ks. Abp Tadeusz GocÂłowski i ks. Kard. StanisÂław Dziwisz. TransmisjĂŞ poprowadzÂą PaweÂł Sztompke w Warszawie, Piotr ÂŚwiÂąc w GdaĂąsku i Iwona Schymalla w Krakowie. Koncert – modlitwa zakoĂączony zostanie specjalnym bÂłogosÂławieĂąstwem udzielonym przez ks. Kard. StanisÂława Dziwisza.

W niedzielnym programie Jedynki znajdzie siĂŞ relacja z Mszy ÂŚwiĂŞtej z Sanktuarium BoÂżego MiÂłosierdzia w Krakowie – ÂŁagiewnikach o 10.30, a takÂże specjalne wydanie serialu „Plebania” pt. „Tulczyn w rok po Âśmierci naszego PapieÂża” (godz. 17.35) i film dokumentalny „PociÂąg Warszawa – Rzym” Ewy BorzĂŞckiej (emisja: 2.04 o 18.05). Produkcja przedstawia refleksje pielgrzymĂłw na temat wpÂływu osobowoÂści Jana PawÂła II na ich Âżycie podczas podró¿y na pogrzeb Ojca ÂŚwiĂŞtego specjalnymi pociÂągami. Po godzinie 13.10 Krzysztof SkowroĂąski zaprosi na specjalne „Wywiady i opinie”.

W dniu Âśmierci Jana PawÂła II Telewizja Polska wyemituje widowisko okolicznoÂściowe „SzukaÂłem Was, a Wy przyszliÂście do mnie”. Program bĂŞdzie emitowany z kilku miejsc: z Warszawy, Wadowic i Rzymu. Zaproszeni goÂście bĂŞdÂą mĂłwiĂŚ o inspiracji, jakÂą czerpiÂą z nauk PapieÂża, bĂŞdÂą poszukiwaĂŚ odpowiedzi na pytania o szanse na zachowanie dziedzictwa, ktĂłre nam zostawiÂł. O godz. 21.37 stacja transmitowaĂŚ bĂŞdzie okolicznoÂściowe wystÂąpienie PapieÂża Benedykta XVI, a tuÂż po Nim wystÂąpienie ks. kard. StanisÂława Dziwisza. Program bĂŞdzie prowadzony przez DorotĂŞ WysockÂą, IwonĂŞ SchymallĂŞ i Grzegorza MiÂśtala, a wÂśrĂłd zaproszonych goÂści znajdÂą siĂŞ m.in. Arturo Mari – osobisty fotograf Jana PawÂła II i JaÂś GawroĂąski. (emisja: 2.04 o 20.10).

Po raz pierwszy w TVP zostanie pokazany biograficzny film dokumentalny produkcji kanadyjskiej „ÂŻycie i czasy Jana PawÂła II”. Jego pierwsza czêœÌ (emisja: 1.04 o 15.20) przedstawia Âżycie Karola WojtyÂły do momentu wyboru na StolicĂŞ PiotrowÂą. Druga czêœÌ filmu (emisja: 2.04 o 15.50) dotyczy publicznej dziaÂłalnoÂści PapieÂża, jego poglÂądĂłw na kwestie wspó³czesnego Âświata, zwÂłaszcza w odniesieniu do spraw polskich.Oferta fabularna zawiera takÂże filmowÂą biografiĂŞ Jana PawÂła II w reÂżyserii Krzysztofa Zanussiego „Z dalekiego kraju”, ktĂłra zostanie wyemitowana w niedzielĂŞ o godz. 8.10.

Specjalna Msza ÂŚw. z Watykanu w poniedziaÂłek 3 kwietnia o 17.30 zakoĂączy weekend w Jedynce upamiĂŞtniajÂący pierwszÂą rocznicĂŞ Âśmierci Ojca ÂŚwiĂŞtego Jana PawÂła II.

*TVP2

W sobotĂŞ o 17.00 kanaÂł przeprowadzi transmisjĂŞ z inauguracja posÂługi kardynalskiej biskupa StanisÂława Dziwisza w archidiecezji krakowskiej. W rocznicĂŞ Âśmierci Karola WojtyÂły stacja zaprezentuje film dokumentalny „PapieÂż nie tylko polski” Produkcja przedstawia Jana PawÂła II jako duszpasterza caÂłego Âświata, ktĂłry podczas licznych pielgrzymek przemawiaÂł do ludzi ró¿nych kultur, historii i ró¿nego dziedzictwa.

Autor dokumentu podj¹³ prĂłbĂŞ pokazania papieÂża niosÂącego przesÂłanie ludziom caÂłego Âświata. Po godzinie 22.00 na antenie TVP2 pojawi siĂŞ Msza ÂświĂŞta w intencji Jana PawÂła II. BĂŞdzie ona sprawowana pod przewodnictwem prymasa JĂłzefa Glempa. UdziaÂł w naboÂżeĂąstwie wezmÂą najwyÂższe wÂładze paĂąstwowe i koÂścielne. Przez caÂły weekend widzom telewizyjnej DwĂłjki prezentowane bĂŞdÂą felietony z cyklu „MĂłj papieÂż”.

(...)

W niedzielĂŞ, 2 kwietnia zespó³ „WydarzeĂą” Polsatu przygotuje wyjÂątkowe wydanie serwisu. Tele 5 wyÂświetli dokumentalny serial „Jan PaweÂł II czÂłowiek, papieÂż, jego przesÂłanie”. BĂŞdzie on emitowany w trzech czĂŞÂściach.

TV Puls o godzinie 13.00 i 19.30 pokaÂże program publicystyczny poÂświĂŞcony pontyfikatowi Jana PawÂła II. Stacja wyemituje takÂże dwa filmu dokumentalne
„Ojciec ÂŚwiĂŞty na placu ZwyciĂŞstwa” oraz „Nie lĂŞkajcie siĂŞ”. ZamysÂłem autorĂłw drugiej produkcji byÂło stworzenie podsumowania 25 lat pontyfikatu Jana PawÂła II. Tym, co ma odró¿niaĂŚ ten film od wielu innych powstaÂłych dotychczas, jest bardzo osobisty charakter.

Interaktywna telewizja iTV zaprezentuje widzom specjalne wydanie programu „Ring”. Telewizja Trwam zmodyfikuje swojÂą ramĂłwkĂŞ. Przedstawiciele nadawcy nie chcieli jednak ujawniĂŚ nam szczegó³ów zmian w ukÂładzie audycji kanaÂłu.
Moim zdaniem sÂłabo polsat tylko specjalne wydanie "WydarzeĂą" mogliby teÂż daÂż jakiÂś film napewno majÂą w swoich zbiorach coÂż o papieÂżu. :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

Ciekawe kto poprowadzi Fakty w niedzielĂŞ... byÂłoby wspaniale gdyby pojawiÂła siĂŞ Justyna ale to chyba maÂło prawdopodobne :roll:
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

Chyba bĂŞdzie to Grzegorz Kajdanowicz, poniewaÂż kolejka przechodzi na niego. :neutral: A moÂże zrobiÂą Fakty w parze? W koĂącu to wydanie FaktĂłw ma byĂŚ specjalne.
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

MoÂże bĂŞdzie tak jak rok temu - StyÂśka w studiu, a Kajdan (bo bĂŞdzie jego kolej w "Faktach" :/ ) w Krakowie na przykÂład - lub na odwrĂłt... :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
emi
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 284
Rejestracja: niedziela 15 maja 2005, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: emi »

ahh..gdyby Styœka by³a np. w Krakowie to bym j¹ spotka³a :D no albo chociaz widzia³a, z daleka....a swoj¹ drog¹ to nie chce mi sie wierzyÌ, ze juz rok min¹³. Strasznie szybko to zlecia³o...i du¿o sie przez ten rok zmieni³o...
....w świecie Faktów....
chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Post autor: chandler »

mam do Was ogromnÂą proÂśbĂŞ ma ktĂł filmik, zdjĂŞcie, ktĂłre TVN pokazaÂło o 21,37
Awatar użytkownika
miko
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 154
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 09:42
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: miko »

Sorki za s³ab¹ jakoœÌ, ale mi s³abo chodzi TVN z naziemnej.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości