[TVN] Milionerzy

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Milionerzy

Post autor: Marcin »

Uwielbiam tę polską żółć. :D
Chyba gdyby był podstawiony, to jego narzeczona, nie zapowiadałaby, że wygra milion, a on sam nie odliczałby sobie czasu do miliona. :D
I nasz forumowy Maciek rzekomo też był podstawiony.
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: Milionerzy

Post autor: mfdtv4 »

Było dużo banalnych pytań, dużo prostych, kilka trudniejszych. Pytanie o to czyją żoną była Maria Magdalena było jak na taką stawkę za proste... I ostatnie pytanie również proste... Nie twierdzę, że gościu był podstawiony, ale przyznajcie, że pytania miał za łatwe...
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Milionerzy

Post autor: Marcin »

mfdtv4 pisze:I ostatnie pytanie również proste...
Ja bym nie wiedział na jakim instrumencie gra ten człowiek.
Jeśli ktoś zna odpowiedź na pytanie, to pytanie jest proste. On znał odpowiedzi na pytania i wygrał milion.
qgn-111
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 13:58

Re: Milionerzy

Post autor: qgn-111 »

~ pisze:Dziwne było, jak zawodnik zastanawiał się nad tym czy kornet to rodzaj akordeonu. Przecież to niemożliwe, żeby w jednym pytaniu pojawiła się odpowiedź "akordeon" i obok nazwa jakiegoś rodzaju (typu) akordeonu (tak jak myślał Krzysztof Wójcik). To się wyklucza. Uważam, że człowiek robiący doktorat jest w stanie myśleć logicznie i nie brać pod uwagę absurdalnych teorii. Moim zdaniem to po prostu taka "zmyłka", żeby nie było, że szybko odpowiedział na pytanie za milion.
Może nie chodziło mu o to, że kornet ma być konkretnie rodzajem akordeonu (bo spośród akordeonów wyróżniamy tylko klawiszowe i guzikowe), ale np. instrumentem blisko spokrewnionym, tak jak jest w przypadku bandoneonu. A przecież doktorant jednej dziedziny nie musi się koniecznie znać na innej. Nie usprawiedliwiam go, ale tutaj trochę nie masz racji.
~ pisze:Nie wierzę też w to, że jego matka dowiedziała się o wygranej dopiero podczas emisji. Przecież podczas oglądania w ich mieszkaniu była ekipa TVN-u. Trzeba być głupim żeby się nie domyśleć tego, że syn wygrał milion.
Takie wkręty od dawna są stosowane w TVN. :] Przykład: castingi do Mam Talent! - mówią o jakimś mieście, a pokazują inne.
~ pisze:TVN robi z widzów idiotów i wszystko zaplanował. Jednak im to nie wyszło [...]
Ja nie byłbym taki pewien, póki nic konkretnego na to nie wskazuje i nie ma żadnych dowodów.
~ pisze:Jak tak dalej będzie, to Milionerzy w Polsce skończą się w grudniu. Pewnie będą chcieli wykorzystać ten teleturniej do promocji książki Urbańskiego i tyle...
Przecież ta książka ma właśnie być o Milionerach. A skoro zostanie wydana prawdopodobnie w czerwcu, to raczej bym powiedział, że ma się przyczynić właśnie do promocji programu, a nie program do promocji książki. :uhh:

Za to mogę się w 100% zgodzić, że Milionerzy w Polsce ostatnio zostali bardzo zepsuci. Są nudni i nieciekawi. Kiedyś to był teleturniej, który "promował" wiedzę i wzbudzał naturalne emocje - przynajmniej na samym początku. Dzisiaj jest o wiele gorzej, nawet od czasu, gdy trwała ostatnia seria przed reaktywacją 2002/2003. Gdzieś 60% graczy - tak na oko - to ludzie przed 30 rokiem życia. Często pytania dotyczą szczegółów danej dziedziny i praktycznie nikt poza osobą, która interesuje się dogłębnie taką dziedziną, nie ma szans na udzielenie odpowiedzi. Tylko ostatni odcinek i ten sprzed roku były wyjątkami od tego, bo organizatorzy specjalnie przygotowali tak prosty zestaw pytań (poszczególne pytania nie są losowane pojedynczo), by ktoś na taki trafił (albo by komuś taki specjalnie podłożyć) i w końcu wygrał ten milion. Choć ostatni odcinek niby był najważniejszy w historii programu, to pozostał po nim straszny niesmak. Rodzą się różne podejrzenia, których i tak nikt nie wyjaśni. Dlatego żałuję, że ten pierwszy milion musiał zostać zdobyty w reaktywowanych Milionerach, a nie w latach 99-03. Bo "nowa" edycja to już nie to samo, co "stara" - nie pod względem oprawy (bo to kwestia gustu), ale pod względem merytorycznym. TVN praktycznie nie ma już szans na to, by ponownie wzbudzić u ludzi zainteresowanie tym programem.
marek110
Początkujący
Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2008, 12:32

Re: Milionerzy

Post autor: marek110 »

W Brytyjskiej wersji milionerów pojawił się "big bad clock" używany do 7 pytania. W polskiej wersji pewnie też się pojawi
qgn-111
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 13:58

Re: Milionerzy

Post autor: qgn-111 »

Pewnie się NIE pojawi. Trzeci sezon z rzędu mieli by wprowadzać jakieś zmiany? Najpierw ekspert, potem druga ścieżka a teraz znowu "big bad clock"? :hyh:
BTW. http://www.youtube.com/watch?v=WaSOVb412O0 ktoś chce, niech oglądnie - 1. gracz który zdobył... 250.000 :P , wideo z 2000 roku
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Milionerzy

Post autor: Greg Haus »

Pewnie się nie pojawi gdyż, u nas jest troche inna mentalności ludzi. U nas czas poświęcony na odpowiedzenie nawet na proste pytanie jest dośc duży i specjalnie przeciągany, by program trwał dłużej, przy mniej licznych wygranych. No i to co u nas nie jest standardem, a w edycji USA i UK jest - czyli słowo 'ostateczna odpowiedź' oznacza automatyczne zaznaczenia, a u nas nawet po tych słowach Hubert pyta milion razy czy ostatecznie, czy wie ile może stracić itp
qgn-111
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 13:58

Re: Milionerzy

Post autor: qgn-111 »

Ja osobiście mimo wszystko chciałbym zobaczyć u nas ten format, a co! Zawsze jakaś nowość i urozmaicenie. 8) Nawet Brytyjczykom podoba się ta zmiana, a wystarczy zobaczyć opinie tutaj: http://www.facebook.com/pages/Who-Wants ... 6383322327 . Myślę że ta opcja byłaby nawet lepszym wyjściem niż obecnie dwie ścieżki do wyboru. A już najlepiej by było, gdyby TVN zmienił porę emisji, bo Milionerzy nie mają szans wygrać z "Jaką to melodią" choćby wprowadzali nie wiadomo ile zmian.
qgn-111
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 13:58

Re: Milionerzy

Post autor: qgn-111 »

Nikt chyba nie informował, że prawdopodobnie zmieni się godzina emisji Milionerów. http://www.tvshow.com.pl/milionerzy-wracaja-jesienia/ Zaznaczam - prawdopodobnie - bo jeżeli traktować wiadomość tą dosłownie i autor tego newsa ma na myśli zmianę przez TVN tylko godziny, nie dnia, to wydaje mi się, że jest to tylko plotka. Głupotą wg mnie byłoby ich przeniesienie np. na porę po Tańcu z gwiazdami. Chociaż nawet i ten krok pewnie byłby niemożliwy, bo dotychczas po Tzg chyba nadawany jest serial (nie wiem jaki aktualnie).

Przepraszam za post pod postem, ale nie ma możliwości edycji poprzedniego.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Milionerzy

Post autor: Adrian ;P »

Obecnie po Tańcu są filmy, więc wrzucenie tam Milionerów byłoby możliwe. Na 18 w niedzielę pewnie pójdą Ugotowani. Jeżeli zmienić ma się tylko pora to możliwa jest jeszcze godzina 17 w niedzielę.
qgn-111
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 13:58

Re: Milionerzy

Post autor: qgn-111 »

Adrian ;P pisze:(...)możliwa jest jeszcze godzina 17 w niedzielę.
To już w ogóle lepiej zdjąć z anteny. O takiej porze widownia pewnie byłaby mniejsza niż 1,5 mln...
qgn-111
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 13:58

Re: Milionerzy

Post autor: qgn-111 »

No i jak widać tamten news okazał się wyssany z palca. Godzina zostaje taka jaka była.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Milionerzy

Post autor: Greg Haus »

W sierpniu zostały już nakręcone także odcinki świąteczne na Boże Narodzenia z udziałem gwiazd.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Milionerzy

Post autor: Greg Haus »

A w amerykańskiej wersji wciąż zmiany i zmiany: http://www.youtube.com/watch?v=h18ToIfo6Nk
qgn-111
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 13:58

Re: Milionerzy

Post autor: qgn-111 »

Nawet ciekawe, ale widać że zależy im teraz na show tylko, bo całkowicie oderwali się już np. od starej oprawy muzycznej (zupełnie inny temat muzyczny jest), no ale większość widzów nie zwraca po prostu na to uwagi, więc wcale mnie to nie dziwi. ;)

j
Greg Haus pisze:W sierpniu zostały już nakręcone także odcinki świąteczne na Boże Narodzenia z udziałem gwiazd.
Jak sam się wcześniej dowiedziałem, że już w sierpniu będą nagrania odcinków bożonarodzeniowych, to bardzo mnie to zdziwiło. Za pewne, jak co roku od czasu reaktywacji, nie ma świątecznej oprawy w studio, jaką przygotowywano w czasie świąt przed ośmioma i dziewięcioma laty (chociaż wtedy odstępy między nagraniami a emisją były o ile wiem trzytygodniowe lub nawet mniejsze).
Podobno w tym sezonie TVN nieźle naszwindlował z wygranymi... :twisted:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości