TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: avatar »

Rano widziałem na belce inną czcionkę niż zwykle.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: matik »

Czcionka też się zmieniła, ale jakość obrazu ze studia też, a jeszcze wczoraj w serwisie o 18 "kasza" była.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: avatar »

matik pisze:Czcionka też się zmieniła, ale jakość obrazu ze studia też, a jeszcze wczoraj w serwisie o 18 "kasza" była.
Czekam na jakiś serwis bo teraz to nie widzę różnicy. :?
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: r_r16 »

A ja myślałem, że tylko mnie się wydaje, że ten obraz TVN24 taki ładniejszy się zrobił :D No ale dobrze, dobrze. W końcu już czas na pierwszy kanał informacyjny w HD w Polsce. Co do zmiany czcionki - teraz jest gorsza moim zdaniem, ale może to kwestia przyzwyczajenia.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: avatar »

r_r16 pisze:A ja myślałem, że tylko mnie się wydaje, że ten obraz TVN24 taki ładniejszy się zrobił :D No ale dobrze, dobrze. W końcu już czas na pierwszy kanał informacyjny w HD w Polsce. Co do zmiany czcionki - teraz jest gorsza moim zdaniem, ale może to kwestia przyzwyczajenia.
Też tak myślę. :neutral:
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: avatar »

Obrazek
Dzisiaj testowali również tą belkę z ramówką. (sory za jakość)
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: Debeet »

Mógłbyś poprawić link do obrazka?
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: matik »

Wyglądało to jak dotychczas tylko u góry pisało 16:30 POLSKA I ŚWIAT a na dole "próba2". Analogicznie było z różnymi godzinami.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: avatar »

Debeet pisze:Mógłbyś poprawić link do obrazka?
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: matik »

Znowu testują na antenie:
9:30 Polska i Świat - próba 5
8:30 Dzień po dniu - pięc programu ktoś (chyba tak pisało)
Nie mogą takich rzeczy robić poza anteną, bo tak to trochę mało profesjonalnie wygląda.
shortise
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Katowice-Śródmieście

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: shortise »

No to ciekawe kiedy TVN 24 HD stanie się faktem?
Mam nadzieję, że w styczniu '12 i powinno być dostępne w każdej platformie i każdej cyfrowej kablówce. TVN24 SD musi być dalej dostępne, ale z mniejszym bitrate, np.: 2,5 Mb/S, a jeżeli chcesz lepszą jakość wykup dekoder HD (wersja HD miałaby gdzieś około 12 Mb/S).
Liczę też, że okres startu TVN24 = odświeżone studio, grafika.
5 lat na forum ;)

Na innym forum także @brk
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: r_r16 »

Ale sekunda - o co chodzi z tymi testami? Co oni konkretnie testują wklepując taki tekst na te belki i co to ma wspólnego z HD?
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: Frazes »

Ja nie wiem czy jest sens uruchamiania takiego kanału jakim jest "TVN24" w wersji "HD". W kanałach informacyjnych nie jest potrzebna aż taka szczegółowa jakość, a trzeba też wziążć pod uwagę, że emisja "HD" też nakłada kilka ograniczeń, np. "sztywny" format "16:9", a poza tym przy rozdzielczości "HD" nagrania z "Kontaktu24" przeważnie wyglądałyby pisząc delikatnie nie najlepiej...

Oprócz tego w ogóle jestem zdania, że nadawanie kanału w wersji "HD" i "SD", ale z tą samą ramówką nie ma większego sensu i nie potrzebnie taki "dubel" zajmuje cenne przecież miejsce na satelicie (w tym kontekście nie popieram uruchomienia "TVN Turbo", "TVN7" i "TVN Style" w wersjach "HD", bo w miejsce tych "dubli" można by przecież włączyć kilka innych kanałów, albo popszenosić te nadawane w niskiej jakości z innych zapchanych transponderów, a już nadawanie kanałów "HD" z transpondera w standardzie "DVB-S", to już zupełne marnowanie miejsca) !

Jeśli dwie wersje kanału, to tylko z osobną ramówką !
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: avatar »

Frazes pisze:Ja nie wiem czy jest sens uruchamiania takiego kanału jakim jest "TVN24" w wersji "HD". W kanałach informacyjnych nie jest potrzebna aż taka szczegółowa jakość, a trzeba też wziążć pod uwagę, że emisja "HD" też nakłada kilka ograniczeń, np. "sztywny" format "16:9", a poza tym przy rozdzielczości "HD" nagrania z "Kontaktu24" przeważnie wyglądałyby pisząc delikatnie nie najlepiej...

Oprócz tego w ogóle jestem zdania, że nadawanie kanału w wersji "HD" i "SD", ale z tą samą ramówką nie ma większego sensu i nie potrzebnie taki "dubel" zajmuje cenne przecież miejsce na satelicie (w tym kontekście nie popieram uruchomienia "TVN Turbo", "TVN7" i "TVN Style" w wersjach "HD", bo w miejsce tych "dubli" można by przecież włączyć kilka innych kanałów, albo popszenosić te nadawane w niskiej jakości z innych zapchanych transponderów, a już nadawanie kanałów "HD" z transpondera w standardzie "DVB-S", to już zupełne marnowanie miejsca) !

Jeśli dwie wersje kanału, to tylko z osobną ramówką !
Naprawę nie rozumiem ludzi którzy mają coś przeciwko kanałowi w HD, ponieważ "nie jest potrzebna aż taka szczegółowa jakość". :ech:
HD to już standard, i wszystkie znaczące kanały powinny tak nadawać.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: r_r16 »

Ja powiem tak: mnie wystarczył dzień oglądania TVN HD. Od tego momentu nie potrafię oglądać tego kanału w wersji SD, dlatego, że jest on po prostu rozmyty, nieostry, taka papka rozmieszana jednym słowem. :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości