TVP - sprawy bieżące

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Camilo »

Proszę, proszę. W TVP2 właśnie Global Citizen Festival jako promocja idei zrównoważonego rozwoju z udziałem Pearl Jam, Beyonce, Coldplaya i Ed Sheerana. Nie powiem, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Ktoś wreszcie zaczął ogarniać, co znaczy "misja"? :)
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: michal_borkowski »

Zwykle w tym czasie szły dokumenty w cyklu "Czy świat oszalał?" Jakby nie było - też misja. Ale sam pomysł na koncert - dobry.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Camilo »

Często najwyżej drugoligowe dokumenty sprzed 5-10 lat to dla mnie akurat taka misja na odwal.
Tu chociaż coś świeżego, w pełni profesjonalnego i na czasie. Może właśnie dlatego, że bez ich autorskich koncepcji? :lol:
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: michal_borkowski »

Za tydzień w tvp2 o 22.55 w poniedziałek - Dziennikarstwo XXI wieku, film z 2012 r.
To tylko moje skromne zdanie
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Greg Haus »

Moim skromnym zdaniem teraz TVP ma najlepszą oprawę graficzną ze wszystkich większych kanałów tv w Polsce!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: michal_borkowski »

Na tvp2 trwa właśnie inauguracyjny koncert Warszawskiej Jesieni; spojrzałem w program na jutro - cisza. Mało tej misji. Pewnie reszta tylko na Tvp Kultura.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Camilo »

...a że Kultura to jednak kanał niszowy i nie ma budżetu z gumy, to jest jak jest. :lol: Niedawno np. dość często puszczali filmy Woodiego Allena, ale do najnowszych już nie doszli.

Natomiast w Dwójce takie komercyjne produkcje jak "Prokurator", "Rodzinka.pl", "Tylko dla dorosłych" czy "The Voice" też jeszcze się bronią. W porównaniu z tym co było parę lat temu, że omijałem ich szerokim łukiem, czuć jednak powolny progres.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Trzeciak »

Nie nazwałbym serialu "Prokurator" czysto komercyjną produkcją. Poza tym - TVP Kultura ma niemalże identyczny zasięg, jak TVP2. Emisja tego samego na obu antenach byłaby bez sensu.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Camilo »

A czy ktoś każe puszczać to samo na obu na antenach?
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Trzeciak »

Nikt nie każe puszczać, ale jeśli o kulturę - to na główny kanał TVP2 jest już dość wystarczająco.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Camilo »

Przez kulturę nie rozumiem tylko opery, dramatu teatralnego czy relacji z wystawy obrazów, ale przede wszystkim dobry serial, film czy koncert. Tego uważam, że mogłoby być więcej w TVP2 i znalazłoby to swoich odbiorców spokojnie, niejednokrotnie pewnie więcej niż wieczory kabaretowe, tylko kwestia finansów jest tu przeszkodą.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Trzeciak »

Wyniki oglądalności raczej skłaniają do dyskusji. Przeceniasz - i to za bardzo gusty polskiej widowni.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Camilo »

Nie przeceniam, bo w kinach widzę coraz większe zainteresowanie polską kinematografią, a w serwisach pirackich całkiem niegłupimi serialami. Niestety, telewizja oferuje to zdecydowanie zbyt późno. O ile w ogóle oferuje, bo często koszta ją przerastają.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Camilo »

Coś a'la ogród, coś a'la panorama Warszawy, coś a'la spiżarnia z kawalerką. Coś a'la morning show. :lol:

http://www.wirtualnemedia.pl/fotoreport ... adanie/623

Kolorostykę nowego logo jakbym gdzieś juz widział, ale mogę się mylić. ;)
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: prze_kw »

No ale przecież kolory logotypu podobno nawiązują do "faz słońca" (i pośrednio do logo TVP2) :D

Mieli całkiem niezłe, jasne studio, teraz mamy gigantyczną halę z wekami na ścianach (dobrze, że nie są "wirtualne", jak książki na ścianach u p. Mariana Kowalskiego :lol: ) i ciemnoniebieskie oświetlenie, które nijak nie pasuje do porannego programu. Nie tędy droga. Ale nawet najpiękniejsze studio nie pomoże, gdy program prowadzi Popek z Zamachowską, a "ambasadorką" jest Resich-Modlińska...

PS. O HD oczywiście można pomarzyć, na podobną brawurę nie można także liczyć w "Świat się kręci".
Liczą się tylko Fakty.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości