TVP - sprawy bieżące

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Trzeciak »

Tymczasem w TVP Regionalnej (wkrótce znów TVP3 ;): http://centruminformacji.tvp.pl/2320757 ... s-u-siebie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Camilo »

Wcisnęło mnie w fotel jak przeczytałem, że w 2016 łaskawie otworzą się na widzów. I to na wzór CNN, ja Cię nie mogę. :lol2:

Powinni w paśmie wieczornym postawić na program w stylu dawnej formuły "Twojego Info". Wszak określenie 'telewizja publiczna' zobowiązuje. Nawet jeśli w większości przypadków ta publika przed telewizorami nie ma nic ciekawego do powiedzenia, co "Szkło kontaktowe" i "Bez ograniczeń" dobitnie pokazują.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: michal_borkowski »

Camilo pisze:Przegląd prasy.

Marcin Pieńkowski, "Rzeczpospolita": Kurski stanie na czele TVP, W mediach publicznych nie będzie już outsourcowania pracowników. Wszyscy mają być zatrudnieni na zasadach stosunku pracy.

Agnieszka Kublik i Iwona Szpala, "Wyborcza": Jest kilkoro kandydatów na fotel szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej – to czapa na wszystkimi programami informacyjnymi w telewizji publicznej:
Bogdan Rymanowski z TVN 24,
– Jacek Karnowski naczelny portalu „wPolityce”, b. reporter „Wiadomości” TVP i szef tego programu i „Panoramy” w Dwójce,
– Dorota Gawryluk z Polsatu, prowadziła „Wiadomości” za prezesury Wildsteina,
– Katarzyna Hejke z TV Republika, wcześniej „Gazeta Polska”.
Rymanowski? Wróci "Ława polityków"?
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Camilo »

Pytanie, ile w tym wszystkim prawdy. Teoretycznie "Wiadomości" oparte na trio prowadzących Gawryluk-Rymanowski-Ziemiec, według wymarzonej koncepcji gdzieś tam na górze, zdobyłyby uznanie widzów. Na szefa TAI najbardziej prawdopodobny jest Karnowski, ale możliwe, że za transfery z mediów komercyjnych, które mogłyby stać się swoistym listkiem figowym, trzeba będzie zapłacić posadami kierowniczymi.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: michal_borkowski »

Tylko wtedy co z triem Kraśko-Rudnik-Tadla? Inne stacje/zesłanie do Info/boczne wydania? No, ale okaże się niebawem...
To tylko moje skromne zdanie
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: prze_kw »

Rudnik ma (jeszcze) w razie co Info, natomiast Tadla i Kraśko wg mnie polecą od razu, bez taryfy w postaci bocznych wydań czy Info. "Dobra zmiana" ich nienawidzi.
Liczą się tylko Fakty.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: michal_borkowski »

Po odejściu D. Gawryluk z Polsatu, mogłaby zastąpić ją B.Tadla, z kolei P. Kraśko wskoczyłby na miejsce B. Rymanowskiego w TVN.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Camilo »

Jak zauważył @prze_kw, Tadla za wywiad z PAD jeszcze w czasie kampanii wyleci od razu, "resortowe dziecko" Kraśko również. Do tego na pewno Hanna Lis. Diana Rudnik i Marek Czyż także nie są ulubieńcami władzy - drżeć o swoje posady zaczęli już po wyborach prezydenckich. Do tego Sokołowski czy Steckiewicz z Info także wpisują się w ten gorszy sort. Lewicka po pamiętnym wywiadzie z Glińskim powinna już czegoś szukać, Kulczycki też jest na krótkiej (właściwie długiej) liście po incydencie z Łukaszem Warzechą, za który zresztą poniósł konsekwencje. Los Chmielowskiej-Olech też jest niepewny. To taki wierzchołek góry lodowej.

Jednym z czołowych prezenterów informacyjnych ma szanse stać się Michał Rachoń z TV Republika. Spokojna może być też raczej Joanna Racewicz.
Felippe
Bywalec
Bywalec
Posty: 745
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 20:54

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Felippe »

A dlaczego los Chmielowskiej-Olech jest niepewny?
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Camilo »

Prawdę mówiąc nie wiem czemu, ale jej nazwisko też ponoć widnieje na nieoficjalnej rozpisce. W 2009 próbował ją zwolnić Piotr Farfał. Być może w "Teleexpressie" też trzeba zrobić miejsce dla swoich.
Felippe
Bywalec
Bywalec
Posty: 745
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 20:54

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Felippe »

Jakoś bez niej nie widzę "Teleexpressu". Oczywiście główną twarzą jest Orłoś, ale ona też już sporo czasu to prowadzi.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: prze_kw »

Pojawienie się Rachonia czy Sobolewskiego w "Wiadomościach" uznam za koniec tego programu. :lol2:
Liczą się tylko Fakty.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: michal_borkowski »

Jeśli odejdzie Hanna Lis to może Gawryluk trafi do Panoramy - i to na kierownicze stanowisko. A Rachoń to jako prezenter do TVP?
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Camilo »

Bardzo mało prawdopodobne. "Panorama" od lat nie ma większego znaczenia, generalnie jest programem drugoligowym i konia z rzędem temu kto bez pomocy Google umie wymienić szefów tego programu.

Dla mnie zresztą trąci amatorszczyzną i jest najsłabszym spośród głównych programów informacyjnych, dlatego przy rozsądnym budowaniu mediów publicznych powinno ją docelowo wchłonąć TVP Info. Przy rozsądnym - bo teraz przez 4 lata to wszystko jedno.

A Rachoń to stosunkowa nowa gwiazda prawicowego dziennikarstwa i raczej nie będzie pełnił funkcji kierowniczych, natomiast ludzie prezesa mieli mu obiecać czas antenowy w telewizji narodowej.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: michal_borkowski »

Karnowski zdaje się szefował Panoramie.
To tylko moje skromne zdanie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość