Ciekawostki telemetryczne

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

S³uchajcie czy mo¿ecie siê wreœcie niek³uciÌ ja niewiem jak to jest, ¿e przy prawie ka¿dym pouscie musi wypaœÌ jakaœ k³utnia. Weœcie to skoùczcie iu cieszmy siê ogl¹dalnoœci¹ FAKT-ów
Wróciłem!!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

marcin_pabianice pisze:Ponawiam swoje przeprosiny wobec Faustusa, mimo, ¿e robi³em to ju¿ kilka razy, nadal ich ¿¹da.
To by³y przeprosiny? S³ów "sorry" i trochê ironii maj¹ byÌ przeproszeniem za ostrza³ z grubego kalibru i oskar¿enie o "litanie k³amstw" (mo¿e mi jeszcze powiesz, ¿e nie jest to kalka s³ów £ukasza :?: :!:) Proszê - nie ¿artuj :!: To kpina :!: Jeszcze nigdy nikt nie obrazi³ mnie na tym forum jak Ty. (No mo¿e jeden raz £ukasz - ale dosta³ po nosie.)

Nie mniej jednak nadal obstajĂŞ przy twierdzeniu, Âże Faustus przeinacza i koloryzuje fakty, zwiÂązane z TVN i TVP. PowiedziaÂł, Âże dwie pozycje miaÂły powyzej 4 mln. A dlaczego nie powiedziaÂł, Âże dwie miaÂły ponad 5, z czego jedna prawie 7?!


A teraz wysil swoje szare komórki i obróÌ na drug¹ stronê moj¹ wypowiedŸ. Ewentualnie s³ówko "tylko dwie pozycje" a zrozumiesz o co mi chodzi. Je¿eli wci¹¿ nie rozumiesz to t³umaczê: nie chodzi³o mi o wynik owych dwóch pozycji w rankingu, a o wszystkie pozosta³e, które nie przekroczy³ tych 4 milionów z kawa³kiem. Nie mogê siê równie¿ zgodziÌ na has³a: "Koloryzacji i przeinaczania". Wybacz, ale nie pope³ni³em tego co mi zarzucasz. Ma³o tego - w tym przypadku to w³aœnie Ty naginasz fakty i koloryzujesz rzeczywistoœÌ.
Dlaczego pisze, ¿e TVN og³osi³a w pi¹tek papie¿a umar³ym, tymczasem gdy tylko w jednym zdaniu J. Pochanke powiedzia³a, ¿e agencja ANSA to og³osi³a, nie TVN. Szybko jednak powiedzia³a, ¿e ma nadziejê, ¿e to nie prawda i nie dr¹¿yli tego ematu, nie robi¹c taniej sensacji. WiêkszoœÌ rzeczy w ten sposób koloryzuje, choÌby Rozmowy w toku, W11, czy Na Wspólnej. W pierwszym z programów nie zajmuj¹ siê ci¹gle jakimiœ g³upimi tematami, to Faustus je koloryzuje i to Faustus wymyœli³ "zabi³am mê¿a pi³¹ tarczow¹" i "mi³oœnicy zupy pomidorowej", nie Ewa Drzyzga. nawet jeœli podejmuje tak zwariowane tematy jak: "Porwa³o mnie UFO", to robi to w sposób ciekawy. Durnymi tematami zajmuje siê za to Telekurier TVP3. Ci¹gle s³yszymy: "Zamknêli gorzelniê, sensacja", "S¹siad postawi³ p³ot 5 cm na swoj¹ korzyœÌ, sensacja". Dlaczego o tym nie pisze? Ja piszê, ¿e "M jak mi³oœÌ" jest bardzo nierealne, podaj¹c konkretne argumenty, jak np. lato w porze faktycznej zimy, tymczasem Faustus stwierdza, ¿e "Na Wspónej" jest duzo mniej realnym serialem. Z tak¹ ró¿nic¹, ¿e jemu brak argumentów.
Wybacz, ale nie zamierzam po raz kolejny pisaÌ o W11 i Rozmowach w toku - mam wa¿niejsze sprawy na g³owie. Rozumiem, ¿e odpowiada Ci tania sensacja, durnowate ploteczki i rozrywka dla znudzonych ¿yciem emerytek. Proszê bardzo - TVN w pe³ni zaspokaja Twoje potrzeby. Lubisz równie¿ profesjonalnych aktorów (patrz W11 i Na Wspólnej.) Nie ogl¹dam "M jak mi³oœÌ", ale je¿eli ka¿dego wieczora blisko 10 milionów widzów w³¹cza swój telewizor w³aœnie na ten serial to musi coœ w nim byÌ. Chyba ta rzekoma "nierealnoœÌ" widzom nie przeszkadza. Zreszt¹ nie wiem co mia³oby byÌ tam nierealnego? K³opoty i troski bohaterów? Co do Telekuriera - myœla³em, ¿e to Uwaga wyszukuje spraw zwi¹zanych z walk¹ o miedzê...
W charakterystyce stacji napisa³ ca³¹ litaniê nt. TVNu (spoko ma prawo, tak celowo u¿ylem s³owa "litaniê", wiem, ¿e mi to zaraz wypomnisz). Dlaczego nie znajduje minusów w TVP, dlaczego wszystko koloryzuje? Czy nie mam racji?
Nie martw siê doskonale znam wady TVP, ale po prostu czasami nie mam ochoty w pe³ni odpisywaÌ na tak super powa¿ne posty jak Twój. Porazi³eœ mnie wczoraj swoim obiektywizmem i d¹¿eniem za wszelk¹ cenê do prawdy. Szkoda, ze czêœÌ argumentów by³a czystym plagiatem hase³ innych uczestników. Gratuluje dobrego samopoczucia!
Pisze, ¿e odwracam kota ogonem. Proszê go o uzasadnienie i milczy, a jedynei dalej ¿¹da przeprosin.
Proszê, niech uzasadni. Pisze, ¿e k³amstwo to moja cecha. Proszê go o przyk³ady, milczy. W zwi¹zku z tymi danymi przyzna³em siê do b³êdu, wynikajacego z nieuwa¿nego przeczytania postu, przeprosi³em, a ten zrobi³ z ig³y wid³y. OK, ma prawo, dlatego po raz enty przepraszam i przyznajê siê do winy. To ju¿ z mojej strony wszysko...
Wybacz Marcinie ale nie mam zwyczaju rozmawiania z tchórzami, którzy najpierw rzucaj¹ oskar¿enie a potem nie maj¹ cywilnej odwagi przyznaÌ siê do b³êdu i przeprosiÌ. To co wczeœniej napisa³eœ bynajmniej przeprosinami byÌ nie mog³o. Wybacz, ale czy ironiczny post mo¿e za³atwiÌ ca³a sprawê? W tym przypadku ¿adnej dyskusji byÌ nie mog³o. Twoje posty nie istania³y dla mnie. Napisa³em dwie wiadomoœci na PM - milczysz, da³em du¿y opis - kpisz! Tylko na to Ciê staÌ. To jest odwracanie kota ogonem - pisze o przeprosinach, a ty wyskakujesz z postem dotycz¹cym telemetrii. Gratulujê!
Powiedz mi o czym wiêc mia³bym z Tob¹ dyskutowaÌ? Czy to w ogóle mam sens? W jaki inny sposób mam reagowaÌ na stek bzdur, k³amstw i pomówieù? Wybacz, ale chamstwa tolerowaÌ nie bêdê. A chamstwem by³ ów post Gdyby to by³ pierwszy raz.... Przyzna³eœ siê do b³êdu? Przy pomocy ironii? Jeszcze raz gratulujê dobrego samopoczucia. Bez odbioru.
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

doktor, czy przypadkiem ostatnio w twoich wypowiedziach nie pojawia sie zbyt duzo tak drazniacych cie SLOGANOW? Kiedys to jeszcze mozna bylo z toba jako tako pogadac, a teraz ... Co sie dzieje z tym swiatem? Co sie dzieje z tymi ludÂźmi?!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Nie mogê siê równie¿ zgodziÌ na has³a: "Koloryzacji i przeinaczania". Wybacz, ale nie pope³ni³em tego co mi zarzucasz. Ma³o tego - w tym przypadku to w³aœnie Ty naginasz fakty i koloryzujesz rzeczywistoœÌ.
UwaÂżam, Âże nie sÂłusznie. PodaÂłem nawet konkretne przykÂłady Twojego przeinaczania faktĂłw. Ty podaj przykÂłady, kiedy to ja przeinaczaÂłem fakty.
ZresztÂą nie wiem co miaÂłoby byĂŚ tam nierealnego? KÂłopoty i troski bohaterĂłw?


Napisa³em co jest nierealnego w "M jak mi³oœÌ" kilkakrotnie!
Co do Telekuriera - myÂślaÂłem, Âże to Uwaga wyszukuje spraw zwiÂązanych z walkÂą o miedzĂŞ...
Otó¿ nie. Takie zwyczaje ma Telekurier, Interwencja. Nie mniej bzdetnymi sprawami TVP zajmuje siê w programach "Na ¿ywo", "Sprawa dla reportera", "Magazyn reporterów." 8)
Gratuluje dobrego samopoczucia!
DziĂŞkujĂŞ, wÂłaÂśnie je zepsuÂłeÂś.
Wybacz Marcinie ale nie mam zwyczaju rozmawiania z tchórzami, którzy najpierw rzucaj¹ oskar¿enie a potem nie maj¹ cywilnej odwagi przyznaÌ siê do b³êdu i przeprosiÌ.
PrzecieÂż zrobiÂłem to. Patrz: poprzedni post.
NapisaÂłem dwie wiadomoÂści na PM - milczysz, daÂłem duÂży opis - kpisz! Tylko na to CiĂŞ staĂŚ.
Trzykrotnie odpisaÂłem na PW i doskonale o tym wiesz. To moÂże to nie jest kÂłamstwo?
To jest odwracanie kota ogonem - pisze o przeprosinach, a ty wyskakujesz z postem dotyczÂącym telemetrii.
Gdy pisa³em post o telemetrii, wtedy Twój u mnie siê jeszcze nie pojawi³. Wczeœniej wcisn¹³em "odpowiedz", a póŸniej "wyslij" ni¿ Ty.
W jaki inny sposĂłb mam reagowaĂŚ na stek bzdur, kÂłamstw i pomĂłwieĂą? Wybacz, ale chamstwa tolerowaĂŚ nie bĂŞdĂŞ.
Argumentami, o ktĂłre prosiÂłem.
Przyzna³eœ siê do b³êdu? Przy pomocy ironii?
Tak, zrobiÂłem to. MĂłj poprzedni post bynajmniej nie byÂł ironiÂą. Ty chyba jeszcze tego nie zauwaÂżyÂłeÂś.


TVN zamieÂściÂł na stronie wyniki dla siebie mniej wygodne, w Faktach siĂŞ nie chwalili. Studio TVN24 i krĂłtkie Fakty to nie te same programy. Popatrzcie na godzinĂŞ emisji.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

1) Obrazi³eœ mnie publicznie, wiêc publicznie powinieneœ mnie przeprosiÌ. Przez godzinê nie mia³eœ na to odwagi. Pokaza³eœ kim tak naprawdê jesteœ - zwyk³ym tchórzem, który nie zwraca uwagi na wypowiadane s³owa, ewentualnie pisze, a dopiero potem myœli. (Twoje PM w tym przypadku by³y strat¹ czasu, tym bardziej, ¿e odpowiedzia³eœ dopiero na drug¹ lub trzeci¹ wiadomoœÌ, któr¹ do Ciebie wys³a³em.) Naprawdê sporo czasu musia³o up³yn¹Ì zanim przyzna³eœ siê do pomy³ki.
WczeÂśniej napisaÂłeÂś coÂś, czego ÂżadnÂą miarÂą za przeprosiny uznaĂŚ nie moÂżna.
Przepraszam WielmoÂżnego, Szanownego, NajwiĂŞkszego, WaszÂą EkselencjĂŞ Doktorfaustusa1 za to, Âże nie zrozumiaÂłem sensu jego postu. O niech mnie kara Boska spotka!
Tak, zrobiÂłem to. MĂłj poprzedni post bynajmniej nie byÂł ironiÂą. Ty chyba jeszcze tego nie zauwaÂżyÂłeÂś.
Ma³o tego - doskonale wiesz, o któr¹ wypowiedŸ mi chodzi, ale wci¹¿ strugasz wariata. Daruj sobie te ¿arty.


2) Przeinaczaniem faktów w Twoim wykonaniu by³ ju¿ same zarzuty dotycz¹ce moich rzekomych manipulacji zwi¹zanych z programami TVNu w rankingu OBOPu. Chyba doœÌ jasno wyrazi³em siê w poprzednim poœcie...

3) Wci¹¿ twierdzisz, ¿e nie by³o ¿adnych kpin na temat mojego opisu? Poszukaj w dziale "Telewizja"

4) Czasami siĂŞ nie dyskutujĂŞ, nie warto.... ZwÂłaszcza jeÂżeli wyraÂźnie mĂłwiĂŞ co uwaÂżam za chamstwo.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

doktorfaustus1 pisze:(No moÂże jeden raz ÂŁukasz - ale dostaÂł po nosie.)
"Znowu sobie coÂś uroiÂłeÂś". :D "Znowu kÂłamiesz". :D "Kompromitujesz siĂŞ"! :D ÂŁukasz nie dostaÂł po nosie, a juÂż na pewno nie od jakiegoÂś Faustuszka.
Aro pisze:(£ukaszu, a Ty nie zamieœcisz ¿adnego newsa? Przecie¿ to najwiêksza ogl¹dalnoœÌ Faktów w historii
Szymcio juÂż zamieÂściÂł.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

£ukaszku powiem Ci o tym na gg - w odró¿nieniu od niektórych pewnych spraw nie wywlekam na œwiat³o dzienne.... :girl:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

WracajÂąc do ciekawostek telemetrycznych.
Serwis Wirtualnemedia podaÂł nowe dane, przygotowane przez WaszÂą ukochanÂą AGB.
Oto link do zestawienia z ostatniego tygodnia: http://www.wirtualnemedia.pl/document.php?id=167597
A to kopie tabel.
Najlepsza 10
Obrazek

Jak widaÌ dane AGB ró¿ni¹ siê od danych OBOPU. (Miêdzy innymi owe "krótkie Fakty maj¹ tutaj mniej g³ówne Wiadomoœci.)


Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek

Zwracam uwagĂŞ na szczegĂłlny fakt:
:arrow: Transmisje UroczystoÂści Pogrzebowych Jana PawÂła II w TVP1 wedÂług AGB oglÂądaÂło 12 052 583
:arrow: tĂŞ samÂą transmisje w TVP2 - 3 775 330 (wersja dla niesÂłyszÂących)
:arrow: -"- -"- w TVP3 - 772 116

Jaki z tego wniosek - otó¿ TVP wybra³o ponad 16 milionów widzów. Te dane po raz kolejeny potwierdza¹, która stacja uwa¿ana jest za Ÿród³o informacji.


A teraz zestawienie oglÂądalnoÂści programĂłw informacyjnych z ostatniego tygodnia
ÂźrĂłdÂło: http://www.wirtualnemedia.pl/document.php?id=167605

Widzowie informacje, w zwi¹zku ze œmierci¹ Jana Paw³a, czerpali g³ównie z TVP 1. Dobry wynik TVN 24 - podsumowanie okresu 01-10.04.2005
W omawianym okresie najchêtniej ogl¹danym programem informacyjnym by³y "Wiadomoœci" a najrzadziej widzowie w³¹czali Polsat, aby zobaczyÌ "Wydarzenia".
WiadomoÂści
Obrazek

Fakty
Obrazek

Wydarzenia
Obrazek
Obrazek

Nie dziwiĂŞ siĂŞ, Âże Solorz wydaÂł w koĂącu kasĂŞ i wsadziÂł ekpiĂŞ w samolot. Wiem rĂłwnieÂż czemu musiaÂł o tym informowac widzĂłw przez rzecznika stacji. Prosze zwrĂłciĂŚ uwagĂŞ na wyniki z 6 i 7 kwietnia.
Wed³ug danych AGB 6 kwietnia g³ówne wydanie Wydarzeù mia³o lepsz¹ widowniê od Kuriera o zaledwie 3 tyœ widzów. (Czyli równie dobrze Kurier móg³ mieÌ wiêcej!) Gratulujê!!!!!!!!




Panorama
Obrazek

Dane mówi¹ same za siebie. Cieszy mnie fakt, ¿e Panorama bez barki na Tybrze z Hank¹ i Tomkiem na pok³¹dzie potrafi³a zgromadziÌ wiêcej widzów ni¿ Wydarzenia. Zwracam równie¿ uwagê na fakt, ¿e Polsat ma porównywalny zasieg z TVP2.
Ostatnio zmieniony wtorek 12 kwie 2005, 12:31 przez doktorfaustus1, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciekw
Bywalec
Bywalec
Posty: 525
Rejestracja: środa 08 wrz 2004, 12:14
Kontakt:

Post autor: Maciekw »

Do wypowiedzi doktora pragnĂŞ jeszcze dodaĂŚ informacje odnoÂśnie udziaÂłu stacji TV w dniach 1.04-10.04 :

Channel SHR %
TVP1 27,63%
TVP2 17,46%
Polsat 15,76%
TVN 15,94%
TV4 1,97%
PULS 0,36%
Tele5 0,22%
TVN7 1,46%
TVN24 3,00%
TVP 3 tot. 4,85%

DANE : AGB POLSKA

Co prawda wiêkszoœÌ transmisji TVN24 mo¿na by³o ogl¹daÌ na 'normalnym' TVNie to mimo wszystko, pierwsza i jak dot¹d jedyna w Polsce telewizja informacyjna, zanotowa³a w tym tygodniu bardzo dobry wynik.
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

WiedziaÂłem, ze TVP siĂŞ wybroni. MyÂślaÂłem jednak, Âże to AGB Polska pozwoli cieszyĂŚ siĂŞ ze zwyciĂŞstwa fanom TVN, a tu ten zÂły OBOP podaÂł korzystniejsze dla TVN Wyniki.

Zobaczcie na wyniki FaktĂłw i WiadomoÂści. No widaĂŚ tak naprawdĂŞ gdzie ludzie szukajÂą informacji jak dzieje siĂŞ coÂś nadzwyczajnego. I nie pomaga nawet to, ze Fakty trwajÂą 3 godziny przez co pokrywajÂą siĂŞ z Wiadomosciami. :P
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Jednak najbardziej rozbawiÂł mnie wynik WydarzeĂą z 6 kwietnia 2005r. GratulujĂŞ panu dyrektorowi ds programowych. Prezes Solorz na pewno jest dumny :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

Obrazek

Niedziela z dzisiejszego "Faktu".
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

doktorfaustus1 pisze:Jednak najbardziej rozbawiÂł mnie wynik WydarzeĂą z 6 kwietnia 2005r. GratulujĂŞ panu dyrektorowi ds programowych. Prezes Solorz na pewno jest dumny :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Doktorze, popatrz dobrze, a zauwa¿ysz jeszcze œmieszniejszy wynik (& kwietnia) :evil2: Taaa, podobno za doœwiadczeniem idzie ogl¹dalnoœÌ :roll: Gratki dla Lisa :]
MAKEPOVERTYHISTORY
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

MoÂże Hanka i Tomek w obawie przed zÂłoÂściÂą wÂłaÂściciela stacji poprosili o status uchodÂźcy we WÂłoszech????
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

SÂłuchajcie nie ma siĂŞ co smuciĂŚ na poczatku "Fakt" tez miaÂł duzo czytelnikĂłw a potem i tak wszyscy wrĂłcili do "Gazety Wyborczej" moÂże do Pochanke teÂż wrĂłcÂą. Liczmy na to:)
Wróciłem!!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości