Polonia 1

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Szanowny Majekellu zapewniam - ju¿ dawno opanowa³em umiejêtnoœÌ czytania ze zrozumieniem. Potrafiê równie¿ opanowaÌ swoje emocjê *** ***** ** ?**** ! :evil: :evil: Równoczeœnie apelujê o rozs¹dek i umiar w chwaleniu Polonii 1 - od pewnego czasu œledzê Wasz¹ dyskusje o Polonii 1 i muszê przyzanÌ jestem pod wra¿eniem Waszej wiedzy, ale odrobina samokrytyki nie zaszkodzi, zw³aszcza w porównywaniu Polonii1 do innych stacj.
A oœrodków baranie mogli mieÌ wiêcej - co z tego, gdy wiêkszoœÌ z nich by³a wyposa¿ona w kamery, jakimi na wsiach nagrywa siê œluby i komuniê :twisted: :twisted:
AleÂż proszĂŞ nie musisz mnie przepraszaĂŚ, wiedziaÂłem ze nie warto z TobÂą o niczym dyskutowaĂŚ - w tym momencie ugryzĂŞ siĂŞ w jezyk.
Owszem nigdzie nie napisaÂłeÂś ze mieli jakiÂś swietny sprzĂŞt lub iles tam ludzi ale podobne wrazenie moÂżna odenieÂśc po przeczytaniu wiĂŞkszoÂści twoich wypowiedzi na tym forum
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Trzeba by³o przeczytaÌ ca³oœÌ dyskusji! Zapytano mnie, czemu nazwa³em Poloniê 1 "wieœniack¹" w jednym ze starych tekstów, to wyjaœni³em. I powtarzam jeszcze raz - by³o to ironiczne stwierdzenie, przy okazji opisywania zalet tej stacji.
doktorfaustus1 pisze:Owszem nigdzie nie napisaÂłeÂś ze mieli jakiÂś swietny sprzĂŞt lub iles tam ludzi ale podobne wrazenie moÂżna odenieÂśc po przeczytaniu wiĂŞkszoÂści twoich wypowiedzi na tym forum
To swoje wraÂżenie opowiedz mamusi, a nie przypisuj mi o coÂś, czego nie napisaÂłem.
Ostatnio zmieniony środa 21 lip 2004, 19:05 przez Majkell, łącznie zmieniany 1 raz.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Zapewniam przeczyta³em wszytkie twoje wypowiedzi i zrozumia³em o co ci chodzi w sprawie "wieœniackiej telewziji" - mia³em mo¿liwoœÌ ogl¹dania przez d³ugi czas dwóch oœrodkó Polonii 1 - z Katowic - PTV RONDO oraz Krakowa - Krater, i ju¿ po samym poziomie materia³ów realizowanych dla w³asnych lokalnych programów informacyjnych mog³em oceniÌ ich sprzêt. Wybacz, jednak na tym to trochê siê znam. I proszê opanuj swój gniwe w wyrazaniu opini - ma³em dzieci zawsze krzycz¹ i przeklinaj¹ kiedy nie mog¹ osi¹gn¹Ì swoich celów. Widzê podobieùstwo.
Och jak szybko piszesz na klawiaturze a jak szybko redagujesz wczesniej napisane posty - jestem pod ogromnym wrazeniem. ]
Szkoda czsasu na dyskusjĂŞ z tamkimi oszoÂłomami
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Tak, ale w tym samym czasie ja ogl¹da³em stacjê Tele-Top i poziom tam przygotowywanych materia³ów by³ naprawdê profesjonalny. Dowodem na to niech bêdzie chocia¿by to, ¿e chcia³y siê tam reklamowaÌ (w pasamch lokalnych)powa¿ne firmy (chocia¿by przesy³ki kurierskie DHL).

Gdy ogladaÂłem nastĂŞpne stacje lokalne w sieciach kablowych dopiero zostaÂłem poraÂżony ich amatorszczyznÂą. Wiec od Tele-Topu (dawnego z lat 92-94) wara! :evil:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

A czy ja napisa³em coœ gdziês o Tele-Topie BARANIE nauczyc siê czytaÌ tekst ze zrozumieniem - t¹ umiejêtnoœÌ dzieci zdobywaj¹ w szkole podstawowej potem id¹ do gimnazjum, wiem ju¿ na którym etapie siê zatrzyma³eœ.
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

polonia 1

Post autor: Abe »

karstar pisze:Ja jestem ciekaw - dlaczego Polonia 1 ma w³aœnie nazwê "Polonia 1"? Czy w 1993 ktoœ kto podj¹³ decyzjê o takiej nazwie tej stacji spodziewa³ siê dominacji tej stacji nad telewizj¹ publiczn¹? Czy po sukcesie Polonii 1 spodziewano siê uruchomienia Polonii 2 ? :?: :?: :?:
Majkell pisze:OdpowiedÂź na to pytanie jest banalnie prosta (chyba to nawet przerabaliÂśmy sobie na GG :))
Jest to nie moÂżliwe, gdyÂż to ja z tobÂą o tym rozmawiaÂłem.
michal pisze:Zreszt¹ wêdrowanie programów miêdzy telewizjami to przecieŸ nie nowoœÌ. "Taaka Ryba", ju¿ tu wspominana, zaczyna³a na Polonii 1, potem w TV Wis³a, potem TVN i TV Puls. Coœ mi siê wydaje, ¿e chyba te¿ mia³a emisjê na ATV albo PTK2. Z innych co sobie teraz tak na szybko przypominam to by³ TOK Szok - z TVP2 do Polsatu. Kolejny przyk³ad to teleturniej w TVP2 "6 z 49", a potem siê pojawi³ w Polsacie jako "Szczêœliwy rzut" (nastapi³a te¿ zmiana prowadz¹cych). By³ w TVP1 teleturniej "O co chodzi", a potem by³ emitowany w TVN te¿ z inn¹ prezenterk¹ (A. Wróblewsk¹). No i tê sam¹ drogê przesz³y te¿ "Ma³e wiadomoœci DeDe". W tvn mia³y trochê zmienion¹ nazwê.
Jeszcze jeden przykÂład. Totolotek z TVP2 do Polsatu :)
Abe pisze:Nie kapuje czemu raz nazwa³eœ ich "wieœniack¹ stacj¹ tv" w jednym z artyku³ów.
W artykule Âżem pisze:Ta "wieÂśniacka" stacja dysponowaÂła wiĂŞkszÂą iloÂściÂą oÂśrodkĂłw regionalnych niÂż TVP
Majkell pisze:A s³ysza³eœ o czymœ takim jak ironia? Przecie¿ to by³ zwyczajny sarkazm! Napisa³em "wieœniacka", bo Polonia 1 jest zwykle w ten sposób postrzegana. U¿y³em tego sformuowania dla kontrastu, opisuj¹c jednoczeœnie wielkoœÌ tej stacji.
No mi to siĂŞ BARDZO nie spodobaÂło, Âże tak napisaÂłeÂś. PomyÂślaÂłem, Âże juÂż nie lubisz Polonii 1 :?
Abe pisze:No w sumie moÂże i masz racje ale nigdy nie wiadomo... to wiedzÂą chyba tylko pracownicy starego Tele - Topu i Polonii 1.
Majkell, ty idÂź do tych z Tele - Topu i siĂŞ zapytaj ;) masz blisko do nich ;)
Majkell pisze:O nic siĂŞ ich nie bĂŞdĂŞ pytaÂł, bo te jeÂłopy nie majÂą nic wspĂłlnego z dawnym Tele-Topem. Po prostu uÂżywajÂą sobie teraz ich nazwy, ale to zupeÂłnie inna stacja. I chyba juÂż Ci to kiedyÂś wyjaÂśniaÂłem. ;)
No ja wiem... to napisaÂłem tak Âżartobliwie.. ale pracownicy ze starego Tele - topu przecieÂż gdzieÂś muszÂą byĂŚ, przecieÂż nie zapadli siĂŞ pod ziemie.
doktorfaustus1 pisze:Tak Majkell Polonia 1 dysponowa³a najnowoczêsnieszym sprzêtem, super oœrodkami regionalnymi, wiêkszoœÌ doskona³ych programów nagrywana by³a w Polsce, pewnie pracowa³o tam wiêcej ludzi ni¿ w ca³ej centrali TVP w Warszawie i oœrodkach razem wziêtych :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Zaskoczysz Nas czymÂś jeszcze?

Przepraszam ale nie mogÂłem siĂŞ powstrzymaĂŚ
No i co tu cie Âśmieszy ĂŚwoku ? SprzĂŞt mieli bardzo dobry jak na tamte czasy bo pochodziÂł on od WÂłochĂłw i byÂł na pewno lepszy niÂż od TVP. Ludzi to nie wiem czy mieli wiĂŞcej. A oÂśrodki lokalne byÂły 100 razy lepsze od tych co byÂły kiedyÂś i sÂą teraz (prawie to samo...). Po za tym nie oficjalnie Polonia 1 nie dostaÂła koncesji od KRRiTV bo zagraÂżaÂła pozycji TVP czyli jednak byÂła lepsza niÂż TVP. Nie znasz sie to siĂŞ nie odzywaj :evil:


I ju¿ Majkell i doktorfaustus1 przestaùcie siê k³óciÌ !! :evil:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Oj Abe Abe dziwiĂŞ siĂŞ Twojej ostatniej odpowiedzi, nie wiem kto siĂŞ tutaj niezna ale wypada, Âże raczej Ty, nie troska o TVP spowodowaÂła oddrzucenie wniosku koncesyjnego POLONII 1, a fakt, Âże jej wÂłaÂścicielem byÂł WÂłoch - i tylko tyle nic wiĂŞcej - pana Marek Markiewicz nie ÂżyczyÂł sobie wĂłwczas Âżadnych stacji z obcym kapitaÂłem, zrobiÂło co chciaÂł. Tyle nic wiĂŞcej.
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

doktorfaustus1 pisze:A czy ja napisaÂłem coÂś gdziĂŞs o Tele-Topie BARANIE
W³aœnie o to chodzi, ¿e NIE NAPISA£EŒ, a pisz¹c o s³abej jakoœci lokalnych stacji Polonii 1 opiera³eœ siê tylko na PTV Rondo i PTV Krater!!! Wiêc, skoro nie wiesz, jak funkcjonowa³y inne stacje Polonii 1, to siê nie wypowiadaj, ¿e ca³oœÌ mia³a marny poziom!
nauczyc siê czytaÌ tekst ze zrozumieniem - t¹ umiejêtnoœÌ dzieci zdobywaj¹ w szkole podstawowej potem id¹ do gimnazjum, wiem ju¿ na którym etapie siê zatrzyma³eœ.
Hehe... tylko tyle umiesz wymyœliÌ! Ja ju¿ ci sam wytkna³em, ¿e czytasz bez zrozumienia, wiêc próbujesz mi przygadaÌ tym samym. Có¿ za inwencja. Jeœli sam przeczytasz ze zrozumieniem tego posta, zorientujesz siê, ¿e mój poprzedni (o Tele-Topie) tez by³ na temat.

BTW: szko³ê podstawow¹ to ja koùczy³em tak dawno, ¿e nie by³o jeszcze s³ychu o gimnazjach. :P
Abe pisze:A oÂśrodki lokalne byÂły 100 razy lepsze od tych co byÂły kiedyÂś i sÂą teraz (prawie to samo...).
No w³asnie - id¿ sobie poogl¹dac swoj¹ lokaln¹ TV Katowicê nadawan¹ w 90% z Warszawy! Dobra stacja lokalna to nie taka, która ma extra sprzêt, ale taka, która jest blisko mieszkaùców danego regionu, porusza sprawy dla nich wa¿ne, ma kontakt z widzem. Stacje Polonii 1 (w wiêkszoœci) takie by³y. Telewizjê mo¿na robiÌ mna ró¿ne sposoby. Mo¿na pracowac w Polsacie czy TVN i puszczaÌ drogie programy i inwestowac w nowoczesny sprzêt. Ale jeszcze trudniej jest tworzyÌ ma³y program lokalny za niewielkie pieni¹dze (szczególnie w latach, gdy tv prywatna dopiero siê u nas rozwija³a). I gdybyœ mia³ choÌ troszkê wiedzy o mediach, wiedzia³byœ to!
Abe pisze:I ju¿ Majkell i doktorfaustus1 przestaùcie siê k³óciÌ !
Abe, ze mn¹ mo¿na rozmawiac o wszystkim i nawet bardzo lubiê, gdy ktoœ ma inne zdanie ni¿ moje i mo¿emy sobie KULTURALNIE wymieniaÌ opinie. Jeœli jednak ktoœ wyskoczy na mnie Z RYJEM, zarzuci coœ, czego nie napisa³em i jeszcze wyœmiejw chamski sposób, nie bardzo potrafiê zapanowaÌ nad sob¹. Jeœli zatem doktorfuastus1 uwa¿a, ¿e nasza dyskusja jest œmieszna, niech wejdzie na jak¹œ stronê z humorem, a nie wtr¹ca swoje niewiele wnosz¹ce do tematu posty.
Ostatnio zmieniony środa 21 lip 2004, 20:28 przez Majkell, łącznie zmieniany 2 razy.
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

POLONIA 1

Post autor: Abe »

doktorfaustus1 pisze:Oj Abe Abe dziwiĂŞ siĂŞ Twojej ostatniej odpowiedzi, nie wiem kto siĂŞ tutaj niezna ale wypada, Âże raczej Ty, nie troska o TVP spowodowaÂła oddrzucenie wniosku koncesyjnego POLONII 1, a fakt, Âże jej wÂłaÂścicielem byÂł WÂłoch - i tylko tyle nic wiĂŞcej - pana Marek Markiewicz nie ÂżyczyÂł sobie wĂłwczas Âżadnych stacji z obcym kapitaÂłem, zrobiÂło co chciaÂł. Tyle nic wiĂŞcej.
Nie chcia³ kapita³u zagranicznego ? Tak siê mówi ale jakoœ dla Canalu + da³ szanse i zaj¹³ on Top Canal (z tego co czyta³em).

Polonia 1 by³a zagro¿eniem dla TVP i dlatego koncesje dano dla Polsatu bo by³ wtedy s³aby (jakoœ to dobrze pamiêtam) i nie zagra¿a³ dla TVP wtedy ze swoj¹ s³ab¹ ramówk¹ i w ogóle... Ja dok³adnie pamiêtam jak pracownicy Polsatu mieli pomy³ki i b³êdy na ¿ywo. Nie chce teraz tego opowiadaÌ ale kto siê zna dobrze na historii telewizji to pewnie te¿ wie co siê dzia³o na antenie.
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Hehe, tak - doktorfustus1- by³o jak piszesz. :P :D A Rywin poszed³ podobno do Michnika, bo mia³ jakieœ zwidy? :D Widzê, ¿e wierzysz we wszystkie oficjalne komunikaty, tak trzymaÌ. Ta ca³a teoria z kapita³em zagranicznym to najprawdopoodbniej by³a jedna wielka przykrywka - istnia³y przecie¿ dziesi¹tki powodów, dla których ró¿nym ludziom tak bardzo zale¿a³o, by koncesji nie dosta³a Polonia 1. I Abe s³usznie przytoczy³ przyk³ad z Canalem+, który jako kapita³ rdzennie zagraniczny, otrzyma³ czêstotliwoœÌ (stacji na pewno nie przej¹³) bodaj¿e nie Top Canalu (bo ta by³a chyba wojskowa), ale na pewno kilka po Polonii 1!
doktorfaustus1 pisze:RĂłwnoczeÂśnie apelujĂŞ o rozsÂądek i umiar w chwaleniu Polonii 1 - od pewnego czasu ÂśledzĂŞ WaszÂą dyskusje o Polonii 1 i muszĂŞ przyzanĂŚ jestem pod wraÂżeniem Waszej wiedzy, ale odrobina samokrytyki nie zaszkodzi, zwÂłaszcza w porĂłwnywaniu Polonii1 do innych stacj.
TÂłumaczysz to tak, jakbyÂśmy tutaj nie wiadomo z czym jÂą porĂłwnywali! Prosze o przykÂłady takich porĂłwnaĂą. ByÂło to jedno moje, wynikajÂące z czystej matematyki stwierdzenie, Âże 12 oÂśrodkĂłw terenowych Polonii 1 to wiĂŞcej niÂż 10 TVP. ByÂły byĂŚ moÂże porĂłwnania do Polsatu, ktĂłry w tamtych latach byÂł faktycznie nĂŞdzny! Nie przypominam sobie wiecej. Polonii 1 nie da siĂŞ porĂłwnaĂŚ do Âżadnej innej stacji (chyba kaÂżdy siĂŞ z tym zgodzi ;)) , wiec tego nie robiliÂśmy. JeÂśli prĂłbujesz siĂŞ czepiaĂŚ, to faktycznie nas na czymÂś zÂłap, a nie wmawiaj rzeczy, ktĂłrych nie pisaliÂśmy (tak jak w tym "najechaniu" na mnie stronĂŞ prĂŞdzej).

Tyle z mojej strony, ja chciaÂłbym zakoĂączyĂŚ tĂŞ gÂłupiÂą dyskusjĂŞ. Wracamy do tematu. :-)
Ostatnio zmieniony środa 21 lip 2004, 20:44 przez Majkell, łącznie zmieniany 1 raz.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Nie wiem moze powinieneœ przeczytaÌ sobie ustawy z tamtych lat - zapraszam an strone http://www.sejm.pl zobaczymy, kto ma racjê. PS Je¿eli ju¿ to raczej Solorz macza³ w tym poalce -ówczesny szef KKRiTv pan Marek Markiewicz do dziœ prowadzi sobie program na antenie Polsatu = wprawdzie póŸno, bo zazwyczaj ok 1 w nocy ale zawsze moze powiedzieÌ o sobie, ¿e jest gwiazd¹ teewizji :lol:
PS nie wiem kto tutaj pierwszy na kogo naskoczyÂł z ryjem, ale nie byÂłem to ja.
PPS w poczÂątakch lat 90 TVP zatrudniaÂła grubo ponad 5 tysiĂŞcy osĂłb, wiĂŞc juÂż wiesz szanowny Abe kto miaÂł wiĂŞcej ludzi, a oÂśrodkĂłw TVP i Polonii1 ÂżadnÂą miarÂą nie moÂżesz porĂłwnywaĂŚ, zastanĂłw siĂŞ kto do tej pory ma najwiĂŞksze studia produkcyjne w Polsce, i zapewniam CiĂŞ, Âże nie sÂą to studia przy ulicy Woronicza, chociaÂż i one majÂą imponujÂące rozmiary. Zapraszam do Krakowa na ulicĂŞ Krzemionki oraz do kompleksu w dzielnicy KrakĂłw ÂŁĂŞg - nawet TVN wydzierÂżawia tamte hale do produkcji swoich programĂłw.
12 oÂśrodkĂłw Polonii1 nie dorĂłwnywaÂło nawet jednemu z owych 10 TVP zapewniam, poczÂątek lat 90 to okres kiedy luddzie pÂłacili abonament a Âżaden z oÂśrodkĂłw nadawcy publicznego nie byÂł zadÂłuÂżony. JeÂżeli zechce teÂż mogĂŞ soboe zaÂłoÂżyĂŚ takie oÂśrodki jakie miaÂła Polonia 1 - np wspomniane przeze mnie Rondo i Krater - kilka pokoi wynajĂŞtych w jakimÂś budynku, tak wÂłaÂśnie wyglÂądaÂły te "Cuda" - i mam prawo twierdziĂŚ, Âże w wiĂŞkszoÂści przypadkĂłw sprawa wyglÂądaÂła podobnie. ZastanĂłw siĂŞ kto zatruddniaÂł wiĂŞkszÂą liczbĂŞ osĂłb, miaÂł dobry sprzĂŞt, studia etc.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

doktorfaustus1 pisze:Nie wiem moze powinieneÂś przeczytaĂŚ sobie ustawy z tamtych lat - zapraszam an strone http://www.sejm.pl
Znam te ustawy! Ale czy nie przys¿³o ci przez myœl, ¿e uchwalono je g³ównie po to, aby mieÌ haka na Poloniê 1?

BTW: JakbyÂś tam tak czesto zagladaÂł, wiedziaÂłbyÂś, Âże strona Sejmu ma adres http://www.sejm.gov.pl, a to, co podaÂłeÂś, to tylko irytujÂące przekierowanie. :P
doktorfaustus1 pisze:Je¿eli ju¿ to raczej Solorz macza³ w tym poalce -ówczesny szef KKRiTv pan Marek Markiewicz do dziœ prowadzi sobie program na antenie Polsatu = wprawdzie póŸno, bo zazwyczaj ok 1 w nocy ale zawsze moze powiedzieÌ o sobie, ¿e jest gwiazd¹ teewizji :lol:
Potwierdzasz to, co pisaÂłem - komuÂś na tym bardzo zaleÂżaÂło, a Krajowa Rada to juÂż zrobiÂła wszystko, by pozbyĂŚ siĂŞ Polonii 1. Jedno jest pewne - ustawa o tym, Âże prywatny nadawca nie moÂże byĂŚ w 100% wÂłasnoÂścia zagranicznego kapitaÂłu pojawiÂła siĂŞ ze wzglĂŞdu na istnienie Polonii 1.
doktorfaustus1 pisze:PS nie wiem kto tutaj pierwszy na kogo naskoczyÂł z ryjem, ale nie byÂłem to ja.
JeÂśli uwaÂżasz, Âże chamskie wyÂśmianie mnie za rzeczy, ktĂłrych nie pisaÂłem, to nie jest wyskoczenie z ryjem - gratulujĂŞ "kultury"! JuÂż ci pisaÂłem - z ROTFLami i LOLami to sobie moÂżesz wyskawiaĂŚ na stronie z humorem!
Ostatnio zmieniony środa 21 lip 2004, 23:23 przez Majkell, łącznie zmieniany 1 raz.
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Polonia 1 i tak jest najlepsza

Post autor: Abe »

doktorfaustus1 pisze:PPS w poczÂątakch lat 90 TVP zatrudniaÂła grubo ponad 5 tysiĂŞcy osĂłb, wiĂŞc juÂż wiesz szanowny Abe kto miaÂł wiĂŞcej ludzi, a oÂśrodkĂłw TVP i Polonii1 ÂżadnÂą miarÂą nie moÂżesz porĂłwnywaĂŚ, zastanĂłw siĂŞ kto do tej pory ma najwiĂŞksze studia produkcyjne w Polsce, i zapewniam CiĂŞ, Âże nie sÂą to studia przy ulicy Woronicza, chociaÂż i one majÂą imponujÂące rozmiary. Zapraszam do Krakowa na ulicĂŞ Krzemionki oraz do kompleksu w dzielnicy KrakĂłw ÂŁĂŞg - nawet TVN wydzierÂżawia tamte hale do produkcji swoich programĂłw.
No i co chcesz udowodniĂŚ tym co tutaj piszesz :?: :?
doktorfaustus1 pisze:12 oÂśrodkĂłw Polonii1 nie dorĂłwnywaÂło nawet jednemu z owych 10 TVP zapewniam, poczÂątek lat 90 to okres kiedy luddzie pÂłacili abonament a Âżaden z oÂśrodkĂłw nadawcy publicznego nie byÂł zadÂłuÂżony. JeÂżeli zechce teÂż mogĂŞ soboe zaÂłoÂżyĂŚ takie oÂśrodki jakie miaÂła Polonia 1 - np wspomniane przeze mnie Rondo i Krater - kilka pokoi wynajĂŞtych w jakimÂś budynku, tak wÂłaÂśnie wyglÂądaÂły te "Cuda" - i mam prawo twierdziĂŚ, Âże w wiĂŞkszoÂści przypadkĂłw sprawa wyglÂądaÂła podobnie. ZastanĂłw siĂŞ kto zatruddniaÂł wiĂŞkszÂą liczbĂŞ osĂłb, miaÂł dobry sprzĂŞt, studia etc.
Owszem, mo¿e i by³y ma³e ale ma³e jest piêkne :P Ale po co dla oœrodków Polonii 1 jakieœ wielkie hale ze studiami ? Mieli ma³e studia i jakoœ im to wystarcza³o a widzowie byli zachwyceni. A sprzêt i tak Polonia 1 mia³a lepszy. Nawet ju¿ nie sam sprzêt ale programy i filmy by³y inne ni¿ na TVP. Co by by³o gdyby Polonia 1 w ogóle nie powsta³a ? Dalej mielibyœmy badziewn¹ politykê TVP, rosyjskie filmy i bzdurne komunikaty na ekranie np. "Nie zapomnij wy³¹czyÌ odbiornika" (pamiêta ktoœ jeszcze ?).


W ogĂłle nie wiem co juÂż pisaĂŚ bo piepszysz gÂłupoty sam nie wiedzÂąc co piszesz. Ja uwaÂżam, Âże ty siĂŞ kompletnie nie znasz na tej rzeczy i chcesz siĂŞ wkrĂŞciĂŚ w rozmowe ale ci coÂś nie wychodzi... :?
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Nie wiem kto tuatj siĂŞ kompromituje chÂłopie, wiesz czasami z chĂŞciÂą obejrzaÂłbym jakiÂś rosyjski film - zapewniam, niektĂłre sÂą naprawe dobr. W jednym z psotĂłw napisaÂłeÂś, Âże nie wiesz ilu ludzi zatrudniaÂła TVP a ilu Polonia 1 - wiĂŞc proosze moja odpowiedÂź.
AleÂż owszem studia Polonii 1 byÂły maÂłe jak np mĂłj pokĂłj + Âściana pomalowana na niebiesko. A ile aiutorskich programĂłw - aÂż gÂłowa pekaÂła z moÂżliwoÂści wyboru :lol:
Wiesz nie zale¿y mi na tej rozomowie, kiedyœ za³o¿y³em ten w¹tek, poniewa¿ chia³em powspominaÌ dawn¹ Poloniê 1 - dzisiaj widzê, ¿e nie warto by³o, od pewnego czasu udziela siê tu kilka osób - có¿ podziwiam wasz¹ wiedzê i pamiêÌ jezeli chodzi o niektóre programy i ludzi tworz¹cych t¹ stacjê b¹dŸ maj¹cych z ni¹ jakikolwiek kontakt ale to ju¿ chyba lekka przesada.
Tak jasne gdyby nie Polonia 1 wci¹¿ mielibyœmy tylko 2 kana³y telewizji publicznej i brak programu w poniedzia³ki do 15.00 :lol:
ChÂłopie poczytaj sobie gazety, zastanĂłw siĂŞ jaka powinna byĂŚ telewizja publiczna a jaka komercyjna i dopiero potem zabieraj gÂłos, bo jak na razie to ty siĂŞ kompromitujesz. Nie Âżartuj sobie rĂłwnieÂż ze sprzĂŞtem - pierwszy wÂłaÂściciel Polonii1 przyjechaÂł zarobiĂŚ tutaj Âłatwe pieniÂądze a nie tworzyĂŚ dobrÂą telewizijĂŞ. Takie jest moje zdanie i mam do niego prawo.
PS nie kÂłopocz siĂŞ nie zamierzam wiĂŞcej zaglÂądaĂŚ do tego tematu. Bez odbioru.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

WrĂłcĂŞ jeszcze na moment do tematu, ktĂłry dyskusja z faustusem nam trochĂŞ przysÂłoniÂła. TroszkĂŞ zmieniÂłem na stronie fragment mojego starego tekstu, ktĂłry tak siĂŞ ostatnio nie spodobaÂł Abe'owi.
Ta, dziÂś czĂŞsto przez mniej obeznane osoby uwaÂżana za nĂŞdznÂą, stacja dysponowaÂła wiĂŞkszÂą iloÂściÂą oÂśrodkĂłw regionalnych niÂż TVP.
BĂŞdÂące ÂźrĂłdÂłem nieporozumienia sÂłowo "wieÂśniacka" (wtedy zresztÂą uÂżyte w cudzysÂłowie) zniknĂŞÂło i chyba juÂż kaÂżdy wie, w jakim znaczeniu byÂło ono wykorzystane. :-) Takie porĂłwnanie do tego, jak dziÂś postrzega siĂŞ tĂŞ stacjĂŞ. OczywiÂście, Âże wtedy byÂła ona najlepsza.

Czas na sprawy bie¿¹ce... :>
doktorfaustus pisze:PS nie kÂłopocz siĂŞ nie zamierzam wiĂŞcej zaglÂądaĂŚ do tego tematu. Bez odbioru.
I tu siĂŞ zgodzĂŞ. :) Po co bĂŞdziemy sobie wchodziĂŚ w drogĂŞ... Mam nadziejĂŞ, Âże sÂłowa uda ci siĂŞ dotrzymaĂŚ.

Niemniej dla wszystkich zainteresowanych postaram siĂŞ sprostowaĂŚ powyÂższego posta:
doktorfaustus1 pisze:AleÂż owszem studia Polonii 1 byÂły maÂłe jak np mĂłj pokĂłj + Âściana pomalowana na niebiesko.
No to jedziemy:
TV ES - wydzielone osobne piĂŞtro w biurowcu w centrum Poznania
PTV Neptun "Tele-Top" - wynajĂŞta spora czĂŞÂśc piĂŞtra w jednym biurowcĂłw Baltway'u przy ulicy ÂŚlaskiej w Gdyni

Obrazek
Dawna siedziba PTV Neptun (Tele-Topu). Szkoda, Âże zdjecie zostaÂło rozmazane, bo na samym koĂącu budynku (w tle) druga od gĂłry podÂświetlana tablica jest z logiem Tele-Topu. WidaĂŚ tam chyba jeszcze trochĂŞ takie kolorowe punkciki (te kulki z ich loga).

PTV Rondo - obecnie obiekt zajmuje, z tego co wiem, oddziaÂł TVN (rozumujac Twym tokiem: TVN to rĂłwnieÂż tandeta, nie :P ;)?)
PTV Echo - bodajÂże znajdowaÂła siĂŞ tam potem siedziba Telewizji DolnoÂślÂąskiej (ale pewien nie jestem); fakt - pierwsze kilka miesiecy nadawali z klitki 2x4 metry, ale to byÂła pierwsza prywtna stacja TV w tej czĂŞÂści Europy!
PTV Opole "Telopol" - pomieszczenia przejĂŞte przez nowÂą lokalnÂą stacjĂŞ telewizyjnÂą

itp. itd. PrzykÂłady moÂżna by mnoÂżyĂŚ.
doktorfaustus1 pisze:A ile aiutorskich programĂłw - aÂż gÂłowa pekaÂła z moÂżliwoÂści wyboru :lol:
Tyle, ¿e ¿adna z nastêpnych stacji lokalnych w Gdyni nie by³a w stanie wyprodukowaÌ dziennie podobnej iloœci. Programy autorskie innych stacji Polonii 1 do dziœ s¹ emitowane w ró¿nych innych telewizjach: "Krzy¿ówka szczêœcia" (o której wspomnia³ Micha³), "Taaaka ryba" z PTV Krater itd.
doktorfaustus1 pisze:Nie Âżartuj sobie rĂłwnieÂż ze sprzĂŞtem - pierwszy wÂłaÂściciel Polonii1 przyjechaÂł zarobiĂŚ tutaj Âłatwe pieniÂądze a nie tworzyĂŚ dobrÂą telewizijĂŞ. Takie jest moje zdanie i mam do niego prawo.
Znów przyk³ad z Tele-Topem. Gdy go zlikwidowano w Gdyni pojawi³a siê nowa stacja lokalna TTK, nadaj¹ca w kablówce. To dopiero by³a "jakoœÌ techniczna". Obraz jak na pi¹tej kopii kasety VHS, dŸwiêk tak s³aby, ¿e aby cokolwiek s³yszeÌ, nale¿a³o podci¹gnaÌ regulacjê na maxa ("piêkne" by³y te¿ szumy wynikaj¹ce z jakoœci taœm). I przede wszystkim przerwy miêdzy programami - na cofanie taœmy tym swoim jednym jedynym magnetowidem. Tak wygl¹da³a stacja TTK w pierwszych miesiacach dzia³ania. Wiêc nie pieprz mi tu, ¿e Tele-Top mia³ (jak na tamte czasy) s³aby sprzêt.
doktorfaustus1 pisze:]AleÂż proszĂŞ nie musisz mnie przepraszaĂŚ, wiedziaÂłem ze nie warto z TobÂą o niczym dyskutowaĂŚ - w tym momencie ugryzĂŞ siĂŞ w jezyk.
:lol: MyÂślisz, Âże to byÂły przeprosiny dla Ciebie? :lol: Raczej dla tych, co musieli przygladaĂŚ siĂŞ naszej wymianie zdaĂą. Bo dyskutowaĂŚ ze mnÂą warto, ale pod warunkiem, Âże zachowuje siĂŞ choĂŚ pozory kulturalnej rozmowy. W przeciwnym razie ja zaczynam odpowiadaĂŚ podobnym stylem.
doktorfaustus pisze:Och jak szybko piszesz na klawiaturze a jak szybko redagujesz wczesniej napisane posty - jestem pod ogromnym wrazeniem.
Posty redagujĂŞ, jeÂśli zobacze jakieÂś literĂłwki - dzieki temu nie zostawiam ich tyle co ty.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości