Remont studia Faktów i TVN24

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: Greg Haus »

Dokładnie to samo chciałem napisać. Ja fanem greenboxa nie jestem, ale trudno by do wszystkich programów tworzyli nowe studia. Do prezentacji wykresów, statystyk itp. GB nadaje się (np. podczas wieczoru wyborczego) idealnie.
adamcmg4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 12 sie 2012, 11:30

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: adamcmg4 »

DO a-j-p: źle mnie zrozumiałeś ja lubię greenbox np. studio Szkła Kontaktowego, ale do niektórych programów się nie nadaje , np do: DNIA NA ŻYWO, FAKTÓW, DNIA PO DNIU.
A tak przy okazji, bo jestem tu nowy, czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak na forum wstawia się zdjęcia?
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: a-j-p »

No właśnie jeżeli jest dobrze wykonana a w żadnym podkreślam ŻADNYM programie tvnu grafika nie jest dobrze wykonana to raz.
Dwa virtualne studio jest beznadziejne i raczej większość podzieli moje zdanie, że prawdziwe studio jest zdecydowanie lepsze.
Greenboxy czy blueboxy są dla amatorów.
Nie muszą do każdego programu tworzyć nowego studia.
Wystarczy popatrzeć na CNN Int. jedno studio (no powiedzmy dwa bo jeszcze jest Londyńskie) i wszystkie programy są z niego prowadzone tylko z innych ujęć.
Pamietacie lata świetności TVN24? Były bodaj dwa studia. Jedno to główne gdzie nadawane były wiadomości i magazyn 24h a z drugiego (tylko tło się zmieniało) były gość poranny, kropka nad i i cała reszta programów.
Jakoś Polsat News może nadawać różne programy z jednego studia ?
Ostatnio zmieniony niedziela 12 sie 2012, 13:26 przez a-j-p, łącznie zmieniany 1 raz.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: prze_kw »

@adamcmg4 - "Dzień na żywo", "Fakty" i "Dzień po dniu" są nadawane ze studia wirtualnego ze względu na remont newsroomu. W październiku wrócą do normalnego studia.

BTW - polecam ciekawy artykuł o studiach wirtualnych w najnowszym numerze "Press".
Liczą się tylko Fakty.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: matik »

a-j-p pisze:No właśnie jeżeli jest dobrze wykonana
[...]
Dwa virtualne studio jest beznadziejne
[...]
Greenboxy czy blueboxy są dla amatorów.
To w końcu jak? Bo pierwszy fragment nijak ma się do pozostałych. Z jednej strony podzielasz zdanie, że jeżeli grafika jest dobrze wykonana to może dobrze wyglądać, ale z drugiej strony ogólnie piszesz, że wirtualne studia są beznadziejne i są dla amatorów. Może się zdecyduj, bo chyba się już zaczynasz gubić.
a-j-p pisze:Jakoś Polsat News może nadawać różne programy z jednego studia ?
I co w związku z tym? Dla mnie jako widza, jest wrażenie, że non-stop nadają to samo. Zresztą ich studio do najładniejszych i funkcjonalnych nie należy. A poza tym również korzystają z innych pomieszczeń. I również korzystają ze studia wirtualnego, tylko że w mniejszym stopniu.
adamcmg4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 12 sie 2012, 11:30

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: adamcmg4 »

do a-j-p : A według mnie grafika w studiach wirtualnych TVN-u jest dobrze wykonana np. w studiu Szkła Kontaktowego co już napisałem wcześniej.

http://szklokontaktowe.tvn24.pl/kurdybanek,266660.html to jest link do filmu na którym widać studio Szkła Kontaktowego
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: avatar »

Moim zdaniem studio wirtualne nadaje się tylko do prezentowania informacji (wykresy itp.). W innych programach wygląda to tragicznie. :ech:
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: a-j-p »

To w końcu jak? Bo pierwszy fragment nijak ma się do pozostałych. Z jednej strony podzielasz zdanie, że jeżeli grafika jest dobrze wykonana to może dobrze wyglądać, ale z drugiej strony ogólnie piszesz, że wirtualne studia są beznadziejne i są dla amatorów. Może się zdecyduj, bo chyba się już zaczynasz gubić.
Najpierw zacznij czytać ze zrozumieniem bo chyba Ci to nie wychodzi a potem pisz o tym, że ktoś się gubi.
Napisałem dla przykładu, że najpierw trzeba mieć dobre studio virtualne i tak jak tu piszą to prezentacji wykresów ok niech już będzie choć wystarczyłoby wykrozsytać duży ekran. TVN24 nie ma żadnego dobrze zrobionego virtuala.
Szkło kontaktowe ??? !!! WTF .... pomyłka na maxa co to w ogóle jest fabryka z ze starą kasą fiskalną i jakimiś zielonymi płynami? Co to ma wspólnego z samym programem?!
Jeśli już miałbym wybierać to chyab program Tak jest ma jakieś powiedzmy sensowne to studio.
Po za tym w każdym są błędy. W kropce nad i Monice "świecą" się włosy na tle grafiki, w innych program stół wisi w powietrzu lub to co na stole wisi.... raz widziałem jak po prostu nogi prezetntera zniknęły pod grafiką lub podkładka z logiem TVN24 nagle zrobiła się przezroczysta.
I co w związku z tym? Dla mnie jako widza, jest wrażenie, że non-stop nadają to samo. Zresztą ich studio do najładniejszych i funkcjonalnych nie należy. A poza tym również korzystają z innych pomieszczeń. I również korzystają ze studia wirtualnego, tylko że w mniejszym stopniu.
Dla Ciebie jako widza Polsat News nadaje ciągle to samo? A TVN24 co robi .... jeszcze gorzej bo co 30 min podniecają się jednym tematem i o reszcie zapominają.
Ostatnio non stop o Amber Gold i już o niczym innym ... nic innego się w Polsce nie dzieje a na świecie to już w ogóle cisza. Tak jak teraz od 40 min jest jeden temat .... dziecko 4hj czekało na transport ze szpitala w Gostyniu do Poznania.... Innych newsów już nie ma tylko od 40 min różni reporterzy pieprzą o tym samym....
Polsat News przynajmniej co godzine powtarrza wiadomosci ale można się tam dowiedzieć czegoś i różnych tematów, a nie rozdmuchuje się jeden temat i przez dwa dni się tylko wokół tego jednego krecą newsy.
Dla przykładu dam ostatnio Fakty.... Program trwa 25 min z czego 16 dokładnie bo policzyłem 4 dziennikarzy przygotowało materiały o amebr... czy to jest takie mega ważne, że 3/4 programu się poświęca jednemu tematowi??!!
Pomyłka pomyłka i jeszcze raz pomyłka.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: a-j-p »

Też lubię TVN
baaaa na kanale 1 mam TVN na 2 TVN7 a na 3 TVN24
ale bez przesady mattik .... uwielbienie nie może przesłaniać tak rażących błędów.
Nie możemy się cieszyć z tego, że jest kanał informacyjny i niech o sobie będzie byle jaki ale aby tylko był.
To nie są lata 90 gdzie wszystko może być po partacku.
Czy jakaś szanująca się sieć telewizyjna na świecie pokaże na antenie takie gów..o ?!
Czy w CNN lub SKY albo nawet FOX czy BBC znajdziesz virtualne studia i furę magazynów z gadaniem zamiast informacji?
Powiem smialo ... NIE
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: avatar »

Obrazek
adamcmg4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 12 sie 2012, 11:30

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: adamcmg4 »

do a-j-p : To w Szkle Kontaktowym to nie jest kasa fiskalna , tylko maszyna do pisania.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: lukaszbialas »

To kiedy zadebiutuje to nowe studio? We wrześniu czy 3 października na 15 urodziny TVN?
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: r_r16 »

I co mówiono o tych zmianach w TVN?
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: prze_kw »

Studio ruszy najwcześniej na początku października 2012.
Liczą się tylko Fakty.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: piotrek888 »

Powrót Joanny Kryńskiej, nowe studio. Piękna jesień z jednym zgrzytem w zębach. A szkoda...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość