Wiosna 2015 w TVN

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Adrian ;P »

To, że tak widzisz mało ma wspólnego z rzeczywistością. Wiadomo już, że w poniedziałki będzie YCD, a w środy Project Runway. Pytaniem pozostaje tylko jaki układ zobaczymy w niedziele (Mamy Cię!+1 z seriali - zapewne ten z Brodzik) - czy najpierw serial, czy Mamy Cię!.

Swoją drogą to jedna z lepszych ramówek TVNu od wielu sezonów. Tylu dużych nowości naprawdę dawno nie było.
Felippe
Bywalec
Bywalec
Posty: 745
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 20:54

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Felippe »

Te nowe seriale będą trwać tylko pół godziny. Więc Mamy Cię (20) + Seriale (21) lub odwrotnie.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: michal_borkowski »

Albo serial, mamy cie, serial, choc z tego, co pamietam w 2005r. Mamy Cie trwalo dluzej niz godzine. No, ale mamy inne telewizyjne czasy...
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Camilo »

Wklejenie dwóch nowych, półgodzinnych seriali komediowych obok siebie byłoby dość karkołomnym posunięciem. Możliwe jest albo rozwiązanie o jakim wspomina @michal_borkowski, albo umiejscowienie jednego z seriali w soboty po "Małych Gigantach" (wówczas dłuższe musiałoby być "Mamy Cię").

To, co mnie cieszy, to fakt, że po raz pierwszy od dobrych kilku sezonów żadna telewizja nie zapowiada nowych paradokumentów, ani badziewnych reality show. W końcu coś się ruszyło. A powroty do tego co sprawdzone pokazują, że brakuje nowych i ciekawych pomysłów, ale model obrany w ostatnich latach nie był tak słuszny jak się wielu dookoła wydawało.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Trzeciak »

Adrian ;P pisze: Swoją drogą to jedna z lepszych ramówek TVNu od wielu sezonów. Tylu dużych nowości naprawdę dawno nie było.
Rzeczywiście - co widać zresztą po serialach i programach rozrywkowych - TVN trochę już poszedł w stronę rozrywki dla całej rodziny, a nie "kontrowersyjnej" rodem z "Surowych rodziców" (całe szczęście, że tego programu prawdopodobnie nie zobaczymy w TVN-ie). Zresztą wystarczy zobaczyć jak inna była ramówka wiosenna 2014, a jak inna będzie tegoroczna oferta na wiosnę. Oprócz "Projectu Runway" (który powstał w dużej mierze dzięki sponsorom), "Prawa Agaty" i "Kuchennych rewolucji" w wiosennej ramówce nie zobaczymy więcej żadnej pozycji z zeszłego roku. Trochę się wręcz przypominają "kryzysowe" dla ramówki lata 2002-2004, gdzie TVN była stacją poszukującą.
Camilo pisze:Wklejenie dwóch nowych, półgodzinnych seriali komediowych obok siebie byłoby dość karkołomnym posunięciem.
Karkołomnym? Raczej głupotą jest przedzielać oba seriale programem rozrywkowym. To normalna praktyka w większości stacji na świecie, gdzie jeden serial jest tzw. "lead in" drugiego, tym bardziej, gdy kierowany jest do podobnego widza. A przy dwóch produkcjach o dość zbliżonej tematyce wydaje się chyba rozsądną taka emisja.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Camilo »

A nie masz poczucia, że 2 nowe i jak sam napisałeś podobne do siebie seriale nadawane jeden po drugim byłyby zwyczajnie przez polskiego widza mylone, w efekcie czego żaden porządnie nie wyrobiłby swojej marki? Również byłbym - nazwijmy to - zwolennikiem takiego rozwiązania, ale biorąc pod uwagę polskie realia i dbałość o wizerunek, średnio to widzę.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Trzeciak »

Camilo pisze:A nie masz poczucia, że 2 nowe i jak sam napisałeś podobne do siebie seriale nadawane jeden po drugim byłyby zwyczajnie przez polskiego widza mylone,
A dlaczego miałyby być mylone? Nawet jeśli - to paradoksalnie tym lepiej dla obu pozycji.
w efekcie czego żaden porządnie nie wyrobiłby swojej marki?
Jeśli obie produkcje będą dobre, zostaną dobrze przyjęte przez widzów, to przy dzisiejszych narzędziach jakie oferują chociażby portale społecznościowe - wyrobienie marek nie jest specjalnie trudnym zadaniem.
Również byłbym - nazwijmy to - zwolennikiem takiego rozwiązania, ale biorąc pod uwagę polskie realia i dbałość o wizerunek, średnio to widzę.
Wizerunek - owszem ważna rzecz, ale najważniejsze są jednak zyski z programu, więc i widownia. Dzięki temu, że drugi serial będzie nadawany po pierwszym - chociażby może zacząć z łatwiejszego pola startowego bo już na początku będzie mieć widownię z końca pierwszego serialu.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Camilo »

Trochę zmieniłeś odpowiedź, ja pozwolę jednak odnieść się do wersji pierwotnej, do której zacząłem pisać.

W dzisiejszych czasach o wiele większą sztuką jest jednak ich ze sobą nie pomylić. Nie każdy widz zna się na mediach jak @Trzeciak, ilość seriali jest ogromna, obsada też często się dubluje. Pamiętajmy, źe promocja na portalach społecznościowych nie dociera do każdego widza, tylko tego, który jest tym zainteresowany i na ogół ma jakieś pojęcie w sprawie. I nie można zakładać jeszcze w przedbiegach, że oba seriale zaraz odniosą sukces, bo może być też tak, że niedzielne pasmo będzie istną katastrofą albo jeden pociągnie drugi na samo dno. W sprawach biznesowych nigdy nie zakłada się tylko jednego "jeśli" - że ma być dobrze.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Trzeciak »

Camilo pisze: Pamiętajmy, źe promocja na portalach społecznościowych nie dociera do każdego widza, tylko tego, który jest tym zainteresowany i na ogół ma jakieś pojęcie w sprawie.
Zacznijmy od tego do jakiego targetu będą kierowane seriale, bo z pewnością nie do każdego widza.
Camilo pisze: I nie można zakładać jeszcze w przedbiegach, że oba seriale zaraz odniosą sukces, bo może być też tak, że niedzielne pasmo będzie istną katastrofą albo jeden pociągnie drugi na samo dno. W sprawach biznesowych nigdy nie zakłada się tylko jednego "jeśli" - że ma być dobrze.
Gdybyś dokładniej przeczytał post - napisałem słowo klucz, które nazywa się "może". Wszystko zresztą zależy od konkurencji. Jeżeli pozycje będą dobre, to swoich odbiorców raczej znajdą, bowiem na seriale zawsze znajdzie się zapotrzebowanie.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Camilo »

O target walczą chyba jak największy. A jeśli wszystko zależy od konkurencji, to w porze "Rancza" tym bardziej nie wróżę sukcesu. Dlatego układ 20.00 - 20.30 - 21.30 byłby także z tej perspektywy najlepszy, bowiem seriale nie pokrywałyby się z "Ranczem", nie były tak uzależnione od siebie, a "Mamy Cię" w bezpośrednim starciu z TVP1 mogłoby się obronić.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Trzeciak »

Camilo pisze:O target walczą chyba jak największy.
Chyba jak najbardziej efektywniejszy. Nie oszukujmy się - dzieci, czy emeryci wcale wiele nie zarobią na reklamach, bo najważniejsza, najbardziej dochodowa dla reklamodawców jest grupa 16-49, a szczególnie z tej grupy - grupa kobiet z dużych miast. Tak samo niekoniecznie "Mamy Cię" mogłoby się obronić, ale to już na inny wątek.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Camilo »

Grupa 16-49 jest głównym, ale nie jedynym targetem. W sytuacji kiedy ogromny kawał tortu w niedzielny wieczór zgarnie TVP1, w grę wchodzi każdy widz. Sukcesu "Mamy Cię" ostatecznie nie chcę przesądzać, ba - mam poważne wątpliwości, ale szybciej ten program obroni się w rywalizacji z "Ranczem" niż nowe seriale.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Trzeciak »

Camilo pisze:Grupa 16-49 jest głównym, ale nie jedynym targetem.
Gdybyś rozmawiał ze specjalistą na temat tego jak się buduje ramówki - zdawałbyś sobie sprawę, że stacje komercyjne target poza tą grupą wiekową nie za bardzo interesuje, bo nie interesuje on także wielu reklamodawców, gdyż ta grupa wiekowa jest najbardziej aktywna zawodowo i przynosi dla reklamodawców potencjalnie najwięcej pieniędzy.
W sytuacji kiedy ogromny kawał tortu w niedzielny wieczór zgarnie TVP1, w grę wchodzi każdy widz. Sukcesu "Mamy Cię" ostatecznie nie chcę przesądzać, ba - mam poważne wątpliwości, ale szybciej ten program obroni się w rywalizacji z "Ranczem" niż nowe seriale.
Owszem, ale nie są to sytuacje beznadziejne. Przykładem jest nadawany w zeszłym sezonie serial "Lekarze", który wiosną - z tego co pamiętam - radził sobie całkiem dobrze - nie raz zyskując pułap 2,5 mln widzów. Poza tym kanały TVP kierują - chociażby seriale - do szerszego grona, ale to też dlatego, TVP - nie jest stacją komercyjną - nie przerywa swoimi programów reklamami, a sama zastosowała taki myk, że zwiększyła sobie grupę komercyjną z 16-49 do 16-59. ;)

Zresztą nic nie mówiłem o tym, że te seriale mają lecieć zaraz po 20:00, tylko o tym, że nie za bardzo jest sens ich przedzielać programem rozrywkowym. ;)
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Camilo »

Trzeciak pisze:Gdybyś rozmawiał ze specjalistą na temat tego jak się buduje ramówki - zdawałbyś sobie sprawę, że stacje komercyjne target poza tą grupą wiekową nie za bardzo interesuje, bo nie interesuje on także wielu reklamodawców, gdyż ta grupa wiekowa jest najbardziej aktywna zawodowo i przynosi dla reklamodawców potencjalnie najwięcej pieniędzy.
Wspomniałem wyżej, że grupa 16-49 jest GŁÓWNYM, ale też nie jedynym targetem do którego można trafić w niedzielne wieczory. Ty moją myśl tylko rozbudowałeś. Stacja ogólnotematyczna, walcząca o jak najlepszy wynik, nie może myśleć tylko o jednej grupie. Czytasz siebie czy starasz się mnie atakować już w tej chwili? A czy wmawiałem Ci kiedykolwiek, że twierdziłeś, iż seriale mają lecieć zaraz po 20:00? Więcej dystansu, chłopie. Gdybym Ci powiedział parę miesięcy temu jak będzie wyglądała wiosenna ramówka TVN, to czynilibyśmy 3 strony bezsensownych wywodów, w których przekonywałbyś mnie, że to niemożliwe, bo rynek telewizyjny się zmienił i nie ma co liczyć na powrót tego, co było parę lat temu. Szanujmy swój czas i nie rozbijajmy g...a na atomy. Proszę.
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: qmate »

Trzeciak pisze:specjalistą na temat tego jak się buduje ramówki
Czy ktoś z panów/pań na forum jest takim "specjalistą ds. budowy ramówki", że te dyskusje są tak zażarte? Z zainteresowaniem przyglądam się tej dyskusji co i kiedy powinno być nadawane. Aplikowaliście do TVN?
//////////
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości