TVN: sprawy biężące (dyskusja ogólna o stacji i Grupie TVN Discovery Polska)

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: sybic »

miwaszkiewicz pisze:Do tego jeszcze przywróćmy "Dziennik Telewizyjny" i cenzurę. ;)
Czasami jak oglądam Fakty, to odnoszę wrażenie, że wcale nie nalezy przywracać ;)
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: r_r16 »

Takie zapowiedzi - dobrze przemyślane i ciekawie zaprezentowane, wraz z fajnie zmontowanym zwiastunem mogłyby nawet fajnie wyglądać. A na pewno lepiej, niż "Widzowie TVN proponują".
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Frazes »

Moim zdaniem "zapowiedzi prezenterskie" są dużo bardziej wiarygodne dla widza, niż takie robione przez "przypadkowych" widzów, czy lektora z podnieconym głosem (czasem się zastanawiam ile oni trenują taką podnieconą zapowiedź przed ostatecznym nagraniem :D ).

Jeśli ktoś uważa, że zapowiedzi programów przez prezenterów lub gwiazdy tych audycji to przeżytek, to ja się pytam dlaczego np. w "spotach" promujących akcje charytatywne cały czas występują gwiazdy, a nie "przypadkowi" widzowie, albo sam lektor (przecież jego podniecony głos wystarczy :D )???

Odpowiedź jest właśnie taka, że gwiazdy są dużo bardziej wiarygodne dla widzów i tak samo jest według mnie w przypadku "zapowiedzi prezenterskich".

W ogóle obserwuje od pewnego czasu Klaudię Carlos jako prezenterkę "TVP1" i zastanawiam się czemu w "TVN" była wykorzystywana tylko w serwisach sportowych, a nie także w innych programach, typu "Dzień Dobry TVN", bo w "Kawie Czy Herbacie" radzi sobie całkiem nieźle (w ogóle fajnie wygląda duet Łukasz Grass i właśnie Klaudia Carlos w "TVP" :D ) :D .
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: r_r16 »

Mnie to się marzy oprawa graficzna z udziałem bohaterów różnych produkcji TVN. Sprawa co prawda pewnie kosztowna, bo co sezon trzeba by przygotowywać kilka nowych identów, ale w Polsce jeszcze czegoś takiego chyba nie było? Poza kilkoma oprawami świątecznymi TVN i ostatnią oprawą Polsatu ze zdjęciami ze spotu jesiennego - ale nie o coś takiego mi chodzi.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: r_r16 »

Nie wiem kto zajmuje się redagowaniem stron tvn.pl, ale teksty, które tam się pojawiają coraz bardziej przypominają portal nie do końca poważny. Dla przykładu jeden cytat: "Już jutro na stronie xfactor.tvn.pl znajdziecie zdjęcia z gdańskiego precastingu. Idźcie na casting, a później szukajcie się na zdjęciach!". Dla mnie informacje tego typu są conajmniej nie poważne. Strony tvn.pl i produkcji stacji powinny być stronami poważnymi i poważnie informującymi o rzeczach związanych z programem. Zdjęcia z castingów, materiały filmowe - jak najbardziej ok, ale tekst typu "Idźcie na casting i znajdźcie się na zdjęciach" jest moim zdaniem troszkę niepoważny.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Trzeciak »

Tak propo zbliżających się świąt Bożego Narodzenia (i jednocześnie opraw świątecznych) oraz dyskusji na temat form zapowiedzi przypomniało mi się także, że na Boże Narodzenie i Sylwestra 2009/10 i 2010/11 oraz Wielkanoc 2010 i 2011 w oprawie TVP2 specjalne pozycje programowe zapowiadali gwiazdy związane ze stacją m. in. Maciej Kurzajewski, Katarzyna Zielińska, Jurek Owsiak, Maciej Miecznikowski, Tomasz Karolak, Danuta Stenka i wielu innych. Wyglądało to naprawdę ładnie - w odróżnieniu od innych stacji.

http://www.youtube.com/watch?v=ZBOxmpqy ... ideo_title - tutaj świąteczna oprawa TVP2 z 2009 roku. Widać także w niej zapowiedź Katarzyny Glinki.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Frazes pisze:o filmach opowiadałby Andrzej Sołtysik, albo np. Tomasz Raczek
Raczek ma obecnie swój program w TVP1, więc pewnie by sobie nie poopowiadał.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Adrian ;P »

http://www.youtube.com/watch?v=Tc4z28cM ... AAAAAAABAA

Czy to początek zapowiedzi przez prezenterów?
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Trzeciak »

Wątpię. Raczej typowa promocja internetowa jednego z serwisów.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: r_r16 »

Jak informuje TVN24 na swoim pasku umowa pomiędzy Grupą ITI i Canal+ została podpisana. Platformy mają się połączyć do końca roku.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: matik »

Zauważyliście, że od soboty TVN, TVN7, TVN TURBO I TVN STYLE, nie emitują już wspaniałych zapowiedzi widzów?
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: r_r16 »

Heh faktycznie. To właściwie jak jest teraz z tą autopromocją? Bo raczej się nie ograniczają tylko do 2 minut na godzinę. Mam tylko nadzieję, że wraz z powrotem ogólnej oprawy graficzne te zapowiedzi NIE powrócą.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: matik »

TVN TURBO i STYLE nie wprowadziły świątecznej oprawy (no chyba, że Turbo w międzyczasie wprowadziło, ale w weekend jeszcze nie było, a TVN Style wczoraj oglądałem), a te zapowiedzi i z tych anten zniknęły. Może wreszcie ktoś się tym zajął, że TVN omija ustawę.
r_r16 pisze:Bo raczej się nie ograniczają tylko do 2 minut na godzinę.
No właśnie się ograniczają. Kiedy oglądam TVN to ciągle w trakcie przerw emitują świąteczny ident z filmami, bez zapowiedzi, co, kiedy i o której, a autopromocja jest tylko między programami.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: r_r16 »

W takim razie można się tylko cieszyć, że durne "Widzowie TVN proponują..." wreszcie odeszło w niepamięć.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: matik »

Oby na stałe. TVN mógłby pomyśleć o innych zapowiedziach. Np. Puls ma "Co nowego?", które jest całkiem dobrze wykonane.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości