Polonia 1

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Hahaha... no nie rozsmieszaj mnie. Nie pamiĂŞtasz, Âże gdy wysÂłaÂłeÂś mi te zapy, to Ci napisaÂłem, Âże mam je od dawna! SprawdÂź sobie naszÂą rozmowĂŞ na GG i mnie nie wkurzaj wiĂŞcej.
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

Majkell pisze:SprawdÂź sobie naszÂą rozmowĂŞ na GG i mnie nie wkurzaj wiĂŞcej.
Nie tak agresywnie! :P
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Przypominaja mi moje kÂłotnie :D . Teraz widzĂŞ to z tej drugiej strony i mam to samo zdanie co inni w stosunku do mnie kiedyÂś: zaÂłatwiajcie to sobie na PW, albo gg. :D .
Pozdrawiam, Filip
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

Filip pisze:(...) zaÂłatwiajcie to sobie na PW, albo gg. :D .
Popieram, choĂŚ muszĂŞ przyznaĂŚ, Âże niektĂłre potyczki sÂłowne sÂą naprawdĂŞ ciekawe! :P
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

MoÂże i ciekawe, ale jeÂśli ktoÂś pozwala sobie na zupeÂłnego priva, to naprawde nie wypada :D .
Pozdrawiam, Filip
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

Fakt!
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Super Express! :D :D
Pozdrawiam, Filip
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

No tego siĂŞ nie spodziewaÂłem! :P :lol: :lol: :lol:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Takie moje pierwsze skojaÂżenie :D
Pozdrawiam, Filip
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

No, to siĂŞ kojarzy. TeÂż mam tak czasem :D
Oby tylko to s³ówko nie straci³o kiedyœ swojego pierwotnego znaczenia na czeœÌ tytu³u Axel Springer... :wink:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

no to moÂże usunac ten post ze screnami a sam bedziesz dawaÂł po koleji


dobra wszystko usuniĂŞte...
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

No i dobrze... :D WysilĂŞ siĂŞ i dam te zapy jeszcze raz... :) Wszystko jest efektem naszej wspĂłlnej dyskusji na Forum MediaLink.

MoÂżliwe, Âże limit transferu bĂŞdzie czasem przekroczony i nic nie zobaczycie - wtedy sprĂłbujcie za kilkanaÂście minut :)

Autorem poniÂższych zapĂłw jest randall.

Zacznijmy od pierwszej oprawy graficznej Polonii 1

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz graœÌ zapów z lokalnego kana³u Polonii 1 w Gdyni - Tele-Topu. Program nadawany by³ naziemnie, co zreszt¹ widaÌ (nawet kablówka - obecne UPC - nie transmitowa³a go w du¿o lepszej jakoœci :))

1. KreskĂłwki (tutaj "Yattaman oczywiÂście) - okoÂło 16.15 do 17.30

Obrazek
Obrazek

2. Studio Polonii 1 (potem zmienili dekoracjĂŞ na takÂą ÂściankĂŞ z napisami "Polonia 1")

Obrazek
Obrazek

3. Czo³ówki Tele-Topu

Obrazek
Obrazek

4. Lokalny serwis informacyjny "Puls miasta" (emitowany o 17.30 :))

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

5. ÂŚwiĂŞta 1993 i 1994

Obrazek
Obrazek

Gdy KRRiTV zamknĂŞÂła stacje lokalne Polonii 1, sygnaÂł nadawany byÂł z WÂłoch drogÂą satelitarnÂą. ZmieniÂła siĂŞ teÂż grafika kanaÂłu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czo³ówka reklamy:

Obrazek
Obrazek

Produkcja wÂłasna Polonii 1 (a konkretnie produkcja TV Rondo z Katowic, ktĂłra trafiaÂła na antenĂŞ ogĂłlnopolskÂą - lista przebojĂłw "Top 20")

Obrazek
Obrazek

ZnĂłw "Yattaman"... :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze na chwilê wróÌmy do stacji lokalnych - zegary... (zdjêcia przygotowane bodaj¿e przez Krzystka - sprawdzê...)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I ju¿ póŸniejsza Polonia 1...

Obrazek
Obrazek

Graficzka zamieszczona przez forumowicza ITI

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Screen zamieszczony przez maniaka Polonii 1 ;) - Szymonka

Obrazek

No i jeszcze "Gigi" z ostatnich powtĂłrek...

Obrazek
Screen "pstrykniĂŞty" przez Chupachups'a

DziĂŞkujĂŞ za uwagĂŞ. :) RamĂłwki zeskanowane przez Krzystka dam, jak juÂż je skonwertujĂŞ z BMP...
Ostatnio zmieniony sobota 18 wrz 2004, 01:29 przez Majkell, łącznie zmieniany 4 razy.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Oj Majkell Majkell Majkell trochĂŞ przesadziÂłeÂś z tymi ostatnimi zdjeciami Polonii 1, zresztÂą nie tylko tutaj. Z duÂżym zainteresowaniem przeczytaÂłem tekst na podanej przez Ciebie stronie dotyczÂący historii tego programu. Jest tam jednak kilka nieÂścisÂłoÂści. Bynajmniej w czasie przyznawania pierwszych koncesjii w Polsce TVP nie miaÂła nic do powiedzenia - to wÂłasnie wĂłwczas postanowiono ograniczyĂŚ oraz silnie osÂłabiĂŚ nadawcĂŞ publicznego poprzez wprowadzenie prywatnych stacji. CĂłz Solorz widocznie zaoferowaÂł wiĂŞcej panu Markiewiczowi z KRRiTv. Przypominam, iÂż np koncesji nie dostaÂł wĂłwczas walter i jego spĂłlka Antena1.
Po drugie - po mimo mojej wielkiej symaptii do dawnej Poloni1- bynajmniej nigdy nie stanowi³a ona konkurencji dla TVP - owszem w latach swej œwietnoœci potrafi³a zgromadziÌ liczna widownie, jednak widzowie zawsze pamiatlai o TVP. By³y to wszak dwa kana³y ogólnopolskie i kilka regionalnych, emituj¹ce programy do których widzowie ju¿ dawno siê przyzwyczaili np TIK TAK czy TELERANEK ciesz¹ce siê wœród dzieci du¿¹ popularnoœci¹. POLONIA1 nigdy tez nie posiada³a ciekawszej oferty - nawet w najlepszych swoich latach zbyt czesto emitowa³a powtórki filmów. A ca³y p rogram ogranicza³ siê do transmisji programów zakupionych we W³oszech. Nie by³o tam ¿adnych programów publicytycznych, wyskiej kultury etc. Sam program ogranicza³ siê do kilku godzin. TVP - wówczas przez ca³a dobê TVP1 i prawie przez ca³a dobê TVP2. A oœrodki terenowe Polonii1 i ich programy - zw³aszcza te informacyjne to by³o po prostu dno - i nie czarujmy siê w tej sprawie. Jingle Polonii1 by³y doœÌ kiepskie jak na ówczesne warunki techniczne.
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Wszystkie te zdjĂŞcia jako pierwszy daÂł Abe, to nie byÂł mĂłj pomysÂł...
doktorfaustus1 pisze:Sam program ograniczaÂł siĂŞ do kilku godzin. TVP - wĂłwczas przez caÂła dobĂŞ TVP1 i prawie przez caÂła dobĂŞ TVP2.
No wiesz co - nie Âżartuj. OÂśrodki Polonii 1 nadawaÂły swĂłj program w znakomitej wiĂŞkszoÂści przez 24 godziny na dobĂŞ (oczywiÂście zapeÂłniajÂąc ten czas wÂłasnymi programami). TVP (i to akurat doskonale pamiĂŞtam!) nadawaÂła:

TVP 1: od 7 rano do 2 w nocy (w sobotĂŞ czasem do 3-4)
TVP 2: od 7 z minutami do 1 w nocy

Daleko tutaj od caÂłej doby!
doktorfaustus1 pisze:Po drugie - po mimo mojej wielkiej symaptii do dawnej Poloni1- bynajmniej nigdy nie stanowiÂła ona konkurencji dla TVP - owszem w latach swej ÂświetnoÂści potrafiÂła zgromadziĂŚ liczna widownie, jednak widzowie zawsze pamiatlai o TVP.
No nie, chyba moÂżna powiedzieĂŚ, Âże odbierajÂąc TVP (ktĂłra dotychczas miaÂła monopol) 20% ogladalnoÂści Polonia 1 nie robiÂła konkurencji nadawcy publicznemu.
doktorfaustus1 pisze:Bynajmniej w czasie przyznawania pierwszych koncesjii w Polsce TVP nie miaÂła nic do powiedzenia - to wÂłasnie wĂłwczas postanowiono ograniczyĂŚ oraz silnie osÂłabiĂŚ nadawcĂŞ publicznego poprzez wprowadzenie prywatnych stacji. CĂłz Solorz widocznie zaoferowaÂł wiĂŞcej panu Markiewiczowi z KRRiTv.
Z tym równie¿ siê zgadzam, ale nie udawajmy, ¿e KRRiTV dzia³a³aby ca³kiem na niekorzyœÌ TVP...
doktorfaustus1 pisze:POLONIA1 nigdy teÂż nie posiadaÂła ciekawszej oferty - nawet w najlepszych swoich latach zbyt czesto emitowaÂła powtĂłrki filmĂłw.
Twoje subiektywne stwierdzenie. Jak to ktoÂś napisaÂł na Forum Medialink: TVP do 1997 szczyciÂło siĂŞ emisjÂą czterech seriali tygodniowo. Nie mĂłw wiĂŞc, Âże pod wzgledem filmowo-serialowym Polonia 1 nie miaÂła ciekawszej oferty. Na przykÂładzie znajomych i rodziny stwierdzam, Âże nikt, kto miaÂł dostĂŞp do Polonii 1, prawie w ogĂłle nie oglÂądaÂł wtedy TVP!
doktorfaustus1 pisze:A oÂśrodki terenowe Polonii1 i ich programy - zwÂłaszcza te informacyjne to byÂło po prostu dno - i nie czarujmy siĂŞ w tej sprawie.
A przepraszam, ktĂłrÂą z tych stacji Ty odbieraÂłeÂś? Ja mieszkam w TrĂłjmieÂście, po Tele-Topie Polonii 1 istaniaÂły tutaj jeszcze dwie stacje. I powiem tak: Âżadna nie miaÂła tak dobrego serwisu informacyjnego, tak obszernej produkcji wÂłasnej i tylu programĂłw o tematyce lokalnej. JeÂżeli ktĂłraÂś inna z tych stacji trzymaÂła sÂłabszy poziom, to teÂż nie zaleÂży przypominaĂŚ, ze tak naprawdĂŞ byÂły to dwa pierwsze lata rozwoju stacji prywatnych - nie moÂżna zbyt wiele wymagaĂŚ.

Tele-Top/Polonia1: ciekawe wiadomoÂści "Puls miasta", sponsorowanie masy imprez, reportaÂże z wydarzeĂą muzycznych i kulturalnych, spoa produkcja wÂłasna i w dodatku Âładne logo :) Niezapomniana stacja lokalna. Gdy przejeÂżdÂżam obok ich budynku zawsze mnie za wspomnienia bierze. :P ;) Foto obiektu: http://www.baltway.com.pl/budynek.jpg

Jak juÂż pisaÂłem, po Tele-Topie/Polonia1 mieliÂśmy w Gdyni dwie stacje lokalne:

TTK - ChoÌ ich uwielbia³em :), odwalali straszliw¹ amatorszczynê. Ceni³em ich g³ównie za nie udawanie na wizji, bliski kontakt z widzem, wysi³ek wk³adany w prowadzenie tej maleùskiej telewizji :)

TV Gdynia - póŸniej przejê³a nazwe i logo po Tele-Topie (skandal! :P). Ca³a produkcja w³asna to kilka rozmów studyjnych w tygodniu, codziennie jedno wydanie profesjonalnych, ale - nie oszukujmy siê - nudnych wiadomoœci i marny konkurs dla widzów. Aby wystartowaÌ, musieli razem z operatorem kablówki wykoùczyÌ TTK :(. Upadli w zesz³ym roku i dobrze mi z tym. :)
doktorfaustus1 pisze:Jingle Polonii1 by³y doœÌ kiepskie jak na ówczesne warunki techniczne.
Mo¿emy je oceniÌ, patrz¹c na screeny. Szkoda, ¿e nie powiedzia³eœ nic o jinglach TVP, bo to dopiero by³a tandeta. TVP czêœciej ni¿ d¿ingli u¿ywa³o statycznych plansz... Je¿eli mieli ju¿ jak¹œ "zajawkê" stacji, to by³y to tak skromne animacje jak na przyk³ad s³ynna "dwójka w chmurach" czy jedna jedyna czo³ówka reklamy (niebieska dla Dwójki i pomaraùczowa dla Jedynki) u¿ywana od 1990 do 1997 (bodaj¿e) roku!

Fakt, Âże w tym tekÂście daÂłem wyraz mojego podejÂścia do KRRiTV, ale staraÂłem trzymaĂŚ siĂŞ faktĂłw i tylko wysnuwaĂŚ wÂłasne wnioski. ;)

RamĂłwki lokalnych stacji Polonia 1

ObrazekObrazek

Autorem skanĂłw jest Krzysiek z http://radiopolska.bydnet.pl - bardzo polecam jego stronĂŞ - chyba najlepszy w Polsce serwis o radiu!
Sylwia
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 479
Rejestracja: niedziela 16 maja 2004, 19:22
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Sylwia »

Majkell pisze: No to teraz: kto z Was pamiĂŞta ktĂłrÂą stacjĂŞ? Bo ja oczywiÂście Tele-Top (zapy z tego kanaÂłu macie u gĂłry).
Ja teÂż pamiĂŞtam Tele-Top i bardzo siĂŞ ciesze, ze juz ich nie ma, chociaz pozostala jeszcze plansza i transmisje w niedziele Mszy z GdaĂąska, od kÂąd zmienili nazwe wÂłasnie na Tele- Top ta telewizja zaczeÂł schodziĂŚ na psy.
Na Gieldzie drzewa nie rosną do nieba. =D
Co by to było za życie, gdyby nie było Bilansu?
oraz Firmy i Portfela.
http://www.gpw.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości