TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Maciekw
Bywalec
Bywalec
Posty: 525
Rejestracja: środa 08 wrz 2004, 12:14
Kontakt:

Post autor: Maciekw »

Po pierwsze - Daleko mi do piania z zachwytu nad TVN24, nawi¹zuj¹c do s³ów pose³a Aumillera nie mam zamiaru siê nie zdrowo podniecaÌ.

Po drugie - Tylko i wy³¹cznie, wyliczaj¹c to co siê dzia³o wczoraj w TVN24 przedstawi³em, prawdê, prawdê i jeszcze raz prawdê oraz zada³em k³am Twoim, doktorze wypowiedziom jakoby TVN24 z powodu rocznicy wejœcia Polski w struktury UE przygotowa³ tylko i wy³¹cznie graficzne plansze.

Po trzecie - Nie rozumiem dlaczego w ka¿dym temacie o tvn24 czy te¿ o faktach tvn, zawsze musi byÌ dyskusja o tym czy lepiej to zrobi³a tvn24 czy tvp1, skoro temat jest, z tego co widzê wy³¹cznie o tvn24??

EDIT : W odpowiedzi na Twoje, doktorze, pytanie oczywiÂście stwierdzam, Âże droÂżej jest wyprodukowaĂŚ porzÂądny film dokumentalny niÂż przeprowadziĂŚ rozmowĂŞ w studio z zaproszonym goÂściem tylko, nie bardzo wiem, czemu akurat o rozmowe w studio siĂŞ pytasz, skoro wczoraj jedynie Grass rozmawiaÂł z studia tvn24 ze swoim goÂściem...
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Polecam pierwszy post ÂŁukasza w tym temacie i zachwyt nad planszÂą graficzna w TVN24. Zobaczysz rĂłwnieÂż kto w temacie o TVN24 rozpoczyna dyskusjĂŞ dotyczÂącÂą TVP. Mam nadziejĂŞ, Âże po lekturze wypowiedzi ÂŁukasza zrozumiesz o co mi chodzi.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Faustusie, ja porĂłwnaÂłem TVN24 to TVP3, a takie porĂłwnanie wydawaÂłoby siĂŞ sÂłuszne, poniewaÂż TVP3 prĂłbuje byĂŚ kanaÂłem informacyjnym. WiĂŞc tego siĂŞ trzymajmy. JeÂśli natomiast z uporem prĂłbujesz porĂłwnaĂŚ TVN24 do caÂłej TVP to weÂź pod uwagĂŞ, Âże TVP otrzymuje abonament, za ktĂłry musi takie programy emitowaĂŚ. Poza tym TVP ma ogĂłlnopolski zasiĂŞg, a TVN24 takiego zasiĂŞgu nie ma, co oczywiÂście oznacza, Âże ma znikome przychody z reklam. Ale mimo to, iÂż TVN24 ma mniejszy zasiĂŞg i duÂżo mniej pieniĂŞdzy, to wÂłaÂśnie w TVN24 mamy supernowoczesne studio, a w "TrĂłjce" pastelowe dekoracje. RĂłwnieÂż grafikĂłw telewizji Regionalnej bym nie zazdroÂściÂł, nie mĂłwiÂąc juÂż o reporterach i prezenterach. Bo tam nie ma gwiazd na miarĂŞ tych z TVN24.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Re: 1 maja w TVN24

Post autor: doktorfaustus1 »

£ukasz pisze: Poza tym dzisiaj emitowane s¹ szczególne promosy, równie¿ te dok³adnie sprzed roku. I plansze: "Rok Polski w Unii Europejskiej". Oczywiœcie nie bêdê szczegó³owo opisywa³ jak bardzo TVP siê skompromitowa³a, bo to ju¿ wszyscy wiedz¹. :D
Czy ten fragment rĂłwnieÂż odnosi siĂŞ do TVP3? RĂłwnie dobrze mĂłgÂłbym pisaĂŚ o TVN Turbo lub Meteo uÂżywajÂąc nazwy "TVN"...
Sam widzisz, ze jesteÂś niekonsekwentny.

TVP3 jest kanaÂłem o charakterze spoÂłeczno-publicystycznym i bardzo dobrze speÂłnia naÂłoÂżone zadania. Rozumiem, Âże TVN24 tez emituje programy przygotowywane przez mniejszoÂści narodowe, religijne etc. Daje szanse mÂłodym reÂżyserom na emisje reportaÂży, bardzo dokÂładnie zajmuje siĂŞ pracami Senatu ( http://ww2.tvp.pl/3569,20050428200141.strona )

A teraz coÂś o abonamencie drogi ÂŁukaszu. (polecam stronĂŞ http://ww2.tvp.pl/3379,20050307184709.strona )


Obrazek

Dodam rĂłwnieÂż TVN24 nie jest kanaÂłem darmowym. WiĂŞc po raz kolejny prosze - nie kÂłam!!!!!
Nadawca pobiera stosunkowo du¿¹ op³atê od operatorów platform cyfrowych oraz sieci kablowych, które musz¹ p³aciÌ okreœlon¹ sumê od gniazdka TV. Miêdzy innymi wysokoœÌ op³at, jakich za¿¹da³ Walter spowodowa³a, ¿e TVN24 tak póŸno pojawi³ siê w UPC. Tak wiêc proszê nie mów mi tutaj o abonamencie, ma³ym zasiêgu i braku kasy. P³ac¹c na TVN24 p³acê na Fakty - z tego co wiem to ju¿ jedna redakcja... Trudno nie zgodziÌ siê z tez¹, ze oprócz wp³ywów z reklam TVN24 dostaje regularnie co miesi¹c sta³y zastrzyk pieniêdzy (tj okreœlon¹ kwotê) od wszystkich kablówek, Cyfry + oraz Polsatu Cyfrowego. Z tak¹ kas¹ mo¿na wiele. Zw³aszcza kiedy nie ma siê innych obowi¹zków.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Nie aÂż tak duÂżo, ile dostaje TVP. :evil:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Nie by³bym tego taki pewien. Walter mo¿e liczyÌ na sta³¹ kwotê ka¿dego miesi¹ca. TVP nie. Nie s¹dzisz chyba, ze nagle po³owa abonentów UPC zrezygnuje z us³ug operatora tego samego dnia? Walter p³aci na jeden produkt, (kana³), TVP ma "troszczkê" wiêcej obowi¹zków. Jakich?

Polecam linki:
http://www.mediapublicznetak.pl/
http://ww2.tvp.pl/3379,20050211177821.strona
http://ww2.tvp.pl/3385.dzialy (Rubryka "Czy wiesz, Âże...)
http://ww2.tvp.pl/3379,20050225181667.strona

W dodatku sam abonament dzielony jest miĂŞdzy TVP oraz Polskie Radio. Czy Walter dzieli sie z kimÂś wpÂływami od kablĂłwek i platform cyfrowych?
Maciekw
Bywalec
Bywalec
Posty: 525
Rejestracja: środa 08 wrz 2004, 12:14
Kontakt:

Post autor: Maciekw »

Fautusie, my to wszystko wiemy i cieszy nas tzn. mnie, ¿e TY te¿ to wiesz :) Tylko martwi mnie jedno, TY chyba nie odró¿niasz tego, ¿e ITI produkuje TVN24 bo chce, a TVP jako telewizja publiczna ma koncesyjny obowi¹zek nadawaÌ ró¿ne, czêsto nie dochodowe, programy typu obrady sejmu i senatu. I teraz z kolei TY nie piej z zachwytu nad TVP, ¿e emituje takie programy, bo po prostu musi to robiÌ ale dziwne jest to, ¿e TVP przy swojej misyjnoœci na ¿adnym ze swoich 5 kana³ów nie potrafi³a, czytaj: nie chcia³a pokazaÌ wyst¹pienia Prezydenta z okazji rocznicy Polski w UE.

I jeszcze jedno: Fautusie, piszesz, ¿e TVN24 jest kana³em p³atnym, OK, zgadzam siê z tym, jednak podaj¹c tak¹ informacjê znowu manipulujesz faktami, co nie za dobrze œwiadczy o Tobie jako historyku. Otó¿ TVN24 jest kana³em p³atnym, ale w du¿ej mierze tylko dla operatorów czy to kablówek, czy to platform cyfrowych, bo ja jako u¿ytkownik zarówno jednego jak i drugiego z ww. podmiotów nie zauwa¿y³em w rachunkach, ¿eby po przy³¹czeniu TVN24 do mojej miejskiej kablówki, jak i do Cyfry+ zmieni³ siê koszt moich, tzn. mojej rodziny, op³at za TV.
Natomiast za abonament radiowo-telewizyjny, musi pÂłaciĂŚ kaÂżdy, kto tylko posiada jakikolwiek odbiornik radiowy i/lub telewizyjny i nie ma znaczenia czy sÂłuchasz/oglÂądasz publiczne media czy teÂż nie.
Maciekw
Bywalec
Bywalec
Posty: 525
Rejestracja: środa 08 wrz 2004, 12:14
Kontakt:

Post autor: Maciekw »

Nie to nie jest to samo, bo kablĂłwki nie musisz mieĂŚ [moÂżesz np. oglÂądaĂŚ programy FTA z satelity] i nikt CiĂŞ nie bĂŞdzie z tego powodu ÂścigaÂł, a TVP czy oglÂądasz czy nie, ba nawet jak jej nie odbierasz w swoim telewizorze (czytaÂłem o takich przypadkach na podhalu) to i tak musisz jÂą finansowaĂŚ z wÂłasnej kieszeni.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Faustusie policzymy. UdowodniĂŞ Ci, Âże jeden kanaÂł TVP otrzymuje z naszych opÂłat wiĂŞcej pieniĂŞdzy, niÂż TVN24.

Powiedzmy, Âże za kaÂżdego abonenta kablĂłwki TVN24 otrzymuje 0,50 zÂł. Policzmy, Âże co 10 osoba ma kablĂłwkĂŞ - to wychodzi 0,05.

TVP abonament:
15,40.
Liczymy, Âże co trzecia osoba majÂąca odbiornik TV go pÂłaci. 15,40:3=5,13.
Liczymy, Âże dzieli siĂŞ z Polskim Radiem: 5,13:2=2,57
Liczymy, Âże abonament idzie na kanaÂły 1, 2 i 3, wiĂŞc na 3 anteny: 2,577:3= 0,86

Wiem, Âże uznasz, Âże zmanipulowane, wiĂŞc policz po swojemu.


1 antena TVP 0,86 - TVN24 0,05

Kto ma wieĂŞcej forsy?! :evil2:

Nawet, jeÂśli uznasz, Âże nie sÂłusznie 0,50 gr pidzieliÂłem na 10, to i tak wychodzi, Âże wiĂŞcej dostaje jedna antena TVP, niÂż TVN24. :] 0,86 - 0,50!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Ad 1 - tak, strzelaÂłem. Raczej na pewno nie dostajÂą 2 zÂł, bo abonament byÂłby duÂżo droÂższy. W UPC sÂą 52 kanaÂły za 44,60 to trudno, Âżeby za jeden kanaÂł 2 zÂł pÂłacili. A gdzie zyski, koszta utrzymania kablĂłwki? Poprostu wydaje mi siĂŞ, Âże 0,50 to gĂłra. JeÂśli chodzi o liczbĂŞ anten - Polonia i Kultura nie sÂą utrzymywane z abonamentu, nie sÂą one powszechnie dostĂŞpne. Tyulko na TVP1, TVP2 i TVP3 idzie abonament + PR.

:]
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

MaÌku Owszem ITI robi co che, ale nikt jej do tego nie zmusza. Walter postanowi³ ³o¿yÌ na taki program. Jego sprawa. Natomiast inni chc¹ ³o¿yÌ, ale nie mog¹ - patrz brak pieniêdzy, brak odpowiednich norm prawnych. Dlaczego TVP jako instytucja powo³ana do produkcji oraz emisji programów telewizyjnych jako jedyna w Polsce jeszcze kilkanaœcie miesiêcy temu nie mog³a produkowaÌ programów tematycznych? Komu zale¿a³o na blokowaniu nowelizacji zezwalaj¹cej na uruchomienie takich programów? Ju¿ kiedyœ by³a "Tylko muzyka", a wraz ze startem Cyfry + znalaz³y siê pieni¹dze na uruchomienie kana³u informacyjnego, który mia³ byÌ produkowany przez TVP i Polskie Radio na potrzeby Cyfry +. No ale pan minister W¹sacz mia³ inne zdanie. Nie przesadzajcie równie¿ z wyst¹pieniem Kwaœniewskiego z okazji 1 maja. (Owszem by³¹ rocznica.) Je¿eli mnie pamiêÌ nie myli ju¿ od kilku lat organizuje takie spotkania i TVP nigdy tego nie dawa³a na ¿ywo. Nawet za proprezydenckiego Kwiatkowskiego.

A teraz sprawa kablĂłwek. Nie wiedziaÂłem, ze jesteÂś tak naiwny i nie wiesz za co pÂłacisz kaÂżdego miesiÂąca.
I jeszcze jedno: Fautusie, piszesz, ¿e TVN24 jest kana³em p³atnym, OK, zgadzam siê z tym, jednak podaj¹c tak¹ informacjê znowu manipulujesz faktami, co nie za dobrze œwiadczy o Tobie jako historyku. Otó¿ TVN24 jest kana³em p³atnym, ale w du¿ej mierze tylko dla operatorów czy to kablówek, czy to platform cyfrowych, bo ja jako u¿ytkownik zarówno jednego jak i drugiego z ww. podmiotów nie zauwa¿y³em w rachunkach, ¿eby po przy³¹czeniu TVN24 do mojej miejskiej kablówki, jak i do Cyfry+ zmieni³ siê koszt moich, tzn. mojej rodziny, op³at za TV.
Owszem rachunek mo¿e i nie wzrós³, ale ka¿dego miesi¹ca TVN24 pobiera odpowiedni¹ op³atê od jednego gniazdka w kablówce, lub tunera satelitarnego. S¹ to stosunkowo spore pieni¹dze - oko³o pó³ dolara za zestaw TVN24 i TVN Meteo. (Marcinie to znacznie wiêcej ni¿ 0,05 z³) Pamiêtam, ¿e o takiej cenie informowano, kiedy oba kana³y ITI znalaz³y siê wreszcie w pakietach UPC. Wszak czemu trwa³o to tak d³ugo? Ano k³ócili siê o pieni¹dze. Czemu TVN Turbo i TVN Style równie¿ nie pojawi³y siê od razu w UPC? Otó¿ powód by³ ten sam. Oczywiœcie i tym razem twój rachunek móg³ staÌ w miejscu ale odby³o siê to kosztem innych nadawców, obni¿enia ceny ¿¹danej przez ITI. Zreszt¹ sami operatorzy musieli te¿ ust¹piÌ. Skoùczy³y siê czasy kiedy nielegalnie emituj¹ programy zarabiaj¹c na tym kokosy. Nie martw siê - nikt nie jest stratny w tym przypadku - ani nadawca, ani operator.

Tak wiĂŞc proszĂŞ nie mĂłw, Âże manipulujĂŞ lub kÂłamie. Mnie teraz odwagĂŞ cywilnÂą i odszczekaj to co powiedziaÂłeÂś.

PS Marcinie na czym opierasz swÂą opiniĂŞ, iÂż Polonia i Kultura nie sÂą utrzymywane z abonametnu? Owszem TVP POLONIA miaÂła byĂŚ finansowana przez MSZ ale podobno ministerstwo nigdy nawet zÂłotĂłwki nie daÂło. Natomiast co do Kultury - podobno okoÂło 30 mln z abonamentu na ten projekt wyÂłoÂżyli.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

doktorfaustus1 pisze:Marcinie to znacznie wiĂŞcej niÂż 0,05 zÂł
Nie przeczytaÂłeÂś dokÂładnie mojego postu. MĂłwiÂłem o 0,50, ale co 10 osoba ma kablĂłwkĂŞ, tak jak co 3 placi abonament!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Marcinie pó³ dolora to wiêcej ni¿ 50 groszy.
1 antena TVP 0,86 - TVN24 0,05
Wybacz, ale zwracam uwage na wynik, a nie obliczenia, ktĂłre prawdĂŞ mĂłwiac mogÂą mieĂŚ tyle wspĂłlnego z prawdÂą co ja z PiSem.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Czy ty robisz z siebie idiotĂŞ, czy nim jesteÂś?

Powtarzam po raz kolejny! Prazeczytaj mĂłj post do koĂąca.

WyraÂźnie napisaÂłem, Âże jeÂśli ktoÂś uwaÂża, Âże nie powinno siĂŞ dzieliĂŚ TVN24 przez 10 (liczÂąc, Âże co 10 osoba ma kablĂłwkĂŞ), to na dole podaÂłem inny wynik.
0,86 - 0,50!

Wybacz, ale zwracam uwage na wynik, a nie obliczenia, ktĂłre prawdĂŞ mĂłwiac mogÂą mieĂŚ tyle wspĂłlnego z prawdÂą co ja z PiSem.
Nie oceniaj ich, skoro nawet nie zwrĂłciÂłeÂś na nie uwagi. :evil:
Nawet, jeÂśli uznasz, Âże nie sÂłusznie 0,50 gr pidzieliÂłem na 10, to i tak wychodzi, Âże wiĂŞcej dostaje jedna antena TVP, niÂż TVN24. 0,86 - 0,50!
:]
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Marcienie nie zachowuj siĂŞ jak dziecko i przestaĂą krzyczeĂŚ. SprawdÂź sobie natomiast dokÂładnie swojego posta, a zapewniam, Âże znajdziesz owe 0,05 zÂł. Chyba, Âże masz problemy ze zrozumieniem tego co sam napisaÂłeÂś.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości