[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

A dziś w XF piosenki gigantów popu.
PS. Liczę na coś bardziej współczesnego, i jeżeli Madonna to repertuar XXI wieku, nie koniecznie Like a Prayer etc.
PS2. Liczę także na jakieś choć krótkie i proste układy choreograficzne finalistów, bądź choć swobodne poruszanie się po scenie. Ostatnio dość fajnie prezentowała się np. Ewelina.
tvn - latem programowo najgorsza!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

W ubiegłym roku takie "duże" układy choreograficzne dopiero pojawiły się od czwartego odcinka "live".
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Niech tylko dźwięk będzie ok!
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: X FACTOR

Post autor: ktos »

Wojewódzki specjalnie Bajkę wywalił aby Tatiana nie miała przewagi !!

I tym bardziej widać że powinien być 4 juror bo w przypadku remisu to głos ludzi decyduje a nie to komu chce Wojewódzki dopiec podobnie jak było w 1 edycji :P

na razie faworyci dobrze 8)
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Wg mnie:

Podsiadło
Kwaśnik
Spenner
Soul City
Lisowska
Bajka
The Chance
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: X FACTOR

Post autor: Debeet »

Według mnie dobrze, że Bajka odeszła. Głos może mieć dobry, ale kompletnie nie wie o czym śpiewa (tak było tydzień temu, jak i dzisiaj) i pytana przez prowadzącego odpowiada tylko śmiechem.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

zima, 4 juror, sobota i niedziela - moje marzenia na 3 edycje! Każdy pewnie wie o co chodzi :P
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

ja uważam że w 3. edycji albo zmieni się 1 z jurorów (co zapewne się nie stanie), albo na bank pojawi się 4. juror. dlaczego? w 3. edycji bez zmian w panelu jurorskim podzielenie grup wielkim zaskoczeniem RACZEJ nie będzie.
co do odcinka - znowu lepiej pod względem realizacji.
wielkie wow kieruję do iwańskiego za inną piosenkę na wejście Jarka, jak i inne podczas powrotu po reklamach. lepsze kadrowania, program dynamiczny, fajne rekwizyty i świetna gra światłami.
poziom - mega wysoki. pierwszy raz w tej edycji podczas live nie wiedziałem kto miałbyby w dogrywce. kierowałem się więc tym co śpiewali tydzień i 2 tygodnie temu i... moje typy się sprawdziły.
werdykt był mi obojętny.
kilka słów do Bajki - 3mam za Ciebie kciuki. Twoje pierwsze wystepy były wręcz spektakularne, mam wrażenie że jesteś ciepłą osobą. wykorzystaj to, nagraj fajną płytę z muzyką którą kochasz (autorską oczywiście) i radź sobie w świecie :)
co do tematu muzycznego - delikatnie nie zrozumiałem o co chodzi. chodziło o gigantów tj. Jackson czy Cher, Madonna. więc piosenki po raz kolejny to zwykłe legendy. trochę mi się to nie podoba. oby za tydzień było inaczej.
podsumowując, bardzo mi się podobało także spontaniczność w prowadzeniu programu, np. gdy Jarek podczas głosowania jury powiedział "iż czasu jest jeszcze dużo" jak i sama końcówka, choć mógł pociągnąć rozmowę z Bajką ciut dłużej. nie podobało mi się natomiast ochrzczenie Wojewódzkiego przewodniczącym jury.
9/10 (w naszym krajowym wydaniu)
tvn - latem programowo najgorsza!
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Za tydzień nie ma BnG więc oglądalność pewnie wzrośnie.
Amy
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 376
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 12:42
Lokalizacja: odwyk

Re: X FACTOR

Post autor: Amy »

Wg mnie dobrze się stało, że Bajka odpadła. Fakt, jest bardzo miła, ma świetny głos, ale jak wszyscy zauważyli, poziom jest wysoki i chyba z każdym teraz będzie się ciężko żegnać. Po za tym, wracając jeszcze do Ani - wybór piosenki katastrofalny. Zgadzam się całkowicie z Wojewódzkim - nie można się zabierać za twórczość Lennona, zwłaszcza jeżeli chodzi o Imagine.

Za tydzień za to powinny odpaść dziewczyny z The Chance. Później Ewelina lub Soul City. Mój finał to: Spenner (1), Kwaśnik (2) i Podsiadło (3).
This is not the end, this is not the beginning.
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

SevenUP pisze:Za tydzień nie ma BnG więc oglądalność pewnie wzrośnie.
Jest jakiś odcinek specjalny finalistów, więc nie wiadomo.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Zgadza się - tylko, że już nie będzie emocji typu "kto wygra, a kto przegra", a bardziej będą te muzyczne emocje. Ale oglądalność "X Factora" z pewnością wzrośnie, bo najbardziej emocjonujący odcinek "BnG", kiedy to została rozstrzygnięta druga edycja był wczoraj (chyba, że znów będzie ładna pogoda).
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Ja obstawiam to tak:
W finale:
Podsiadło, Spenner, Lisowska
W półfinale:
^^ + Soul City
Za 2 tygodnie:
^^+ Soul City + Kwaśnik
Za tydzień:
^^ + Soul City + Kwaśnik + The Chance (który zapewne będzie w dogrywce z Kwaśnik)
tvn - latem programowo najgorsza!
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

No to teraz mój komentarz. Kolejny bardzo dobry odcinek. Cieszę się, że jest na co popatrzeć. Oprócz genialnych wykonów wciąż mamy super choreografię, rekwizyty, światła. Coś się na tej scenie dzieje. Tego właśnie brakowało w I edycji. Poziom uczestników niesamowity. Dzięki kolejnym niesamowitym odcinkom powoli zapominam o fatalnym falstarcie X Factora w Polsce jakim była poprzednia edycja. Obecna wynagradza wszystko. Cieszy mnie, że Kuba potrafi być obiektywny i chwali nie tylko swoich uczestników, ale także uczestników Tatiany i Czesława. Ze zdecydowaną większością jego opinii się zgadzam. Lepsze niż w I edycji są także tematy odcinków. To, co jest ciekawe w tej edycji to to, że w każdym odcinku kto inny mnie zachwyca, kto inny jest najlepszy. W 1. odcinku kompletnie nie wiedziałem, kto jest najlepszy. 2. odcinek należał do Dawida Podsiadło, a wczorajszy - Soul City. Zdecydowanie oni. To, co wykonali, było niesamowite. Dobrze, że odpadła Bajka. W tej edycji wszyscy uczestnicy są genialni pod względem wokalnym, ale jak wiemy artysta to nie tylko głos. Artysta musi mieć osobowość. Ja nie wyobrażam sobie Ani Bajki na koncercie. Co by tam się działo? Wyszłaby, zaśpiewała, podziękowała i tyle. Dziewczyna ma talent, i tego jej gratuluję, ale nie nadaje się na scenę. Na pytania odpowiada tylko nerwowym śmiechem, do każdej piosenki podchodzi tak samo - bez emocji. Cieszę się, że odpadła, aczkolwiek uważam, że powinna odpaść już tydzień temu.
ktos pisze:Wojewódzki specjalnie Bajkę wywalił aby Tatiana nie miała przewagi !!

I tym bardziej widać że powinien być 4 juror bo w przypadku remisu to głos ludzi decyduje a nie to komu chce Wojewódzki dopiec podobnie jak było w 1 edycji :P
Nieprawda! The Chance są znakomite i Kuba podjął bardzo dobrą decyzję wyrzucając Bajkę.

Tak swoją drogą - kto redaguje stronę xfactor.tvn.pl? Od wczoraj spotykam tam się z samymi literówkami. To tak na marginesie.

Cieszy mnie również, że pojawiła się inna muzyka na początku programu. Później, po przerwach reklamowych, mogła już wrócić ta "stała". Szkoda też, że cały czas jest ten sam utwór przy wejściu jury, i że nie ma w tym momencie lektora zapowiadającego "Czesław, Tatiana i Kuba!". Podczas wejść jurorów potrzebny jest właśnie lektor, muzyka na początku taka jak zawsze, a po otwarciu "wrót" muzyka dopasowana do tematu odcinka - tak jak w Wielkiej Brytanii.

Mam jeszcze pytanie - w jakim celu przed odcinkiem live nagrywane są utwory uczestników? Widać to na wielu materiałach, jak uczestnicy nagrywają piosenki w studio nagraniowym, a dziś w "Co za tydzień" podczas relacji z prób X Factor w tle było słychać piosenkę uczestnika, choć żaden w tym czasie na scenie nie próbował.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

A. Jeszcze jedno. Post pod postem, przez znany wszystkim błąd.

W przyszłym tygodniu jeszcze trudniej będzie nam się rozstać z kolejnym uczestnikiem. Zostali sami najlepsi, i choć w finale widzę Ewelinę Lisowską, Marcina Spennera i Dawida Podsiadło, strasznie trudno będzie mi się pożegnać z Asią Kwaśnik, The Chance i Soul City. W przyszłym tygodniu już niestety chyba czas będzie pożegnać The Chance albo Asię Kwaśnik.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości