Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Camilo »

Kraśko w "Faktach"? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, zwłaszcza, że - wbrew pozorom - jest dosyć nijaki.

Pamiętajmy tylko o jednym. Jakiekolwiek wprowadzenie nowej osoby na gwałt oznacza, że najpewniej do końca życia będzie zmagała się z łatką nowego Durczoka. Mało kto ze sporym dorobkiem zawodowym, a tylko takich ludzi rozważamy, pozwoliłby sobie na taką sytuację. To jest kompletne obciążenie wizerunku. Należałoby bardziej poczekać, aż wszystkie emocje ochłoną, sprawa zaschnie - i wsadzić kogoś dopiero za jakiś czas. Zwłaszcza, że kwestia kupna TVN zostanie już wówczas rozwiązana i być może będzie to problem zupełnie nowego kierownictwa. Emocje i porywczość w takich przypadkach nie są dobre. A "Fakty" są na w na tyle komfortowej sytuacji, że mogą sobie przez jakiś czas pozwolić na tych czworo prowadzących z główną twarzą w postaci Pochanke, bo nie wpłynie to jakoś znacząco na ich kształt czy pozycję.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

Osobiście uważam, że Wiadomości bardzo zyskały na przejściu Kraski z korespondenta na prowadzącego.
O ile prowadzący faktów nie jest potrzebny 'na gwałt ' o tyle redakcja bez naczelnego nie istnieje.
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: miwaszkiewicz »

Też myślałem o Czyżu, zresztą jego nazwisko już nie raz przewijało się w ciągu ostatnich kilku lat jako osoby, którą w TVN chętnie by widziano. To chyba na tym forum ktoś napisał, że on jako jedyny dziennikarz TVP najbardziej pasuje do TVN. Coś w tym jest. Co do Pieńkowskiej - nie bez powodu widzowie TVN przez długi czas naciskali, by odeszła z "Dzień dobry TVN", żeby teraz wszystkie te akcje powtarzać przy okazji "Faktów". Zresztą słyszałem kiedyś, że zastanawiano się nad tym, by prowadziła "Fakty", jednak po przejściu Durczoka zrezygnowano z tego pomysłu, by nie być posądzonym o "Wiadomości" bis.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Camilo »

Greg Haus pisze:O ile prowadzący faktów nie jest potrzebny 'na gwałt ' o tyle redakcja bez naczelnego nie istnieje.
Przecież program podlegał już kiedyś pod struktury TVN24. I w tym przypadku możliwe jest takie samo rozwiązanie.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: matik »

Pełniącym obowiązki naczelnego Faktów może być Adam Pieczyński, naczelny TVN24 i TVN24 BiŚ, czyli tak jak to już kiedyś było po odejściu Lisa. Pytanie, czy teraz Pieczyński nie miałby za dużo obowiązków?
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

Camilo pisze:
Greg Haus pisze:O ile prowadzący faktów nie jest potrzebny 'na gwałt ' o tyle redakcja bez naczelnego nie istnieje.
Przecież program podlegał już kiedyś pod struktury TVN24. I w tym przypadku możliwe jest takie samo rozwiązanie.
O ile mnie pamięć nie myli to Fakty miały 3 Naczelnych ; Lisa, Pieczynskiego (byłego naczelnego Wiadomości) , Duczoka.

Dla mnie ten okres w Faktach jest idealny na małą rewolucję. Na wyjście z tej stagnacji i zmniejszenie dystansu do Wiadomości. Kamilowi się nie udało, może innym się uda.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Camilo »

Rewolucje w takich programach się nie sprawdzają. Potrzebne są małe, acz konsekwetne ewolucje. I to nie na fali skandalu, bo nie zostałyby nawet skutecznie dostrzeżone, ale wówczas, gdy sytuacja się unormuje.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

Camilo pisze:Rewolucje w takich programach się nie sprawdzają. Potrzebne są małe, acz konsekwetne ewolucje. I to nie na fali skandalu, bo nie zostałyby nawet skutecznie dostrzeżone, ale wówczas, gdy sytuacja się unormuje.
To co zrobił Lis z zamknięciem Informacji, a stworzeniem Wydarzeń w Polsacie przeczy Twojej tezie. Większej rewolucji chyba sobie wyobrazić nie można, niż stworzenie czegoś od nowa. Bez tej rewolucji dziś Polsat miałby program na poziomie Panorama Bis
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Camilo »

Lis zbudował przecież w Polsacie nowy program informacyjny. To nie to samo. Chyba, że mianem "rewolucji" określasz postulat, by i "Fakty" zbudować od podstaw i chociażby zmienić nazwę.

Przypomnij sobie rewolucję w "Wiadomościach" z prowadzeniem na stojąco. To w ostatnich latach była chyba jedyna tak spektakularna rewolucja w polskich programach newsowych. I jak została przyjęta? Tak, że szybko z niej zrezygnowano. Albo wczytaj się, co o upodobaniach polskich widzów mówią ludzie, którzy kierują różnymi redakcjami, zwłaszcza w telewizji.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

Camilo pisze:Chyba, że mianem "rewolucji" określasz postulat, by i "Fakty" zbudować od podstaw i chociażby zmienić nazwę.telewizji
Nic takiego nie napisałem.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Camilo »

No to nie porównujmy powstania "Wydarzeń", zbudowania czegoś praktycznie od nowa z oczekiwaniami wprowadzenia czegoś nowego do "Faktów" - do programu, który codziennie, od wielu lat, włącza kilka milionów widzów. I do którego przyzwyczaili się już w znacznej mierze w takim kształcie, jaki jest. Każdy szef, może za wyjątkiem młodego zapaleńca, Ci to powie. ;)
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

Camilo pisze:No to nie porównujmy powstania "Wydarzeń", zbudowania czegoś praktycznie od nowa z oczekiwaniami wprowadzenia czegoś nowego do "Faktów" - do programu, który codziennie, od wielu lat, włącza kilka milionów widzów. I do którego przyzwyczaili się już w znacznej mierze w takim ikształcie, jaki jest. Każdy szef, może za wyjątkiem młodego zapaleńca, Ci to powie. ;)
Ależ oczywiście. Dlatego napisałem słowo MALA rewolucję. Stwierdzam tylko, że czasem ryzyko się opłaca. Ryzykiem dla mnie było właśnie stworzenie wydarzeń, przesunięcie ich z 18.30 na 18.50, przejście Tadli do Wiadomości, odseparowanie tvp info od regionalnej, przejście Kraski do Wiadomości, odejście od charakterystycznej muzyki Rubika w Wiadomościach. Ja nie chce parafrazując Pani Ogórek ' Faktów od nowa', ja bym chciał aby z prawdopodobnym odejściem Kamila doszło do zmian w realizacji programu. Bardzo dobrze odbieram powstanie np. Programu FpF Debata.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Camilo »

I to są dla mnie właśnie ewolucje - że sukcesywnie gdzieś się pojawi nowy prowadzący, że wprowadzi się jakiś nowy element, że po jakimś czasie zmieni się muzykę, albo raz w miesiącu wciągnie się jakiś nowy cykl debat...
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

Liczę wiec na ewolucje Faktów :p
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: michal_borkowski »

Na marginesie dyskusji: popołudniowe FAKTY prowadzi dziś, chyba pierwszy raz, Katarzyna Zdanowicz (zawsze lepsze to niż M. Knapik). Ale to pewnie bez związku z tym, co się wydarzy w FAKTACH.
To tylko moje skromne zdanie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości