[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: sybic »

W tym programie trzeb coś zmienić. Ja np. lubię oglądać Mam Talent, a szczególnie gdy występują śpiewający uczestnicy. Właściwie to tylko za nich trzymam kciuki. Chciało by się powiedzieć, że X-Factor to program dla mnie…
Niestety nie. Program jest nudny i pakietem z reklamami nigdy nie udało się dojechać do końca.
Wg. mnie trzeba wymienić prowadzących…
Inaczej program jest do odstrzału.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

Też wolałbym X Factor jesienią. Mam Talent dostałby dłuższą przerwę, a wiosną 2013 moglibyśmy w weekend oglądać You Can Dance, a w środy po staremu Top Model.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Wg mnie wprowadzanie XF na rynek amerykanski jest po prostu złym pomysłem. XF powinien ustąpić Idolowi, który tam króluje i trafia w rynek. XF to format typowo europejski, nowoczesny i dynamiczny. Nie to co produkcje amerykanskie. Więc dla dobra przyszłości formatu konieczne są wg mnie : koniec XF USA i odświeżenie formatu w UK. Ten program tam, mimo spadku oglądalności, jest na prawdę wielkim hitem.
tvn - latem programowo najgorsza!
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

XF USA to jedno wielkie dno. A naprawdę wierzyłem, że po wprowadzeniu tych wszystkich zmian program się podniesie... Tak naprawdę jednym z głównych powodów, dla których Cowell zdecydował się na wprowadzenie go do Ameryki jest jego wieloletnia, prywatna rywalizacja z Simonem Fullerem. Chciał stworzyć program lepszy od "Idola" i udało mu się, ale widocznie tylko po jednej stronie Atlantyku. Amerykanie od lat są przyzwyczajeni do "Idola" i tak już pozostanie zapewne przez najbliższe lata. Słyszałem jakie nowe pomysły mają producenci "Idola" i jestem przekonany, że okażą się sukcesem wśród amerykańskiej widowni. Jedynie przeraża mnie wizji Nicki Minaj za stołem jurorskim, no ale cóż, w końcu to USA... A co do XF, to na początku naprawdę myślałem, że Amerykanie to "kupią": jest Britney Spears, nowe kategorie, sztuczne budowanie emocji, trochę tandetnej sensacji - wypisz, wymaluj hit dla amerykańskiej widowni :D I dlatego właśnie nie mogę zrozumieć dlaczego wolą oglądać "The Voice". I nawet Justin Bieber nie dał rady Aguilerze... Jedynym pozytywnym dla mnie zaskoczeniem z XF USA jest Demi Lovato. Okazała się naprawdę dobrą jurorką, ciekaw jestem jaką będzie mentorką. Natomiast zawiodłem się trochę na Britney , wydaje mi się jakaś taka zdystansowana, mało zaangażowana w program. Tak sobie myślę, że może jurorzy powinni być jeszcze bardziej surowi? Simon bardziej nieprzyjemny i bezczelny dla uczestników, jak dawniej? Może wtedy wyniki byłyby lepsze? Tak, wiem jak to brzmi :D, ale takie prawa telewizji, zwłaszcza w USA. A nawet nie skomentuję już wyboru prowadzących... Scenariusz najprawdopodobniej będzie taki, że nie powstanie 3. sezon XF USA i Simon powróci do XF UK ku radości szefów ITV i brytyjska edycja znowu będzie tak mocna jak kiedyś.
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

Jeśli w przeciągu najbliższego tygodnia TVN nie poda dat pre-castingów to możemy pożegnać się z X FACTOR'em na wiosnę ;) Mam nadzieję , że będzie na jesień 2013 ;)
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Dlaczego? Przy pierwszej edycji daty precastingów zostały podane dopiero na tydzień przed końcem Mam Talent.
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

Ostatnio oglosili już 18 października ;) http://www.plejada.pl/3,52743,news,1,1, ... tykul.html
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

W zeszłym roku już na początku października pojawiła się informacja na facebooku. W tym roku cisza. Myślę, że decyzja została już podjęta, bo najgorsze to odkładać castingi na ostatnią chwilę. Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę nie będzie X Factora i dla dobra tego programu tak będzie najlepiej.
hothead
Początkujący
Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: sobota 11 sie 2012, 13:00

Re: X FACTOR

Post autor: hothead »

Tylko wtedy co z MT!? Czyżby TVN nie planował 6 edycji wgl.? Wiosna 2014 to bardzo odległy termin.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

Patrząc na świetne wyniki oglądalności - 6 edycja Mam Talent powstanie na pewno.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

Świetne? Moim zdaniem co najwyżej dobre od kilku odcinków, bo początek był fatalny - najgorszy w historii programu.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Ja myślę, że TVN całkowicie odwraca terminy emisji swoich show. Top Model wiosną, Mam Talent także, ale dopiero 2014. Dlaczego? Mimo świetnej oglądalności, programowi przyda się przerwa. Przybędzie talentów, TVN odświeży jury i formułę, a dodając / uwzględniając kryzys - wydatki na ramówkę wiosny 2013 będą mniejsze. Z show będziemy mieć Top Model, do tego powracający PnŻ i Surowych Rodziców. Do tego jakaś nowość i ramówka wiosenna jest. Wówczas jesienią X-Factor wzbogacony o kilka nowych rozwiązań (TVN będzie miał wiecej czasu na zmiany, bo zdążyłem zauważyć, że zmiany w programach TVN zachodza wtedy, gdy jest większy odstęp czasu między sezonami). Do tego YCD który z Master Chefem wróci jesienią, uzupełni lukę po np. PnŻ. I to wszystko tylko po to, aby Mam Talent był emitowany wiosną. Edycja mimo dobrych wyników oglądalności, w porównaniu do poprzednich sezonów jest po prostu spadkowa. Mimo tych 4 mln widzów.
Przejście XF na jesień, a MT na wiosną 2014 wg mnie byłoby dobre także dla konkurencji. MBTM wówczas może się wypalić, podobnie jak i GTD czy BNG. Widzowie TVN sobie odpoczną od wielkich talent-show, a TVN jeśli mądrze pokieruje autopromocją - tylko na tym zyska.
Jednakże porównując oglądalność show TVN do np. show Polsatu, my tzn. "krytycy" tej całej sytuacji, nie zwracamy uwagi na fakt, że showy TVNu od zawsze mają największą oglądalność. MBTM dosłownie 3 razy przekroczyło barierę 4 mln widzów, podczas wszystkich 3,5 edycji. Z Mam Talent wiemy jak było i jak jest. Do tego uwzględnijmy wyniki, jakie notował XF w niedzielny wiosenny wieczór 2011 roku, a jakie notuje MBTM. Przeniesienie emisji XF na sobotę to wg mnie największy błąd Miszczaka od lat w ramówce TVN. Nie wiem dlaczego i co skierowało Miszczaka do tego ruchu. Czy kiepskim wynikiem można nazwać fakt, iż podczas 14 tygodni emisji, tylko 2 x show miało oglądalność poniżej 4 mln widzów a jego średnia oglądalność to 4,5 mln? prędzej skierowałbym XF na jesienny, niedzielny wieczór, na jeżeli na sobotni.
Co do emisji XF - ja się tutaj niby produkuję odnośnie przenosin na jesień, natomiast Kuźniar potwierdził przecież, że XF wiosną 2013 w TVN. Ciekawe jak to się dalej potoczy.
tvn - latem programowo najgorsza!
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

Potwierdził , ale pół roku temu :P Wtedy każdy też tak myślał ;) W tej chwili każdy wie już , że zostanie przeniesiony :) Cieszę się !
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Wie? A niby skąd? To narazie tylko i wyłącznie spekulacje i nasze życzenia.
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

kolejny powód , dla którego tvn przesunie program na jesień to ilość odcinków , która zwiększy się z uwagi na dodatkowego jurora. obliczając ilość odcinków to do świat może być ich 16, czyli idealnie 4 na castingi , 1 na bootcamp i 1 na domy jurorów , a na live'y 10 odcinków ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości