[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

pit555 pisze:Własnie znalazłem go na facebook. Dla mnie jest świetny a jeszcze do niego nie dzwonili:(
http://www.youtube.com/watch?v=_8i9m7fls1k
Wygląda na to, że jeszcze do nikogo nie dzwonili. Dopiero jutro będą to robić. Gdzieś czytałem, że mają wybrać 500 osób na castingi, a mogą to zrobić dopiero po zakończeniu wszystkich precastingów.
Thermalcake pisze:Jak już tak dyskutujemy o Cheryl to okazuje się, że nie będzie jej w jury, bo jest za mało znana w USA + jej akcent.
No nie wiem, nie wiem, Simon ostro walczy o jej udział w amerykańskiej edycji.
Greg Haus pisze:http://dziendobrytvn.plejada.pl/24,4272 ... l#autoplay

tu się pojawiają te brytyjskie kobiety, które mają nie pozwolić w zmianach - na serio nie wiem o co chodzi 8)
O brytyjskich kobietach porozmawiamy później... - to brzmi ciekawie :mhm:
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: Frazes »

A może to Monika Richardson (zgaduję) :D ???

Im dłużej myślę na temat Kuźniara, jako prowadzącego, tym bardziej myślę, że to jednak słuszny wybór, bo Kuźniar to bardziej "showmen", niż dziennikarz "newsowy", więc w końcu będzie na właściwym miejscu :D .

W ogóle dziś po tej rozmowie w "DDTVN" z Iwańskim naszedł mnie pomysł, żeby poszukać informacji w sieci skąd on się wziął i wszędzie oczywiście piszą, że reżyserował "Taniec Z Gwiazdami", "Mam Talent" i "Idola", ale zupełnie brak danych co robił za czasów pracy w "TVP" (jest tylko wzmianka, że tam pracował)...

Ktoś mógłby podać jakieś programy, które wtedy Pan Wojciech tworzył???

Z góry dzięki :D .
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: X FACTOR

Post autor: Debeet »

Tam programów raczej nie reżyserował. Jest wzmianka o programach dokumentalnych i serialu.

http://mamtalent.plejada.pl/1495,info,w ... ukcja.html
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: Frazes »

Wiem, widziałem ten link (dzięki), ale skoro teraz zajmuje się reżyserowaniem takich widowisk, to już z czasów "TVP" musi mieć chyba jakieś doświadczenie w tym temacie (Walterowie musieli go raczej znać z tych czasów)???

http://www.studiapodyplomowe.kozminski. ... w_mediach/

Tutaj jest wymieniony jako "prowadzący spotkania autorskie i warsztaty" i podają, że ma tytuł magistra...
pixie
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 09 sie 2010, 11:26

Re: X FACTOR

Post autor: pixie »

A ja się cieszę, że Jarek bd prowadzącym. Chyba lepiej nie mogli wybrać. Na pudelku(?) pisali, że konkurował z Żebrowskim, którego też bardzo lubię, ale myślę, że chyba jednak nie by się do tego nie nadawał. Boje się tylko, że coś pójdzie nie tak i Kuźniar troche straci w oczach innych ludzi.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Greg Haus pisze:http://dziendobrytvn.plejada.pl/24,4272 ... l#autoplay

tu się pojawiają te brytyjskie kobiety, które mają nie pozwolić w zmianach - na serio nie wiem o co chodzi 8)
Zadam od wieków zadawane pytanie...
'Ale o co chodzi?' :D
Swoją drogą to ciekawe... Może chodzić nie tylko o jurora ale i np. gwiazdy live... Wytłumaczen jest milion. Tylko w żadnym z nich nie ma tego logicznego wytłumacznia :D
Co do Kuźniara - ja od początku byłem 'za' ;]
tvn - latem programowo najgorsza!
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: X FACTOR

Post autor: Debeet »

Wrócę jeszcze do pory i dnia emisji X-Factor. Mianowicie martwię się o to, że większość widzów zgarnie Ranczo - tak było w przypadku Tańca z gwiazdami. TVN naprawdę powinien zastanowić się nad tą niedzielą.
peterq90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 20:08

Re: X FACTOR

Post autor: peterq90 »

Przecież jak było Ranczo to TzG miał wyniki ok 4 mln jak na 1 edycje to byłby dobry wynik.
Za rok Rancza już nie bedzie.
Ludzie bedą ciekawi X-Factora, ja tam Rancza ani 1 odc nie oglądałem dalej nie moge zrozumieć fenomenu tego serialu ale może dlatego ze nie oglądałem.
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: X FACTOR

Post autor: Debeet »

Też nie oglądam Rancza, ale wyniki oglądalności trochę niepokoją. Nowy sezon serialu ma ruszyć akurat w marcu 2011.

5. sezon "Rancza" na wiosnę 2011 roku
http://hatak.pl/news/10768/5_sezon_Ranc ... 2011_roku/

"Czwarty sezon na wiosnę 2009 roku miał średnią oglądalność na poziomie 8,28 miliona widzów."
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Thermalcake pisze:Też nie oglądam Rancza, ale wyniki oglądalności trochę niepokoją. Nowy sezon serialu ma ruszyć akurat w marcu 2011.

5. sezon "Rancza" na wiosnę 2011 roku
http://hatak.pl/news/10768/5_sezon_Ranc ... 2011_roku/

"Czwarty sezon na wiosnę 2009 roku miał średnią oglądalność na poziomie 8,28 miliona widzów."
Serial jest masakryczny. Niestety, ale jak TVP zrobi jakiś serial w niedzielę o 20:20 to pewne jest że to będzie hit. Poacy są przyzyczajenie do tego - jakby to określić... 'dobra narodowego' dlatego też tak tłumnie to oglądają. Ja tym osobom się dziwie, bowieem oglądając pierwszy odcinek któegoś z rzędu sezonu załamałem się jego fatalnym pomysłem jak i realizacją i z miejsca przełączyłem na TzG :D
Co do XF - wynik może być zadowalający, ale TVN musi postawić na promocję znacznie wcześniej - ja zacząłbym minimu 1 miesiąc przed emisją. Zacząć nawet og łupich animacji na ekranie - ale żeby widz już kojarzył format - no i powinni pomyśleć nad tymi Live-ami i 'wielkimi' gwiazdami... Wtedy hit myślę ze murowany ;]
tvn - latem programowo najgorsza!
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: Frazes »

A według mnie program byłby popularniejszy, gdyby zrezygnowano z odcinków "z taśmy" (z "castingów", "precastingów" itp.), tylko od razu ruszono z "liveami" i głosowaniem widzów.

Po pierwsze "casingi" i "precastingi" są chyba właśnie po to, żeby "odsiać" tych, którzy nie mają niestety talentu (i tym według mnie powinni i chyba się teraz na "precastingach" zajmują specjaliści, tacy jak Pan Iwański, piosenkarze, nauczyciele śpiewu) i nie ma sensu ich potem pokazywać (i czasami przez to ośmieszać), a po drugie jeśli widzowie od początku mogliby głosować, to chętniej oglądaliby program, bo od początku mieliby wpływ na wydarzenia, no i wtedy "TVN" więcej zarobiłby na smsach :D .
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: X FACTOR

Post autor: Debeet »

Taki jest format i nie można tego zmienić.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Frazes pisze:A według mnie program byłby popularniejszy, gdyby zrezygnowano z odcinków "z taśmy" (z "castingów", "precastingów" itp.), tylko od razu ruszono z "liveami" i głosowaniem widzów.

Po pierwsze "casingi" i "precastingi" są chyba właśnie po to, żeby "odsiać" tych, którzy nie mają niestety talentu (i tym według mnie powinni i chyba się teraz na "precastingach" zajmują specjaliści, tacy jak Pan Iwański, piosenkarze, nauczyciele śpiewu) i nie ma sensu ich potem pokazywać (i czasami przez to ośmieszać), a po drugie jeśli widzowie od początku mogliby głosować, to chętniej oglądaliby program, bo od początku mieliby wpływ na wydarzenia, no i wtedy "TVN" więcej zarobiłby na smsach :D .
Dla mnie tak jest ciekawiej. Uwielbiam etap Bootcamp. Jest taki... nieoficjalny...
tvn - latem programowo najgorsza!
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: Frazes »

Thermalcake pisze:Taki jest format i nie można tego zmienić.
I takie są właśnie konsekwencje robienia programu na licencji, bo nawet jeśli ma się pomysł na uatrakcyjnienie go, które zwiększyłoby oglądalność (nie mówię, że tylko taki o którym pisałem powyżej jest dobry), to nie można go wprowadzić, bo trzeba kopiować format...

Nie wiem jak ta sprawa wygląda w "Jaka To Melodia", czy "Familiadzie", ale chyba tam właściciele licencji są bardziej elastyczni, bo te programy mają różne wydania specjalne, finały miesiąca, kwartału, czy roku, a nie wiem czy oryginalne formaty miały to "w sobie", czy to polska modyfikacja (a może istnieje coś takiego w tych licencjach na programy, jak w przypadku np. płyt dvd, że można je kupić z licencją do "użytku domowego", albo również do wypożyczania, tylko "TVN" nie kupuje licencji "z prawem do modyfikacji", bo byłaby droższa???)???
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: X FACTOR

Post autor: Debeet »

Myślę, że można lekko modyfikować format. Usuwanie etapów castingowych raczej do takich się nie zalicza, bo to po prostu zbyt duża ingerencja. Poza tym programy na żywo są wzbogacane o materiały z castingów, więc oglądanie takowych byłoby bardzo nudne.

Osobiście nic by mnie nie motywowało do oglądania programów na żywo w takiej formie jak piszesz. Co by mnie obchodzili ludzie, którzy śpiewają - nigdy w życiu ich nie widziałem. Domyślam się, że większości widzów też nie obchodziłby ich los (vide głosowanie).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości