TVP Kultura

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

TVP Kultura z takÂą grafikÂą widza nie przyciagnie. :?

JeÂśli chodzi o MJM, to serial jest jednÂą wielkÂą fikcjÂą. Kiedy u nas jest lato, tam jest zima. W serialu jest 5 nibyNiemcĂłw, ktĂłrzy mĂłiÂą po polsku - Wanda, Stefan, Peter, wÂłaÂścicielka przetwĂłrni, mama Stefana. Wszyscy okazujÂą nieprawdopodobnÂą dobroĂŚ i miÂłosierdzie dla kaÂżdego. To jest fikcja, nie Âżycie. Na pewno WspĂłlna jest bardziej realna.
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

Ja tej telewizji przewiduje szybki koniec
Wróciłem!!
LordTomas
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 386
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2004, 16:50
Lokalizacja: Warschau

Post autor: LordTomas »

Szybki cichy koniec :) :) :)
"Nie sposób odpowiedzieć na argumenty płynące z pięknych ust." (Addison)
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

Cxzyli taki jaki lubi TVP
Wróciłem!!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

1) Przypominam, ¿e to temat o TVP Kultura, a nie o "M jak mi³oœÌ."
2) Tak Marcinie z Pabianic masz racje - serial "Na WspĂłlnej" jest tak realistyczny jak inna super produkcja TVNu- "W11". Zastanawiam siĂŞ czemu szefowie stacji nie zmienili tytuÂłu serialu na " Na Durnej". :devil2:
3) Marcinie nie widzia³eœ jeszcze grafiki, ale ju¿ wyrokujesz o jej poziomie etc. Przypominam rónie¿, ¿e wa¿na jest zawartoœÌ kana³u - a ta zapowiada siê na interesuj¹c¹. Ju¿ "wypatrzy³em" kilka pozycji, które na pewno zobaczê.
Zreszt¹, ¿ycie wszystko weryfikuje, odpowiedz sobie dlaczego polskie stacje zamawiaj¹ oprawy swoich produckji za granic¹ Dlatego, ze maj¹ pewnosÌ, ¿e zainwestuj¹ dobrze swoje pieni¹dze i w zamian dostan¹ produkt bardzo wysokiej jakoœci. A u nas to tak celuje siê na chybi³ trafi³. Nie przeczê- nowa oprawa wiadomoœci jest godna zauwa¿enia- na prawdê chylê czo³a przed lud¿mi którzy j¹ stworzyli bo pokazali, ¿e jak siê chce to siê da. Ale spójrz na inne oprawy publicznej/czo³ówki/ogólnie grafikê. Niestety, marnoœÌ nad marnosciami.
Z tego co wiem, tylko kana³y ITI zamawiaj¹ oprawê za granic¹. Jednak jej poziom jest ¿enuj¹co niski, wyj¹tek stanowi TVN24. Nie bawi¹ mnie te kó³eczka na niebieskim tle etc. W czo³ówce Faktów dra¿ni mnie ten Pa³ac Kultury i Nauki (przynajmniej z tym budynkiem mi siê kojarzy), dopiero potem wygl¹da lepiej - tj znowu kó³eczka, ale fajnie "pêdz¹" przez ekran. :D Polsat ma w³asne produkcje, realizowane wed³ug zleceù B. Chraboty. Jedyn¹ opraw¹ kupion¹ w USA jest oprawa Wydarzeù, ale prawdê mówi¹c nisko j¹ oceniam. Tak siê chwalili renom¹ firmy, która to zaprojektowa³a, a wysz³o jak zwykle... Nie mogê równie¿ zgodziÌ siê z opini¹, ze TVP ma kiepsk¹ oprawê - ta z Dwójki zdoby³a ju¿ kilka nagród (wygl¹dem nawi¹zuje do najwiêkszych dzie³ malarstwa XX wieku - Salvador Dali, Andy Warhol, Pablo Picasso). Pozosta³e stacje równie¿ nie musz¹ sie niczego wstydziÌ - TVP Polonia z polskimi krajobrazami, TVP1 z motywem roœlinym i TVP3 z elipsami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Polecam stronĂŞ http://www.contrast.pl - wiĂŞcej zdjeĂŚ. Jak widaĂŚ polscy projektanci nie muszÂą siĂŞ niczego wstydziĂŚ. taka oprawa pasuje mi bardziej, niÂż np TVN, czy TVN Siedem...
Ostatnio zmieniony niedziela 10 kwie 2005, 10:32 przez doktorfaustus1, łącznie zmieniany 1 raz.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

Najbardziej mi siĂŞ podobaja te spotkania z naturÂą rano, w poÂłudnie i wieczorem:)
Wróciłem!!
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

marcin_pabianice pisze:

JeÂśli chodzi o MJM, to serial jest jednÂą wielkÂą fikcjÂą. Kiedy u nas jest lato, tam jest zima. W serialu jest 5 nibyNiemcĂłw, ktĂłrzy mĂłiÂą po polsku - Wanda, Stefan, Peter, wÂłaÂścicielka przetwĂłrni, mama Stefana. Wszyscy okazujÂą nieprawdopodobnÂą dobroĂŚ i miÂłosierdzie dla kaÂżdego. To jest fikcja, nie Âżycie. Na pewno WspĂłlna jest bardziej realna.
Tak sie sklada, ze matka Stefana jest Polk¹ która wiele lat temu z rodzicami pojecha³a do Niemiec, Wanda jest ciotk¹ Hanki (Polk¹!), Alicja równie¿ jest Polk¹ (przyjació³k¹ Simony), a co do Pitera to niestety nie wiemy bo nie by³o podane czy jego ojciec to Niemiec czy te¿ mo¿e Polak który tam wyjecha³. I akurat to, ze pory roku siê nie zgadzaj¹ z tym, co widzimy za oknem jest najmniejszym objawem fikcji bo przecie¿ tylko Klan i Plebania dziej¹ siê w czasie rzeczywistym. Reszta seriali dzieje siê w czasie nieokreœlonym.

Ok tyle na temat serialu <lol>
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

"M jak miloœÌ" to szajs, ja siadam do sto³u wigilijnego i narzeman na szko³e a mi jakiœ typek z TVP2 narzeka, ¿e siê wakacje koùcz¹ no krew zalewa
Wróciłem!!
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

Ojej biedactwo. To nie wyobraÂżam sobie, co czujesz oglÂądajÂąc np. "Alternatywy 4".
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

WÂłaÂśnie. A moÂże w serialach powinni wystĂŞpowaĂŚ prawdziwi ludzie, a nie wyimaginowani przez producentĂłw? Tylko czy ludzie chcieli by oglÂądaĂŚ taki reality-serial-show?
ChcĂŞ przez to powiedzieĂŚ, Âże czas oddany w serialu - owszem, jeÂśli "prawdziwy", jest zaletÂą, ale nie ma to wiĂŞkszego znaczenia, a przynajmniej nie powinno mieĂŚ szczegĂłlnego znaczenia dla ogĂłlnego odbioru serialu.
A jak ktoœ chce zawsze widzieÌ rzeczywistoœÌ, to mogê bez obaw stwierdziÌ, ¿e seriale s¹ nie dla niego, prêdzej TVN24. ROTFL

WróÌmy jednak do tematu TVP Kultury. :D
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
LordTomas
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 386
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2004, 16:50
Lokalizacja: Warschau

Post autor: LordTomas »

Nie nawidzĂŞ telenowel szczegĂłlnie brazylijskich , argentyĂąskich itp. :twisted: one wyrzerajÂą umysÂł :x (ale nie zawsze)
Ps: one uzaleÂżniajÂą
"Nie sposób odpowiedzieć na argumenty płynące z pięknych ust." (Addison)
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

O serialu "M jak mi³oœÌ" specjalny watek mamy tu http://www.forum.tvn.tivi.pl/viewtopic. ... 0856#20856

Nie wiem czy sie da, ale moze admin czy moderator poprzenosi tutaj te z wÂątku o TVP Kultura.

OD MODERATORA:
Dobrze, ale po 13. IdĂŞ na spacer. :cool2:
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

DOktorze, TVP nie zamiawia za granic¹, bo ona dysponuje publicznymi pieniêdzmi i procedury by j¹ zjad³y, wiêc korzysta ze swoich, którym CZASEM coœ wyjdzie, ale na ogó³ tragedia.... A, chcia³em jescze uœciœliÌ, ¿e nie mam na myœli tylko i wy³¹cznie oprawy kana³u, ale ca³okszta³t graficzny prezentowany przez dany kana³.
Czo³ówka "Wydarzeù" faktycznie jest niesamowicie sparzona- jedyne co w niej fajne to muzyka (mo¿e ktoœ ma :?: :?: :?: ). Dziwi mnie to bo ViaWorldWide jest powi¹zana z Novo.com (które zaprojektowa³o oprawê TVN24). Pewnie Lis ma³o zap³aci³ i nie chcia³o im siê staraÌ :evil2: Co do opraw pomys³u Chraboty, to powiem tylko tyle <lol>. Poprostu jest badziewna, taka bardzo polsatowska. I od kilku opraw przez ca³y czas robiona na jedno kopyto.
TVP trzeba przyznaĂŚ, Âże ma teraz nie najgorsze oprawy, szczegĂłlnie podoba mi siĂŞ jedynki, bo trzyma europejskie trendy. DwĂłjkowa juÂż kurzem troche zarasta, ale teÂż niezÂła.
Ostatnio zmieniony niedziela 10 kwie 2005, 11:52 przez Kubs, łącznie zmieniany 1 raz.
MAKEPOVERTYHISTORY
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Rzeczywiœcie oprawa TVP2 jest trochê przykurzona, ale ostanio dodali nowy elemnt - takie obracaj¹ce siê wielkie ko³a z Dwójk¹. Owa "nowoœÌ" poprzeda rozmowy prowadzone w studiu.
WracajÂąc do TVP Kultura.
JeÂżeli dobrze pamiĂŞtam szef programu - Jacek Weksler - powiedziaÂł kiedyÂś, Âże caÂła oprawa ma byĂŚ uzupeÂłnieniem oferty programowej stacji, czyli jakimÂś sposobem wraÂżania siĂŞ artystĂłw. (coÂś na ksztaÂłt francusko-niemieckiego Arte)
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
zadra
Bywalec
Bywalec
Posty: 649
Rejestracja: czwartek 25 lis 2004, 23:58
Lokalizacja: w-wa

kultura

Post autor: zadra »

a ja czekam na kanaÂł kultura. Moze nie bĂŞdzie to coÂś niesamowitego, ale przynajmniej jakieÂś wytchnienie.
No i dla mnie najwaÂżniejsza jest treÂśc, a nie grafika! Dlatego najwaÂżniejsze jest dla mnie jakie i o czym beda tam emitowane programy, a nie grafika czoÂłowki czy wystrĂłj studia.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości