Zmiany ramówkowe

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: matik »

wafel pisze:19:00 - 19:26 Serwis informacyjny - osobiście byłbym za emitowaniem w tym czasie Faktów TVN ... wiem, że obecnie te 26 minut przeznaczonego na serwis to reklamy, ale można by 'przełożyć' je przed 19:00, tuż po (skróconym o jakieś 10 minut) Tak jest
To tak nie działa. W paśmie godzinnym stacja może nadać maksymalnie 12 minut reklam. Bloki reklamowe między 18 a 19 są wypchane po brzegi, więc reklam z pasma od 19 do 20 nie można tam przenieść, dlatego Serwis o 19 jest krótki, by maksymalnie wypełnić limit 12 minut reklam.

A co do Szkła to owszem, pewne jest, że raczej zostanie, chociaż, gdyby to miało ode mnie zależeć, to przeniósł bym je do TTV, bo jednak wieczorem w TVN24 brakuje pasma informacyjnego z prawdziwego zdarzenia, bo programy jak "Polska i Świat" czy "Dzień po dniu" to kiedyś można było nazwać informacyjnymi. Teraz są to programy kilku tematów.
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: bartek09 »

Jak dla mnie to program Morozowskiego mógłby nie istnieć. Ani trochę mi się on nie podoba, nie podoba mi się jego styl prowadzenia rozmów, nie podoba mi się Knapik w tym programie, nie wspominając już o scenografii. Generalnie "Tak jest" omijam szerokim łukiem. Natomiast zdecydowanie przydałby się powrót "24 godzin". Brakuje mi właśnie takiego programu z gośćmi po 21. Nie zawsze mam okazję obejrzeć "Fakty po Faktach", a poza tym wielokrotnie zdarza się, że wydarzy się coś ważnego wieczorem, wtedy taki program sprawdza się idealnie. Oprócz tego, brakuje mi trochę rozmów Rymanowskiego w wieczornym paśmie. "Jeden na Jeden" jest o takiej porze, że rzadko kiedy mogę ten program obejrzeć. Dlatego właśnie przeniósłbym "Czarno na Białym" na 18 albo 18:30, "Polskę i Świat" z powrotem na 20:30, a o 21 "24 godziny". Może w lekko zmienionej formule, żeby też nie było nadmiaru "gadających głów" po 19:26. W programie mogłyby się też pojawiać materiały reporterów. Tak czy inaczej, zdecydowanie uważam, że taki program jest potrzebny.
matik pisze:A co do Szkła to owszem, pewne jest, że raczej zostanie, chociaż, gdyby to miało ode mnie zależeć, to przeniósł bym je do TTV, bo jednak wieczorem w TVN24 brakuje pasma informacyjnego z prawdziwego zdarzenia, bo programy jak "Polska i Świat" czy "Dzień po dniu" to kiedyś można było nazwać informacyjnymi. Teraz są to programy kilku tematów.
Na pewno nie wyobrażam sobie, żeby "Szkło" zniknęło z TVN24. Żaden program informacyjny o takiej godzinie nie miałby tak dobrej oglądalności. A poza tym, wydaje mi się, że władze TVN24 wychodzą z założenia, że jeśli ktoś potrzebuje programu informacyjnego to może sobie oglądnąć "Fakty" w internecie.
matik pisze:
wafel pisze:19:00 - 19:26 Serwis informacyjny - osobiście byłbym za emitowaniem w tym czasie Faktów TVN ... wiem, że obecnie te 26 minut przeznaczonego na serwis to reklamy, ale można by 'przełożyć' je przed 19:00, tuż po (skróconym o jakieś 10 minut) Tak jest
To tak nie działa. W paśmie godzinnym stacja może nadać maksymalnie 12 minut reklam. Bloki reklamowe między 18 a 19 są wypchane po brzegi, więc reklam z pasma od 19 do 20 nie można tam przenieść, dlatego Serwis o 19 jest krótki, by maksymalnie wypełnić limit 12 minut reklam.
Właśnie, tak przy okazji. Jak wyglądają obecnie przepisy w Polsce odnośnie emisji reklam? Te 12 minut to bez autopromocji i w jakich godzinach? I czy dotyczy to wszystkich stacji, także tematycznych (w szczególności informacyjnych)? Oraz czy jest jakieś ograniczenie, jak długo może trwać pojedynczy blok i ile czasu musi minąć pomiędzy kolejnymi blokami? Wie ktoś gdzie można znaleźć takie informacje?
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: matik »

12 minut jest bez autopromocji i limit ten jest w każdej części doby taki sam, niezależnie od tematyki stacji telewizyjnej. Nie ma regulacji ile ma trwać pojedynczy blok reklamowy. W trakcie programu o ile dobrze pamiętam, odstępy pomiędzy blokami reklamowymi nie mogą być mniejsze niż 20 minut. Nie dotyczy to relacji sportowych, a i nie pamiętam na jakiej zasadzie w stacjach informacyjnych bloki reklamowe mogą być częściej. Informacje te są gdzieś na stronie KRRIT.
bartek09 pisze:
matik pisze:A co do Szkła to owszem, pewne jest, że raczej zostanie, chociaż, gdyby to miało ode mnie zależeć, to przeniósł bym je do TTV, bo jednak wieczorem w TVN24 brakuje pasma informacyjnego z prawdziwego zdarzenia, bo programy jak "Polska i Świat" czy "Dzień po dniu" to kiedyś można było nazwać informacyjnymi. Teraz są to programy kilku tematów.
Na pewno nie wyobrażam sobie, żeby "Szkło" zniknęło z TVN24. Żaden program informacyjny o takiej godzinie nie miałby tak dobrej oglądalności. A poza tym, wydaje mi się, że władze TVN24 wychodzą z założenia, że jeśli ktoś potrzebuje programu informacyjnego to może sobie oglądnąć "Fakty" w internecie.
Ja rozumiem, że dla stacji informacyjnej jak i każdej innej liczy się oglądalność, ale ja sobie z drugiej strony nie wyobrażam, aby wieczorem nie było dobrego programu informacyjnego.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Od dawna nie jestem już miłośnikiem "Szkiełka" i wydaje mi się, że w końcu będą musieli ruszyć ten program. :> Od 3-4 lat systematycznie tracą widzów, sami prowadzący wyglądają już nieraz na zmęczonych i lubią podkreślać, że okres świetności mają za sobą. Brakuje dynamiki, jest do bólu nudno i przewidywalnie. Do tego udziały w grupie komercyjnej raczej nie są powalające. Przydałoby się to przynajmniej gruntownie odświeżyć, choć pewnie jeszcze nie teraz.

A codziennego magazynu geopolitycznego nie odważą się wprowadzić. Polsat News się przejechał i pewnie ucząc się na ich błędach wychodzą z założenia, że byłyby to pieniądze wywalone w błoto. Skądinąd słusznie. Choć budujące jest to, że od czasu do czasu mają zapędy, by wprowadzić coś ambitniejszego. Patrz: "Xsięgarnia".
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re:

Post autor: matik »

Camilo pisze:Choć budujące jest to, że od czasu do czasu mają zapędy, by wprowadzić coś ambitniejszego. Patrz: "Xsięgarnia".
Gdyby nie to, że program jest dotowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, to pewnie nigdy by nie powstał :spiewa:
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: wafel »

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/7- ... o-tvp-info

Nawet TVP Info zauważa lukę w ramówkach tv informacyjnych dotyczącą programów nt. informacji zagranicznych ...

Mimo moich marzeń takiego typu programu w TVN24 szybko się nie doczekamy ... wielka szkoda ;(
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: matik »

wafel pisze:Mimo moich marzeń takiego typu programu w TVN24 szybko się nie doczekamy ... wielka szkoda ;(
Dobrze, że jest chociaż "Horyzont".

W najbliższą sobotę w TVN24 o godz. 21:00 na żywo będzie transmisja koncertu Lao Che. Zespół przypomni piosenki z płyty Powstanie Warszawskie.
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: wafel »

matik pisze:
wafel pisze:Mimo moich marzeń takiego typu programu w TVN24 szybko się nie doczekamy ... wielka szkoda ;(
Dobrze, że jest chociaż "Horyzont".
Czas trwania Horyzontu pozwala jedynie na przeprowadzenie dwóch rozmów (podkreślę dwie, krótkie rozmowy na temat wydarzeń zagranicznych na tydzień) ... z czego co najmniej jeden z tematów rozmów jest 'wałkowany' przez cały tydzień w TVN24, bo z reguły dotyczy ważnego wydarzenia.

Moim zdaniem program powinien trwać godzinę (pierwsza część programu to same wydarzenia, druga komentarze) i powinien znajdować się w paśmie wieczornym (sobota, 20:00 - 21:00).

***

Choć pominę fakt, że taki program powinien być na antenie TVN24 codziennie, jeżeli chce ona zaliczać się do stacji informacyjnych.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: matik »

Ale akurat "Horyzont" spadł z ścisłego prime-time. Nadawany był w soboty między 21 a 22. Kiedyś w dni powszednie codziennie były programy o tego typu tematyce, ale widocznie nie było na nie zbytniego popytu, o czym jakiś czas temu przekonał się Polsat News, który również zdjął codzienny magazyn o tematyce zagranicznej.
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: wafel »

matik pisze:Ale akurat "Horyzont" spadł z ścisłego prime-time. Nadawany był w soboty między 21 a 22. Kiedyś w dni powszednie codziennie były programy o tego typu tematyce, ale widocznie nie było na nie zbytniego popytu, o czym jakiś czas temu przekonał się Polsat News, który również zdjął codzienny magazyn o tematyce zagranicznej.
@matik - pamiętam niedawną dyskusję o sensie nadawania Szkła Kontaktowego w TVN24 ... sam wtedy stwierdziłeś, że nieważna jest oglądalność tego programu, a o 22:00 powinny być przede wszystkim informacje - teraz Twoje argumenty mógłbym obrócić przeciwko Tobie :D

Polacy lubią oglądać telewizję stricte informacyjną, jeżeli ktoś zaproponuje ciekawy program (a moim zdaniem program o tematyce zagranicznej powinien być FLAGOWYM PROGRAMEM TVN24), to widz zawsze się znajdzie.
Chyba nie muszę uświadamiać nikogo, że TVN24 ma warunki, żeby taki program stworzyć ... ma nawet dobre fundamenty (mam na Myśli PiŚ, w którym materiały starają się zahaczać o tematykę międzynarodową, a poza tym są bardzo dobrze przygotowywane).
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: matik »

@wafel, ale ja nie napisałem, że nie chcę takiego programu :> Owszem, uważam, że o 22:00 jak i w całej wieczornej ramówce stacji brakuje dobrego programu informacyjnego, więc jak dla mnie nawet mimo dobrej oglądalności zrezygnowałbym ze Szkła lub przeniósł je do TTV.
Jednak teraz starałem się wyjaśnić jak to widzą telewizje informacyjne, dla których tak czy owak liczyć się będzie tylko oglądalność i udziały w rynku.
tracer2013
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 391
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2013, 14:41

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: tracer2013 »

Dzisiaj o 21:00 w TVN24 będzie koncert Lao Che.
A później o 22:00 normalnie już będzie Szkło
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: lukaszbialas »

Moim zdaniem o czym już pisałem powinien wrócić na antenę Magazyn 24 Godziny w dwugodzinnej odsłonie od 21.00 do 23.00(zgadzam się z @matki, że powinni przenieść Szkło kontaktowe do TTV). W pierwszej części wydarzenia w Polsce, w drugiej zagraniczne. Pierwszą mogliby prowadzić Bogdan Rymanowski na zmianę z Marcinem Leśkiewiczem (marnuje się w roli wydawcy Poranka). Drugą mógłby poprowadzić Jacek Jacek Stawiski (obecnie też wydawca, a kiedyś szef informacji w RMF FM, stworzył tam Fakty). Obecnie wieczorem nie ma co oglądać w TVN24.
rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: rogi »

tracer2013 pisze:Dzisiaj o 21:00 w TVN24 będzie koncert Lao Che.
A później o 22:00 normalnie już będzie Szkło
Wspomniał już o tym @Matik kilka postów wyżej.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: matik »

Jako, że to może interesować niektórych w kontekście zmian w TVP Info, to informuję, że TVN24 od września wraca do ramówki sprzed wakacji.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość