[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: sybic »

r_r16 pisze: Co się do cholery dzieje z dźwiękiem? Kompletnie nie słychać wokali.
Ja to zauważyłem kilka odcinków wcześniej...
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

Nie znam żadnego programu produkowanego przez Fremantle Polska, w którym byłby dobry dźwięk. Nawet zespoły w programie Kuby Wojewódzkiego mają ten problem.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Ale dziś jest masakrycznie. Podkład dźwiękowy kompletnie zagłusza wokale przez co występy uczestników brzmią strasznie. Ani Filipa, ani Mai nie było kompletnie słychać. Jedynie Girls On Fire wypadły nieźle, gdyż ich wokal (niesamowity wokal) był słyszalny.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

Moim skromnym zdaniem dziś odpaść powinien ktoś z następującej trójki: Wojciech Ezzat, Maja Hyży lub Klaudia Gawor.
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

Jak dla mnie Filip i Maja do dogrywki i powinniśmy się pożegnać z Mają, no ale zobaczymy jak będzie...
MandM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 12 gru 2011, 15:58

Re: X FACTOR

Post autor: MandM »

Pfff absurd jakiś. Na Maje głosują chyba ludzie, którzy w ogóle nie mają słuchu, albo program jest ustawiony... Zresztą ta edycja jest najgorsza jak dotąd. Nie chcę 4 edycji jeżeli ma tak wyglądać. A najlepszy chyba Ezzat. Powinien wygrać.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Heh dziewczyny z Girls on Fire w tej dogrywce zamiotły równo, chyba najlepszy występ edycji. Widać, że jak ktoś potrafi śpiewać, to jakoś go słychać. Oby za tydzień odpadła Maja. Aha no i Kubuś zaczyna przeginać, już nawet nie pozwala innym jurorom się wypowiedzieć, chociaż jego uczestnicy oprócz Klaudii wypadli fatalnie.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

Szkoda Filipa! Ale jedno trzeba przyznac - emocje sięgały dziś zenitu i o to chodzi :D
Kylo
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 31 paź 2010, 17:36
Lokalizacja: South Poland
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: Kylo »

Czesław choć mocno zakręcony, dokonał sprawiedliwego wyboru. Dziewczyny są niesamowite, zaskakujące i powinny dotrzeć do finału, zaś Filip bardzo przewidywalny i z odcinka na odcinek coraz nudniejszy. Nie wiem kto głosuje w tym programie, małżeństwo Chyżych też już powinno opuścić program, szczególnie Maja, która kompletnie nie radzi sobie w programach live. Ezzat z odcinka na odcinek się rozkręca i nie męczy się przy śpiewaniu, też widzę go w finale, Gawor na razie ratuje mocny głos, zaś Aisha i Asteja choć mają świetne glosy, wybierają sobie dziwne utwory i za mało skupiają się na śpiewaniu.
Ps. Kuba zaczyna sie robić mocno wkurzający, tak jak to miało miejsce w pierwszej edycji.
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X FACTOR

Post autor: Nayma »

Nie oglądam już tej edycji, nie ma dla kogo.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

Nie no, tak dalej nie może być. Co mają oznaczać te wypowiedzi Wojewódzkiego? Wszyscy jurorzy w formule X FACTOR mają równe prawo do wpowiedzi i równe prawo głosu. TO NIE JEST MAM TALENT! i w X Factor nie ma przewodniczącego jury! Wojewódzki się za takiego uważa i na takiego go kreują.

ŻŻEENNAADDAA!

zbulwersowałem się... :D25
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Co to miało być? Odpadł chłopak, którego od początku widziałem w finałowym odcinku tego programu. Niesamowity głos, niesamowita osobowość. Szkoda by mi było, gdyby odpadły Girls On Fire, bo też są genialne, ale z dwojga złego, to one powinny opuścić program. Nie rozumiem Czesława. Mówi, że występ Girls On Fire zły, że Filipa był znakomity, że był wyluzowany, ale odpada z programu. No gdzie tu logika?! Tragedia. Filip miał łzy w oczach. Patrycja była w szoku. W dogrywce powinien znaleźć się Grzegorz Hyży i to on powinien dziś odpaść, bo zwyczajnie zmasakrował znakomity numer, jakim jest Wake Me Up, Before You Go Go. W finale widziałem Filipa, Klaudię i któryś z zespołów. Strasznie szkoda chłopaka, mam nadzieję, że mimo tego, że odpadł już w 3. odcinku, zrobi coś na naszym rodzimym rynku muzycznych i jeszcze o nim usłyszymy, bo ma chłopak talent!

Podsumowując - jestem w szoku. Kompletnie nikt nie spodziewał się takiego scenariusza. Przypomina mi się sytuacja z You Can Dance, gdzie też mniej więcej w połowie programu odpadła zdecydowana faworytka.

Jeszcze jedno zdanie odnośnie Patrycji Kazadi - dziewczyna się rozkręca i prowadzi program znakomicie. Gratulacje!
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Wybacz, ale Filip od tamtego tygodnia strasznie się męczył i śpiewał bardzo nieczysto. Za to dziewczyny praktycznie w każdym tygodniu dają radę. A Czesław miał na myśli występy w odcinku, a nie w dogrywce.
A tak w ogóle, to potwierdza się to co powtarzałem wcześniej. Wybieranie osób na castingach, które o śpiewaniu nie mają pojęcia i nie mają choćby podstaw oddychania i emisji jest głupotą. A mówienie ludziom, że jak ktoś jest fajny, a nie umie śpiewać to ma x factor, czyli w sumie nie wiadomo co, to kompromitacja. Potem wychodzi to wszystko w odcinkach live i osoby takie jak Maja są przepychane kosztem zdolnieszych osób. Przykro mi ale w sumie to jurorzy obniżyli poziom tego programu.
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

Byłem bliski zawału, gdy Czesław oddawał swój głos, gadał i gadał, myślałem, że to potrwa w nieskończoność :D Ale decyzja jak najbardziej sprawiedliwa. W tym programie nie ma miejsca na potknięcia. A Filip ewidentnie na równi z Mają wypadł dziś najsłabiej. Jednak wszystko to zawdzięczamy Kubie, który wybrał mu fatalną piosenkę. A jak już się uparł na tego Guettę, to na scenie powinien pojawić się tłum tancerzy, ogień, szaleństwo. A co zobaczyliśmy? Tańczące postaci na ekranach i Filipa praktycznie stojącego w miejscu. Brak wykorzystania powierzchni scenicznej. Jestem przekonany, że gdyby śpiewał co innego, nie znalazłby się w dogrywce. Zaskoczony byłem, że znalazły się tam Girls On Fire. One jeszcze ani razu mnie nie zawiodły i mam nadzieję, że widzowie się do nich przekonają, bo w tej chwili to moje faworytki na zwycięzcę. Natomiast kompletnie nie rozumiem, co dalej w tym programie robi Maja, po tylu nieudanych występach. Jedyna teoria, która by to tłumaczyła jest taka, że widzowie głosujący na Grzegorza (a tych niewątpliwie jest sporo) oddają też głosy na Maję. Za to pozytywnie zaskoczyła mnie dziś Klaudia i faktycznie z tygodnia na tydzień coraz bardziej się do niej przekonuję.
r_r16 pisze:Jeszcze jedno zdanie odnośnie Patrycji Kazadi - dziewczyna się rozkręca i prowadzi program znakomicie. Gratulacje!
Jest naprawdę świetna! Tak jak już kiedyś pisałem, podczas odcinków castingowych nie było tego tak widać, bo montaż znacząco ograniczał jej obecność w programie, ale w odcinkach na żywo Patricia w końcu pokazuje pełnię swoich możliwości :D
r_r16 pisze:Kto wykrakał ten Gangman Style?! :D
To ja. Przepraszam, już więcej nie będę :xx:
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

tomalapt pisze:Nie no, tak dalej nie może być. Co mają oznaczać te wypowiedzi Wojewódzkiego? Wszyscy jurorzy w formule X FACTOR mają równe prawo do wpowiedzi i równe prawo głosu. TO NIE JEST MAM TALENT! i w X Factor nie ma przewodniczącego jury! Wojewódzki się za takiego uważa i na takiego go kreują.

ŻŻEENNAADDAA!

zbulwersowałem się... :D25
Nie zgodze się. formalnie przewodniczacego może nie ma, ale w praktyce jest. Jest tak zarówno w brytyjskiej jak i amerykańskiej edycji. dla przykładu podam Simona cowella. Jego zadaniem jest min. decydowanie o długości wystepu uczestników na castingach. Podobną role ma Kuba - można więc uznać, że stoi nieco wyżej od pozostałych. Przynajmniej ja to tak interpretuje :P
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości