[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

DOŚĆ TEGO!!! Po dzisiejszym odcinku tak się zirytowałem, że postanowiłem stworzyć profil zrzeszający Anty Fanów XF nadawanego na antenie TVN. Zapraszam wszystkie osoby, które tak samo jak ja są zniesmaczone produkcją tego formatu w naszym kraju.
-Kiepski dźwięk
-Sztuczna prowadząca
-zero pomysłu producentów
-odcinki z tygodnia na tydzień coraz gorsze

Jako wielki fan tego formatu, dziś wytaczam wojnę TVN i wszystkim producentom formatu. Stwórzmy opozycję na miarę "AntyNc+".

ZAPRASZAM: http://www.facebook.com/AntyXFtvn
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Bez przesady, twoim zdaniem mże prowadząca jest sztuczna, ale wg mnie bardzo dobrze się wywiązuje ze swojej roli. A co do dźwięku to dobrze śpiewającym nie przeszkadza. Na przestrzeni 3 edycji zobacz, że np. Gienek, Ada Szulc, Podsiadło, Spenner, Dziewczyny czy w tej edycji GoF lub Wojtek Ezzat albo ostatnio Klaudia Gawor nigdy nie mieli problemu z dźwiękiem. Po prostu niektórzy nie radzą sobie z odsuchem na swoim marnym poziomie wokalnym.
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X FACTOR

Post autor: Nayma »

tomalapt, strona ok, ale trochę tak nie wypada lubić swoje własne posty. :) Ale ogólnie rzecz ujmując popieram i mam takie same zastrzeżenia, szczególnie po dzisiejszym odcinku, w którym to odpadł mój przyszły mąż. Po raz pierwszy się z Tobą zgadzam x.x

Co do przewodniczącego, to Polska nie Rosja, a Kuba nie Ałła Pugaczowa żeby zachowywać się w ten sposób. Nie porównujcie tego chama do Simona Cowella, proszę. W amerykańskiej wersji przerywać może nie tylko Cowell, ale i inni sędziowie. Pamiętam między innymi sytuację w której Demi Lovato przerwała CeCe Frey na castingu i poprosiła o wykonanie innego utworu.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

tomalapt pisze:DOŚĆ TEGO!!! Po dzisiejszym odcinku tak się zirytowałem, że postanowiłem stworzyć profil zrzeszający Anty Fanów XF nadawanego na antenie TVN. Zapraszam wszystkie osoby, które tak samo jak ja są zniesmaczone produkcją tego formatu w naszym kraju.
-Kiepski dźwięk
-Sztuczna prowadząca
-zero pomysłu producentów
-odcinki z tygodnia na tydzień coraz gorsze

Jako wielki fan tego formatu, dziś wytaczam wojnę TVN i wszystkim producentom formatu. Stwórzmy opozycję na miarę "AntyNc+".

ZAPRASZAM: http://www.facebook.com/AntyXFtvn
Osz ja Cie pierdziele - jakby powiedziała Pola :) Nie przesadzajmy. Nie chcesz? Nie oglądaj. Każdy ma wolną rękę :)
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X FACTOR

Post autor: Nayma »

felek pisze:
tomalapt pisze:Nie chcesz? Nie oglądaj. Każdy ma wolną rękę :)
Zawsze to powtarzam, ale w tym wypadku akurat się nie zgodzę, ponieważ sama uwielbiam format The X Factor i chciałabym żeby w Polsce nie był taką żenadą jak do tej pory.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

Dokładnie, takie działania mają na celu naprowadzić producentów do logicznego myślenia. Ten format jest mi zbyt bliski, żeby tylko patrzeć jak producenci i TVN marnują jego potencjał.
Wspierajcie moje działania.
http://www.facebook.com/AntyXFtvn

ps. już jutro na YouTube filmik promocyjne :)
Ostatnio zmieniony sobota 27 kwie 2013, 23:40 przez tomalapt, łącznie zmieniany 1 raz.
Pjotreeek
Początkujący
Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:44

Re: X FACTOR

Post autor: Pjotreeek »

Girls on Fire to jedyny uczestnik tej edycji, który (jak do tej pory) miał udane WSZYSTKIE występy podczas live'ów. Naprawdę, dlatego kompletnie nie rozumiem jak mogły znaleźć się w dogrywce. Filip - szkoda go, w tym tygodniu występ był lepszy i zasłużył aby zostać, ale co jak co, dziewczyny w dogrywce górowały.

Maja- nic do niej nie mam, ale dzisiejszy występ to była,delikatnie mówiąc,kompromitacja.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

Mi też wiele rzeczy się nie podoba, ale Polska i UK czy U.S to dwa zupełnie inne rynki medialne. Nie można oczekiwać, że XF w Polsce będzie taki sam jak na zachodzie.
Ale będę sie przyglądał twojej inicjatywie- a noż wniesie to coś nowego! :)
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

Nie przesadzajmy. Sam także mam zastrzeżenie, co do realizacji tego programu w Polsce, ale nie nazwałbym tego żenadą. Wiele rzeczy zostało poprawionych od pierwszej edycji i jak dla mnie ta jest najlepsza ze wszystkich trzech. Poza tym, na pewno znaleźlibyśmy na świecie wiele gorszych edycji od naszej.
Wiemy już, że na czterech jurorów nie ma co liczyć, podobnie jaki i na to, by XF zaczynał się wcześniej, np. w styczniu. Jak dla mnie jest to zrozumiałe, że te rzeczy nie są obecnie możliwe do zrealizowania. Pamiętajmy też, że TVN ma mocno ograniczone środki na XF - pieniądze są dzielone też na drugie duże show - "Top Model" oraz trzy rewelacyjne seriale. A większość stacji telewizyjnych nadających XF na świecie skupia swoje ramówki właśnie wokół tego formatu i to na niego przeznacza największe środki. Poza tym, budżet chociażby brytyjskiej edycji to ponad 30 mln funtów! Więc o czym my tu w ogóle mówimy? To właśnie to jest przyczyną braku występów zagranicznych gwiazd. Jedyna rzecz, której nie mogę zrozumieć, to dlaczego TVN przeznacza tak mało czasu antenowego na XF? Ale to decyzja podejmowana "wyżej" i nie zależy od producentów XF.

Poza tym, wygląda na to, że twórcy formatu są raczej zadowoleni z polskiej edycji, bo w przeciwnym wypadku zgłaszanoby uwagi i pewne rzeczy byłyby zmieniane / poprawiane. A przecież obserwują oni wszystkie edycje XF, głównie po to, by sprawdzić, czy któraś nie wykracza poza licencję. Nie wiem na ile to prawda, ale czytałem, że nawet sam Simon Cowell przegląda wszystkie zagraniczne edycje "Mam Talent" i "X Factora", o ile tylko pozwala mu na to czas. (Swoją drogą, to gdy o tym przeczytałem wyobraziłem sobie jego minę, kiedy dowiedział się, że w kolejnym jego programie jurorem jest Kuba :D )

A co do tego "przewodniczącego jury" - oczywiście formalnie nie ma czegoś takiego w XF i "Mam talent". Jednak w każdym programie na świecie każdy z jurorów ma swoją określoną rolę i zawsze wyznacza się tego jednego, który w mniejszym czy większym stopniu dominuje nad resztą jurorów. Tak jak w XF UK przewodniczącym jest Gary Barlow, chociaż oficjalnie nie jest tak przedstawiany. Inaczej oczywiście ma się sprawa, gdy za stołem zasiada Cowell. Tylko, że róznica polega na tym, że on faktycznie jest "szychą" i o wszystkim decyduje, nikt nie może mu tam niczego zabronić, a Kubie może chociażby reżyser.
A i w polskiej edycji były chyba takie sytuacje, że Tatiana czy Czesław przerywali występy na castingach, więc Kuba nie ma jednak na to monopolu :)
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

bartek09 pisze: A i w polskiej edycji były chyba takie sytuacje, że Tatiana czy Czesław przerywali występy na castingach, więc Kuba nie ma jednak na to monopolu :)
Pokaż mi chociaż 1 taką sytuację. TVN z odcinka na odcinek coraz bardziej się pogrąża, nie wmawiaj mi bzdur, że tak ogromnym kosztem jest urozmaicenie każdego odcinka gwiazdą specjalną typu Lisowska, Loska, nawet Spenner. Odcinki stają się monotonne, dominuje niebieski kolor scenografii, niebieski kolor świateł, nawet jurorzy czasem mają niebieskie elementy... ps. porównaj sobie jakość dźwięku Tylko Muzyka, TVoP i XF. Jest różnica? Tam też mają tyle pieniędzy co UK, USA?

Bzdury piszesz...
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Anty X-Factor TVN (Dyskusja)

Post autor: tomalapt »

tomalapt pisze:DOŚĆ TEGO!!! Po dzisiejszym odcinku tak się zirytowałem, że postanowiłem stworzyć profil zrzeszający Anty Fanów XF nadawanego na antenie TVN. Zapraszam wszystkie osoby, które tak samo jak ja są zniesmaczone produkcją tego formatu w naszym kraju.
-Kiepski dźwięk
-Sztuczna prowadząca
-zero pomysłu producentów
-odcinki z tygodnia na tydzień coraz gorsze

Jako wielki fan tego formatu, dziś wytaczam wojnę TVN i wszystkim producentom formatu. Stwórzmy opozycję na miarę "AntyNc+".

http://www.facebook.com/AntyXFtvn

Zapraszam do dyskusji na temat naszej inicjatywy. Składajcie w tym temacie wszelkie propozycje, sugestie, uwagi. ;)
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X FACTOR

Post autor: Nayma »

Dodam tylko, że Tatiana Okupnik jako mentorka pobiła pewien rekord, ponieważ wszyscy jej uczestnicy w programie już w pierwszych 3 odcinkach stanęli do dogrywki. Co prawda pobiła wynik Sablewskiej, ponieważ na etapie Top 6 ma nie 1, a 2 zespoły, lecz nie wydaje mi się, by udało jej się z którymś z nich zajść dalej niż Mai z "Dziewczynami". Półfinał to Maja, Grzegorz, Wojciech i Klaudia. Będzie ekscytująco. Maja i Klaudia do dupy, ale na szczęście w tym czasie będę oglądała finał VoP, mam nadzieję z udziałem Doroty Osińskiej i Natalii Sikory.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

Nayma pisze:Dodam tylko, że Tatiana Okupnik jako mentorka pobiła pewien rekord, ponieważ wszyscy jej uczestnicy w programie już w pierwszych 3 odcinkach stanęli do dogrywki. Co prawda pobiła wynik Sablewskiej, ponieważ na etapie Top 6 ma nie 1, a 2 zespoły, lecz nie wydaje mi się, by udało jej się z którymś z nich zajść dalej niż Mai z "Dziewczynami". Półfinał to Maja, Grzegorz, Wojciech i Klaudia. Będzie ekscytująco. Maja i Klaudia do dupy, ale na szczęście w tym czasie będę oglądała finał VoP, mam nadzieję z udziałem Doroty Osińskiej i Natalii Sikory.
Dokładnie, zauważyliście, że Tatiana podlizuje się Kubie i jest na jego każde zagranie? Rzetelne jury... Jedyny biedny Czesław staje na linii frontu z Wojewódzkim. ;)
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: sybic »

tomalapt pisze:DOŚĆ TEGO!!! Po dzisiejszym odcinku tak się zirytowałem, że postanowiłem stworzyć profil zrzeszający Anty Fanów XF nadawanego na antenie TVN. Zapraszam wszystkie osoby, które tak samo jak ja są zniesmaczone produkcją tego formatu w naszym kraju.
-Kiepski dźwięk
-Sztuczna prowadząca
Nie zgadzam się z zarzutem o sztucznej prowadzącej. Nie zapominajmy, że zastąpiła Kuźniara!
A po Kuźniarze każdy prowadzący będzie the best :)
Jest sympatyczna i jaką jedyną bym zostawił. Reszta do ostrzału.
TheXF
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 04 gru 2012, 13:49

Re: X FACTOR

Post autor: TheXF »

Zauważył ktoś, że na tvnplayer.pl Koncerty na żywo są w marnej jakości, natomiast poprzednie (castingi, bootcamp, domy) w bardzo dobrej? Do tego tak jak ktoś zwrócił już na to uwagę - jest w całości wycięty fajny początek ("Tydzień temu" itp.) przed lecącym logiem programu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 4 gości