[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

tomalapt pisze:
r_r16 pisze:
sybic pisze: Ale są podejrzenia, a to wystarczy.
Spójrz na wyniki na FB. Toż te lajki są kupowane. TVN robi widzów w wała :)
Podejrzewam Cię, że splunąłeś mi wczoraj pod nogi na ulicy. Wystarczy?

To nie są podejrzenia tylko durne insynuacje, nie mające żadnego poparcia w rzeczywistości.
I tutaj muszę ciebie zmartwić. LAJKI na facebooku, przynajmniej Mai Hyży są kupowane. Ilość jej fanów nie jest adekwatna do osób, które lubią jej posty. powinna być to m.i.n 1/10 wszystkich fanów. Znam się trochę na tym, nie jeden popularny profil zrobiłem. ;) Nawet jeśli, na allegro można nawet kupić lajkowanie postów...

Pierwszy raz zgadzam się z użytkownikiem sybic. Dokładnie, TVN robi widzów w WIELKIEGO WAŁA!
Jak można porównywać wyniki "lajków" na FB do wyników głosowania SMS-owego podczas dużego show? Widzowie, którzy wysyłają SMS (a duża część nie ma nawet dostępu do internetu - o koncie na FB nie wspomnę), a internauci, którzy piszą na FB, to jednak inne grupy.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Większość osób oglądających takie programy nie ma Facebooka. Wśród moich znajomych np. korzystających regularnie z Internetu nie ogląda tv w ogóle, wolą obejrzeć odcinek w necie bez reklam (jeśli w ogóle już coś oglądają).

Chociaż muszę przyznać, że 66 tysięcy czy ileś tam jest bardzo podejrzane. Ewelina Lisowska po zakończeniu xf miała ok. 10 tys. z tego co pamiętam
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

Myślę, że duże znaczenie ma to w jakim momencie fanpage został utworzony (choć nie mówię, że to jest jakaś zasada). Maja powiedziała ostatnio, że powiedzieli jej, żeby założyła fanpage przed odcinkiem castingowym, w którym została pokazana. Myślę, że w takich momentach przypływ fanów jest największy - po występie ludzie znajdują fanpage i lajkują. Gdyby założyła go kilka tygodniu później przy odcinkach live tyle fanów by nie było (fanpage Ezzata pojawił się właśnie dopiero w okolicach 1 live a domów jurorskich i ma dużo mniej fanów). Także być może to ma jakieś znaczenie.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: sybic »

Trzeciak pisze: Jak można porównywać wyniki "lajków" na FB do wyników głosowania SMS-owego podczas dużego show?
Nikt nie porównuje, a wskazuje że taki nagły skok lajków na FB jest wielce podejrzany w kontekście faktu iż faworyzowana osoba dysponuje raczej marnym talentem wokalnym i o dziwo jest też faworyzowana przez jury.
W świetle tych faktów widz może odnieść wrażenie, że jest robiony w wała i że wynik dawno jest już przesądzony, a spece od TVNowskiej propagandy w perfidny sposób kreują rzeczywistość.
Wynik SMSów… nie trudno się domyślić też może być fałszowany, lub po prostu źle policzony. Takie rzeczy się przecież zdarzały… które tłumaczono, że część SMSów nie została policzona, bo np. została wysłana później.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

thedolar pisze:Ja proponuję w następnej edycji pozbyć się prowadzącej. Ona jest straszna. Gubi ją sztuczna i robienie czegoś mówiąc kolokwialnie ,,z musu". Udawane łzy, udawany uśmiech, udawany luz. Lubię Patrycję, ale to nie dla niej program.
Moim zdaniem Patrycja jest na luzie, spontaniczna, fajnie prowadzi program.
thedolar pisze:Narzekaliście na Jarka. On był cudny, genialny, fantastyczny. Stonowanych, grzeczny, miły dla uczestników.
O, bardzo miły, w szczególności dla Michała Szpaka, o którym wypowiedział się w bardzo nieprzyjemny sposób.
tomalapt pisze:I tutaj muszę ciebie zmartwić. LAJKI na facebooku, przynajmniej Mai Hyży są kupowane. Ilość jej fanów nie jest adekwatna do osób, które lubią jej posty. powinna być to m.i.n 1/10 wszystkich fanów.
Znam wiele fanpage na Facebooku nie spełniających tego minimum. Może mam sądzić, że mają kupione lajki?
tomalapt pisze:Znam się trochę na tym, nie jeden popularny profil zrobiłem. ;)
Np. jaki? Anty X Factor TVN czy Forumpolicja nie są w żaden sposób popularne.
sybic pisze:Wynik SMSów… nie trudno się domyślić też może być fałszowany, lub po prostu źle policzony. Takie rzeczy się przecież zdarzały… które tłumaczono, że część SMSów nie została policzona, bo np. została wysłana później.
Wiesz, że nad każdym tego typu głosowaniem czuwa niezależna komisja?
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Jeżeli chodzi o gości specjalnych to dziś w MBTM wystąpił zespół HURTS, a w XF jest to zawsze problem... nie do pomyślenia :O
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Nie ma co, świetna gwiazda... Pewnie jeszcze zapłacili Polsatowi, żeby mogli wystąpić hahaha ;p
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Nie przesadzajmy, ich kawałek "Wonderful Life" zna większe grono. A na pewno lepsi oni niż nikt.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

Akurat Hurts to według mnie bardzo dobry zespół. "Wonderful Life" osobiście uważam za ich najsłabszy utwór, mają sporo innych dużo lepszych, a nowa płyta jest znakomita. Wyprzedane koncerty w Polsce świadczą o ich dużej popularności w naszym kraju, więc sądzę, że na pewno przyciągnęli trochę osób przed ekran. Ja szczerze mówiąc o tym, że są w MBTM dowiedziałem się po fakcie z forum, czyli promocja chyba za duża nie była?
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Szczerze mówiąc trochę mnie to śmieszy, że w xf oczekujecie Beyonce i Biebera, a w mbtm gwiazdy podwórka was zadowalają...
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

sybic pisze: Nikt nie porównuje, a wskazuje że taki nagły skok lajków na FB jest wielce podejrzany w kontekście faktu iż faworyzowana osoba dysponuje raczej marnym talentem wokalnym i o dziwo jest też faworyzowana przez jury.
To jest tylko twoje zdanie. Wydaje mi się, że problem tkwi w doborze repertuaru (przez co nie może się wykazać) i jej psychice. Widać, że to, co zdarzyło w związku z jej awansem do programów na żywo (a szczególnie ta cała otoczka) trochę ją przerosło psychologicznie.
matik pisze:
sybic pisze: Wynik SMSów… nie trudno się domyślić też może być fałszowany, lub po prostu źle policzony. Takie rzeczy się przecież zdarzały… które tłumaczono, że część SMSów nie została policzona, bo np. została wysłana później.
Wiesz, że nad każdym tego typu głosowaniem czuwa niezależna komisja?
.
... w skład której może wchodzić m. in. notariusz prawny, a później wszystko jest to protokołowane (przykład: 2 edycja "Bitwy na głosy", kiedy to w nieco kontrowersyjny sposób odpadł zespół Moniki Kuszyńskiej) - tak jak w każdym profesjonalnym konkursie muzycznym - a więc także w każdym widowisku talent-show w Polsce.
Poza tym @sybic próbujesz sugerować (jak na razie bezpodstawnie, bo żadnych dowodów na to nie masz), że wyniki "X Factora" są ustawiane tylko dlatego, że nie lubisz jednego z uczestników. Ja również nie każdego lubiałem w każdej edycji programu, ale nigdy nie chciałem sugerować bez dowodów, że wyniki są ustawiane.
SevenUP pisze:Szczerze mówiąc trochę mnie to śmieszy, że w xf oczekujecie Beyonce i Biebera, a w mbtm gwiazdy podwórka was zadowalają...
Tak - bo gwiazdą podwórka jest tylko dlatego, że wystąpiła w Polsacie. :shock: Bez przesady. Polskie widowiska mają kilkukrotnie niższe budżety, niż programy w Wlk. Brytanii, czy w USA. ;)
Adrian ;P pisze:Ja szczerze mówiąc o tym, że są w MBTM dowiedziałem się po fakcie z forum, czyli promocja chyba za duża nie była?
Była mowa o tym podczas "MBTM 5 Extra", który leci w przerwach programowych.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

Jesteście śmieszni, w XF w tej edycji z gwiazd wystąpił tylko prawie nie znany Matt Pokora i wszyscy się zachwycali... W Polszmacie zaprosili kogoś na poziomie i od razu wyśmiewacie? Też nienawidzę Polszmatu, ale gwiazdy które zapraszają reprezentują 10000 krotnie wyższy poziom niż XF. ba w XF wcale nie zapraszają gwiazd...

Wiecie co, jeśli chcecie gwiazd światowego formatu oglądajcie DD TVN, tam znajdziecie więcej profesjonalnej muzyki niż w programie muzycznym XF.

Fremantlemedia Polska = D N O!
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

SevenUP pisze:Szczerze mówiąc trochę mnie to śmieszy, że w xf oczekujecie Beyonce i Biebera, a w mbtm gwiazdy podwórka was zadowalają...
Kto oczekuje ten oczekuje :) Ja ani trochę nie wierzę w te plotki, to jest przecież nie realne. I już nie mogę doczekać się rozczarowania i głupich wpisów tutejszych ludzi :)
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: sybic »

Trzeciak pisze: Poza tym @sybic próbujesz sugerować (jak na razie bezpodstawnie, bo żadnych dowodów na to nie masz), że wyniki "X Factora" są ustawiane tylko dlatego, że nie lubisz jednego z uczestników.
Słyszę kompletny brak talentu Mai Hyży. Wyraźne fałsze, który nawet realizatorzy dźwięku nie są w stanie przykryć. Sugerujesz to ona ma talent, że pięknie śpiewa i że z moimi uszami jest coś nie tak?
W takim razie muszę zmienić kable w moim zestawie audio :)
Pjotreeek
Początkujący
Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:44

Re: X FACTOR

Post autor: Pjotreeek »

bartek09 pisze: Zresztą w dogrywce wypadły zdecydowanie lepiej, a kiedy śpiewały "Don't Let Go" od razu przypomniało mi się wykonanie Little Mix.
Dokładnie, stare dobre czasy :) Zdecydowanie najlepszy występ Little Mix w XF :)
Nayma pisze:http://www.youtube.com/watch?v=b1HNUOm5QJ4 - Myślę, że śmiało można powiedzieć, że w tym roku znaleźliśmy w naszej ojczystej edycji kogoś takiego w postaci Mai Hyży. Maję od osoby z filmiku różni tylko to, że tamta ma szerszą skalę głosu i (przynajmniej moim zdaniem) przyjemniejszą barwę.

HAHAHAHA ludzie wrzućcie na luz :D Naprawdę, jestem w stanie zrozumieć wszystko, ale żeby porównywać Rylana do Mai? To już trochę przesada :P
Ok, też uważam że Maja poza 1 live miała beznadziejne występy i powinna wypaść już dawno, ale bez przesady :P W takim razie czekam na porównania do Wagnera i Johnny'ego Robinsona :D Poza tym, Rylan był fajny, dzięki niemu można było się pośmiać oglądając XF UK rok temu :D


Co do zarzutów, że niby Patrycja jest sztuczna, "na siłę" wyluzowana a Jarek był taki spontaniczny i wgl fantastyczny - rok temu duża większość narzekała na niego. Patrycja jest zdecydowanie lepsza.

I nie rozumiem tego "przeżywania" - ok, też lubię X Factor, osobiście uwielbiam brytyjską wersję, która wg mnie jest najlepsza na całym świecie, ale to tylko program. Jak narzekacie na naszą wersję, polecam oglądnąć rosyjską wersję to od razu zmienicie zdanie :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości