[TVN] Taniec z Gwiazdami

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: Taniec z gwiazdami!

Post autor: felek »

Adrian ;P pisze:W obecnej 14 amerykańskiej edycji Tańca z gwiazdami zmieniono nieco zasady. 2 najsłabsze pary (po zsumowaniu ocen jury i widzów) biorą udział w dogrywce, gdzie tańczą jednocześnie taką samą choreografie po czym jurorzy wybierają kto odpada. Ciekawe, czy w Polsce coś takiego też zostanie wprowadzone...
Nie wiem czy to dobra zmiana. Niby jest to jakieś urozmaicenie formatu, jednak jury za każdym razem wybiera pare, która miała najmniej punktów i która jest najsłabsza - przez co werdykt jest przewidywalny i mało emocjonujący.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Taniec z gwiazdami!

Post autor: Adrian ;P »

Na 15 edycję w USA planowana jest edycja All Stars, w której niekoniecznie wystąpią zwycięzcy, ale najpopularniejsze gwiazdy. Mario Lopez, który zajął 2 miejsce w jednej z pierwszych edycji napisał, że dostał już zaproszenie. O ile w Polsce powstanie 14 edycja to też mogliby coś takiego zrobić za 2 lata i definitywnie zakończyć program. Tymczasem chyba niedługo powinniśmy wiedzieć co z 14 edycją w Polsce...
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Taniec z gwiazdami!

Post autor: Trzeciak »

Przykładowo - "Jak Oni Śpiewają" na Polsacie jesienią 2009 roku miała edycję pt "Starcie Mistrzów" i też tak zakończono program.

Chyba podczas festiwalu w Sopocie 4 września 2006 roku też był tzw. "turniej zwycięzców Sopot Festivalu".
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Taniec z gwiazdami!

Post autor: Trzeciak »

http://rozrywka.dziennik.pl/telewizja/a ... zdami.html - coraz bardziej zanosi się na to, że 14 edycja nie dojdzie do skutku. A nawet jeśli, to myślę, że to będzie tzw. edycja mistrzów.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: Taniec z gwiazdami!

Post autor: felek »

OFICJALNE - To koniec Tańca z Gwiazdami.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... -gwiazdami
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Taniec z gwiazdami!

Post autor: Trzeciak »

Aż chce się napisać - nareszcie!
monetowy_chlopak

Re: Taniec z gwiazdami!

Post autor: monetowy_chlopak »

A ja się nie zgadzam z opinią "Nareszcie". Ilość edycji programu, widownia i zainteresowanie "Tańcem z gwiazdami" świadczyło o jego ogromnej popularności. Program, choć niewiele ewoluował w trakcie tych lat, jednak jego formuła nie znudziła się widzom. Tak ja uważam. Ale jeśli doszukiwać się gdzieś ewentualnej porażki to zdecydowanie wyrzucenie Tyszkiewicz, Skrzyneckiej i Wodeckiego. To wydarzenie poniekąd stało się "gwoździem do trumny". Szkoda, program stał na wysokim poziomie, najlepszy tego typu program w Polsce.
peterq90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 20:08

Re: Taniec z gwiazdami!

Post autor: peterq90 »

Dokładnie też tak uważam,że wyrzucenie Skrzyneckiej Wodeckiego i Tyszkiewicz zniszczyło ten program,a jeszcze bardziej duet Józefowicz Urbańska.
Jeżeli kiedykolwiek chcieli by wrócić do tego formatu to tylko ze Skrzynecką.
Niech w końcu reaktywują Agenta!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Taniec z gwiazdami!

Post autor: Trzeciak »

jezarekd pisze:A ja się nie zgadzam z opinią "Nareszcie". Ilość edycji programu, widownia i zainteresowanie "Tańcem z gwiazdami" świadczyło o jego ogromnej popularności. Program, choć niewiele ewoluował w trakcie tych lat, jednak jego formuła nie znudziła się widzom.
To podam swoje argumenty:
1. Zbyt monotoniczna formuła programu (wiadomo, że gwiazdy uczyły się tańczyć itp.), przez co program przynajmniej mi się już znudził i chciałbym zobaczyć coś świeżego.
2. Spadający z edycję na edycję poziom programu (przede wszystkim co raz wiecej było "gwiazdeczek" i celebrytów niż prawdziwych gwiazd).
3. Moda na takie programy z udziałem gwiazd show-biznesu dawno się już skończyła
4. TVN nie ma teraz problemu, aby szukać gwiazd do programu.
5. Dzięki temu stacja ma więcej pieniędzy, które może poświęcić m. in. na "Mam Talent!" i "Top Model".
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Taniec z gwiazdami!

Post autor: bartek09 »

Z jednej strony cieszę się, bo program był już zwyczajnie nudny, a gwiazdy w ostatnich edycjach też nie powalały. Jednak pozostaje niefajne wrażenie, że program, który odegrał ważną rolę w polskiej telewizji i gromadził rekordową widownię, znika z naszego kraju tak po po prostu, bez jakiegokolwiek pożegnania. Mogli chociaż zorganizować jedną krótką pożegnalną edycję.

Wygląda więc na to, że w niedzielne wieczory będziemy oglądać Surowych Rodziców i Prawo Agaty, co także mnie cieszy. Z drugiej strony myślałem, że TVN będzie chciała zastąpić TzG jakimś innym show. Myślę, że ciekawym pomysłem byłaby edycja X Factora z udziałem gwiazd. Nawet taka krótka, 7-tygodniowa. Taki program na pewno zainteresowałby dawną widownię TzG ze względu na udział gwiazd, a poza tym byłby szansą na promocję samego formatu X Factora i przyciągnięcie nowych widzów przed wiosenną trzecią edycją. Ale skoro TVN nie zamierza wprowadzać nowego show, mam nadzieję, że większość uwagi zostanie skupiona na Mam Talent i będzie to szansa na odświeżenie tego formatu.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Taniec z gwiazdami!

Post autor: Trzeciak »

bartek09 pisze:Z jednej strony cieszę się, bo program był już zwyczajnie nudny, a gwiazdy w ostatnich edycjach też nie powalały. Jednak pozostaje niefajne wrażenie, że program, który odegrał ważną rolę w polskiej telewizji i gromadził rekordową widownię, znika z naszego kraju tak po po prostu, bez jakiegokolwiek pożegnania. Mogli chociaż zorganizować jedną krótką pożegnalną edycję.
Ostatnia edycja wcale nie miała takiej rekordowej widowni. Poza tym program generował wysoką oglądalność, tylko dlatego, że nie miał konkretnej konkurencji w paśmie. Poza tym ja bym się cieszył, że program tak długo się utrzymał i nie kontynuował bym go na siłę. Telewizja to nie więzienie i jakieś odświeżenie by się nieco przydało po kilkunastu sezonach. Z resztą rzadko jakikolwiek program w Polsce po kilkunastu sezonach trzyma poziom.
bartek09 pisze: Wygląda więc na to, że w niedzielne wieczory będziemy oglądać Surowych Rodziców i Prawo Agaty, co także mnie cieszy. Z drugiej strony myślałem, że TVN będzie chciała zastąpić TzG jakimś innym show.
Tak myślałem, że mógłby to być "MasterChef" o którym kilka dni temu była mowa.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Taniec z gwiazdami!

Post autor: Adrian ;P »

Ja jedynie żałuję, że program znika w niefajnej atmosferze. Już lepiej gdyby zakończono go po 12 edycji. TVN mógłby się teraz chociaż postarać o jakiś odcinek specjalny na jesień, który pożegnałby godnie program.
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: Taniec z gwiazdami!

Post autor: musicomaniakk »

Chodzą pogłoski, że format chce przejąć Polsat. Myślę, że 13 edycji to dużo, ale jeżeli oglądalność tak bardzo nie spadła to powinni to nadal kontynuować, bo mimo że tyle lat to trwało mało komu się znudziło. Ja bym chętnie obejrzał kolejną edycję, a jeżeli Polsat to przejmie to z przykrością to powiem, ale możliwe, że coś odświeżą i będą kolejne sukcesy. Ja z chęcią obejrzę.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Taniec z gwiazdami!

Post autor: prze_kw »

Według informacji "Super Expressu" w 14 edycji mieli wystąpić Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Dygant, Piotr Cyrwus i Jerzy Dudek. Oczywiście do takich rewelacji trzeba podchodzić z przymrużeniem oka, ale jeśli byłaby to prawda, to kierownictwo TVN po raz kolejny podjęło "rewelacyjną" decyzję.

Jednak największy niesmak, przynajmniej u mnie, wzbudza to, jak już kilku userów już wspominało, że program schodzi z anteny cichaczem, bez jakiegokolwiek pożegnania. Można mieć o "TzG" różne zdanie, ale był to pierwszy i najdłużej emitowany program tego typu w naszym kraju, w porównaniu z "Jak Oni Śpiewają" i "Gwiazdy tańczą na lodzie" wyróżniał się rewelacyjną realizacją i poziomem. Jaki inny program zakorzenił w Polakach miłość do tańca? Anonimowi tancerze stali się gwiazdami z pierwszych stron - i takie zjawisko wystąpiło tylko w Polsce i USA, gdzie Derek Hough, Maksim Chmierkovsky, czy Polka - Edyta Śliwińska są prawdziwymi gwiazdami tamtejszego show-biznesu. Niestety, zmiany w 13 edycji oraz to, że 80% uczestników ostatnich kilku edycji (chociaż kto spodziewał się tańczącego Pudziana, Figury, Vondrackovej, Górniak, Steczkowskiej czy dwóch czynnych posłów? ) było nieznanych szerszej widowni odbiło się na oglądalności. Ze swojej strony mogę dodać, że żałuję że nie dane było zobaczyć Magdy Gessler w jakimś latynoamerykańskim tańcu :)
Liczą się tylko Fakty.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Taniec z gwiazdami!

Post autor: r_r16 »

Jedyne czego żałuję, to tego, że program schodzi po cichu. Co jak co, ale należało mu się jakieś przyzwoite pożegnanie. Sam program nie interesuje mnie już kompletnie od kilku edycji. Show z gwiazdami (raczej - celebrytami) już dawno przestało być w modzie. Teraz stawia się na zwykłych ludzi.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości