[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Ale przecież nikt się tu nie kłóci. Póki co wymieniamy argumenty ;).
SevenUP pisze:Dobrze, więc ujmijmy to tak. Te zespoły odniosły komercyjne sukcesy i są puszczane między Honey a Liberem. A Dawid odniósł niekomercyjne sukcesy i leci sobie między The Doors i Queen w Trójce. Idąc twoim tokiem rozumowania dojdziemy do tego że Skarbek, Margaret i Gosia Andrzejewicz grają dobrą muzykę, bo wygrały jakiś pas Polsatu czy czerwonego słowika. To że piosenki Dawida i zresztą koncert były w pr. trzecim to ogromne wyróżnienie. Bo tam nie puszczają byle czego. Możesz sobie to porównać do sukcesu Lisowskiej.
Tak samo nie mniejszym wyróżnieniem jest nominacja LemON-a do Fryderyków (a tam rywalizują nie byle jacy artyści). A teledysk Podsiadły był puszczany na 4fun.tv między "Honey", a Olą Jabłonką, więc twój argument o komercyjności LemON-a jest marny. ;). Poza tym bardzo nadinterpretowałeś mój poprzedni post, więc żeby nie było - wcale nie uważam muzyki Podsiadły za gorszą, ba - cieszę się z jego sukcesu. Ale tak, jak powiedział @matik - możemy się tak licytować godzinami, a i tak pozostaniemy przy swoim.

Zaznaczę jeszcze raz, że oceniałem oba widowiska pod względem całokształtu - czyli pod względem produkcyjnym. O ile w przypadku "X Factora" widać tutaj dużo odtwórstwa (co nie mówię, że źle), o tyle sposób produkcji "MBTM" jest dużo bardziej kreatywny.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Owszem, kreatywny wobec MBTM UK tak, wobec polskich realiow programow tv, patrz Mam Talent, zupelnie odtworczy. sposob realizacji jak i zasady mbtm to zywa kopia mam talent, blagam was, choc o to sie nie sprzeczajcie bo to niedorzeczne. Mam zreszta wrazenie ze patrzycie na te programy pod katem stacji ktora je produkuje a nie pod katem tego jak sa robione. Ato, ze wzbigacaja i napedzaja polski rynek muzyczny to rzecz jasna. I spieranie sie ktory barziej nie ma sensu. Takie poronania mozna prowadzic w ńieskonczonosc. Wiec do tego ktory program osiagnal wiecej na rynku muzycznym radze wrocic za co najmniej 5-10 lat, gdy artysci tych programow zrobia swoje.
tvn - latem programowo najgorsza!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Ale wierz mi, że jeśli chodzi o szóstą edycję "MBTM", to mam do niej trochę zastrzeżeń, więc to nie jest tak, że patrzę na program pod kątem stacji. Tak samo nie podoba mi się "Top Chef" - nijak ma się do edycji w USA. Po prostu totalnie nie zgadzam się z tym, że "MBTM" to najgorszy program. I mówię także pod kątem tego, jakie widowiska widzę i w Polsce i na świecie. Ale już czas kończyć OT.
TheXF
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 04 gru 2012, 13:49

Re: X FACTOR

Post autor: TheXF »

Kolejny przykład werbowania uczestników:
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /131109818


Natomiast tu ciekawostka:
Przedszkolaki nagrały płytę z uczestnikami programu X Factor
http://wielkopolskie.naszemiasto.pl/gal ... ,t,tm.html

Coś czuję, że zobaczymy i usłyszymy ich wspólny występ w 4 edycji XF (cel charytatywny).
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

TheXF pisze:Kolejny przykład werbowania uczestników:
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /131109818
W szerszym zakresie robią to "TVoP", "GTD" i "MBTM", przy czym albo zostają zaproszeni na oddzielny precasting dla nich przeznaczony (czyli nie został podany jego termin i miejsce do publicznej wiadomości), albo bezpośrednio na castingi jurorskie.
TheXF pisze:Natomiast tu ciekawostka:
Przedszkolaki nagrały płytę z uczestnikami programu X Factor
http://wielkopolskie.naszemiasto.pl/gal ... ,t,tm.html

Coś czuję, że zobaczymy i usłyszymy ich wspólny występ w 4 edycji XF (cel charytatywny).
Niekoniecznie. Nie wiem, czy realizatorzy choć w jednym odcinku na żywo znajdą czas na taki występ. Równie dobrze płyta może być wydana jeszcze przed świętami, a sama (oprócz celu charytatywnego) będzie dobrą promocją programu.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Zgadza się, w 1. i w 2. edycji XF byli w większości ludzie, którzy SAMI przyszli na casting bez kontaktu z producentami, a np. w TVoP takich ludzi prawie nie ma wcale. W 3. edycji XF pojawiło się kilkanaście osób 'zaproszonych' na podstawie kanałów na YT i innych iSing itp. Jednak nie było osób z teatrów, zespołów (no chyba że się sami zgłosili). Wg mnie to zaleta, co prawda może nie podnosi to poziomu, ale program jest bardziej autentyczny. Oczywiście dla jednych to zaleta, dla innych wada.
Jednak nigdy nie zrozumiem praktyki Polsatu w GtD, do którego zapraszane są zespoły ze szkół tańca (co roku inne), a wynik czy przejdą/nie przejdą jest ustalany przez producentów i szkołę. Oczywiście większość szkół zgadza się ze względu na promocję czyli przyszłych możliwych klientów. A jury nawet nie ma nic do powiedzenia, bo niektórzy mówią, że wystąpią w castingu w TV ale dalej nie. To jest przesada. Ale tak jak napisałem, w takim stopniu jak w TVoP jest to wg mnie ok.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Pierwsze nagrania programu (casting jurorski) odbędą się od 9 do 11 stycznia 2014 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu - podała agencja Publico TV. Jeśli interpretować dosłownie wpis agencji na Facebooku - w nowej edycji skład jury zostanie rozszerzony z trzech do czterech osób, więc niewykluczone, że w nim pojawią się jakieś zmiany.
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Obrazek

Informacja jest według mnie jednoznaczna, czyli na ogromny PLUS. Tak sobie myślałem co my będziemy oglądać jak będzie 3 jurorów? Bałem się o kolejną porażkę jak w przypadku 3 edycji, a jednak już teraz mogę powiedzieć, że doczekać się nie mogę :D
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

Trzeciak pisze:Pierwsze nagrania programu (casting jurorski) odbędą się od 9 do 11 stycznia 2014 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu - podała agencja Publico TV. Jeśli interpretować dosłownie wpis agencji na Facebooku - w nowej edycji skład jury zostanie rozszerzony z trzech do czterech osób, więc niewykluczone, że w nim pojawią się jakieś zmiany.
Zastanawiam się tylko skąd akurat Publico TV może mieć informacje o czwartym jurorze, nawet jeśli zostanie on dodany (w co osobiście wątpię). Nie są przecież jakoś specjalnie zaangażowani w produkcję programu, tylko organizują widownię. Może po prostu ktoś (błędnie) skojarzył, że skoro przyjmują też zespoły wokalno-instrumentalne, to powstanie nowa kategoria i musi być czwarty juror, jak podawały to niektóre portale, np. tu Onet: http://muzyka.onet.pl/newsy/x-factor-pr ... uror/3j6ws

Póki co nikt oficjalnie nie obiecywał czwartego jurora i jak na razie to jedynie bezpodstawny wymysł mediów. No, ale poczekamy, zobaczymy. Może akurat miło nas zaskoczą :)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

No jednak ta agencja jakoś termin nagrań musiała dostać, skoro już teraz o tym informuje. A skoro współpracuje od kilku lat udanie m. in. przy kolejnych edycjach "Mam Talent", to znaczy, że firma producencka tej agencji nie jest jej specjalnie obca i coś jest na rzeczy. Poczekamy zobaczymy. Póki co nie mamy komentarza ze strony ani producentów, ani stacji (trudno oczekiwać go w nocy ledwie w godzinę po publikacji posta), ani regulaminu czwartej edycji programu (na stronie wciąż wisi regulamin z edycji 2013).
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

bartek09 pisze:
Trzeciak pisze:Pierwsze nagrania programu (casting jurorski) odbędą się od 9 do 11 stycznia 2014 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu - podała agencja Publico TV. Jeśli interpretować dosłownie wpis agencji na Facebooku - w nowej edycji skład jury zostanie rozszerzony z trzech do czterech osób, więc niewykluczone, że w nim pojawią się jakieś zmiany.
Zastanawiam się tylko skąd akurat Publico TV może mieć informacje o czwartym jurorze, nawet jeśli zostanie on dodany (w co osobiście wątpię). Nie są przecież jakoś specjalnie zaangażowani w produkcję programu, tylko organizują widownię. Może po prostu ktoś (błędnie) skojarzył, że skoro przyjmują też zespoły wokalno-instrumentalne, to powstanie nowa kategoria i musi być czwarty juror, jak podawały to niektóre portale, np. tu Onet: http://muzyka.onet.pl/newsy/x-factor-pr ... uror/3j6ws

Póki co nikt oficjalnie nie obiecywał czwartego jurora i jak na razie to jedynie bezpodstawny wymysł mediów. No, ale poczekamy, zobaczymy. Może akurat miło nas zaskoczą :)
Jak jednak napisała agencja w komentarzach - informacja o rozszerzeniu składu jurorskiego została potwierdzona przez stację - nie jest to ich wymysł. Tak więc z bardzo dużym prawdopodobieństwem w nowej edycji będzie czterech jurorów programu.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Tylko ciekawe jak to niby będzie wyglądać? W odcinkach na żywo 12 występów w 105 minut minus reklamy? Wiadomo, cieszę się z podziału kategorii 16-24, no ale znając TVN i pana Iwańskiego to wszystko obróci się jeszcze przeciw temu programowi. Wszystko ok, ale nie przy tak krótkim czasie antenowym, przynajmniej od 20 do 22.15 musi to trwać od domów jurorskich, bo inaczej klapa.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Ktoś kiedyś tutaj napisał, że w pierwszym programie na żywo wystąpi 12 uczestników - przy czym każdy juror (mentor) eliminowałby jednego uczestnika/zespół ze swojej grupy. Tym samym w drugim wystąpiłoby znów jak zwykle 8, w trzecim 7 itp. Jak pokazuje przykład "TVoP" - 12 występów (ze skróconymi wizytówkami) spokojnie można zmieścić w dwie godziny z reklamami.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Tak, ja napisałem że tak mogłoby być, ale pamiętaj kto jest reżyserem. To byłoby logiczne. Bo inaczej program musiał by mieć nie 14 odcinków, tylko 17 (no chyba że podwójna eliminacja). Poza tym na TVN jest więcej reklam niż w TVP jak na moje oko.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Przy jednym z odcinków "TVoP" bez reklam - 12 występów (oczywiście z okrojonymi wizytówkami i wypowiedziami jurorów) zmieściło się w godzinę ;).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości