Polityka :)

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Ta Niemiec a kto wie czy nie Âżyd i mason :devil:
Android <3
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

ChociaÂż staraÂłem siĂŞ nie pisaĂŚ na tym forum o polityce, to jednak coÂś skomentujĂŞ. NaprawdĂŞ nie wyobraÂżam sobie rzÂądu z liberaÂłkÂą pierwszej klasy - ZytÂą GilowskÂą, oraz naczelnym populistÂą Andrzejem Lepperem. To byÂłby precedens na ÂświatowÂą skalĂŞ. LiczĂŞ na to, Âże Zyta odejdzie z rzÂądu i wrĂłci do swojego matecznika - Platformy Obywatelskiej. Jest o wiele bardziej charyzmatyczna niÂż Tusk, Rokita, Komorowski (mimo, Âże popieram partiĂŞ i program samego Donalda Tuska, to nie zagÂłosowaÂłbym na niego w wyborach prezydenckich). Najbardziej podobaÂłby mi siĂŞ ukÂład - nowy o wiele lepszy, nie lewacki, czy rydzykowy, w ktĂłrym Hanna Gronkiewicz-Waltz byÂłaby prezydentem, a Zyta premierem. To byÂłaby wÂładza moich marzeĂą.

ChciaÂłbym jeszcze skomentowaĂŚ ataki na senatora JarosÂława Laseckiego, naprawdĂŞ ich nie rozumiem. To co robi ze swoim majÂątkiem (kupuje i odbudowuje Orle Gniazda - waÂżne atrakcje turystyczne, zabytek Jury) jest jego prywatnÂą sprawÂą. Do duÂżych pieniĂŞdzy doszedÂł wÂłasnÂą pracÂą - nie Âżadnymi ukÂładami, oszustwami jak inni. Nie rozumiem dlaczego inni, osoby gorzej sytuowani tak Âźle siĂŞ o nim wypowiadajÂą. "Ten Lasecki rozkrada majÂątek narodowy". "Lasecki ma kupĂŞ szmalu, jeszcze siĂŞ do sejmu wp*****la". Nie rozumiem zawiÂści PolakĂłw.

To tyle. ;)
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Kuriozum

Post autor: salladyn »

OczywiÂście jesli Zyta Gilowska sie zgodzi na taki egzotyczny duet to straci mĂłj caÂły szacunek ktĂłrym niÂą darzĂŞ.

To wogóle bêdzie rz¹d precedensowy.Z wicepremierem który jest skazany za przestêpstwo i PIS-em który nie potrafi rz¹dziÌ mimo i¿ ma prezydenta, premiera, rzecznika praw obywatelskich oraz wszystkie resorty si³owe.No i oczywiœcie wszystkiemu winna jest platforma bo nie pozwoli³a PISowi pobawiÌ siê demokracj¹.Jak siê pchali do ¿¹dzenia nie potrafi¹c rz¹dziÌ to niech teraz ponios¹ tego konsekwencje.Mam nadziejê ¿e PIS w nastêpnych wyborach poniesie sromotn¹ klêskê.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Slladynie mnie od czasu premiera belki i rzÂądu ktĂłry byÂł w partii opozycyjnej do rzadu nic nie zdziwi :/

Natomiast teraz jestem w znakomitym humorze i ten kto oglÂądaÂł Teraz My pewnie wie dlaczego :D

Ostateczna poraÂżka i oÂśmieszenie Kaczek....
KaczyĂąski nadaÂł order Jaruzelskiemu - krzyÂż sybirakĂłw :D piĂŞknie go obaj panowie zrobili ukazujÂąc jego wypowiedzi o jaruzelskim.... :tanczy:

A jeÂśli nie czytaÂł co podpisywaÂł... to juÂż 2 krotny obciach dla prof. prawa mam nadzieje ze gazety nie zostawiÂą na nim suchej nitki :D
Android <3
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

Reakcja kard.Dziwisza na wypowiedÂź min.UrbĂąskiego:
onet.pl pisze:Nigdy nie komentujĂŞ wypowiedzi ministrĂłw - powiedziaÂł kardynaÂł StanisÂław Dziwisz, pytany o wypowiedÂź szefa Kancelarii Prezydenta Andrzeja UrbaĂąskiego dotyczÂącÂą ewentualnych wyborĂłw w maju, przed wizytÂą papieÂża Benedykta XVI w Polsce.
"MyÂślĂŞ, Âże trudno jest budowaĂŚ IV RzeczpospolitÂą, kiedy prĂłbuje siĂŞ uderzaĂŚ we wszystkie moÂżliwe autorytety" - powiedziaÂł w ÂśrodĂŞ rzecznik krakowskiej kurii ks. Robert NĂŞcek.
(...)

By³a to reakcja na poniedzia³kow¹ wypowiedŸ kardyna³a Dziwisza dotycz¹c¹ mo¿liwoœci przeprowadzenia wczeœniejszych wyborów parlamentarnych w maju przed wizyt¹ papie¿a Benedykta XVI w Polsce. "Atmosfera przedwyborcza nie s³u¿y dobremu duchowemu przygotowaniu do wizyty Papie¿a. A wizyta Papie¿a, to jest coœ nadzwyczajnego, historycznego i absolutnie nie mo¿emy tego momentu zaprzepaœciÌ wchodz¹c w polemiki przedwyborcze. Jest 12 miesiêcy w roku, mo¿na znaleŸÌ zawsze, jeœli rzeczywiœcie te wybory s¹ koniecznie, inny termin, nie przed przyjazdem Papie¿a" - powiedzia³ kard. Dziwisz.

Dziwisz pytany w œrodê przez dziennikarzy o wypowiedŸ Urbaùskiego na temat "quasi-terroru", ¿artobliwie zaprotestowa³ przeciwko "brzydkim s³owom". Potem oœwiadczy³: "Nigdy nie komentujê wypowiedzi ministrów". "To jest ich wolnoœÌ, mog¹ mówiÌ co chc¹. Ja te¿ jestem obywatelem. Zapominaj¹ o tym" - zaznaczy³.
Z cytatu wyci¹³em "wypowiedŸ" pracuj¹cego w kancelarii Lecha Aleksandra ministra, któr¹ wszyscy znamy ale odniosê siê do jednego stwierdzenia tego Pana:tak p.ministrze Polacy oceni¹ was i wasze zapêdy na w³adzê :twisted:

Natomiast na czerwono wyró¿ni³em bardzo spokojn¹, stonowan¹ odpowiedŸ Kurii Krakowskiej i samego Kardyna³a, która znamieniuje tylko Jego wysok¹ klasê i inteligencjê. W odró¿nieniu od innych...

-------------------------------------------------

i druga sprawa : nieco krĂłtsza - Gratulacje dla Prezydenta RP Lecha Aleksandra KaczyĂąskiego za Âświetne odznaczenie dla Wojciecha Jaruzelskiego :devil: :brawa:

Teraz trzeba zwaliĂŚ na pracownikĂłw Kancelarii...pewnie

[ Dodano: Sro Mar 29, 2006 7:28 pm ]
Pan UrbaĂąski :
onet.pl pisze:Czuje siĂŞ "skruszonym winowajcÂą" w zwiÂązku ze swojÂą wypowiedziÂą dotyczÂącÂą kardynaÂła StanisÂława Dziwisza - powiedziaÂł szef Kancelarii Prezydenta Andrzej UrbaĂąski.
"Jestem tu skruszonym winowajc¹. Wypowiada³em siê w dwóch ró¿nych kwestiach: jedna to wybory polityczne i w tej sprawie pani redaktor, ks. kard. Dziwisz, ja, ka¿dy z nasz ma prawo mieÌ swoje odrêbne zdanie. I druga sprawa to zaproszenie przez prezydenta Lecha Kaczyùskiego Ojca Œwiêtego. Nigdy tych spraw ze sob¹ nie ³¹czy³em i nie bêdê ³¹czy³" - powiedzia³ PAP Urbaùski.

Jak dodaÂł, "trochĂŞ zostaÂła zrobiona nieszczĂŞÂśliwa zbitka" z jego wypowiedzi.
Taaa...wy tam w Pisie macie tak wszyscy - albo coÂś wam dopisali do listy, albo nieszczĂŞsliwÂą zbitkĂŞ zrobili, jeszcze pewnie dostanie siĂŞ prowadzÂącej tĂŞ rozmowĂŞ :?

ÂŻaÂłosne...
ZIMA
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

Oto zdjĂŞcie: Obrazek

To nie jest fotomontaÂż!

[ Dodano: Sob Kwi 01, 2006 5:26 pm ]
Specjalnie dla Szymcio9 i innych przy okazji:

To jest zdjĂŞcie z filmu "Rzym" emitowanego na HBO - zarĂłwno polskim jak i angielskim, jak i chorwackim, niemieckim itd. ZdjĂŞcie z Tuskiem znalazÂł mĂłj tata - poczÂątkowo nie dowierzaÂłem. link do artykuÂłu: artykuÂł
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

http://www.euronews.net/create_html.php ... 2455&lng=1

Wywiad z Kazimierzem Marcinkiewiczem dla Euronews.W wersjach :
-angielska
-francuska
-wÂłoska
-portugalska
-rosyjska
-niemiecka
-hiszpaĂąska
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
michaek
Bywalec
Bywalec
Posty: 524
Rejestracja: środa 24 sie 2005, 10:44
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: michaek »

Piskorski wyrzucony z PO. I bardzo dobrze.
WiĂŞcej informacji ma byĂŚ podanych wkrĂłtce.
Kończ waść wstydu oszczędź, Faktów nie niszcz...
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

onet.pl pisze:Prezes PiS JarosÂław KaczyĂąski uwaÂża, Âże "atak mediĂłw" na Radio Maryja i ojca Tadeusza Rydzyka jest "atakiem przeciwko naprawie Rzeczypospolitej".
"WolnoœÌ mediów nie polega na tym, ¿e jest jakaœ grupa, która wyznacza, co wolno, a czego nie wolno powiedzieÌ i prowadzi kampaniê zmierzaj¹c¹ do tego, ¿eby te oœrodki, które mówi¹ co innego by³y likwidowane i ¿eby ci ludzie, który mówi¹ co innego byli eliminowani z mediów. Mówiê tutaj o sprawie Radia Maryja i sprawie ojca Rydzyka" - wyjaœnia³ na konferencji prasowej w Gdyni Jaros³aw Kaczyùski.

KaczyĂąski podkreÂśliÂł, Âże ataki mediĂłw na rozgÂłoÂśniĂŞ z Torunia rozpoczĂŞÂły siĂŞ wĂłwczas, gdy staÂła siĂŞ ona czĂŞÂściÂą "frontu, ktĂłry ma szansĂŞ PolskĂŞ zmieniĂŚ". Szef PiS nie wymieniÂł, o ktĂłre media chodzi.
:twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil:

No to super !! Radio Maryja ma byĂŚ czĂŞÂściÂą frontu, ktĂłry ma zmieniĂŚ PolskĂŞ... :?
To ja bardzo dziĂŞkujĂŞ za takÂą zmianĂŞ-mam nadziejĂŞ, Âże III RP zostanie !! Ja IV z o.Rydzykiem na czele nie chcĂŞ :D
ZIMA
khornik
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 19 mar 2006, 11:04
Lokalizacja: Toruń/Moherowo City

Post autor: khornik »

Ludzie jakie pojecie o edukacji i sporcie ma Giertych. Gdzie jst ot PiSowskie tanie paĂąstwo skoro mamy 20 ministrow. Ten kraj sie stacza... :x
dziękuję wszystko dobrze w przeciwieństwie do niektórych na tym "forum"...
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nika »

Panowie Lepper i Giertych doszli do wÂładzy :shock: speÂłnia siĂŞ czarny sen Michnika....
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Fajnie boski Roman jest ministrem oÂświaty :shock: :evil:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Rêce opadaj¹. Nasz rz¹d zamieni³ siê w hodowlê buraków. :x A widzieliœcie Pana Kaczkê, jak wrêcza³ nominacjê dla Giertycha? :lol: To ci widok, pasuj¹ do siebie jak ula³. :lol: Co tam, ma³e dwie g³owy ró¿nicy :lol2:. Na prawdê to, ¿e Giertych bêdzie wicepremierem i jeszcze ministrem edukacji to ¿enada. :devil: Myœla³em, ¿e osoby, obejmuj¹ce takie funkcje powinny mieÌ jakieœ pojêcie o tym co robi¹. :devil: Œmiem w¹tpiÌ w Giertycha. :hyh: I Leppera te¿, co za kompromitacja. Cz³owiek o twarzy buraka, wielokrotny przestêpca wicepremierem. :neutral: Nic, tylko st¹d wyjechaÌ. :hmm: W takim uk³adzie, proponujê przenieœÌ rz¹d do Torunia. :devil: Czemu to Polska musi natrafiÌ na takie nieszczêœcia, jak o. Rydzyk i Giertych z Lepperem w fotelach wicepremierów. Propos Rydzyka, czemu nie zosta³ ministrem finansów? :devil: On siê na tym zna, jak ma³o kto. :devil: Polska sta³aby siê z dnia na dzieù bogata. :twisted:

Szkoda komentarza. O ironio... :roll: Katastrofa. :mhm: Black powtarza, Âże gorzej byĂŚ juÂż nie moÂże. :lol: Aby na pewno?
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nika »

Oczywiœcie w przemówieniu prezydenta nie mog³o zabrakn¹Ì w¹tku, ¿e to wszystko to jest wina Platformy.... :evil: czy ten cz³owiek nie widzi, ¿e powtarzaj¹c to ci¹gle przy ka¿dej okazji staje sie jeszcze bardziej ni¿eli by³ nudny i monotematyczny, a spo³eczeùstwo i tak wie swoje i wyci¹gnie w koùcu prawid³owe wnioski w nastêpnych wyborach (mam tak¹ nadziejê, bo tylko ona po dzisiejszym dniu mi pozosta³a)
khornik
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 19 mar 2006, 11:04
Lokalizacja: Toruń/Moherowo City

Post autor: khornik »

Lech KaczyĂąski nie jest zapowiadaÂł prezydentem wszystkich PolakĂłw. Dla niego liczy sie tylko PiS.
dziękuję wszystko dobrze w przeciwieństwie do niektórych na tym "forum"...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość