TVP - sprawy bieżące

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Tak, tu jest link do newsa o tym >>> http://www.medialink.pl/media/?telewizj ... 5&id=33016

A gdzie teraz wylÂąduje to jeszcze nie wiadomo. :>
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mandi »

Ale to juÂż "stary" news. Gdyby coÂś byÂło na rzeczy to by o tym trÂąbili.
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

JesieĂą w TVP

Post autor: ktos »

WÂśrĂłd starych znanych programĂłw w jesiennej ramĂłwce znajdzie siĂŞ wiele nowoÂści 8)

WydÂłuÂżone wieczorne "WiadomoÂści", ostatnie wydanie "Panoramy" o godz. 22.30, nowe pasma publicystyczne, nowe programy kulturalne, rozrywkowe, seriale i filmy dokumentalne, ale za to brak dobrze znanych pozycji jak: "Linia Specjalna" czy najstarszy polski teleturniej "Wielka Gra" - tak wyglÂąda wstĂŞpny projekt jesiennej ramĂłwki TVP, ktĂłrÂą zatwierdziÂł zarzÂąd TVP.

W Jedynce o godz. 22 pojawi siê nowe pasmo publicystyczne, w którym prezentowane bêd¹ znane ju¿ programy jak "Sprawa dla Reportera", czy "Forum", (które bêdzie mia³o jednak zmienion¹ formu³ê), oraz "Misja specjalna". Pojawi siê te¿ nowy program, w którym prezentowane bêd¹ najbardziej aktualne wydarzenia i zjawiska zagra¿aj¹ce bezpieczeùstwu obywateli.

Ostatnie wydanie "Wiadomoœci" ma byÌ emitowane o godz. 23.15 i wyd³u¿one o czêœÌ analityczn¹. Po nim zaœ mia³by siê ukazywaÌ program Moniki Olejnik "Prosto w oczy". Jak donosz¹ media, dziennikarka nie chce siê jednak zgodziÌ na tak póŸn¹ emisjê programu. - Nie rozmawia³am jeszcze na temat ostatecznego kszta³tu tej propozycji z prezesem Bronis³awem Wildsteinem i zanim to zrobiê, nie chcia³abym siê na ten temat wypowiadaÌ - powiedzia³a Olejnik.

W Jedynce pojawi siê ponadto kilka nowych programów kulturalnych, w tym: "Awantura o ksi¹¿kê" - program omawiaj¹cy nowoœci na rynku wydawniczym z ostatnich dwóch tygodni, "neoKinematograf" - w którym co tydzieù prowadz¹cy musz¹ przekonaÌ zaproszonego goœcia do swojej opinii o danym filmie, "Ring" - show kulturalny, w którym wyraziste osobowoœci artystyczne maj¹ spieraÌ siê na aktualne tematy kulturalne oraz ZAP - magazyn popkulturowy.

TVP 1 przygotowuje teÂż kilka programĂłw poradnikowych: "ÂŻyjmy dÂłuÂżej" - o jakoÂści Âżycia w podeszÂłym wieku, "Magazyn edukacji prawnej" czy "Dobry przykÂład" - cykl reportaÂży prezentujÂących dobre przykÂłady wykorzystywania unijnych funduszy. Dla dzieci Jedynka przygotowuje natomiast reality show, w ktĂłrym zmagaĂŚ siĂŞ ze sobÂą bĂŞdÂą dwie druÂżyny zÂłoÂżone z 10-12-latkĂłw.

JesieniÂą TVP pokaÂże teÂż nowe seriale i filmy fabularne, w tym polski serial obyczajowy "KrĂłlowie przedmieÂścia" - opowiadajÂący o grupie kilkunastu mieszkaĂącĂłw duÂżego miasta oraz komediowy "Faceci do wziĂŞcia" w reÂż. Janusza Kondratiuka, z udziaÂłem Cezarego Pazury i PawÂła Wilczaka.

TVP2 planuje natomiast wyd³u¿yÌ do 25 minut popo³udniowe wydanie "Panoramy", natomiast wydanie wieczorne skróciÌ do 13 minut i przesun¹Ì na godz. 22.30.

Poza tym, program drugi wype³niaÌ maj¹ programy rozrywkowe, kabarety, seriale i filmy dokumentalne. Zobaczymy m.in. program "Super Talent", w którym odbywaÌ bêd¹ siê castingi na telewizyjnych prezenterów, program rozrywkowy "Idealna Para", umo¿liwiaj¹cy poznanie znanych i lubianych ludzi wraz z ich partnerami ¿yciowym, "Dooko³a siebie" - cykl filmów - reporta¿y, w których autorka, Joanna Brodzik, opowiada o problemach, jakie dotykaj¹ wspó³czesne kobiety czy "Hotel Polonia", którego ide¹ jest przedstawienie w atrakcyjny i dowcipny sposób paradoksów polskiej rzeczywistoœci.

Poza tym, w DwĂłjce zobaczyĂŚ bĂŞdzie moÂżna wiele polskich seriali fabularnych np.: kryminalny "Oficerowie", obyczajowy "Dla poczÂątkujÂących" oraz filmĂłw i seriali dokumentalnych.

Wœród dokumentów zobaczymy m.in. "Dekalog wg m³odych" - cykl filmów dokumentalnych inspirowany "Dekalogiem" Krzysztofa Kieœlowskiego, "Sylwetki Polaków" - cykl filmów dokumentalnych, m.in. o W³adys³awie Bartoszewskim, Krystynie Feldman, Irenie Kwiatkowskiej, Tadeuszu Mazowieckim, Lechu Wa³êsie czy Leszku Ko³akowskim, "Tajemnica Enigmy" - o historii rozszyfrowania Enigmy przez Polaków czy "Pokolenie'89" - film w re¿yserii Marii Zmarz-Koczanowicz - pierwsze pokolenie Polaków, które swoj¹ doros³oœÌ zaczê³o w III RP.

Zapowiada sie chyba dobry sezon dla TVP 8)
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

CieszĂŞ siĂŞ, Âże bĂŞdzie oczywiÂście wiĂŞcej Brodzik w telewizji- szkoda tylko, Âże nie w TVNie :roll: . Po "Ona, czyli ja moÂżna spodziwaĂŚ sie bardzo dobrego programu. Ciekawie teÂż zapowiada siĂŞ serial "Faceci do wziĂŞcia"- myÂślĂŞ, Âże on moÂże byĂŚ nowym hitem TVP
MACIEK23
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 24 maja 2006, 17:27

Post autor: MACIEK23 »

Nowy serial komediowy "faceci do wziĂŞcia" krĂŞcÂą w studiu Telewizji GdaĂąsk
http://ww6.tvp.pl/3137,365283,1.view#1
ratraciak
Początkujący
Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: niedziela 29 sty 2006, 17:32

Post autor: ratraciak »

Najbardziej mnie intryguje ten reality show dla 10-12 latków. Ciekawe jaki koncept bêdzie. Mo¿e "Szko³a przysz³oœci" - dwie dru¿yny rywalizuj¹ o przetrwanie w szkole wype³nionej M³odzie¿¹ Wszechpolsk¹.
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

ratraciak pisze:Najbardziej mnie intryguje ten reality show dla 10-12 latkĂłw. Ciekawe jaki koncept bĂŞdzie.
Koncepcja jest prosta - dwie dru¿yny rywalizuj¹ ze sob¹ w przeró¿nych konkurencjach, wykorzystuj¹c wiedzê, sprawnoœÌ i umiejêtnoœÌ wspó³pracy w grupie. Nie ma w tym programie procesu eliminacji - a wrêcz przeciwnie - do zwyciêskiej dru¿yny do³¹cza kolejny zawodnik :) . A tak w ogóle to bêdzie to polska wersja programu "Wild Kids" :)
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Re: JesieĂą w TVP

Post autor: pawell »

Nie zwracaÂłem wczeÂśniej wiĂŞkszej uwagi na tego newsa teraz z nudĂłw przeczytaÂłem i wyczytaÂłem ( :D ) to:
ktos pisze:Zobaczymy m.in. program "Super Talent", w ktĂłrym odbywaĂŚ bĂŞdÂą siĂŞ castingi na telewizyjnych prezenterĂłw
Zapowiada siĂŞ ciekawie. :D Ale jak siĂŞ dowiedziaÂłem kto ma to prowadziĂŚ to juÂż mi siĂŞ przestaÂło podobaĂŚ.
Media Link pisze:GraÂżyna Torbicka bĂŞdzie prowadzÂącÂą nowego programu Super talent, w ktĂłrym poszukiwany bĂŞdzie showman, nowa twarz stacji. Castingi do audycji zostanÂą przeprowadzone w piĂŞciu miastach Polski, do finaÂłowej rozgrywki zakwalifikuje siĂŞ najlepsza Ăłsemka. Zmagania uczestnikĂłw bĂŞdzie moÂżna ÂśledziĂŚ w cotygodniowym sobotnim show na Âżywo.
Jejq jak ja jej nie cierpiê ona jest poprostu beznadziejna! :hmm: Myœla³em, ze mo¿e Bronek j¹ wywali z TVP, a tu wsadza j¹ do fajnego programu. :? Przeciez ona potrafi popsuÌ przyjemnoœÌ z ogladania. :? Tak by³o na Telekamerach. :x Ehhh...

Poza tym wydaje mi siĂŞ, Âże ten program bĂŞdzie podobny do "Ona, czyli ja" TVN Style. :> Nawet bohaterka ta sama... :?

ktos pisze:"Dooko³a siebie" - cykl filmów - reporta¿y, w których autorka, Joanna Brodzik, opowiada o problemach, jakie dotykaj¹ wspó³czesne kobiety
No i moÂże jeszcze zerknĂŞ na ten program:
ktos pisze: Dla dzieci Jedynka przygotowuje natomiast reality show, w ktĂłrym zmagaĂŚ siĂŞ ze sobÂą bĂŞdÂą dwie druÂżyny zÂłoÂżone z 10-12-latkĂłw.
Wydaje siĂŞ ciekawy po tym co napisaÂł podmark. :P

I chyba tyle... :]
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Bronek?
tvn24.pl pisze:- Nie ma mowy o Âżadnych przeprosinach. Niech on siĂŞ puknie w gÂłowĂŞ, bo pomieszaÂły mu siĂŞ role - odpowiada Andrzej Lepper pytany o ewentualne przeprosiny pod adresem prezesa TVP. Jego Zdaniem Wildstein pozwala na relacje dziennikarskie, ktĂłre oÂśmieszajÂą szefa rzÂądu. - To musi siĂŞ skoĂączyĂŚ, natychmiast. Wildstein sam odejdzie, bo jak nie to siĂŞ z nim rozliczymy - grozi szef Samoobrony.
O BoÂże! MateriaÂły oÂśmieszajÂące KaczyĂąskiego. :hyh: Czyli wychodzi na to, Âże w ogĂłle nie powinno go pokazywaĂŚ! :hyh: PrzecieÂż on siĂŞ bez przerwy oÂśmiesza! :devil:
Jak nie to siĂŞ z nim rozliczymy? :D W papĂŞ dostanie? :lol:
Lepper niech siĂŞ puknie w gÂłowĂŞ i to solidnie. Jego wizja WiadomoÂści: Rada MinistrĂłw kraju miodem i mlekiem pÂłynÂącego, Wolski zebraÂła siĂŞ, by dokonaĂŚ wzajemnej koronacji, | RosnÂą notowania Samoobrony | Polacy w 100 proc. sÂą zachwyceni z prac rzÂądu | BiaÂłe jest czarne, a czarne jest biaÂłe :lol:
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Europa da siĂŞ lubiĂŚ jednak zostaje na antenie!

WegÂług Tele Tygodnia nie potwierdzajÂą siĂŞ informacje o tym ,Âże program Europa da siĂŞ lubiĂŚ jesieniÂą zniknie z anteny. Z realizacji cyklu zrezygnowaÂł jego reÂżyser i pomysÂłodawca Leszek KumaĂąski, ktĂłry zajmie siĂŞ innym , miejmy nadziejĂŞ, Âże rĂłwnie ciekawego [sic!] programu

No to miejmy chocia¿ nadziejê, ¿e zostanie przesuniêty na inn¹ godzinê - wtedy TzG bêdzie móg³ pogr¹¿aÌ inny program Dwójki :devil:
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Ja juÂż to wiedziaÂłem pare tygodni temu. :> KtoÂś tam mĂłwiÂł, Âże zostaje, ale odejÂścia bĂŞdÂą itp. :roll: I tak zmiany juÂż temu programowi chyba nie pomogÂą, bo juÂż pomysÂł na niego siĂŞ skoĂączyÂł... :roll: Te same osoby, ktĂłre mnie denerwujÂą odpychajÂą od oglÂądania. :? W niedziele niech dajÂą, bo inny program moÂże odebraĂŚ wiĂŞcej widzĂłw "TaĂącu z gwiazdami" niÂż "Europa da siĂŞ lubiĂŚ". ;)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
aveo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 01:56
Lokalizacja: Danzig

Post autor: aveo »

'Europa da siĂŞ lubiĂŚ' - Âświetny program! 8) Nie powinni go nadawaĂŚ jednoczeÂśnie,gdy leci na TVN 'TzG',oj nie powinni,za szkoda 'Europy' :o
podmark pisze:Koncepcja jest prosta - dwie dru¿yny rywalizuj¹ ze sob¹ w przeró¿nych konkurencjach, wykorzystuj¹c wiedzê, sprawnoœÌ i umiejêtnoœÌ wspó³pracy w grupie.
Podobny program 'leci' na rosyjskim kanale HTB MUP - enteve mir.SÂą 2 druÂżyny dzieciakĂłw,czerwona i niebieska jak zwykle,i rywalizujÂą np w zawodach typu na mini aucie jechaĂŚ slalomem,kiedy jednoczeÂśnie reszta druÂżyny pcha kierowcĂŞ :lol2: ProwadzÂący ma wiĂŞkszÂą radochĂŞ niÂż te dzieciaki. :? W polskiej wersji proponowaÂłbym MajkĂŞ JeÂżowskÂą :D
work work work
gdzie są te wakacje??!!
жду тебя...
ratraciak
Początkujący
Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: niedziela 29 sty 2006, 17:32

Post autor: ratraciak »

aveo pisze:W polskiej wersji proponowaÂłbym MajkĂŞ JeÂżowskÂą :D
Co ty :lol:
Ja proponujĂŞ Jarka Ostaszkiewicza, chociaÂż najchĂŞtniej zobaczyÂłbym w tej roli KaziĂŞ SzczukĂŞ. ByÂłyby fajne teksty "Nieftety nie udaÂło wam siĂŞ wygÂłaĂŚ tej konkuÂłencji"
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

JesieniÂą ruszy nowe reality show pt. "Sekrety rodzinne", w ktĂłrym poznamy drzewa genealogiczne znanych osĂłb.
Bohaterami nowego reality show, ktĂłre wyemituje telewizyjna Jedynka, bĂŞdÂą gwiazdy i osoby publiczne. BĂŞdÂą one na antenie opowiadaĂŚ o swoich przodkach i korzeniach. SpecjaliÂści, genealodzy, opracujÂą dla nich natomiast ich drzewa genealogiczne. ChoĂŚ prowadzÂący program moÂże zaskoczyĂŚ swoich goÂści nieznanymi im faktami z ich przeszÂłoÂści, na wizji nie zostanÂą ujawnione ewentualne kompromitujÂące zdarzenia.

"Sekrety rodzinne" powstaÂły w oparciu o pomysÂł brytyjski. Jednak w programie BBC "Who Do You Think You Are" goÂście sami odkrywajÂą tajemnice swojej rodziny i tworzÂą drzewo genealogiczne. Zanim polska wersja programu zostanie wyemitowana, prezes TVP BronisÂław Wildstein musi podpisaĂŚ umowy zwiÂązane z projektem. - JeÂśli tak siĂŞ stanie, od razu ruszamy z produkcjÂą - ujawniÂła MaÂłgorzata RaczyĂąska, dyrektor TVP 1. W takim wypadku byÂłby to pierwszy od dawna tak duÂży projekt TVP.

Wœród pierwszych goœci znajd¹ siê Krzysztof Cugowski i Artur Barciœ. Ten ostatni stwierdzi³, ¿e nie liczy, ¿e w jego rodzinie zostanie odkryta jakaœ tajemnica. - Nie spodziewam siê, ¿e wœród moich przodków znajdzie siê jakiœ hrabia czy ksi¹¿ê. Najprawdopodobniej mam ch³opskie korzenie - wyzna³. Idea programu nie odpowiada natomiast Marii Pakulnis, która stwierdzi³a, ¿e badanie rodzinnej przesz³oœci to intymna sprawa i ona robi to sama. Podobnie uwa¿a Wojciech Mann. - Trzeba mieÌ œwiadomoœÌ, ¿e w wyniku takich poszukiwaù mo¿na zarówno odkryÌ skarb, jak i bardzo siê zdziwiÌ, a nawet zawieœÌ - zauwa¿y³.

WczeÂśniej TVP wyprodukowaÂła reality show pt. "Miasto marzeĂą", ktĂłre nie byÂło jednak sukcesem. Tym razem oprĂłcz "SekretĂłw rodzinnych" TVP1 szykuje jeszcze "Wild Kids" z udziaÂłem dzieci, a TVP2 - "Supertalent", w ktĂłrym poszukiwaĂŚ bĂŞdzie showmana.
Szczerze gratulujĂŞ TVP pomysÂłu- program myÂślĂŞ, Âże bĂŞdzie bardzo dobry i ciekawy, lecz byĂŚ moze nie dla szerszej widowni. PoÂżyjemy- zobaczymy.
Aha, i jeszcze ÂźrĂłdÂło, bo Pawell mnie zabiije: http://www.onet.pl :D
macgyver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 10 gru 2006, 12:38

Polska Telewizja

Post autor: macgyver »

Polska Telewizja zesz³a ju¿ tak nisko ¿e a¿ szkoda gadaÌ bo z nas telewidzów nic sobie nie robi¹ tylko potrafi¹ na NERWACH graÌ. Szczególnie z ich reklamami kture naprawde nie potrafi¹ robiÌ wci¹¿ to samo dawaÌ reklama w reklamie i Nerwicówke u telewidzów robiÌ.
We filmie jest ich nawet 6 i 7 razy pokazywane te same reklamy.film miĂŞdzy reklamami najdÂłuÂżej idzie zaledwie do 15 min.
Nie potrafiÂą nawet daĂŚ filmu w tym samym miejscu tylko po reklamie go ucinajÂą nieraz niewiadomo o co chodziÂło w tym filmie.
TO SKANDAL w Polskiej Telewizji nie sÂą punktualni w godzinach nadania danego programu czy filmu przez te ich porÂąbane reklamy.
Filmy NP:Na spulnej Âżle zrobione z tego wzglĂŞdu Âże za gÂłoÂśno muzyka do rozmĂłw i nic nie moÂżna zrozumieĂŚ co oni gadajÂą.
Polska Telewizja do UNI napewno nie wejdzie w oczach telewidzĂłw i nie siĂŞga zagranicznymi programami ktĂłre punktualnie co do minuty
nadajÂą dane programy.A w te ÂŚwiĂŞta ludzie wszyscy myÂśleli Âże bĂŞdzie innaczei ale z kÂąd jak w naszej Telewizji rozczarowanie i nic wiĂŞcej.
Bo w naszej TV brak pomys³ów co daÌ,dzieciom by dali to by lepiej wymyœlili bo oni w tej naszej TV ?????????????.
W kuÂłko to samo co roku nic nowego oglÂądaĂŚ tylko co oni dadzÂą nic nie liczÂą siĂŞ z telewidzami i powinni siĂŞ zastanowiĂŚ Âże TV jest dla widzĂłw a nie odwrotnie.
Oni siê pujd¹ bawiÌ na œwiêta a telewidz przed telewizorem nudy na pudy.¯eby widz po powrocie do domu z pracy usiad³ przed TV i siê zrelaksowa³ ale z k¹d w³¹czy i co ??? w ci¹¿ to samo ogl¹da i niema nic w tej telewizji co morzna by nowego obejrzeÌ i w te œwiêta te¿ nam dali same nudy bo ile razy morzna wci¹¿ to samo.

TakÂą Telewizje to powinni rozwiÂązaĂŚ i to szybko bo nie jest przedsiĂŞbiorcza dla widza tylko dla siebie.
A jeszcze z tymi reklamami w nocy film idzie cicho a reklama bardzo gÂłoÂśno TV powinna byĂŚ zaskarÂżona za zakÂłucanie ciszy nocnej bo to nie mozna tak sÂłuchaĂŚ innym przeszkadza gÂłos powinien byĂŚ ustawiony rĂłwno do filmu i reklam.

Telewidzowie powinni pisaĂŚ jak najwiĂŞcej na Forum o bolÂączkach w naszej telewizji o takich Âżeczach jak wyÂżej moÂże oni z TV zrozumiejÂą to Âże przed telewizorem majÂą czÂłowieka rozumujÂącego a nie takiego co mu wciskajÂą wszystko co idzie co telewidz nie chce tego oglÂądaĂŚ.

Nie chcia³em tu nikogo obraziÌ ale mam ju¿ doœÌ takiej TV i inni telewidzowie..
Z PowaÂżaniem.Macgyver
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 2 gości