Wybory Prezydenckie 2010

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

Jeśli awantura się zacznie, to tym bardziej nikt nie odda głosu pod wpływem wspomnień związanych z katastrofą. A jeśli chodzi poparcie byłego prezydenta tego jakie było, nie dowiemy się już nigdy, bo nie będzie okazji tego zweryfikować, bowiem wiarygodnym miernikiem poparcia są tylko wybory, a nie sondaże, w większości przypadków przeprowadzane metodą telefoniczną. Mohery, szczególnie na wsiach nie mają przecież telefonów ;)
Dla mnie małym miernikiem poparcia było te 200 tys. ludzi oddający hołd.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: Łukasz »

sybic pisze:Nie ma w tym nic dziwnego, wszak politycy reprezentują nasze społeczeństwo. Nie tak dawno to samo społeczeństwo dało się nabrać na bajeczkę o sieci autostrad, choć w żadnym innym podobnym kraju w 4 lata 2000 km autostrad nie wybudowano. Kupiło brednie o cudzie gospodarczym, o basenach, tych które miały wyrosnąć przy drogach, i to że Polacy zaczną wracać z emigracji, bo tu praca zacznie się opłacać. Uwierzyli, bo może chcieli uwierzyć?
Widzę, że wzorem Jacka Kurskiego nauczyłeś się na pamięć tekstu z tej reklamy. :D Ja też - istny majstersztyk, prawda? :D
a-j-p pisze:Wymachiwanie do dziennikarzy tekstami "panu nie odpowiem bo ban pracuje w niemieckim medium","Pan Lis trafił na listę",
Jakbyśmy byli normalnym krajem, to powinno być tak, że Jarosław Kaczyński za to co zrobił Lisowi, powinien odpowiedzieć przez sądem lub Trybunałem Stanu, a następnie powinien trafić do więzienia na dlugie lata. Tomasz Lis powiedział, żegnając się z Polsatem, że to pod wpływem nacisków Jarosława Kaczyńskiego, ówczesnego premiera. Później mi to potwierdził w rozmowie dla tvnfakty.pl.

Jeśli polski premier na dwa tygodnie przed wyborami szantażuje właściciela jednej z dwóch największych stacji telewizyjnych w kraju, domagając się natychmiastowego wyrzucenia szefa drugiego pod względem prestiżu i wiarygodności, dziennika telewizyjnego w Polsce, to nie powinno to zostać potraktowane jako walka polityczna, chamstwo, czy szantaż. Pewnie stwierdzisz - sybic - że w tym zbyt wiele patosu, ale to był prawdziwy zamach na olbrzymią, niezależną stację telewizyjną, brutalne pozbawienie pracy najlepszego dziennikarza telewizyjnego w Polsce, pogwałcenie wszystkich zasad przyzwoitości i pozbawienie Polaków niezależnego dziennika i najchętniej oglądanego programu publicystycznego, na dwa tygodnie przed wyborami.

Ta sytuacja, to była dopiero tragedia dla polskich elit, a Jarosław Kaczyński za to, co wtedy zrobił, powinien być skompromitowany do końca życia, a kolejne lata powinien spędzić za kratkami.
Co by nie mówić o Tusku, to jednak zamachu na niezależne media, opluwania cenionych dziennikarzy, czy przejęcia TVP - nie zrobił.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: a-j-p »

Dokładnie.

Przytoczę też jeszcze sprawę internetu. Obecny rząd jest jaki jest ale jakoś słucha ludzi.
Jak chcieli wprowadzić ustawę o antyhazardową z zapisem o treściach niedozwolonych w necie to wszyscy wiemy jak się to skończyło. Była rozmowa z ludzmi ? Poszli na kompromis? Poszli. Czyli można.
Dlatego śmieszą mnie te słowa obrony Kaczyńskiego i oszczerstwa na Tuska.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

Łukasz pisze:Jakbyśmy byli normalnym krajem, to powinno być tak, że Jarosław Kaczyński za to co zrobił Lisowi, powinien odpowiedzieć przez sądem lub Trybunałem Stanu, a następnie powinien trafić do więzienia na dlugie lata.
A wiesz dla kogo jest trybunał stanu i jakie ma uprawnienia?
Bo odnoszę wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz ;)
Piszesz, że powinien odpowiadać przed sądem... tylko z jakiego oskarżenia?
Bo z powództwa cywilnego zawsze może, wystarczy że poszkodowany złoży odpowiedni pozew.
Z oskarżenia publicznego tez by mógł, tylko jest jeden problem. W Kodeksie karnym nie ma takie paragrafu. Pretensje więc ślij ustawodawcy, a ścislej do rządu, bo to on może wyjść z inicjatywą zmiany tegoż kodeksu.
Piszesz, że "jakbyśmy byli normalnym krajem..." sugerujesz więc, że są normalne kraje, które to mają w swoim kodeksie karnym odpowiedni paragraf, pozwalający na ściganie za ten czyn z urzędu.
Jeśli tak, to bądź łaskaw wymienić te kraje.
Swoją drogą chylę czoła dla Twojej wiedzy odnoście KK w innych krajach.
Łukasz pisze: Ta sytuacja, to była dopiero tragedia dla polskich elit, a Jarosław Kaczyński za to, co wtedy zrobił, powinien być skompromitowany do końca życia, a kolejne lata powinien spędzić za kratkami.
Z jakiego paragrafu?
Łukasz pisze: Co by nie mówić o Tusku, to jednak zamachu na niezależne media, opluwania cenionych dziennikarzy, czy przejęcia TVP - nie zrobił.
Ale robił inne rzeczy. Nawoływał do obywatelskiego nieposłuszeństwa zaraz po wyborach i bez ustannie kłamie, żeby nie powiedzic dobitniej łże jak pies.
Chociaż dla mnie, jako szarego wyborcy interesuje tylko to co robi dla przeciętnego obywatela. Czyli aby zwyczajnie żyło mi się lepiej.
Na to wskazują proste wskaźniki ekonomiczne. Poziom bezrobocia, inflacja, realny wzrost płac w sferze budżetowej, cena złotego, giełda... Te wskaźniki za rządów Tuska pogorszyły się. Żyje się więc gorzej.
Osobiście wole kłótnie w polityce, przepychanki (przynajmniej jest śmieszniej) z poziomem wspomnianych wskaźników takie jakie były za PIS, niż to co jest teraz, z tą niby stabilizacją. Bowiem stabilizacją i tym spokojem się nie najem.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: a-j-p »

ŚMIESZNY Jestes. Mnie tam się zyje lepiej.
Piszesz, że robil inne rzeczy Wymien te najgorsze rzeczy jakie robil.
"Nawoływał do obywatelskiego nieposłuszeństwa zaraz po wyborach" jakiego niby?
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

a-j-p pisze:ŚMIESZNY Jestes. Mnie tam się zyje lepiej.
Mnie też nie najgorzej, jednak jeśli już zabieramy się do tego typu dyskusji, to warto się do niej przygotować.
Wspomniałem o inflacji, giełdzie, o wzroście gospodarczym... to za rządów Tuska zleciało na pysk. Patrząc statystycznie.
I to jest dla ciebie śmieszne?
Gratuluje poczucia humoru.
a-j-p pisze:Piszesz, że robil inne rzeczy Wymien te najgorsze rzeczy jakie robil.
Doprowadził do pogorszenia stanu naszej gospodarki, a o nie realizowanych obietnicach wyborczych już nie wspomnę.
a-j-p pisze:"Nawoływał do obywatelskiego nieposłuszeństwa zaraz po wyborach" jakiego niby?
Nie pamiętasz tego?
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: a-j-p »

I to jest dla ciebie śmieszne?
Gratuluje poczucia humoru.
Masz klapki na oczach jak koń jakiś czy co? Był światowy kryzys gospodarczy? Był.
Rząd i tak sobie łądnie poradził, że tylko u nas było na plusie. Jakby kaczyzm rządził to już dawno bylibyśmy jak grecja!
Patrz realnie a nie piszesz bzdety na miare pisiurków.
Doprowadził do pogorszenia stanu naszej gospodarki, a o nie realizowanych obietnicach wyborczych już nie wspomnę.
Jak wspomniałem wyżej nie on tylko kryzys i ak właśnie dzięki nim, że twardo powiedzieli nie i zaryzykowali jesteśmy teraz na plusie więc zdjemi rydzykowe klapki z oczu.
a-j-p napisał(a):"Nawoływał do obywatelskiego nieposłuszeństwa zaraz po wyborach" jakiego niby?


Nie pamiętasz tego?
Nie nie pamietam - a jesli chodzi Ci o abonament to miał rację. Bo za to co się dzieje w TVP polacy nie powinni płacić.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

a-j-p pisze: Masz klapki na oczach jak koń jakiś czy co? Był światowy kryzys gospodarczy? Był.
A Tusk o tym wiedział, głosząc swoje hasła wyborcze i obietnice?
Wiedział, bo symptomy kryzysu były już odczuwalne (rzuć okiem na giełdę, fundusze, walutę... leciały już pod koniec rządów PIS). Skoro wiedział, to wybacz... ale mało mnie to obchodzi.
Poza tym to do kogo mam mieć pretensje, jak nie do rządu?
W każdym razie nieróbstwo i obiboctwo naszego rządu nie mam zamiaru usprawiedliwiać kryzysem. Gdyby Tusk nie obiecywał dobrobytu siedział bym cicho... no ale obiecywał. Dlatego głosno krzyczę, tym bardziej że już mija 3 rok.
a-j-p pisze: Rząd i tak sobie łądnie poradził, że tylko u nas było na plusie.
Na jakim plusie...
PKB spadło... inflacja wzrosła. Euro podrożało... odczuwa to każdy, kto wyjeżdża na wakacje do Eurolandu. Giełda od 2 lata zalicza doła i to wg ciebie jest powodem do zadowolenia?
a-j-p pisze: Jakby kaczyzm rządził to już dawno bylibyśmy jak grecja!
No ale nie rządzi... Rządzi PO i to od nich domagam się realizacji obietnic.
a-j-p pisze: Patrz realnie a nie piszesz bzdety na miare pisiurków.
Fakty, nazywasz bzdetami?
Jeszcze chwila i powiesz, że oglądam Trwam ;)
a-j-p pisze: Jak wspomniałem wyżej nie on tylko kryzys i ak właśnie dzięki nim, że twardo powiedzieli nie i zaryzykowali jesteśmy teraz na plusie
Plusem nazywasz wzrost bezrobocia i spadek PKB?
Pamiętasz jakie było PKB, a jakie jest teraz?
a-j-p pisze: więc zdjemi rydzykowe klapki z oczu.
Wiedziałem, że w końcu sięgniesz do tego argumentu ;)
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: a-j-p »

Wiedział, bo symptomy kryzysu były już odczuwalne (rzuć okiem na giełdę, fundusze, walutę... leciały już pod koniec rządów PIS). Skoro wiedział, to wybacz... ale mało mnie to obchodzi.
Skoro kryzys sie zaczynal jeszcze za rzadow PiS to czemu kaczynski skoro taki prawy i sprawiedliwy mąż stanu, przewidujący i dabjący o polskę już wtedy nie zaregował?
Twoje teorie są tak jak mieć pretensje do garbatego, że ma dzieci proste.
Tusk naobiecywał i ma jeszcze 1,5 toku rządzenia.
Kaczka też naobiecywała i co mamy? Gdzie te 3ml mieszkań?
Teraz bzdetne obietnice o milionach polaków na plażach tunezji i egiptu (otóż uświadamiam Pana Panie Kaczyński, że polacy już tam są i to w niemałych ilościach). A no tak zapomniałem, że Kaczyński jeszcze grila wymyślił :P
No tak 1.05.2010 i grilowane kielbaski zawdzięczamy Pisowi :P HAHAHA Proszę Cię od nich takie buractwo bije, że szok.

Prawda jest taka, że wszyscy obiecują i guzik z tego jest.
Na jakim plusie...
PKB spadło... inflacja wzrosła. Euro podrożało... odczuwa to każdy, kto wyjeżdża na wakacje do Eurolandu. Giełda od 2 lata zalicza doła i to wg ciebie jest powodem do zadowolenia?
Daje porównanie - najwieksze potegi swiata zjechaly na minus - tylko polska byla na plusie.
Tak trudno Ci to zrozumiec?
Plusem nazywasz wzrost bezrobocia i spadek PKB?
Pamiętasz jakie było PKB, a jakie jest teraz?
Tak plusem - w stosunku do tego co się działo na świecie to jest to plus i to nie mały.

Przypomnę Ci też jak Pisowcy domagali się wywalenia milionów na szczepionki na pseudo grype.
Dobrze, że rząd się nie ugiął i nie wywalił kasy w błoto jak chciał tego prezio i jego poplecznicy.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: a-j-p »

I w ogole uciniam ten temat bo i tak nie ma to sensu ;)
Posty są o wyborach prezydenckich a nie o rządach.
I będę podtrzymywał, że Kaczyński z kotem Alikiem nie nadają się do Pałacu.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

a-j-p pisze: Skoro kryzys sie zaczynal jeszcze za rzadow PiS to czemu kaczynski skoro taki prawy i sprawiedliwy mąż stanu, przewidujący i dabjący o polskę już wtedy nie zaregował?
Może dlatego, że już cała koalicja się sypała i był zajęty innymi rzeczami?
Wiem natomiast czym skutkował ten brak reakcji. Skutkował przegranymi wyborami.
Pamiętasz chyba te smutne spoty reklamowe PO. Szare ulice, smutni ludzie... statystyki o wypadach samochodowych. Pod koniec tego klipu była jednak jedna optymistyczna scena, mówiąca o tym, że my (w domyśle PO) to zmienimy. Musimy tylko wygrać te wybory. Już ten klip świadczy o tym, że za PiSu było źle... a wiec... już wtedy były pierwsze symptomy kryzysu. W tej sytuacji nie można tych obiboków usprawiedliwiać kryzysem, bo to by było zbyt łatwe.
a-j-p pisze: Tusk naobiecywał i ma jeszcze 1,5 toku rządzenia.
Przed chwilą apelowałeś o odrobinę realizmu, a dlaczego do siebie nie bierzesz tej rady?
Przecież realnie na sprawę patrzeć, nie da się tych obietnic w 1.5 roku...
Chyba, nie wierzysz, że w 1.5 roku zbuduje się 1500 km autostrad ;)
a-j-p pisze: Kaczka też naobiecywała i co mamy? Gdzie te 3ml mieszkań?
Wymagasz realizacji obietnic od opozycji?
Przecież PIS nie rządzi... kto wie... może dlatego po 2 latach rządzenia nie było 750 tys. mieszkań?
(3 mln miały być na dwie kadencje).
A może obiboctwo obecnego rządu próbuje usprawiedliwić wpadkami poprzedniej ekipy?
a-j-p pisze: Teraz bzdetne obietnice o milionach polaków na plażach tunezji i egiptu (otóż uświadamiam Pana Panie Kaczyński, że polacy już tam są i to w niemałych ilościach).
No widzisz...
Czyli nawet jak PiS wygra wybory i będzie rządzić to nie będę się miał do czego przyczepić. No bo jak piszesz, już tam są ;)
a-j-p pisze: Prawda jest taka, że wszyscy obiecują i guzik z tego jest.
Dokładnie tak, ale to nie jest powód by siedzić cicho ;)
a-j-p pisze: Daje porównanie - najwieksze potegi swiata zjechaly na minus - tylko polska byla na plusie.
Tak trudno Ci to zrozumiec?
Tak, bo potęgi świata mogą sobie na to pozwolić. Wiesz, chętnie zamieniłbym się z moim francuskim odpowiednikiem. Na jego pensje i na jego komfort życia. A we Francji wszystko na minusie ;)
a-j-p pisze: Tak plusem - w stosunku do tego co się działo na świecie to jest to plus i to nie mały.
A ja porównuje do tego co było.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: Greg Haus »

A ja z takim pytaniem, czy jak (nie daj Boże) wygrałby Jaruś to zamiast Pierwszej Damy będzie kot Alik?
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: Łukasz »

sybic pisze:A wiesz dla kogo jest trybunał stanu i jakie ma uprawnienia? Bo odnoszę wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz ;)
To może definicja?
Trybunał Stanu w Polsce jest konstytucyjnym organem władzy sądowniczej, którego główne zadanie polega na egzekwowaniu odpowiedzialności najwyższych organów i urzędników państwowych za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, jeśli czyn ten nie wyczerpuje znamion przestępstwa
Pytałeś o Kodeks Karny? Chociażby ten jego paragraf:
Art. 191 § 1. kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Za zmuszanie właściciela Polastu do zwolnienia Lisa, lub odsunięcia go od "Wydarzeń" pod groźbą ujawnienia jakichś tam papierów sprzed 20 lat i zatrzymaniu Solorza przez CBA, Kaczyński powinien być oskarżony z powyższego Art. KK.

Ewentualnie konstytucja:
Art. 31.

Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.

Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.

Art. 54.

Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

Łukasz pisze:Za zmuszanie właściciela Polastu do zwolnienia Lisa, lub odsunięcia go od "Wydarzeń" pod groźbą ujawnienia jakichś tam papierów sprzed 20 lat i zatrzymaniu Solorza przez CBA, Kaczyński powinien być oskarżony z powyższego Art. KK.
No właśnie, a czemu nie jest?

Możliwe odpowiedzi :

1. Brak dowodów, lub inaczej rzecz ujmując, czyn nie miał miejsca.
2. Popełniony czyn nie nosi znamion przestępstwa opisany w Art. 191 KK.
3. Opieszałość obecnej władzy jest już tak duża, że resort sprawiedliwości wymyka się już spod kontroli.
Minister sprawiedliwości do wymiany ;)
W każdym razie pod rządami Tuska jakiś aparat naszego państwa zawiódł.
Ostatnio zmieniony wtorek 27 kwie 2010, 17:59 przez sybic, łącznie zmieniany 1 raz.
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: ~ »

Greg Haus pisze:A ja z takim pytaniem, czy jak (nie daj Boże) wygrałby Jaruś to zamiast Pierwszej Damy będzie kot Alik?
Haha bardzo śmieszne. Wiesz, co jak masz zadawać głupie pytania to lepiej się nie odzywaj.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości