TVN: sprawy biężące (dyskusja ogólna o stacji i Grupie TVN Discovery Polska)

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Re: Profesjonalizm telewizji TVN

Post autor: salladyn »

jott kott pisze: Bo to 'Âżenada" a nie rozrywka? :lol:
ÂŻal mi ciebie.Pewnie tĂŞsknisz za "Ciao Debil" i "Big kretyn".NajsÂłabsze Ogniwo byÂło rewelacyjne przedewszystkim dziĂŞki prowadzÂącej.Mam nadziejĂŞ Âże tvn pĂłjdzie po rozum do gÂłowy i pozostawi w ramĂłwce "NO".To najgorsza decyzja tvn w historii a juÂż na pewno rĂłwnie zÂła jak wyrzucenie Moniki Olejnik.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Awatar użytkownika
jott kott
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 114
Rejestracja: czwartek 28 paź 2004, 18:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Profesjonalizm telewizji TVN

Post autor: jott kott »

salladyn pisze:
jott kott pisze: Bo to 'Âżenada" a nie rozrywka? :lol:
ÂŻal mi ciebie.Pewnie tĂŞsknisz za "Ciao Debil" i "Big kretyn"
Nie. TĂŞskniĂŞ za "Milionerami", "Big Brotherem" juÂż mniej.
salladyn pisze:.NajsÂłabsze Ogniwo byÂło rewelacyjne przedewszystkim dziĂŞki prowadzÂącej.
Nie Âżartuj sobie - w takim razie chyba nie miaÂłeÂś okazji oglÂądaĂŚ brytyjskiej wersji z Anne Robinson...
Tak siĂŞ skÂłada, Âże jeÂśli chodzi o media, to wiem coÂś o tym od podszewki teÂż [zajmujĂŞ siĂŞ tym zawodowo], i nie tylko jeÂśli chodzi o PolskĂŞ. "The Weakest Link" samo w sobie jako format jest ciekawe, ale u nas niestety prowadzÂąca jest IMHO zbyt maÂło charyzmatyczna. Powiem szczerze - zdarzaÂło mi siĂŞ oglÂądaĂŚ "NajsÂłabsze Ogniwo", jednak na kilka miesiĂŞcy wyjechaÂłem do Wielkiej Brytanii gdzie miaÂłem okazjĂŞ oglÂądaĂŚ oryginalnÂą wersjĂŞ, i po powrocie do Polski juÂż nie jestem w stanie oglÂądaĂŚ tego programu :/
Kazimiera Szczuka jest osob¹ œwiat³¹, wykszta³con¹, i peany na jej czeœÌ mo¿naby piaÌ naprawdê d³ugo, ale jeœli chodzi o robienie show, to ona siê do tego za bardzo nie nadaje. Sposród cech, którymi musi wyró¿niaÌ siê prowadz¹cy ten program, P. Szczuka zbytnio skupi³a siê na dowalaniu uczestnikom - co, oczywiœcie, bywa zabawne - ale gdzieœ w tym wszystkim utonê³y jakiekolwiek emocje i wyrafinowanie. Kazimiera Szczuka wszystko mówi jednostajnie, jednolitym tonem g³osu, tak samo powoli i w teleturnieju tym - w porównaniu do tego, co pokazuje BBC - nie ma w ogóle akcji. Wszystko siê ci¹gnie jak guma do gaci albo kiepskiej jakoœci toffi. ;/ Chocia¿ oczywiœcie i tak jest nieporównywalnie lepiej ni¿ w momencie, gdy "Najs³absze Ogniwo" debiutowa³o w PL - ale co z tego, ¿e jest "lepiej", skoro i tak nadal jest... S³abo......?
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Profesjonalizm telewizjii tvn

Post autor: salladyn »

Tak siê sk³ada ¿e ¿eby ogl¹daÌ "The weakest link" nie trzeba wyje¿d¿aÌ do Wlk. Brytanii tylko w³¹czyÌ BBC PRIME :? Ja te¿ co nie co wiem o mediach i owszem,Ann Robinson jest w roli prowadz¹cej œwietna.Zimna w³adcza i niezwykle z³osliwa.No i na dodatek zabójczo inteligentna.Tyle tylko ze ja niechcia³bym ogladaÌ kopii tego programu a jak¹œ now¹ jakoœÌ.Kazia w³aœnie j¹ wprowadzi³a.Oprócz tego ¿e Kazia jest inteligentna to nie wiele j¹ ³¹czy z Ann.To by³o widaÌ na samym pocz¹tku kiedy wrêcz recytowa³a z³oœliwoœci wczeœniej przygotowane i to by³o mniej fajne.Ale potem pokaza³a klasê.Ona nie by³a za³oœliwa dla wszystkich tylko dla tych którzy zamiast mózgu mieli galaretê.I to mi siê podoba³o.Nie pob³a¿a³a ignorantom.Wed³ug mnie nie by³o lepszego teleturnieju w historii polskiej telewizjii i zdjêcie go z anteny to jest najwiêkszy b³¹d tvn-u.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
zadra
Bywalec
Bywalec
Posty: 649
Rejestracja: czwartek 25 lis 2004, 23:58
Lokalizacja: w-wa

Re: Profesjonalizm telewizjii tvn

Post autor: zadra »

salladyn pisze:Wed³ug mnie nie by³o lepszego teleturnieju w historii polskiej telewizjii i zdjêcie go z anteny to jest najwiêkszy b³¹d tvn-u.
Âświeta racja! :D
Będę z wami szczera
Najlepsza jest Kazimiera
Awatar użytkownika
jott kott
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 114
Rejestracja: czwartek 28 paź 2004, 18:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Profesjonalizm telewizjii tvn

Post autor: jott kott »

salladyn pisze:WedÂług mnie nie byÂło lepszego teleturnieju w historii polskiej telewizjii
Co za bzdura.
:shock: :shock: :shock:
W czym niby "NajsÂłabsze Ogniwo" jest takie innowacyjne w stosunku do tego, co mieliÂśmy juÂż okazjĂŞ oglÂądaĂŚ? Bo ja tam nie widzĂŞ ani wypasionej scenerii, ani Âżadnej interaktywnoÂści, ani kosmicznie wysokich wygranych, ani - w polskiej wersji - charyzmatycznego prezentera/prezenterki z ciekawÂą osobowoÂściÂą i umiejĂŞtnoÂściÂą zrobienia show, a chaotycznoÂściÂą pytaĂą to "NajsÂłabsze Ogniwo" przebija nawet "Jednego Z DziesiĂŞciu"...
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Profesjonalizm telewizjii tvn

Post autor: pawell »

zadra pisze:
salladyn pisze:Wed³ug mnie nie by³o lepszego teleturnieju w historii polskiej telewizjii i zdjêcie go z anteny to jest najwiêkszy b³¹d tvn-u.
Âświeta racja! :D
No to zrobcie cos aby ten program ogladalo wiecej widzow a na 100% nie zostanie zdjety z anteny. :wink: :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Re: Profesjonalizm telewizjii tvn

Post autor: salladyn »

pawell pisze: No to zrobcie cos aby ten program ogladalo wiecej widzow a na 100% nie zostanie zdjety z anteny. :wink: :D
Trzeba by zmieniÌ mentalnoœÌ kilku milionów ludzi którzy ogl¹daj¹ takie hity jak M jak... lub podobne programy.

Jeszcze co do komentarzy na temat Najs³abszego Ogniwa.Wed³ug mnie scenografia Najs³abszego Ogniwa jest ch³odna wrêcz ekscytuj¹co-niepokoj¹ca,trudno o interaktywnoœÌ w takiej formie jakiej jest "Najs³absze Ogniwo",kosmicznych wygranych nie ma bo gracze czêsto byli przeciêtni,charyzmatyczna prowadz¹ca jest,z niezwykle bogat¹ osobowoœci¹.Owszem nie mo¿na "NO" nadaÌ tytu³U show ale mi to nie przeszkadza bo program wed³ug mnie jest na prawdê œwietny(g³ównie dziêki prowadz¹cej).ChaotycznoœÌ pytaù :?: A nie znudzi³ by ci siê program w którym na przyk³ad by³yby tylko pytania z zoologii ? Bo mi tak a tak przynajmniej mo¿na by³o sprawdziÌ zawodnika ze wszystkich kategorii wiedzy.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Awatar użytkownika
jott kott
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 114
Rejestracja: czwartek 28 paź 2004, 18:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Profesjonalizm telewizjii tvn

Post autor: jott kott »

salladyn pisze:A nie znudziÂł by ci siĂŞ program w ktĂłrym na przykÂład byÂłyby tylko pytania z zoologii ? Bo mi tak a tak przynajmniej moÂżna byÂło sprawdziĂŚ zawodnika ze wszystkich kategorii wiedzy.
MoÂże to zabrzmi jak wbijanie sobie samobĂłja w dyskusji, ale trudno ;)
Nie, nie znudzi³by mi siê. Dlatego te¿ z takim zaciekawieniem od dobrych kilkunastu lat uwielbiam œledziÌ "Wielk¹ Grê" na TVP2, mimo ¿e 3/4 pytaù które tam zadaj¹ to jak dla mnie abstrakcja, ale mo¿na siê dowiedzieÌ mnóstwa ciekawych rzeczy z jednej kategorii. A jak jest coœ, co pokrywa siê z moimi zainteresowaniami, to przynajmniej mogê siê sprawdziÌ, i to faktycznie sprawdziÌ na wysokim poziomie, a nie na "przeciêtnym" - bo w "Najs³abszym Ogniwie" pytania od Sasa do lasa, ale zbyt szczegó³owe i zbyt du¿ej wiedzy zwykle nie wymagaj¹... :\
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Profesjonalizm telewizjii tvn

Post autor: salladyn »

Masz prawo do swojej opinii.Ja wolê "Najs³absze Ogniwo",nie mówiê ¿e "Wielka Gra" jest beznadziejna,po prostu tych dwóch teleturniejów nie da siê ze soba porównywaÌ.Stanis³awa Ryster po prostu jest jak taka dobra ciocia.Jeœli zawodnikowi coœ nie wyjdzie pociesza zawodnika.O.K. -taki teleturniej jest potrzebny.ByÌ mo¿e jednak warto wyrosn¹Ì z takich grzecznych quizów.Dla mnie "Najs³absze Ogniwo" jest bezkonkurencyjne.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Awatar użytkownika
jott kott
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 114
Rejestracja: czwartek 28 paź 2004, 18:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Profesjonalizm telewizjii tvn

Post autor: jott kott »

salladyn pisze:ByÌ mo¿e jednak warto wyrosn¹Ì z takich grzecznych quizów.
"Grzeczne quizy", jak to okreœli³eœ, to jedno - spektakularne, pe³ne fajerwerków teleturnieje - to drugie. "Najs³absze Ogniwo" nie jest ani jednym ani drugim. Ot, zwyk³y teleturniej gdzie mo¿na wygraÌ œrednie - w porównaniu do innych - pieni¹dze, za wcale nie tak du¿¹ wiedzê. Problem jednak le¿y nie w naturze formatu, tylko w osobie prowadz¹cej polsk¹ wersjê - jasne, mo¿na j¹ lubiÌ, s¹ gusta i guœciki. Miej tylko na uwadze to, ¿e dla stacji liczy siê ogl¹dalnoœÌ przede wszystkim - a ta poszybowa³aby zapewne do góry, gdyby prowadz¹cy by³ bardziej charyzmatyczny i okazywa³ wiêksz¹ iloœÌ emocji i zaanga¿owania w ca³y teleturniej, a nie tylko wypowiada³ beznamiêtnie komentarze. Niestety - jest inaczej, a format jest na tyle ju¿ "zu¿yty", ¿e po prostu najwyraŸniej nie op³aca siê wprowadzanie kogoœ nowego, i zamiast tego pojawi siê nowy teleturniej, b¹dŸ te¿ powróci stary [miejmy nadziejê z ciekawszym prezenterem]...
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Re: Profesjonalizm telewizjii tvn

Post autor: salladyn »

jott kott pisze:...miej tylko na uwadze to, ¿e dla stacji liczy siê ogl¹dalnoœÌ przede wszystkim...
Wystarczy³oby przesun¹Ì "Najs³absze Ogniwo" z powrotem na 17.00 i ogl¹dalnoœc znowu by³aby przyzwoita.W niewielu ktajach zdecydowano siê na emisjê tego teleturnieju w prime-time.I s³usznie,bo oko³o godziny 20.00 króluj¹ inne programy(wed³ug mnie dla mniej wymagajacych widzów).Co do Kazi to pozostaùmy przy swoich zdaniach.Twierdzê ¿e niewiele jest w³aœnie osobowoœci takich jak Kazimiera Szczuka w polskim show-biznesie jak ona.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Awatar użytkownika
jott kott
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 114
Rejestracja: czwartek 28 paź 2004, 18:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Profesjonalizm telewizjii tvn

Post autor: jott kott »

salladyn pisze:TwierdzĂŞ Âże niewiele jest wÂłaÂśnie osobowoÂści takich jak Kazimiera Szczuka w polskim show-biznesie jak ona.
Jasne, jest to ciekawa osobistoœÌ która na pewno ma wiele do przekazania i ca³kiem sporo do zaprezentowania, tylko... Niekoniecznie w roli prowadz¹cego teleturniej.
Do tego trzeba mieÌ to "coœ", "iskierkê", nie ka¿dy mo¿e byÌ prezenterem teleturnieju czy programu rozrywkowego, niektórzy powinni zostaÌ przy programach kulturalnych - co wysz³oby IMHO z korzyœci¹ dla obu stron... Ubieranie inteligenta w strój clowna, a czym¿e innym jest wybieranie w³aœnie takiej osoby do prowadzenia teleturnieju, nie jest w³aœciwym posuniêciem, i spodziewa³em siê ¿e TVN przekona siê o tym du¿o wczeœniej ni¿ po trzech czy nawet czterech sezonach "Najs³abszego Ogniwa". Dobrze, ¿e chocia¿ teraz to zrozumieli - wiadomo, "lepiej póŸno ni¿ wcale" - choÌ gdyby za³apali to rok temu, to moglibyœmy mieÌ od dwunastu miesiêcy jakiœ inny, du¿o ciekawszy program, albo przynajmniej nowego prowadz¹cego "The Weakest Link" w Polsce. Bo w tej chwili, jak ju¿ pisa³em wczeœniej, takie zmiany nie wchodz¹ w grê - program uto¿samia siê z t¹ jedn¹ konkretn¹ osob¹ i takich drastycznych zmian po tak d³ugim czasie siê zwykle nie robi...
Tasiu
Początkujący
Początkujący
Posty: 119
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 12:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Tasiu »

TV zarabia widaÌ wystarczaj¹co du¿o wiêc powinna odpuœciÌ, niestety, gdybym mia³ cyfrowy tuner TV to bym sobie wola³ zapisaÌ na dysku z automatycznym pominiêciem reklam a potem ogl¹dn¹Ì, bo po co traciÌ czas. Wiecie jest w ekonomi coœ takeigo jak krzywa Laffera- kiedy paùstwo przekroczy granice branice zdrowego rozs¹dku w wys. podatków to wp³ywy z do bud¿etu tylko spadn¹ bo firmy zbankrutuj¹, lub przenios¹ siê do szarej strefy. W przypadku TVN natomiast czêstotliwoœÌ i d³ugoœÌ reklam w³aœnie przekroczy³a granice dobrego smaku. D³ugoœÌ i czêstotliwoœÌ ros³y, by³o ich coraz wiecej i wiêcej, ale ogl¹dalnoœÌ programów ros³a, stacja kaza³a sobie p³aciÌ za reklamy jeszcze wiêcej, a reklamodawców przybywa³o, a¿ dojdzie za moment do momentu, kiedy widz bêdzie wola³ nie ogl¹daÌ, lub nagraÌ sobie ni¿ w³¹czyÌ i ogl¹daÌ na ¿ywo w TVN coœ. Mam wiêc nadzieje ze siê opamiêtaj¹.. Nie wiem w Tancu z gwiazdami reklamy nie przeszkadza³y nawet, ale na Sopot Festival naprawde by³y nie do zniesienia, tymbardziej ¿e nawet Polsat siê szarpn¹³ i co prawdak oncerty podzieli³ na drobne czêœci ale jednak w miare du¿e i zamkniête- pocz¹tek i koniec. A TVN jako jedyny musia³ tak bezczelnie przerywaÌ. Liczy³em ¿e dla TVN Sopot to bêdzie dzialalnoœÌ Public Relation, a tu widzê, ¿e te¿ chc¹ zrobiÌ interes niez³y. Sorry za t¹ proporcje 50/50% bo faktycznie nie by³y znów co 15 minut, ale by³o ich naprawde du¿o, wiem ¿e równoczeœnie ogl¹dneliœmy z siostr¹ 2 programy, bo po prostu ogl¹daliœmy film, a Sopot by³ dla nas jak przerywnik, wskazówki toczy³y ko³o a tu ci¹gle reklamy i reklamy - tak by³o 1 dnia. Drugiego natomiast przyznam, ¿e przelacia³o po 3 artystów: 6 piosenek + komentarze i dopiero wtedy by³y reklamy, a¿ mnie dziw bra l bo to by³o 1:15 h
"Przyjaźń jest subtelną rozkoszą szlachetnych dusz..." - Safona
-------------
www.korek.end.pl
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

Teraz bĂŞdzie chyba jeszcze gorzej, zbliÂża siĂŞ zima-> ludzie oglÂądajÂą wiĂŞcej tv->bĂŞdzie wiĂŞcej reklam :!:
Latem jednak jest mniej tych gÂłupich reklam, a taki Sopot w letniej ramĂłwce to byÂła dopiero gratka dla tvnu.
Tasiu pisze:krzywa Laffera- kiedy paĂąstwo przekroczy granice branice zdrowego rozsÂądku w wys. podatkĂłw to wpÂływy z do budÂżetu tylko spadnÂą bo firmy zbankrutujÂą, lub przeniosÂą siĂŞ do szarej strefy.
Szkoda, Âże nie moÂżna ich postraszyĂŚ szarÂą strefÂą, co najwyÂżej Polsatem :evil2:. MyÂślisz, Âże mogÂą przekroczyĂŚ granice branice?
"Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie" :)
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

terraX pisze:Teraz bĂŞdzie chyba jeszcze gorzej, zbliÂża siĂŞ zima-> ludzie oglÂądajÂą wiĂŞcej tv->bĂŞdzie wiĂŞcej reklam :!:
Chyba nic sie nie zmieni pozostanie tyle samo czyli chyba 15 min reklam na kazda godzine. :roll: I jeszcze chyba na nowy rok reklamy zdrozeja. :roll:

http://wirtualnemedia.pl/document,,id,494750.html
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 5 gości