TVN: sprawy biężące (dyskusja ogólna o stacji i Grupie TVN Discovery Polska)

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Uh jaki stary temat :D

Dziœ w "Faktach" o tym na koùcu by³o wiêc postanowi³em o tym znaleŸÌ informacjê na jakiejœ stronie myœla³em ¿e nie znajde ale jednak jest:

Onet.pl pisze:Na uroczystej Inauguracji Roku Gie³dowego 2006 w siedzibie warszawskiej gie³dy papierów wartoœciowych, spó³ki TVN i KGHM otrzyma³y presti¿ow¹ nagrodê, za najwy¿sz¹ stopê zwrotu spó³ki z indeksu WIG20 w 2005 roku
Nagrody osobiÂście wrĂŞczyÂł premier Kazimierz Marcinkiewicz. Na uroczystoÂści obecna takÂże byÂła Minister FinansĂłw Zyta Gilowska.


No to gratulacje dla TVN... :D :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Monster

Post autor: Monster »

MoÂże premier zechce teraz przemawiaĂŚ na antenie TVN, chociaÂż to chyba nie zaleÂży od niego... :cry:
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Piotrek_1992 pisze:MoÂże premier zechce teraz przemawiaĂŚ na antenie TVN, chociaÂż to chyba nie zaleÂży od niego... :cry:
Pewnie to nie zaleÂży tylko od premiera. A co Ty myÂślaÂłeÂś Âże po tym jak TVN dostaÂł tÂą nagrodĂŞ to premier bedzie wiecej czasu spĂŞdzaÂł w TVN. Nagrody tu nic do tego nie majÂą. :? :?
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

WiĂŞcej o nagrodzie GPW dla TVN na tej stronie>>> http://www.tvn.pl/2006,01,1306929,nagoraco.html :roll:

Troche póŸno, no ale lepiej póŸno ni¿ wcale. :D :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Anonymus
Bywalec
Bywalec
Posty: 553
Rejestracja: sobota 12 cze 2004, 19:12
Lokalizacja: D-ca

TVN najbardziej popularnym medium wÂśrĂłd internautĂłw

Post autor: Anonymus »

Wœród internautów w listopadzie 2005 najbardziej popularnymi kana³ami telewizyjnymi by³y TVN (64 proc.), TVP1 (61 proc.), Polsat (60 proc.) i TVP2 (54,3 proc.). KolejnoœÌ poszczególnych kana³ów nie zmieni³a siê od czasu badania majowego w 2005 roku. PopularnoœÌ kana³u TVN jest wœród internautów o wiele wy¿sza ni¿ wœród wszystkich Polaków. Im badani m³odsi tym chêtniej ogl¹daj¹ TVN i kana³y muzyczne, natomiast im starsi - tym czêœciej w³¹czaj¹ kana³y telewizji publicznej (TVP1, TVP2 i TVP3) oraz TVN 24 i kana³y dokumentalne.
ÂŹrĂłdÂło - Wirtualne Media
http://www.wirtualnemedia.pl/document.php?id=590536

Szkoda, Âże ja nie braÂłem udziaÂłu w tej ankiecie,a le z pewnoÂściÂą zagÂłosowaÂłbym na TVN :lol:
Nie ma o czym mĂłwiĂŚ - TVN jest najlepszy i juÂż :) :wink:
Każdego dnia toczy się życie - Jesteśmy po to aby je pokazać - Cała prawda całą dobę - TVN24
TVN - PROGRAMOWO NAJLEPSZA
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

No juÂż troche TVN jest najpopularniejszym kanaÂłem wÂśrĂłd internautĂłw i myÂślĂŞ Âże jeszcze dÂługo bĂŞdzie. Poprostu internauci wiedzÂą co dobre. :D :wink: :D :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

gazeta.pl pisze:Kurs TVN przekroczyÂł 100 zÂł

Kurs akcji TVN - drugiej co do wielkoÂści stacji komercyjnej w Polsce - po raz pierwszy przekroczyÂł 100 zÂł

Kurs akcji TVN - drugiej co do wielkoœci stacji komercyjnej w Polsce - po raz pierwszy przekroczy³ 100 z³. We wtorek ok. godz. 10 kurs osi¹gn¹³ poziom 100,5 z³ (na zamkniêciu notowaù papiery TVN kosztowa³y 99 z³ i by³y o 3,66 proc. dro¿sze ni¿ w poniedzia³ek). Na pocz¹tku lutego stacja poinformowa³a, ¿e zgodnie z prognozami jej przychody wzros³y w ub.r. o 20 proc., z 717 mln z³ do 860 mln z³. Oficjalne zaudytowane wyniki roczne nadawca og³osi 20 lutego.
Hm no to dobrze. :] Tylko moim zdaniem TVN jest najwiêksz¹ stacj¹ komercyjn¹ w Polsce - ma wiecej kana³ów od polszmatu i ju¿ wkrótce pewnie na sta³em wyprzedi polszmat w wynikach... :roll: :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Co sie staÂło z DD5.1?

Post autor: tetar »

Mam pytanie do decydentow TVN lub kogoÂś obeznanego w tym temacie!
Co siĂŞ staÂło z Dolby Digital 5.1? Czy oprĂłcz serialu "Magda M" coÂś jeszcze nadajecie w DD5.1?
Szkoda, ze filmy emitowane w ramach SUPERKINO sa uposledzone! Skoro powiedzialo sie "A" szumnie wprowadzajac DD to powinno powiedzieÌ siê "B" i czynnie promowac jakoœÌ i inowacyjnoœÌ w stacji TVN poprzez emisje programów w standardzie DD5.1!
A moze jakoœÌ i inowacyjnoœÌ TVN to obecnie ju¿ puste hasla?
I taka sugestia - jak przypomni sie TVN-owi o DD5.1 to powaÂżnie zastanĂłwcie sie nad wprowadzeniem HDTV - wbrew pozorom jest spora liczba potencjalnych odbiorcĂłw tej technologii! Kto pierwszy ten lepszy!

Pozdrawiam.
chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Re: Co sie staÂło z DD5.1?

Post autor: chandler »

http://www.tvn.pl/327457,onas.html pisze:Obecnie systemie Dolby Digital 5.1 nadajemy programy:

- "Maraton UÂśmiechu".
No i nadawali przecie "SF 2005"
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Kolejna telewizja lokalna w rĂŞkach TVN?

Post autor: pawell »

Wirtualne Media pisze:Czy TVN przejmie telewizjĂŞ Gryf?

Po nieudanych rozmowach z Polsatem TelewizjÂą RegionalnÂą "Gryf" zainteresowaÂł siĂŞ TVN.

SzczeciĂąska Telewizja "Gryf" musiaÂła 7 marca zaprzestaĂŚ emisji programu, poniewaÂż zmarÂł jej wÂłaÂściciel, do ktĂłrego naleÂżaÂła teÂż imienna koncesja na nadawanie.

Jak powiedziaÂł PAP redaktor naczelny telewizji Piotr Lichota, zgodnie z obowiÂązujÂącym w Polsce prawem, po Âśmierci wÂłaÂściciela koncesji wygasa ona, wiĂŞc stacja nie moÂże emitowaĂŚ programu.

DodaÂł, Âże TV "Gryf", ktĂłra nadawaÂła od trzech lat i zatrudniaÂła ok. 40 osĂłb, nie miaÂła Âżadnych problemĂłw finansowych, utrzymywaÂła siĂŞ z reklam, a badania wykazywaÂły, Âże 50 proc. widowni woj. zachodniopomorskiego, gdyÂż taki miaÂła zasiĂŞg, co najmniej raz na tydzieĂą oglÂądaÂło jej programy.

Lichota podkreÂśliÂł, Âże zmarÂły wÂłaÂściciel telewizji ÂŁukasz Borowiecki jako jedyny w Polsce miaÂł imiennÂą koncesjĂŞ na nadawanie programu telewizyjnego przyznanÂą przez KrajowÂą RadĂŞ Radiofonii i Telewizji.

Jak dodaÂł Lichota, Borowiecki, ktĂłry zmarÂł po dÂługiej i ciĂŞÂżkiej chorobie, prĂłbowaÂł przed ÂśmierciÂą przepisaĂŚ koncesjĂŞ, lecz okazaÂło siĂŞ to niemoÂżliwe. Prawo nie przewiduje zbycia lub przepisania koncesji.

Na to, aby koncesjê mog³a przej¹Ì jego ¿ona Monika, musia³a siê zgodziÌ Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Wydawa³o siê, ¿e to kwestia dni, i 20 marca Gryf ponownie rozpocznie nadawanie. KRRiT by³a bowiem przychylna proœbie, nie zd¹¿y³a jednak wydaÌ decyzji.

W tym samym czasie Trybuna³ Konstytucyjny orzek³ niewa¿noœÌ wyboru El¿biety Kruk na stanowisko przewodnicz¹cej Rady. KRRiT sta³a siê nagle organem niedecyzyjnym. Sprawa Gryfa stanê³a w miejscu. - My mamy ustnie powiedziane, ¿e mo¿emy nadawaÌ, ale na piœmie, mimo wielu próœb, niczego nie dostaliœmy - mówi "GW" Monika Borowiecka. - M.in. dlatego nie nadajemy programu, bo kary mog¹ byÌ ogromne.

Ale nie tylko dlatego. Borowiecka chciaÂłaby, aby nowa koncesja byÂła wydana na firmĂŞ. Nie chce bowiem, aby telewizja, tak jak dotychczas, byÂła finansowana tylko przez reklamowÂą GrupĂŞ Eurotrade. 19 marca na spotkaniu z zespoÂłem ogÂłosiÂła, Âże do czasu znalezienia inwestora strategicznego stacja bĂŞdzie milczeĂŚ - czytamy w "GW".

- RozmawiaÂłam z przedstawicielami Polsatu. Nie sÂą zainteresowani lokalnymi oÂśrodkami - mĂłwi "GW" Borowiecka. - Natomiast TVN chciaÂłby stworzyĂŚ takÂą sieĂŚ lokalnÂą i Gryf jest dla nich okazjÂą do utworzenia regionalnego oÂśrodka.

Borowiecka chce za³o¿yÌ telewizyjn¹ spó³kê, w której udzia³y mia³yby Grupa Eurotrade i TVN. Nowa spó³ka mia³aby przej¹Ì koncesjê na nadawanie programu telewizji Gryf.

WiêkszoœÌ 40-osobowego zespo³u Gryfa znalaz³a ju¿ pracê gdzie indziej.

Bardzo ciekawe :mhm: Chyba TVN wie co robi wkoĂącu jak jÂą przejmie to bĂŞdzie mieĂŚ jakby kolejny swĂłj oÂśrodek. I gdy bĂŞdzie siĂŞ dziaĂŚ coÂś waÂżnego natychmiast bĂŞda mieĂŚ kogoÂś na miejscu. :roll: Polszmat powinien z tego skorzystac oni chyba majÂą maÂło oÂśrodkĂłw i ten by im siĂŞ przydaÂł pewnie znĂłw chodzi o kase. :? Najpierw NTL teraz byĂŚ moÂże Gryf. :roll: :D Czekam jak siĂŞ sprawa rozwinie i jak pĂłjdÂą rozmowy z szefami TVN. :D A co wy o tym myÂślicie :?:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

Ja czekam a¿ kupi¹ czêstochowsk¹ ORION :twisted: Mo¿e siê jakoœÌ programów poprawi. Ja uwa¿am, ¿e to dobry pomys³, nie doœÌ, ¿e TVN zacznie konkurowaÌ na nowym polu z TVP3, to bêdzie sukcesywnie zwiêkszaÌ swój zasiêg.
Lex_2005
Początkujący
Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 23:53
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Lex_2005 »

wÂłoch pisze:Ja czekam aÂż kupiÂą czĂŞstochowskÂą ORION
To chyba zbyt maÂła rybka Âżeby TVN siĂŞ niÂą zainteresowaÂł, ta telewizja nie nadaje nawet na obszarze caÂłej CzĂŞstochowy :neutral:
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: michal641 »

No to juÂż teraz najlepszym wyjÂściem byÂłoby zrobienie TVN Regionalnej :D

TVN WARSZAWA
TVN SZCZECIN
TVN £ÓD¬
TVN KATOWICE
TVN OLSZTYN
TVN KIELCE
TVN KRAKÓW
itd

Zwros³a by konkrencyjnoœÌ, stacje takie zaczê³yby ze sob¹ konkurowaÌ, wzros³aby jakoœÌ programów...
sarna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek 06 mar 2006, 16:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: sarna »

Ja, jako prawowity szczecinianin, uwa¿am, ¿e przejecie telewizji Gryf przez TVN to rzeczywiœcie dobra sprawa, która sie op³aci. Poza tym na pewno bêd¹ nadawaÌ w Faktach wiêcej materia³ów z naszego województwa, ni¿ poprzednio. A zreszt¹ przy zwi¹zaniu TVGryf z TVN ogladalnoœc na pewno pójdzie w górê. ;)
www.wOBIEKTYWIE.prv.pl - nieoficjalna strona programu Szymon Majewski Show
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

michal641 pisze:No to juÂż teraz najlepszym wyjÂściem byÂłoby zrobienie TVN Regionalnej :D

TVN WARSZAWA
TVN SZCZECIN
TVN £ÓD¬
TVN KATOWICE
TVN OLSZTYN
TVN KIELCE
TVN KRAKÓW
itd(...)
To chyba by nie przesz³o du¿o kasy na to by³oby potrzebne. TVN musia³by te¿ znaleŸÌ dobre ju¿ istniej¹ce stacje lokalne, które s¹ do sprzedania, bo zaczynaÌ wszystko od pocz¹tku jeszcze wiêcej pewnie by kosztowa³o. :roll: Zreszt¹ TVP 3 jest ju¿ znana i ma juz wyrobion¹ pozycjê na rynku i jakaœ konkurenca z ni¹ mog³aby sibie nie poradziÌ. :roll:

No a z drugiej strony TVN mo¿e ju¿ do tego zmierza - ma ju¿ jedn¹ lokaln¹ telewizjê teraz pewnie bêdzie mieÌ drug¹ wkrótce mogê wyjœÌ kolejne takie przypadki jak ten z Gryf. :roll: Zobaczymy jak to bêdzie... :P
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 6 gości