TVP - sprawy bieżące

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: D00 »

Greg Haus pisze:Może mam jakieś małe zboczenie, ale czy dżingiel w nowej oprawi TVP ( swoją drogą tandetnej) nie przypomina tvn'owskiego?
Też składa się głównie z 3 nutek. To tyle.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: piotrek888 »

Pracownicy TVP bez dostępu do YouTube i Facebooka
Pracownicy Telewizji Polskiej zostali pozbawieni dostępu do serwisów społecznościowych – YouTube, Facebooka, Naszej-klasy – oraz portalu aukcyjnego Allegro.


Więcej:

http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=22502
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Marcin »

Pracownicy telewizji zostaną bez dostępu do największego portalu z materiałami video. Gratuluję!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Blokady YouTube też nie rozumiem, ale pozbawianie pracowników dostępu do portali społecznościowych jest już w wielu firmach na porządku dziennym. Zresztą parę razy widziałem, jak w TVP Info jakieś pracownice sobie siedziały na NK albo układały Pasjansa tuż przed serwisem, gdy kamera pokazuje newsroom.
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Nika »

W dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" ukazał się bardzo ciekawy wywiad Agnieszki Kublik z Małgorzatą Wyszyńską.
Agnieszka Kublik: Przez kilka ostatnich miesięcy była pani twarzą PiS-owskich "Wiadomości" TVP.

Małgorzata Wyszyńska: I to był najgorszy okres z moich 13 lat pracy w TVP. Tak źle nigdy tu jeszcze nie było. Starałam się być w zgodzie z zasadami dziennikarstwa i zachowywać obiektywizm w miarę moich skromnych możliwości. Cóż jednak z tego, że sama pisałam "startówki", czyli to, co czyta prezenter, zapowiadając materiał, skoro na same materiały nie miałam żadnego wpływu, choć często nijak się miały do moich zapowiedzi.

Ale pracowała pani dalej i milczała.

- Obowiązywały mnie zapisy kontraktu zakazujące rozmów z mediami. Były już w TVP przypadki, że traciło się pracę za złamanie tej zasady. Teraz w sądzie jest mój pozew przeciwko TVP. Już mogę mówić.

W październiku zeszłego roku do "Wiadomości" przyszedł Jacek Karnowski i praktycznie od pierwszego dnia jego rządów byłam szykanowana. Z miesiąca na miesiąc prowadziłam coraz mniej wydań, nawet mniej, niż przewidywał kontrakt. Ani razu nie usłyszałam merytorycznego zarzutu, na moje pytania Karnowski nie odpowiadał. No i w marcu TVP zerwała ze mną kontrakt, podając powody, które moim zdaniem są jedynie pretekstem.

Wcześniej z "Wiadomości" odeszli Jarosław Kulczycki i Dorota Wysocka.

- Został tylko Piotr Kraśko. Przyjęto za to Danutę Holecką z TVP Info i Katarzynę Senyk, prezenterkę z nikłym doświadczeniem. Tymczasem to nasza wyrzucona trójka miała w badaniach robionych wiosną 2009 r. najlepsze wyniki wśród widzów "Wiadomości".

Karnowski wymienił też wydawców, wyrzucił m.in. Piotra Jaźwińskiego, wydawcę z 20-letnim stażem. Rzekomo dlatego, że dobiega pięćdziesiątki i nie idzie z duchem czasów. "Wiadomości" o godz. 19.30 przygotowuje teraz wydawca, który w TVP pracuje od kilkunastu miesięcy.

Wraz z Karnowskim pojawiła się grupa nowych reporterów politycznych, którzy pracowali z nim w "Panoramie " w TVP 2, a niektórzy wcześniej w telewizji Puls: Marek Pyza, Bartek Wróblewski, Marcin Wikło, Adam Feder, Anna Hałas- Michalska i Paulina Drapała. Spora grupa wsparcia.

Kogo wspierają?

- A ma pani jakieś wątpliwości?

Widać, że wspierają kampanię wyborczą PiS-u.

- Widzą to też medioznawcy i dziennikarze z różnych mediów. Wystarczy analiza dowolnego wydania "Wiadomości" z ostatnich paru miesięcy, by wiedzieć, komu ten program sprzyja.

Wszyscy w redakcji sprzyjają PiS-owi?

- Nie wszyscy. Ludzie mają rodziny, kredyty. Chcą to przeczekać. Na "Wiadomości" mówią "Niewiadomości". Na ich szczęście i tak zostali odsunięci od najważniejszych politycznych tematów.

A Piotr Czyszkowski, który za poprzednich rządów PiS był kojarzony z "Misją specjalną"?

- Podpadł już na samym początku. Gdy wybuchła afera hazardowa, miał zrobić materiał o Grzegorzu Schetynie. Chodziło o to, by uderzając w Schetynę, uderzyć w PO. Czyszkowski zrobił materiał, ale... obiektywny. Karnowski zobaczył go w "Wiadomościach" i się wściekł, przy kilkunastu świadkach wyzwał Czyszkowskiego od durniów za to, że zrobił Schetynie laurkę. Od razu zdjął Czyszkowskiego z prowadzenia przedpołudniowych "Wiadomości" i odsunął od politycznych tematów. Od tej pory szefostwo programu uważniej kontroluje materiały przed emisją, nawet w weekendy zawsze ktoś jest obecny. I pilnuje, co ma się ukazać o PiS, a co o PO.

Np. w jednym z materiałów była mowa, że premier Tusk nie ma czasu zajmować się ważnymi sprawami i jednocześnie pokazywano go z kuflem piwa w ręku śpiewającego z górnikami. A jak wybuchła afera hazardowa, to chyba nie było dnia, by "Wiadomości" nie poruszały tego tematu, nawet po dwa razy w jednym wydaniu, chociaż nic nowego się nie wydarzyło. - Żeby ludzie nie zapomnieli, co to za afera, bo to głupi naród - słyszeliśmy w redakcji, gdy się buntowaliśmy, że w koło mówimy to samo o tym samym.

Gdy przed komisją hazardową zeznawał były szef CBA Mariusz Kamiński, to na jego osiem czy dziewięć wypowiedzi w materiale była chyba tylko jedna przewodniczącego komisji z PO. Za to jak zeznawali Mirosław Drzewiecki czy Zbigniew Chlebowski, to nie brakowało wielu ostrych komentarzy posłów PiS. Wymowa była taka, że tylko PiS chce wyjaśnić tę aferę, a PO - zamieść pod dywan. A rację ma Kamiński, bo to szef jedynej niepostkomunistycznej służby specjalnej.

Czy to prawda, że krytyczny wobec gen. Romana Polki materiał Bartka Wróblewskiego o sytuacji w GROM-ie nie pojawił się w "Wiadomościach", bo interweniował Pałac Prezydencki?

- Na korytarzach mówiło się, że materiał spadł właśnie po interwencji Pałacu. Ale nikt z zainteresowanych tego pewnie nie potwierdzi, bo musieliby się przyznać, że słuchają poleceń z Pałacu.

Często szefowie "Wiadomości" powoływali się na rozmowy z Pałacem?

- Kiedy po wybuchu afery hazardowej notowania PO nie spadły tak bardzo, jak się można było spodziewać, zastępczyni Karnowskiego Marzena Paczuska głośno opowiadała w redakcji, że to nie jest jeszcze koniec. Że w Pałacu mówi się, iż szykuje się kolejna afera.

Może był to zwykły blef, ale rzeczywiście dwa dni później wybuchła afera stoczniowa.
Źródło: Gazeta Wyborcza http://wyborcza.pl/1,75478,7935938,Niew ... i_TVP.html
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Łukasz »

Zeszmaciła się, straciła twarz, a twarz i nazwisko dziennikarz w życiu ma tylko jedno. Chociaż to była tylko prezenterka. Z dziennikarstwem nie miało to nigdy nic wspólnego.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Marcin »

Przypomnijmy - na początku była pogodynką. :D
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: piotrek888 »

Nawet gdyby tego nie powiedziała, to i tak każdy wie jak tam jest.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Marcin »

A po co chwalić się tym, że zapowiadała materiały, które są robione pod partyjne dyktando? I żalić się, że przeżywała w związku z tym jakiś osobisty dramat?
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Marcin pisze:Przypomnijmy - na początku była pogodynką.
I tak tą Panią z zaciśniętymi co prawda zębami, bo zaciśniętymi, ale dało się jeszcze znieść. Trzaskalska jest gorsza.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Marcin »

Telewizja Polska, tzn. Telewizja Pisowska wyemituje dziś o 18:25 film o Lechu Kaczyńskim pt. "Gorycz i chwała".
Z ciekawości zajrzałem do tv-guide'a. Nie było tego w planach.

No ale w TVP po analizie słupków Jarosława Kaczyńskiego, uznali, że trzeba działać.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Coś dzisiaj w radio słyszałem, że TVP chce zlikwidować Dobranocki...
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: piotrek888 »

Może czas najwyższy zrobić tam małą rozpierduchę?

http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=23156 :rozglada:
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: sybic »

Przyznam, że trochę śmieszą mnie określenia, że TVP jest telewizją pisowską.
Akurat nie oglądam TVP i nie wiem co o tym sądzić...., ale jaką ma być?
Przecież demokratycznym państwie rolą, a właściwie jedną z misji mediów jest krytyka władzy!
Jeśli tak, to chciał nie chciał telewizja winna stać po stronie opozycji, a tak się akurat składa, że największą partią opozycyjną jest właśnie PIS. Tak więc wszystko siezgadza ;) TVP dobrze wypełnią swoją role.

Wydaje mi się, że lepiej dyskutować o tym co nam jest bliższe. Czyli o TVN i czy należycie wypełnią swoją rolę.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość