TVP Info

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVP Info

Post autor: pop »

Nic specjalnego. Chociaż dobrze, że próbują się starać.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

W sprawie nowego studia we wtorek o 11.00 ma odbyć się konferencja prasowa. Stację czekać będą też inne zmiany. Wirtualnemedia podobno wspominały o serwisach prowadzonych w parach. Metamorfozę przejdą też serwisy biznesowe :arrow: http://media2.pl/media/38698-nowy-bizne ... -info.html
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: TVP Info

Post autor: epsztajnek »

Wirtualnemedia podobno wspominały o serwisach prowadzonych w parach
Właściwie poranne serwisy są już prowadzone w parach. Jedna osoba prowadzi serwis , druga - przegląd prasy.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: TVP Info

Post autor: Marcin »

Wreszcie wygląda ładnie. Przynajmniej na zdjęciach.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVP Info

Post autor: pop »

Marcin pisze:Wreszcie wygląda ładnie. Przynajmniej na zdjęciach.
No właśnie - zaraz (1-ego) dojdzie do tego marna jakość obrazu, beznadziejna oprawa graficzna, słabi prowadzący i na nic zdadzą się te "wielkie zmiany".
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVP Info

Post autor: pop »

Nadchodzą wielkie zmiany! Bój się konkurencjo! :twisted:
Obrazek
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Zmiany na wizji. Od 1 sierpnia w TVP Info zobaczymy m.in. obrotowy podest z prowadzącymi.

Studio mieści się na pierwszym piętrze budynku przy warszawskim pl. Powstańców, w dawnej redakcji „Wiadomości”. Scenografia i sprzęt będą jednak nowe. Spośród nowinek technicznych widzowie zobaczą m.in. zmieniające się tła, obrotowy podest oraz ścianę z ekranami plazmowymi. – To dla nas wielki technologiczny skok do przodu – mówi „Rz” Grzegorz Pawelczyk, szef działu informacji TVP Info.

Telewizja Polska przygotowywała studio od przeszło pół roku.

Do nowego studia zostaną przeniesione wszystkie programy informacyjne. Krótkie serwisy będą nadawane z połączonego ze studiem newsroomu. Z dotychczasowymi siedzibami pożegna się także większość programów publicystycznych. Jedynie programy Rafała Ziemkiewicza „O co chodzi?”, „Minęła 20”, a także „Młodzież kontra... czyli pod obstrzałem” Tomasza Czeczótki i Sławomira Mokrzyckiego oraz „Rozmowa dnia” pozostaną w dawnych lokalizacjach.

Zmiany nie ominą również ramówki. Dotychczasowe bloki tematyczne zostaną zastąpione przez luźniejszą formułę trzech pasm: „Poranek TVP Info”, „Info dzień” oraz pasma wieczornego. – Zamierzamy stać się nowoczesną telewizją informacyjną – tłumaczy Pawelczyk.

Redakcja TVP Info chce wykorzystać równoczesne otwarcie nowego studia i start olimpiady w Pekinie do promocji stacji. Telewizja publiczna ma wyłączne prawo do relacji z igrzysk. Oczekuje, że w związku z tym oglądalność wzrośnie o 15 – 20 proc. – Olimpiada w Chinach to nie tylko sport, ale też istotne problemy polityczne. TVP Info skoncentruje się na publicystyce związanej z tym zagadnieniem – mówi Jan Pawlicki, wiceszef publicystyki stacji. Kwestiami typowo sportowymi zajmie się TVP Sport. Poszerzony zostanie także zespół redakcyjny. Obok dotychczasowych dziennikarzy pojawią się nowi, głównie z TV Puls, która likwiduje dział informacyjny.

Trwają również rozmowy z częścią dziennikarzy Polsat News i TVN 24. – W najbliższych tygodniach dołączy do nas grupa nowych prowadzących i reporterów. Na razie nie mogę jednak zdradzić nazwisk – wyjaśnia Pawelczyk.

http://www.rp.pl/artykul/118849,168535_ ... Info_.html
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: TVP Info

Post autor: qmate »

Fajnie, że widać co się dzieje z tyłu, czyli innych w trakcie pracy. Takie studia teraz powinny powstawać, a zamknięte pudła mogą odejść do lamusa
//////////
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re:

Post autor: ~ »

– To dla nas wielki technologiczny skok do przodu – mówi „Rz” Grzegorz Pawelczyk, szef działu informacji TVP Info.
Ciekawe co to jest dla nich ten "wielki technologiczny skok do przodu". Ekrany plazmowe to przecież nie żadna nowość.
Ja już nie mogę się doczekać nowego studia. Może faktycznie zaskoczą?
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Studio w pełnej okazałości:
Obrazek

Newsroom:
Obrazek

http://www.tvp.info/news.html?directory ... ews=761790
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Więcej większych zdjęć: :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
29 lipca, w luksusowej restauracji "Bazaar" przy ulicy Jasnej 14, odbyło się spotkanie przedstawicieli programu TVP z dziennikarzami i fotoreporterami w związku z planowanym otwarciem nowego newsroomu TVP Info. Od 1 sierpnia programy TVP Info będą bowiem realizowane w pełni cyfrowym studiu, wyposażonym w sprzęt najnowszej generacji. Nowa scenografia i grafika będzie nawiązywać swą stylistyką do treści programów emitowanych na antenie TVP Info.

Konferencja prasowa, prowadzona przez Sławomira Siezieniewskiego, rozpoczęła się multimedialną prezentacją przygotowań do otwarcia studia. Następnie przedstawiciele stacji w skrócie opowiedzieli o swoich wrażeniach związanych z nowym newsroomem. Najlepiej podsumowała całość Danuta Holecka-Dunin: " Lepsze studio, lepszy przekaz techniczny obrazu, lepsza jakość i odbiór informacji". Następnie zgromadzeni dziennikarze udali się na zwiedzanie nowego newsroomu TVP Info.

Zaplecze nowego studia stanowi baza techniczno-realizacyjna Agencji Informacji TVP i Oddziałów Terenowych TVP. W newsroomie wprowadzono nowy system dziennikarski, konsolidujący wszystkie elementy pracy redakcyjnej, zapewniający nieograniczony dostęp do informacji, serwisów agencyjnych i innych zasobów medialnych. Dzięki temu dziennikarze TVP mają możliwość samodzielnego przygotowania różnych materiałów oraz grafiki - aktualizowanych na bieżąco w formie obrazu pojawiającego się bezpośrednio na ekranie.

W trakcie prezentacji studia można było się przekonać, że nowoczesna, funkcjonalna scena studyjna umieszczona w newsroomie, oddzielona tylko szklaną szybą, integruje pracujących w studiu dziennikarzy z zespołami redakcyjnymi i obszarem produkcji antenowej. Jak podkreślił Adrian Klarenbach, "to już koniec przychodzenia do pracy w koszulach hawajskich. Wszyscy zaczniemy chodzić w garniturach, ponieważ wszyscy na wizji". Wystrój newsroomu wzbogacają dodatkowo m.in. ekrany projekcyjne, wykorzystujące najnowsze techniki multimedialne. Jednym z kluczowych elementów scenograficznych jest nowoczesny, komputerowo sterowany system oświetleniowy, pozwalający na nieograniczone możliwości kreacji artystycznej w zakresie barw i tworzenia klimatu audycji. Autorką scenografii nowego newsroomu TVP Info jest Anna Mioduszewska. Natomiast za oprawę muzyczną serwisów przygotował Jean Michelle Jarre.

Zmiany nie dotyczą tylko wystroju studia, ale i jego wielkości. Cały zespół dziennikarzy TVP Info będzie pracował na 300 metrach kwadratowych powierzchni, zaś sam newsroom zajmuje teraz 100 metrów. "Może to nie są wielkie przestrzenie, ale proszę mi wierzyć, w tym studiu czuć przestrzeń i swobodę. Jest bardzo eleganckie. Teraz my też będziemy musieli się elegancko ubierać" - żartowała Danuta Holecka-Dunin.

Główną pozycją programową anteny pozostanie "Serwis Informacyjny TVP Info". Poprowadzą go doświadczeni dziennikarze: Danuta Holecka-Dunin, Edyta Lewandowska, Małgorzata Żochowska, Adrian Klarenbach i Sławomir Siezieniewski, a także Diana Rudnik, Jarosław Lewandowski oraz Jacek Cholewiński. Uzupełniać go będą programy publicystyczne, w których z gośćmi, komentatorami i specjalistami dyskutować będą publicyści. Widzowie odnajdą na antenie swoje ulubione programy, jak np. "Minęła 20-ta", "Telekurier - Bliżej Ciebie", czy "Raport z Polski". Nowością w programie będzie wydłużenie pasma "Poranek" do godziny 11.00 (do tej pory kończył się o 10.00). TVP Info nie pominie niczego, czym aktualnie żyją Polacy, media i politycy. Ważną część oferty programowej stanowią magazyny tematyczne, jak bardzo lubiana "Telewizja objazdowa". 1-go sierpnia na antenie pojawi się nowy serwis gospodarczy zatytułowany "Biznes". Zastąpi on dotychczasowe programy biznesowe stacji: "Plus-minus", "Ekonomia i rynek" oraz serwis ekonomiczny. Ponadto ofertę programową dopełniają lokalne serwisy informacyjne i programy o tematyce regionalnej.

http://1000gp.ovh.net/~dziennike/report ... vpinfo.php
Relacja wideo z konferencji prasowej :arrow: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... _Info.html :D

Jestem pod wrażeniem. Szkoda tylko, że tak późno się obudzili. Wiem, że do TVN24 jeszcze daleko, ale wcześniej, czy później i ta stacja będzie musiała przejść gruntowne zmiany.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVP Info

Post autor: pop »

Siezieniewski w tym materiale z Gazety.pl powiedział, że TVP Info musi gonić konkurencję, a w tym momencie ją nawet wyprzedza...
Kiedy ten człowiek ostatni raz włączył telewizor :uhh: ?
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: TVP Info

Post autor: Marcin »

Na tych pierwszych zdjęciach wyglądało bardzo ładnie - na tych pokazujących całe studio - wygląda niefajnie - szczególnie z fioletowym podświetleniem.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Niefajny to jest ten chaos z prezenterami. Czy nie można przypisać konkretnych osób do konkretnego pasma?
michnik101
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 23 mar 2008, 18:07

Re: TVP Info

Post autor: michnik101 »

Na WM pojawił się materiał wideo dotyczący metamorfozy TVP Info. Widać w nim troszkę nowej oprawy TVP Info, przygotowanej przez Aart Design 8)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości