TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: a-j-p »

to od tego jest cnbc biznes
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: pop »

"Bilans" jest emitowany o normalnej porze, ale jedynie w TVN CNBC Biznes. I bez sensu jest pisanie o braku sportu, pogody i biznesu w TVN24. Od tego są poszczególne kanały informacyjne, żeby nie pchać tego wszystkiego na jedną antenę, tylko omawiać szerzej, ciekawiej i bardziej wyczerpująco w odpowiednich stacjach (oczywiście mam na myśli TVN Meteo, TVN CNBC Biznes i nSport).

Co do studia - prędko nie spodziewaj się rewolucyjnych zmian. To studio ma dopiero 4 lata, lekki lifting już był. Następnego szybko nie będzie. Tym bardziej nie licz, że w najbliższych latach powstanie coś nowego.
W dzień Wigilii KAliszewski ze Skórzyńskim śpiewali kolendy.
Chciałaś chyba napisać kolędy...


Taa, czuj się w te święta usatysfakcjonowany, żeś mnie przyłapał na błędzie ortograficznym. :aniol:
Nie będę tłumaczyć, że z pośpiechu, że przez Kolendę-Zaleską, ot po prostu walnęłam byka.
Za co wszystkich urażonych forumowiczów wielce przepraszam. :rozglada:
Nika.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: a-j-p »

nie zgodzę sie z toba
Ja np nie mam nsport ( jak wiekszosc posiadaczy tv kablowych ) a sportu w tvn24 nie ma prawie wcale
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: prze_kw »

No cóż, ale pop widzi TV przez pryzmat N'ki :/ Jakoś w Polsat News i TVP Info udaje się pogodzić newsy z biznesem, pogodą i sportem. TVN24 ostatnimi czasy zrobiło się do oglądania. Brak urozmaicenia - w Dniu na żywo wałkowane są 2, góra 3 tematy... W weekendy powtarzane są rozmowy i programy z tygodnia, czasem więcej niż 1 raz... Gdzie ten polot, świeżość która była całkiem niedawno...
Liczą się tylko Fakty.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: pop »

Nie patrzę przez taki pryzmat. Jeśli komuś zależy na dostępie do bieżących informacji z biznesu, sportu, pogody, informacji politycznych to stara się o dostęp do poszczególnych kanałów: zamawia abonament w jakieś kablówce, kupuje platformę itp. Jeśli nie chce, to nie ma. I niech nie marudzi, że w TVN24 mu tego brak. TVN stworzył cztery kanały informacyjne (właściwie już pięć), aby w każdej z tych stacji omawiać dane zagadnienia. W TVN CNBC Biznes codziennie wałkuje się tematy biznesowe, w nSporcie - sportowe, natomiast TVN24 jest stacją nastawioną na informacje polityczne. Takie jest podejście TVN do kanałów informacyjnych. To tak jakby dziwić się, że w TVN Meteo nie ma serwisów biznesowych...
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: a-j-p »

BZDURA

Skoro tak to czemu pomimo nadawania TVN METEO serwisy pogodowe w tvn 24 sa co chwila?!
Beznadziejne jest takie podejscie - rozumiem biznes do tvn cnbc bo to jest inna dzialka zupelnie
ale sport no sorry ale w kazdej stacji informacyjnej ( nawet CNN czy FOX ) jest sport po kazdym serwisie i wieczorne podsumowania. Podejscie takie ,ze chce ogladac wiadomosci sportowe to biore Nke jest bzdura gdyz w mojej kablowce sa prawie wszystkie kanaly z kazdej z platform i place raptem 32 zl nie ma tylko n sport i co mam przez to brac platforme dodatkowo i placic za dwa pakiety aby moc ogladac newsy sportowe ? bzdura to wole wlaczyc polsat newsy czy chocby beznadziejne tvp info.

TVN24 stoi w miejscu a nawet bym powiedzial ,ze sie cofa
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: pop »

a-j-p pisze:Beznadziejne jest takie podejscie - rozumiem biznes do tvn cnbc bo to jest inna dzialka zupelnie
Powstają kanały tematyczne dla kobiet, mężczyzn, dzieci itd. TVN zdecydował się także na informacyjne kanały tematyczne. Beznadziejne to nie jest. Wręcz przeciwnie - przynosi zamierzony skutek, czyli zadowalającą oglądalność i zyski.
a-j-p pisze:TVN24 stoi w miejscu a nawet bym powiedzial ,ze sie cofa
Taka jest polityka władz stacji. I nic się nie cofa. Wszystko się rozwija - TVN24, TVN CNBC Biznes, nSport. Wszędzie są wałkowane tematy z danej tematyki. TVN24 - co już pisałem - jest stacją nastawioną na informacje polityczne. Gdyby była to stacja biznesowa, czy sportowa - nosiłaby inną nazwę. Czy w TVN Turbo mówi się jaki makijaż kobieta powinna dobrać na imprezę, a jaki na romantyczną kolację? Nie. Od poszczególnych tematyk są inne stacje. Czy to tak trudno zrozumieć? TVN24 nadal byłaby "ogólnotematyczną" stacją informacyjną, gdyby cała Grupa TVN stała w miejscu i się nie rozwijała.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: a-j-p »

mylisz pojecia i stacje.

Skoro tvn24 to informacje polityczne to niech zrobia tvn24 polityka skoro spoleczne to niech tez bedzie tvn24 polska
tylko po co to tak rozbijac? tvn24 jak narazie jest TV INFORMACYJNA - OGÓLNA!! a skoro tak to newsy kazde dla kazdego
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Marcin »

pop - zarówno sport, biznes, jak i pogoda są informacjami na równi z tymi politycznymi. TVN24 jest kanałem informacyjnym, a nie parlamentarnym. Włącz CNN i inne stacje informacyjne. Jeśli twierdzisz, że nie powinno być w news-kanałach biznesu czy sportu, to cóż...
Co innego szminki w TVN Turbo.
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Nika »

pop pisze:Nie patrzę przez taki pryzmat. Jeśli komuś zależy na dostępie do bieżących informacji z biznesu, sportu, pogody, informacji politycznych to stara się o dostęp do poszczególnych kanałów: zamawia abonament w jakieś kablówce, kupuje platformę itp. Jeśli nie chce, to nie ma. I niech nie marudzi, że w TVN24 mu tego brak.
No, więc już nie marudzimy. Przełączamy się na Polsat News i mamy totalnie gdzieś smuty nadawane w TVN24.
Tak to wygląda jak się nie organizuje telewizji na potrzeby widza. A gadanie, że jak nam się nie podoba to mamy sobie kupić platformę i nie marudzić, to zamiatanie stanu rzeczy pod dywan. Poza tym nie każdego stać na poszerzone abonamenty, a wtedy taki widz poszukuje jak najbardziej skondensowanej dawki wszelakich wiadomości w jednej stacji, programie. Z resztą TVN24 z tego jak wypowiadają się pracownicy tej stacji, pretenduje do tego, aby być nie tylko telewizją nastawioną na informacje polityczne. Tylko, że niestety zamiast delikatnie rozszerzyć tematykę sportową czy też kulturalną (vide Czerwony Dywanik) to angażują się mocno w tematykę społeczną, nadając całymi dniami strajki, tragedie rodzinne itp. Co moim zdaniem wypada na nie korzyść.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: pop »

Marcin pisze:pop - zarówno sport, biznes, jak i pogoda są informacjami na równi z tymi politycznymi.
Dlatego w TVN24 pojawiają się informacje biznesowe, sportowe i pogodowe. I zawsze prezenter danego serwisu dodaje, że "po więcej informacji zaprasza do [i tu pada nazwa kanału]". Czy na równi - możliwe. W TVN CNBC Biznes przecież co pół godziny jest serwis informacji politycznych i społecznych.
a-j-p pisze:mylisz pojecia i stacje.
Nie mylę żadnych pojęć. Kanał tematyczny - mówi ci to coś? No właśnie.
Nika pisze:Tak to wygląda jak się nie organizuje telewizji na potrzeby widza.
Zależy na jakiego widza. Z tego co wiem nie jest z tym źle - wręcz przeciwnie. Zresztą w jakimś z ostatnich wywiadów Adam Pieczyński nie ukrywał swojego zadowolenia z oglądalności TVN24 (było to chyba w "Gazecie Telewizyjnej"). Gdyby widzom to nie odpowiadało - zostałoby zmienione.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Nika pisze:Nie czują oddechu konkurencji na plecach i stoją tam gdzie byli.
Stoją tam gdzie byli? Podpisuję się pod zdaniem, że się wręcz cofają. Zachłysnęli się myślą, że są liderami. Zapominają, że realia z dnia na dzień się zmieniają. Że nie wystarczy na pół dnia usadzić za stołem dwóch miernych prezenterów i wymagać, by co pół godziny czytali te same informacje. Tak było kilka lat temu. Zarzucanie konkurencji w wywiadach, że wszystko od nich ściągają, może się okazać bezskuteczne. Przecież podstawą wszystkich stacji newsowych na całym świecie jest to samo.
Nika pisze:Aż się nie chciało z domu wychodzić, bo człowiek się bał, że coś go fajnego ominie.
Myślałem, że tylko mnie to dopadło, ale jednak widzę, że nie. Dawniej gorączkowo można było się wręcz bawić. Przeżywałem, że pan X ma dyżur czwarty dzień z rzędu, pani Y wróciła po tygodniowej przerwie, a pani Z już trzeci dzień ma wolne. A teraz? Może czasem obejrzę Poranek, gdy prowadzi Kuźniar i ''Prosto z Polski'', również ze względu na prowadzącą. Chciałem obejrzeć wigilijny Poranek, ale się po prostu nie dało. :stop:
pop pisze:Zresztą w jakimś z ostatnich wywiadów Adam Pieczyński nie ukrywał swojego zadowolenia z oglądalności TVN24 (było to chyba w "Gazecie Telewizyjnej").
Powód do zadowolenia rzeczywiście jest ogromny. :P Przypomnę fragment wywiadu:
- Tymczasem widownia TVN 24 w ciągu roku skurczyła się z 204 do 166 tysięcy.
- Nieprawda, ogląda nas więcej widzów - średnio w ciągu dnia prawie 100 tys. więcej niż rok temu.
Zdaje się, że 204 odjąć 166, daje 58. 58 tys. widzów mniej, a nie 100 tys. więcej.
pop pisze:TVN24 - co już pisałem - jest stacją nastawioną na informacje polityczne.
Zdaje się, że w chwili, gdy sytuacja polityczna w kraju jest umiarkowanie spokojna, poszukuje się więcej newsów z regionów i zza granicy.

Albo Prezes Walter tnie koszta, albo się Panu Pieczyńskiemu nie chce. Jeśli motywacją nie są co chwilę pojawiające się uwagi dot. kanału, to wystarczy przełączyć na konkurencję. TVP Info, Polsat News i ''Dzień dobry TVN'', a nawet TVN CNBC skutecznie zapełniają mi lukę po TVN24.
Ostatnio zmieniony piątek 26 gru 2008, 22:44 przez Camilo, łącznie zmieniany 1 raz.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: a-j-p »

od nich sciagaja?
to ja juz nie wspomne ,ze tvn24 sciagnal z cnn m.in. pasek ktory przesuwa sie w pionie oraz zolte belki z ostatniech chwili ktore sie tak samo ustawiaja.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: pop »

Camilo pisze:Tak było kilka lat temu.
Kilka lat temu w ogóle nie było "Dnia na żywo". Serwis (praktycznie bez łączeń), sport, pogoda, serwis, biznes, serwis i tak w kółko.
Camilo pisze:Albo Prezes Walter tnie koszta, albo się Panu Pieczyńskiemu nie chce.
Powstawania nowych kanałów informacyjnych, rozwijanie ich nazywasz cięciem kosztów!?
I rozwiń to "nie chce", bo nie za bardzo wiem o co chodzi...
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

pop pisze:Kilka lat temu w ogóle nie było "Dnia na żywo". Serwis (praktycznie bez łączeń), sport, pogoda, serwis, biznes, serwis i tak w kółko.
Co nazywasz łączeniami? Tych 5 reporterów, co pół godziny recytujących ten sam tekst? :hahaha: :rozglada: A może teraz układ jest inny, niż serwis, sport, pogoda, serwis, biznes i tak w kółko?
Powstawania nowych kanałów informacyjnych, rozwijanie ich nazywasz cięciem kosztów!?
A kto pisze o całej spółce TVN, hę?! :> A jak można uzasadnić fakt, że stacja nie ściąga nowych twarzy, nie produkuje dokumentów czy nie inwestuje w modernizację i unowocześnienie studia?
I rozwiń to "nie chce", bo nie za bardzo wiem o co chodzi...
Co znaczy nie chce? To, że za bardzo uwierzyli w swój sukces, i zarówno Pieczyński, jak i stacja, spoczęli na laurach.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość