[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: X FACTOR

Post autor: mfdtv4 »

sybic pisze:Przesłuchałem parę kawałków Gienka. No ale aby go ocenić obiektywnie, muszę go porównać do… no powiedzmy do Ryśka Riedla i Dżemu z okresu ich świetności, czyli koncertów (w większości przypadków niezarejestrowanych, lub nie opublikowanych) z lat 85-90.
Jest cieniutki. Media robią z niego gwiazdę. Ale cieszę się, że nie wygrało to coś… o którym TVN zrobi pewnie jeszcze drugi wywiad i nie pokaże jak śpiewa i że śpiew jest jego pasją, tylko jaki lakier do paznokci kupi i jakie zalotki kolekcjonuje.
Oczywiście, zgodzę się. Gienek to taki uliczny grajek, czyli śpiewać umie, ale nie ma mega ogromnego talentu jak wyżej wspomniany Rysiek Riedel. Ma głos, ma moc i przekazuje emocje - to tyle. Z kolei Michał Szpak ma osobowość, ma image, ma zaloty na gwiazdę. Jakie by to nie były cechy, czy zniewieściałość i pomalowane paznokcie czy inne to on je posiada. Z kolei Ada Szulc ma głos, niektóre kawałki śpiewała naprawdę nieźle, ale u niej nie ma tego czegoś, tego czynnika X. Uważam, że werdykt widzów jest adekwatny do tego co prezentowali uczestnicy przez ostatnie tygodnie. Wygrana nie jest wyznacznikiem tego czy ktoś zrobi tą karierę czy nie. Ja sądzę, że cała trójka zajdzie daleko - Gienek może za rok, dwa nagra płytę - dobrze się sprzeda i tyle. Szpak ma swoje 5 minut, Ada też pewnie pośpiewa. Boję się, że już nigdy, żaden polski program nie znajdzie takich gwiazd, takich talentów, które przez więcej przez sezon, dwa, trzy będą na topie. "Idol" wykreował Ewelinę Flintę, Szymona Wydrę, Monikę Brodkę, Anię Dąbrowską, Tomka Makowieckiego. Większość z nich do dzisiaj, po blisko 10 latach od zakończenia swojej przygody z "Idolem" święci triumfy. Najbardziej to wybiła się chyba Dąbrowska i Brodka, ale wciąż niezapomniana jest Flinta czy Wydra ze swoim zespołem. Obawiam się, że w przypadku "X Factor" tak nie będzie - "X Factor" wykreuje gwiazdy na sezon, dwa. Mogę się mylić... Różnica jest też taka, że gwiazdy Idola śpiewają głównie Pop, a w XF mieliśmy ostre brzmienia (Michał, Gienek). Gdyby wygrał Michał Szpak - nie miałbym nic przeciwko.

Teraz co do programu - wciąż jestem za tym, aby produkcja zastanowiła się przed drugą edycją jaka jest idea tego programu i podpatrzyła jak tworzą je zagraniczne stacje. Błędów jest wiele. Najbardziej to chyba irytuje mnie pan Kuźniar, który jest tak nieudolny, że szkoda słów. Nie ma osobowości, jest nijaki - nadaje się do poranka TVN24, a nie do XF. Wojewódzki się uspokoił, dobrze, że przystopował. Jak czytałem fora - ludzie bardzo się bulwersowali. W sumie skład jury może pozostać, jest ogień, jest ciekawie. A co do finału - w sumie nic szczególnego - szczególnie zaskoczył mnie sam koniec, wyniki i występ wszystkich uczestników. Ogłoszenie zwycięzcy było takie jakby za tydzień miał być kolejny odcinek programu - bez polotu. Z kolei występ wszystkich uczestników to jedna wielka pomyłka - fałsz jak nie wiem. No cóż... Czekam na "Mam talent" :) Przyznam się z ręką na sercu, że "MT" jest jak dla mnie ciekawszy, bardziej różnorodny i emocjonujący. Tylko szkoda, że już nie zobaczymy Kuby w tym programie.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Szkoda, że niedane mi było oglądać finału, bo chętnie zagłosowałbym na Adę. Nawet kosztem tych 4 zł.
Gienek i Michał zepsuli mi wszystkie występy na żywo. Już od początku było przesądzone, że między nimi rozstrzygnie się finał, więc można było spokojnie odpuścić sobie oglądanie programu przez 1,5 miesiąca. A zresztą jak tu mówić o równych szansach, skoro przez cały czas 2 osoby górują nad resztą.
Poza tym Gienek z Michałem bez względu na głosy widzów i tak byliby zwycięzcami. Gra toczyła się tylko o czek, co udowodnił Szpak z przyjęciem zaproszenia na festiwal.
Gienek może i nagra płytę, ale wszyscy o nim szybko zapomną, bo taka muzyka się nie wybija na listy przebojów w największych stacjach radiowych.
Adzie natomiast to zwycięstwo byłoby potrzebne, aby się przebić. Nie miała burzliwej przeszłości ani dziwnego sposobu bycia, więc de facto wszyscy założyli, że nie ma Factora X. Myślę jednak, że spokojnie mogłaby stanąć w szranki np. z Brodką, która jest wymieniana ostatnio jako jedna z najzdolniejszych wokalistek młodego pokolenia w Polsce.
Oto dowód: http://www.youtube.com/watch?v=iSat2yuo ... ure=relmfu

A, jeszcze jedno. Kolejna edycja bez Sablewskiej, błagam! To najbardziej miałka jurorka jaką kiedykolwiek widziałem.
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

Ale nie zapominajmy, że główną nagrodą jest kontrakt płytowy. Gienek szybko nagra płytę i jestem pewien, że będzie się ona cieszyła OGROMNYM zainteresowaniem. Od początku był moim faworytem, bo nigdy nie miał słabego występu. Jest dojrzałym artystą, idealnym kandydatem na zwycięzcę. Poza tym od samego początku nie mogę się oprzeć porównywaniu go z Altiyan'em Childs, zwycięzcą z Australii. :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=2s96A7YBnEw

A tak już w temacie drugiej edycji, to Super Express pisze coś takiego :spiewa:
TVN już podobno planuje emisję drugiej edycji X Factora. Tym razem z większym, czterosobowym jury.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

bartek09 pisze:Gienek szybko nagra płytę i jestem pewien, że będzie się ona cieszyła OGROMNYM zainteresowaniem.
To będzie pierwszy. Nie było chyba dotąd w Polsce zwycięzcy show, który zaraz po udziale w programie nagrałby swoją płytę i cieszyłaby się ona OGROMNYM zainteresowaniem.
Zresztą nawet gdyby Gienek nie wygrał tego programu, to i tak jestem przekonany, że wytwórnie zainteresowałyby się jego osobą. Sądzę, że ze Szpakiem tak będzie. A Ada - moim zdaniem - może mieć z tym trudności, bo zbyt słabo wypadała na tym męskim, niezwykle silnym osobowościowo tle.
bartek09 pisze:TVN już podobno planuje emisję drugiej edycji X Factora. Tym razem z większym, czterosobowym jury.
Czyli grupa 16-24 zostanie dodatkowo rozdzielona na płcie.
Ciekawe przy okazji, czy zostanie Kuźniar. Obiektywnie należy ocenić, że sprawdził się bardzo średnio. Na pewno poniżej oczekiwań kierownictwa.
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: X FACTOR

Post autor: szym »

Cóż, finał dobrze był rozegrany, w końcu to wyglądało, jak porządny TVN-owski program rozrywkowy. Alexandra Burke nieźle otworzyła odcinek, ale wolałbym, żeby za rok było więcej większych gwiazd i to nie tylko w finale. Powinni już zacząć kombinować, a nie później płakać, że nie było czasu... nie wierzę do końca w to, na pewno gdyby się postarali to KTOŚ by wpadł. Lady Gaga ostatnio wystąpiła w finale "German's Top Model", więc skoro tak znane osoby występują nawet w tego typu programie to ściągnięcie kogoś z pierwszej ligi do Polski nie jest takim wyczynem.

Tym bardziej, że nie jesteśmy aż takim ciemnym krajem i gwiazdy często tutaj wpadają.
:)
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Ja w sumie zaczynam trochę rozumieć 'poziom' pierwszej serii XF. Otóż TVN - podobnie jak we Francji, w tym roku w Niemczech, w pierwszej serii dość słabo zaangażował się za równo w grafikę, jak i w gwiazdy w live. Zapewne spowodowane jest to ostrożnością i chęcią zobaczenia do jakiego stopnia TVN ma się w przyszłej serii zaangażować. Tak myślę. chociaż w ogóle podsumowując, to XF na przecie innych programów zaprezentował i tak bardzo wysoki poziom.
Dodam tylko, iż w najbliższym odcinku XF we Francji w live pojawi się: Lady Gaga, Jennifer Lopez i Cameron Diaz. A jest to odcinek ćwierćfinałowy, dla dodania ;)
tvn - latem programowo najgorsza!
alik79
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: środa 15 cze 2011, 15:36

Re: X FACTOR

Post autor: alik79 »

Podsumowując od II edycji powinny nastąpić następujące zmiany:

- podobnie jak w UK wprowadzić 4 jurora, kobietę najlepiej wokalistkę. Ponieważ jak w Anglii w Polsce mamy bardzo utalentowaną młodzież w w przedziale 16-24. Należy podzielić tą grupę na żeńską i męską żeby nie powtórzyła się sytuacja że musieliśmy podziękować takim wokalistką jak Ania Kłys czy Paulina Czapla (mam nadzieję że dziewczyny zgłoszą się do drugiej edycji)

- zmiana kosmetyczna czołówki w końcówce wprowadzić panoramę Warszawy
- zmiana scenografii castingowej na taką jak w UK
- etap live wydłużenie programu do 22:00 co pozwoli zapraszać gwiazdy nie tylko w finale ale we wszystkich livach podobnie jak ma to miejsce w UK
ziom
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 493
Rejestracja: niedziela 16 sie 2009, 14:51

Re: X FACTOR

Post autor: ziom »

Jak głoszą plotki Kuzniar juz nie poprowadzi X Factora i dobrze.
TVN - programowo najlepsza
TVN24 - cała prawda całą dobę
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: X FACTOR

Post autor: Debeet »

...ale czy to prawda?
ziom
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 493
Rejestracja: niedziela 16 sie 2009, 14:51

Re: X FACTOR

Post autor: ziom »

O tym przekonamy się na wiosnę.
TVN - programowo najlepsza
TVN24 - cała prawda całą dobę
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

Chciałem napisać swoje opinie o 1szej edycji polskiego X Factor, ale czytając to co napisała strona http://xfactor.socjum.pl/blog/pokaz_wpis/79 zupełnie się z tym zgadzam, i cytuje tu jakie według nich produkcja TVN popełniła błędy. Dodam do punktu 2 że nie musi się to odbywać przez dwa dni, wszystkie tego typu programy w UK są dzielone, i jest przerwa ok 30 - 60 minut na inny program:

1. Brak Xtra Factor – programu zza kulis show, który w Wielkiej Brytanii jest jednym z motorów napędowych X Factor. Dzięki niemu widzowie bliżej poznają każdego z uczestników, przez co zżywają się zarówno z nimi jak i z programem. W Polsce niestety nie zainwestowano w tego rodzaju przedsięwzięcie.

2. Brak dwuczęściowego odcinka. Na Wyspach Brytyjskich finałowe koncerty na żywo podzielone są na dwie części. W sobotę odbywają się występy live, natomiast w niedzielę występują muzyczne gwiazdy, po czym następuje ogłoszenie wyników. Dzięki temu widzowie mają dłuższy czas na głosowanie – 1 dzień. Produkcja zatem również na tym zyskuje. W naszej edycji tego zabrakło.

3. Filmiki z występów. Kolejnym wielkim błędem TVN-u było zamieszczanie na oficjalnej stronie programu tylko skróconych występów uczestników zamiast całych utworów. Jedynie na ich kanale youtube można było obejrzeć całe wykonania, z tym, że polska stacja zamiast umieszczania wszystkich wykonów, zamieszczała tylko wybrane. Za rok producenci muszą zdecydowanie się poprawić.

4. Liczba jurorów. Zatrudnienie trzech jurorów zamiast czterech od początku oznaczało mało emocjonujące koncerty na żywo. Nieparzysta liczba mentorów wiązała się bezpośrednio z brakiem remisu czyli tzw. deadlocka w finałach show. W Wielkiej Brytanii po dogrywce uczestników głosy oddawali jurorzy. Kiedy dochodziło do remisu z dwójki zagrożonych uczestników odpadał ten, który zdobył mniej głosów od widzów. I znów brak tych emocji w polskiej edycji programu. Większa ilość jurorów dałaby nową kategorię. Najlepszą opcją byłby podział solistów 16-24 na mężczyzn i kobiety, podobnie jak w zagranicznych edycjach.

5. Dogrywka. Po zakończeniu głosowania w finałowych koncertach live dochodzi do dogrywki dwóch uczestników, którzy zdobyli najmniej głosów od widzów. Wtedy do głosu dochodzą jurorzy. I tutaj również widać zmianę względem brytyjskiej edycji. Tam głosuje się przeciwko uczestnikowi (na tego, którego juror chce odesłać do domu), a nie za wykonawcą, którego chce pozostawić. Taki mały szczegół a robi różnicę i zwiększyłby napięcie programu.

6. Walka jurorów. W polskiej edycji walka jurorów stała się priorytetem wyższym niż walka o dobrych wykonawców. Pierwsze skrzypce grał tutaj Kuba Wojewódzki, który krytykował wszystkich uczestników oprócz tych, których był mentorem. Dla przypomnienia X Factor to program, który ma wyłonić przyszłą gwiazdę muzyczną. Kuba jako juror chyba już się wypalił. Liczymy na zmianę w następnej edycji.

7. Znana lista finalistów. TVN zaliczył kolejną wtopę, organizując konferencję, prezentującą dziewiątkę finalistów programu przed odcinkiem to rozstrzygającym ("Domy Jurorskie"). Informacja ta zupełnie pozbawiła emocji widzów podczas oglądania dość ciekawego odcinka programu.

8. Prowadzący. O ile jurorzy programu zostali dobrani całkiem dobrze, tak prowadzący X Factor chyba nie wywiązał się ze swojego zadania. Był sztywny, nie nawiązywał relacji z uczestnikami show. Jedna z licznych pomyłek stacji TVN.

9. Brak wspólnych występów. Finaliści programu dali tylko 2 wspólne występy podczas koncertów na żywo. Zabrakło czasu antenowego? Odcinki były zdecydowanie za krótkie.

10. Liczba uczestników. W finałach show zabrakło emocji, bo zabrakło też uczestników. Finalistów powinno być co najmniej 12. Zmniejszona ich ilość spowodowała , że z programu zostało wyrzuconych wiele wokalnych pereł.

11. Brak muzycznych gwiazd. W polskiej edycji nie zainwestowano w cotygodniowe występy gwiazd muzyki. Z pewnością przyciągnęłyby wiele widzów przed telewizory, tak jak w zagranicznej edycji programu.

12. Zapowiedzi odcinków. Słaba realizacja zapowiedzi odcinków programu. Mało emocjonujące reklamy były według nas jednym z wielu powodów, które wpłynęły na taki odbiór polskiej wersji show.

13. Faworyzowanie uczestników. Stacja od początku miała dwóch faworytów, którzy na każdym kroku byli reklamowani. Świadczyć może o tym dwukrotny występ Michała Szpaka w cyklu "Kulisy Sławy" programu Uwaga!, oraz pojawienie się tam późniejszego zwycięzcy - Gienka Loski.
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: X FACTOR

Post autor: Debeet »

Absolutnie się ze wszystkimi punktami zgadzam.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Ja również. Chociaż jak dla mnie Kuźniar w roli prowadzącego się sprawdził. Inne punkty - absolutna zgoda.
alik79
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: środa 15 cze 2011, 15:36

Re: X FACTOR

Post autor: alik79 »

Zgadzam się w 100% procentach
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Oprócz Kuźniara zgadzam się w 100%.
Ja dodałbym jeszcze pojeyncze podpunkty:
- Oprawa graficzna - która za równo na audycjach, jak i bootacampie i live show powinna być taka jak w oryginale;
- Scenografia - delikatnie niedopracowana, mimo pięknej sceny jest ona delikatnie ściśnięta, przez co brak trochę miejsca, to może moje odczucie, gorzej jest na bootcampie. Tam właściwie scenografii brak.
- Za mało dynamiczne kadrowania
- Trochę wg mnie za słaba muzyka - za równo programu jak i występów. Chodzi mi o to, że delikatnie powinni wprowadzić odświeżenie w postaci z deka nowszych hitów. Delikatnie za krótkie także i występy.
- Brak jakiejkolwiek promocji - przecież TVN miał gotową animację XF zamiast loga TVN na początku każdego programu, podobnie z PREMIEROWĄ NIEDZIELĄ, czyli spotem promocyjnym, emitowanym przed 6.marca; oglądając np. kampanię promo z 2010 z Australii... zresztą bez komentarza - nie do porównania.


Mimo tego XF jakieś tam standardy wyznaczył, i chwała mu za to.
tvn - latem programowo najgorsza!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość