Aktualne sprawy forum

Dyskusje na temat forum. Problemy techniczne, zmiany, sugestie, regulamin.

Moderator: Łukasz

Pelikan
Bywalec
Bywalec
Posty: 675
Rejestracja: wtorek 21 sie 2012, 13:28
Lokalizacja: Centrum

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Pelikan »

Nie żebym się czepiał czy coś, ale wydaje mi się, że ostatnio trochę się bałagan zrobił na tym forum. Ktoś zakłada temat jakiejś prezenterki tylko po to, aby prosić o jej zdjęcia (TUTAJ).
Ktoś inny zakłada temat jakiejś Halszki Lehman. Z tego co wyczytałem w internecie i zobaczyłem na wrzuconych capsach ta pani jest aktorką (gra w Pierwszej Miłości), więc chyba autor tego tematu pomylił fora. Niedługo wyrosną tematy Kasi Cichopek czy innych "gwiazd" telewizji...
Wczoraj pojawił się temat prezenterki TV TRWAM (Ewelina Betiuk). Autor też za bardzo się nie przyłożył. W temacie informacja o tym, że ta pani jest prezenterką i odnośniki do 3 filmów na Youtube. Jeśli już trzeba zakładać coś nowego to przydałoby się chociażby nacisnąć choć raz "print screen" na filmiku i wrzucić jeden obrazek...

Patrząc na te tematy i posty wydaje mi się, że pojawiło się na forum parę osób, które troszkę obniżyły średni wiek użytkownika forum ;)

To takie moje przemyślenia na temat forum. Ostatnio parę rzeczy się tutaj zmieniło na gorsze, więc mam nadzieję, że może moderator weźmie pod uwagę moją opinię :)
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Camilo »

A mnie dalej wkurza brak aktywnych emotikonek i funkcji podczas pisania postów.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: matik »

Pelikan pisze:Nie żebym się czepiał czy coś, ale wydaje mi się, że ostatnio trochę się bałagan zrobił na tym forum. Ktoś zakłada temat jakiejś prezenterki tylko po to, aby prosić o jej zdjęcia (TUTAJ).
Ktoś inny zakłada temat jakiejś Halszki Lehman. Z tego co wyczytałem w internecie i zobaczyłem na wrzuconych capsach ta pani jest aktorką (gra w Pierwszej Miłości), więc chyba autor tego tematu pomylił fora. Niedługo wyrosną tematy Kasi Cichopek czy innych "gwiazd" telewizji...
Dział "Ludzie mediów" więc te tematy w pewnym sensie tam pasują. Nie usuwam takich tematów od razu - trudno mi samemu jest na początku wywnioskować, czy takie tematy będą cieszyć się powodzeniem - daję czas aby się przekonać. Kiedyś już na forum jedna osoba zakładała tematy o prezenterach Orange Sport - teraz już nie ma tych tematów - podobnie może być za jakiś czas z tymi o których piszesz.
Pelikan pisze:To takie moje przemyślenia na temat forum. Ostatnio parę rzeczy się tutaj zmieniło na gorsze, więc mam nadzieję, że może moderator weźmie pod uwagę moją opinię :)
Przemyślenia zawsze biorę pod uwagę, sam mam też swoje, wiem co jest dobre, a co jest do poprawy, jednak nie wszystko jest tu w mojej gestii.
Camilo pisze:A mnie dalej wkurza brak aktywnych emotikonek i funkcji podczas pisania postów.
Mnie też bardzo to denerwuje, zwłaszcza, że wszystko kody trzeba ręcznie wpisywać :/
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Camilo »

Czytam wyniki Forumerów i o ile kontynuować tę zabawę, to moim zdaniem potrzeba zmian. Rekordzistą jest chyba duet Wellman-Prokop, dla którego po prostu nie ma alternatywy i zawsze będzie zwyciężał. Kategorie serialowe znaczna część użytkowników odrzuca z tego co zauważyłem, wzór do naśladowania - przepraszam - jest raczej niewypałem. Z ostrzeżeniem kończą i do odstrzału kwalifikują się co roku niemal ci sami. Obciachy też stają się coraz mniej spektakularne.

Samo odświeżenie tych kategorii mogłoby przynieść wiele zmian, proponowałbym m.in. wydarzenie roku, człowiek roku, największa porażka, największa wpadka, największy sukces czy przeciwieństwo "Zasługują na więcej", czyli dziennikarze, których jest za dużo, są promowani na siłę itd.

Z tym, że to taka tam moja niezobowiązująca refleksja pod lekturę wyników.
Ostatnio zmieniony piątek 16 sty 2015, 21:46 przez Camilo, łącznie zmieniany 1 raz.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: prze_kw »

Dzięki za opinię! :) Redakcja również widzi "ułomność" obecnych zasad, dlatego w grudniu pojawi się odmieniona wersja zabawy :D
Liczą się tylko Fakty.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: matik »

Rozmawialiśmy już o niektórych propozycjach które podałeś, mamy też kilka innych pomysłów, więc jak napisał @prze_kw w tym roku pojawią się w Forumery z nowymi kategoriami, może i zasadami. Kategorie jak najlepszy duet, serialowe czy wzór do naśladowania były dobre na początku. Teraz robi się to wtórne, dlatego już w trakcie tej edycji rozmawialiśmy o zmianach, po tym jak widzieliśmy jak użytkownicy traktują niektóre kategorie.
crystian1996
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 10:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: crystian1996 »

Camilo pisze:Samo odświeżenie tych kategorii mogłoby przynieść wiele zmian, proponowałbym m.in. wydarzenie roku, człowiek roku, największa porażka, największa wpadka, największy sukces czy przeciwieństwo "Zasługują na więcej", czyli dziennikarze, których jest za dużo, są promowani na siłę itd.
Cóz, ja mógłbym dorzucić anty-miss i anty-mistera srebrnego ekranu, chodzi tu oczywiście o dziennikarki i dziennikarzy których użytkownicy forum bardzo nie lubią oglądać w telewizji.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Camilo »

Proponuję połączenie działu TVN24 z TVN24 BiŚ. W końcu to miło, gdy rodzeństwo jest razem ;)
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4526
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Meteor »

matik pisze:
Camilo pisze:A mnie dalej wkurza brak aktywnych emotikonek i funkcji podczas pisania postów.
Mnie też bardzo to denerwuje, zwłaszcza, że wszystko kody trzeba ręcznie wpisywać :/
Moje rozwiązanie na szybko. Na pewno działa na Firefoksie.
W trakcie pisania posta (na stronie z formularzem tj. w adresie musi być /forum/posting.php?...) wciśnij F12 i w konsoli JavaScript wklej ten kod:

Kod: Zaznacz cały

var jseditor = document.createElement('script');
jseditor.setAttribute("type","text/javascript");
jseditor.setAttribute("src", "/forum/styles/prosilver_tvn/template/editor.js");
document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(jseditor);
Emotikony dalej nie będą wyświetlane w postach, więc lepiej ich nie używać, ale ułatwi to formatowanie tekstu. Na razie trzeba ten kod wklejać oddzielnie dla każdego pisanego posta. Jak przerobię to dla Greasemonkey (link) albo podobnego rozszerzenia to będzie samo działało.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Łukasz »

Stosowanie powyższego rozwiązania już nie jest konieczne.

Właśnie zostały naprawione błędy związane z BBCode'm i emotikonkami. Ponadto forum działa w najnowszej dostępnej wersji, która pojawiła się kilka dni temu.

Po dłuższej przerwie wróciły - w nowej odsłonie - rangi :lol2:
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
ketjow
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 21:15

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: ketjow »

zamykanie wątku "molestowania" gdy temat ciągle jest żywy i pojawiają się nowe wątki (wypowiedź Omeny Mensah") z powodu prywatnych waśni pomiędzy administratorami a użytkownikami zalatuje chęcią ucięcia tematu. Mimo wysłania prywatnej wiadomości do Łukasza (zgodnie z jego prośbą) o odblokowanie tematu ponieważ są nowe wątki i ludzie je komentują, nadal nie ma reakcji.

zaczynam się zastanawiać nad definicją "forum internetowego" w dzisiejszych czasach, bo albo ja jej nie rozumiem albo ktoś tu się zagalopował
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: matik »

Pamiętaj też, że nie wszyscy są non-stop na forum. Z racji wypowiedzi Omeny Mensah temat odblokowałem, jednak proszę pamiętać też o tym o czym pisali już @Łukasz i @prze_kw.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Łukasz »

ketjow pisze:zamykanie wątku "molestowania" gdy temat ciągle jest żywy i pojawiają się nowe wątki (wypowiedź Omeny Mensah") z powodu prywatnych waśni pomiędzy administratorami a użytkownikami zalatuje chęcią ucięcia tematu. Mimo wysłania prywatnej wiadomości do Łukasza (zgodnie z jego prośbą) o odblokowanie tematu ponieważ są nowe wątki i ludzie je komentują, nadal nie ma reakcji.
Temat nie był zamknięty z powodu waśni. To wątek "szczególnego nadzoru". Wczoraj "Gazeta Wyborcza" podała informacje o powołaniu komisji w TVN i komentarze pod tym artykułem... wyłączyła! Forum internetowe "Gazety Wyborczej" nie można posądzić ani o zbyt dużą przychylność do TVN ani o cenzurę. Jednak są ostrożni - my też musimy.

W sytuacji gdy dyskusja zeszła na złe tory, a użytkownicy podawali nazwy programów i nazwiska, musieliśmy zareagować uspokajając na chwilę atmosferę.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
melona
Najwierniejszy fan TVN
Najwierniejszy fan TVN
Posty: 31021
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 16:07

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: melona »

Mam pytanie do Matika i Łukasza : Dlaczego na moim koncie tvnfakty forum nie mam prywatnych wiadomości ? Bo napisane jest, że ''Nie masz uprawnień do wysyłania prywatnych wiadomości.'' Z jakiego powodu nie mam , kiedy będę miał prywatne wiadomości ? Czekam na odpowiedź z góry dziękuję.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: matik »

Prywatne wiadomości dla Twojego konta zostały wyłączone ze względu na nękanie innych użytkowników, którzy sobie nie życzą wiadomości od Ciebie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości