Polonia 1

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

No to jedziemy.
Majkell pisze:No có¿... nie s¹dzê, ¿eby cz³owiek, który opisuje to z takimi szczegó³ami, k³ama³... On te¿ z okolic Katowic...
Có¿, masz prawo wybraÌ wersjê dla siebie odpowiedniejsz¹ skoro s¹ rozbie¿noœci. A zw³aszcza, ¿e ju¿ jedn¹ przyj¹³eœ i rozpropagowa³eœ w artykule. Ale wszed³em w koùcu z ciekawoœci na to forum Medialinka i znalaz³em coœ ciekawego:
uÂżytkownik randall:
Stacje w Szczecinie, Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Lublinie i Opolu zamkniete zostaly 29 sierpnia 1994 r. - wszystkie nadawaly na kanalach wojskowych.

Stacje w Gdyni, Olsztynie, Katowicach i Lodzi zamknieto 21 wrzesnia 1994 r.

Stacja w Bydgoszczy sama wylaczyla nadajnik w marcu 1995, PTV Echo do tego czasu tez wylaczyla swoj nadajnik.
Nie znam pana randalla, ale to wyglÂąda mi na wiedze fachowÂą.

Majkell pisze:16.15 "KrĂłlewna ÂŚnieÂżka"
16.40 "Kapitan Hawk"
17.05 "Czarodziejskie zwierciadeÂłko"

Nijak mi to nie pasuje. KtoÂś z nas musiaÂł oglÂądaĂŚ powtĂłrki, a powyÂższa ramĂłwka jest z 1993 roku...
"Czarodziejskie zwierciadeÂłko" zaczynaÂło emisjĂŞ premierowÂą o 16.15, KrĂłlewna ÂŚnieÂżka o 16.40, a Kapitan Hawk premierĂŞ miaÂł o 17.05.. OczywiÂście nie jednoczeÂśnie. To co zaprezentowaÂłeÂś to juÂż widocznie zaawansowne powtĂłrki. A Âże z 1993... Widocznie wtedy juÂż wtedy powtarzali.
michal pisze:Babar faktycznie byÂł, ale znacznie wczesniej byÂły Misie. Jak Misie byÂły rĂłwnolegle z Babarem, to byÂła juÂż ich pierwsza powtĂłrka. Jednak nie emitowali tego Babara (lektorka mĂłwiÂła BARBAR) w tradycyjnym popoÂłudniowym paÂśmie, ale jakoÂś o 19.30. A CadilakĂłw to nie znam. JuÂż wtedy nie miaÂłem pewnie p1.
Majkell pisze: "Misie" nie leciaÂły rĂłwnolegle z "Babarem"! :) "Troskliwe misie" nadawane byÂły pierwszy raz duÂżo prĂŞdzej! (O czym my tu gadamy haha :D)

Czytaj ze zrozumieniem. Sam przecie¿ napisa³em, ¿e lecia³y du¿o wczeœniej. Kiedy przy moim wspomnieniu Troskliwych Misiów dopowiedzia³eœ o "Babarze" i "Cadilakach", ja wskaza³em (dopowiedzia³em) o ró¿nicy czasowej, o której i tak widzê (poni¿ej), ¿e wiedzia³eœ.
Majkell pisze: Ja zapamiĂŞtaÂłem to tak:

1. "Troskliwe Misie" - nadawane pierwszy raz w satelitarnej Polonii 1, ale jeszcze w 1995 lub wczesnym 1996 roku. Logiem byÂła wtedy jeszcze ta przewrĂłcona jedynka i napis "Polonia". Nadla nadawano po trzy kreskĂłwki w okolicach 16.00-17.30, "Troskliwe Misie" leciaÂły w Âśrodku tego pasma. I tego jestem na 200% pewien.
Zgadzam siê. I tak w³aœnie napisa³em, ¿e lecia³y du¿o wczesniej od Babara i w paœmie popo³udniowym (a mo¿na siê tego domyœleÌ ze zdania, ¿e Babar by³ wyj¹tkiem, bo nie lecia³ w tradycyjnym popo³udniowym). Czyta³eœ w ogóle moj¹ wiadomoœÌ? A Miœki by³y raz powtarzane i w przybli¿eniu datujê powtórki na okres pojawienia siê Babara. Ale premiera oczywiœcie wczeœniej, co napisa³em.

Majkell pisze:2. "Babar" - pierwsza emisja w satelitarnej Polonii 1 po zmianie loga i ramówki. Nadawana w godzinach du¿o póŸniejszych ni¿ 16-17 (coœ ko³o 20, razem z nowymi bajkami).
Powtarzasz po prostu to co napisaÂłem powyÂżej, i do tego w tonie, ktĂłry sugeruje, Âże pisaÂłem nieprawdĂŞ. Echhh...
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

michal pisze: uÂżytkownik randall:
Stacje w Szczecinie, Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Lublinie i Opolu zamkniete zostaly 29 sierpnia 1994 r. - wszystkie nadawaly na kanalach wojskowych.

Stacje w Gdyni, Olsztynie, Katowicach i Lodzi zamknieto 21 wrzesnia 1994 r.

Stacja w Bydgoszczy sama wylaczyla nadajnik w marcu 1995, PTV Echo do tego czasu tez wylaczyla swoj nadajnik.

Nie znam pana randalla, ale to wyglÂąda mi na wiedze fachowÂą.
Czyli, jak dobrze rozumiem, moja ju¿ jest niefachowa, bo znalaz³eœ jedn¹ rozbie¿noœÌ. :/ Ja znam randalla z forum i wiem, ¿e jego wiedza w tym temacie by³a bardzo du¿a, ale pisz¹c swój artyku³ stara³em siê zebraÌ informacje z wielu Ÿróde³. Proste...

Nie zgadzajÂą mi siĂŞ ponadto daty, obstawiam:
- 28 sierpnia (bo tak wynika z cytowanego wyÂżuj artykuÂłu, napisanego w kilka dniu po zamkniĂŞciu pierwszych stacji)
- 30 wrzeÂśnia (PamiĂŞĂŚ bywa zawodna, ale do dziÂś pamiĂŞtam, jak Maciej OrÂłoÂś zapowiedziaÂł w"Teleexpresie", Âże nie nadajÂą juÂż "Tele-Top", "Tele 24" i "TV Copernicus" - wydaje mi siĂŞ, Âże to byÂło 30 wrzeÂśnia. Co do PTV Rondo - tego nie zapamiĂŞtaÂłem, jak widaĂŚ :))

BTW: Telewizjê "Sky Orunia" w Gdaùsku wy³¹czano ze trzy razy - za ka¿dym razem wznawiali nadawanie. Czy z Rondem nie mog³o byÌ podobnie, skoro Ÿród³a podaj¹ tak ró¿ne daty?
michal pisze:
Majkell pisze: 16.15 "KrĂłlewna ÂŚnieÂżka"
16.40 "Kapitan Hawk"
17.05 "Czarodziejskie zwierciadeÂłko"

Nijak mi to nie pasuje. KtoÂś z nas musiaÂł oglÂądaĂŚ powtĂłrki, a powyÂższa ramĂłwka jest z 1993 roku...
"Czarodziejskie zwierciadeÂłko" zaczynaÂło emisjĂŞ premierowÂą o 16.15, KrĂłlewna ÂŚnieÂżka o 16.40, a Kapitan Hawk premierĂŞ miaÂł o 17.05.. OczywiÂście nie jednoczeÂśnie. To co zaprezentowaÂłeÂś to juÂż widocznie zaawansowne powtĂłrki. A Âże z 1993... Widocznie wtedy juÂż wtedy powtarzali.
JakbyÂś siĂŞ tak nie spieszyÂł z odpisaniem mi (Czemu wszyscy wchodzicie na forum wtedy co ja ;)), to byÂś zobaczyÂł, Âże naniosÂłem poprawkĂŞ...
Majkell pisze: 16.15 "GeneraÂł Daimos"
16.40 "Kapitan Hawk"
17.05 "Czarodziejskie zwierciadeÂłko"
PoczÂątek roku 1993 (wiosna albo lato). Wtedy to byÂła jedna wielka premiera...

Co do nowszych kreskĂłwek. Faktycznie - tutaj nieÂźle zamieszaÂłem, bo siĂŞ okazuje, Âże mieliÂśmy na myÂśli dokÂładnie to samo. :oops:
michal pisze:
Majkell pisze:(O czym my tu gadamy haha :D)
Powtarzasz po prostu to co napisaÂłem powyÂżej, i do tego w tonie, ktĂłry sugeruje, Âże pisaÂłem nieprawdĂŞ. Echhh...
Nie do koùca. To nie by³a sugestia, ¿e piszesz nieprawdê, ale ¿e dla obserwatorów tego tematu nasze debaty o godzinach emisji kreskówek sprzed kilku lat moga siê wydaÌ doœÌ banalne. ;)
Abe pisze:MoÂże jeszcze jakieÂś mp3 potrzeba ?
1. mĂłwiÂłeÂś mi coÂś kiedyÂś o dÂżinglu PTV Elgaz :)
2. masz jakieÂś dÂżingle Polonii, kiedy wprowadzili juÂż to drugie logo, co mam w emblemacie?
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

POLONIA JEDEN

Post autor: Abe »

Majkell pisze:
Abe pisze:MoÂże jeszcze jakieÂś mp3 potrzeba ?
1. mĂłwiÂłeÂś mi coÂś kiedyÂś o dÂżinglu PTV Elgaz :)
2. masz jakieÂś dÂżingle Polonii, kiedy wprowadzili juÂż to drugie logo, co mam w emblemacie?

Co do punktu pierwszego to juÂż wÂłaÂśnie nagraÂłem specjalnie dla was.

Jingiel numer 1
ARE Studio wideo
http://www.jedic.dkpraga.pl/abe/jingle/are.zip

Jingiel numer 2
PTE - Prywatna Telewizja Elgaz
http://www.jedic.dkpraga.pl/abe/jingle/pte.zip


Jingiel 1 byÂł pierwszy i mi podoba siĂŞ bardziej niÂż drugi. Potem jak juÂż ELGAZ - ARE zmieniÂło siĂŞ w PTE - PrywatnÂą Telewizje Elgaz to zmienili logo i melodie...

A co do punktu drugiego to nie mam nagranych Âżadnych jingli z tym logiem co Majkell ma w emblemacie, niestety. Wtedy nic akurat nie nagrywaÂłem z "tej" Polonii 1 :(

JakoÂś nie wiem co by to mĂłwiĂŚ bo wy juÂż "swoje" sprawy omĂłwiliÂście o tych kreskĂłwkach a mi ciĂŞÂżko jest cokolwiek dodaĂŚ do tego.


CoÂś trzeba jeszcze ? ;)
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Majkell pisze: Czyli, jak dobrze rozumiem, moja ju¿ jest niefachowa, bo znalaz³eœ jedn¹ rozbie¿noœÌ. :/ Ja znam randalla z forum i wiem, ¿e jego wiedza w tym temacie by³a bardzo du¿a, ale pisz¹c swój artyku³ stara³em siê zebraÌ informacje z wielu Ÿróde³. Proste...
Nie, Ty opiera³eœ siê na wyszukanych Ÿród³ach wtórnych, a ja oceniam Ÿród³a pierwotne. O ile lukami w pamiêci mo¿na nazwaÌ wypowiedŸ Lukwila na forum, to w takim dok³adnym opracowaniu poszczególnych kana³ów przez Krzyœka mo¿na to nazwaÌ niefachowoœci¹. No chyba, ¿e on te¿ siê opiera³ na czymœ innym...

Kiedy zgÂłosiÂłem wÂątpliwoÂści to je zaciekle broniÂłeÂś. Postaw siĂŞ w sytuacji, Âże wmawiam Ci, Âże Tele-Top zamkniĂŞty zostaÂł w pierwszej akcji. WidaĂŚ chyba, Âże PoloniĂŞ 1 namiĂŞtnie oglÂądaÂłem i zamkniĂŞcie PTV Rondo musiaÂło dla mnie byĂŚ wydarzeniem, ktĂłre zapamiĂŞtaÂłem. Podobnie jak dla Ciebie.
Majkell pisze:Nie zgadzajÂą mi siĂŞ ponadto daty, obstawiam:
- 28 sierpnia (bo tak wynika z cytowanego wyÂżuj artykuÂłu, napisanego w kilka dniu po zamkniĂŞciu pierwszych stacji)
- 30 wrzeÂśnia (PamiĂŞĂŚ bywa zawodna, ale do dziÂś pamiĂŞtam, jak Maciej OrÂłoÂś zapowiedziaÂł w"Teleexpresie", Âże nie nadajÂą juÂż "Tele-Top", "Tele 24" i "TV Copernicus" - wydaje mi siĂŞ, Âże to byÂło 30 wrzeÂśnia. Co do PTV Rondo - tego nie zapamiĂŞtaÂłem, jak widaĂŚ :))
Nie wiem jak daty. Szczerze powiem, Âże nawet nie kojarzyÂłem, czy to byÂła jesieĂą czy wiosna. Ale dwie akcje na 10 stacji. Jak widaĂŚ w proporcji 6/4 i dwie siĂŞ ostaÂły. TeÂż pamiĂŞtam serwisy informacyjne z tego dnia. Faktycznie Maciej OrÂłoÂś podawaÂł stacje. W WiadomoÂściach teÂż o tym byÂło.
Majkell pisze:BTW: Telewizjê "Sky Orunia" w Gdaùsku wy³¹czano ze trzy razy - za ka¿dym razem wznawiali nadawanie. Czy z Rondem nie mog³o byÌ podobnie, skoro Ÿród³a podaj¹ tak ró¿ne daty?

Na pewno nie. ZniknĂŞÂła raz podczas akcji zamkniĂŞcia i nie powrĂłciÂła juÂż. SprzĂŞt byÂł zarekwirowany, a pomieszczenie byÂły zaplombowane przez policjĂŞ.

Majkell pisze: JakbyÂś siĂŞ tak nie spieszyÂł z odpisaniem mi (Czemu wszyscy wchodzicie na forum wtedy co ja ;)), to byÂś zobaczyÂł, Âże naniosÂłem poprawkĂŞ...

16.15 "GeneraÂł Daimos"
16.40 "Kapitan Hawk"
17.05 "Czarodziejskie zwierciadeÂłko"


PoczÂątek roku 1993 (wiosna albo lato). Wtedy to byÂła jedna wielka premiera...
Dziwna ta data, ale z ca³¹ pewnoœci¹ to s¹ powtórki. Ciekawi¹ mnie te Twoje w¹tpliwoœci czy to wiosna czy lato, i jednoczesna taka pewnoœÌ co do roku. Zw³aszcza watpliwy ten Daimos o 16.15...

Z tego co pamiĂŞtam to to co byÂło w gazetach czĂŞsto mijaÂło siĂŞ z prawdÂą. Bajka juÂż siĂŞ zakoĂączyÂła i byÂła nowa, a w prasie jeszcze podawali, Âże leci stara.

Nawi¹¿e trochê do tego o czym pisa³em w pierwszym poœcie.
Polonia 1 w pierwszych dniach emisji startowaÂła o 16.30 i puszczaÂła dwie bajki. PierwszÂą byÂła Fantastyczny ÂŚwiat Paula, a drugÂą GeneraÂł Daimos o 16.55. Po kilkudziesiĂŞciu dniach (dokÂładnie tyle ile byÂło odcinkĂłw F.ÂŚ.P) rozpoczynaÂła juÂż program o 16.15 nastepujÂącymi bajkami:

16.15 Czarodziejskie ZwierciadeÂłko (a nie jak napisaÂłem wczeÂśniej Yattaman, sorki)
16.40 Wró¿ka z Krainy Kwiatów
17.05 GeneraÂł Daimos (dalsze odcinki). Po zakoĂączeniu Daimosa puÂścili zdaje siĂŞ Tajemniczy OgrĂłd.

Tak wiêc Daimos o 16.15 musi byÌ powtórk¹ (pewnie t¹ zapowiadan¹ przez Knapika), Czarodziejskie Zwierciade³ko tez jest powtórk¹, a co do Kapitana Hawka to na 80% jestem przekonany, ¿e lecia³ o 17.05 po Pojedynku Anio³ów.

Abe pisze:MoÂże jeszcze jakieÂś mp3 potrzeba ?
Ja bym poprosi³ o czo³ówkê wiadomoœci "7 minut". Bardzo j¹ lubi³em.
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

michal pisze:Nie, Ty opieraÂłeÂś siĂŞ na wyszukanych ÂźrĂłdÂłach wtĂłrnych, a ja oceniam ÂźrĂłdÂła pierwotne.
Ty oparÂłeÂś siĂŞ na poÂście randalla z forum, ktĂłry takÂże byÂł ÂźrĂłdÂłem wtĂłrnym. MiaÂłeÂś tylko tyle szczĂŞÂścia, Âże tamta informacja okazaÂła siĂŞ byĂŚ prawdziwa. ZresztÂą skoro znaÂłeÂś prawdziwÂą datĂŞ zamkniĂŞcia PTV Rondo, to chyba logiczne jest, Âże w momencie, gdy wymieniÂłem tu prawidÂłowo pzoostaÂłe 11 dat, bez problemu doszedÂłeÂś do najbardziej bliskich prawdy informacji.
Postaw siĂŞ w sytuacji, Âże wmawiam Ci, Âże Tele-Top zamkniĂŞty zostaÂł w pierwszej akcji.
Nic Ci nie wmawia³em. Poda³em tylko Ÿród³a, z których pochodzi³y moje informacje. Nic nie stara³em siê te¿ udowadaniÌ, bo spotka³em siê z tak dziwnymi datami, ¿e Twoja by³a absolutnie prawdopodobna. Przyk³adowo: najwczeœniejsza data zamkniecia PTV Rondo, jak¹ znalaz³em (absolutnie b³êdna) to 1993 rok. NajpóŸniejsza - po 1996 (równie¿ podejrzana). Wiêc nie wiem, czemu tak bardzo mi wypominasz, ¿e ostatecznie pomyli³em siê o kilka tygodni...
Majkell pisze: JakbyÂś siĂŞ tak nie spieszyÂł z odpisaniem mi (Czemu wszyscy wchodzicie na forum wtedy co ja ;)), to byÂś zobaczyÂł, Âże naniosÂłem poprawkĂŞ...

16.15 "GeneraÂł Daimos"
16.40 "Kapitan Hawk"
17.05 "Czarodziejskie zwierciadeÂłko"

PoczÂątek roku 1993 (wiosna albo lato). Wtedy to byÂła jedna wielka premiera...
michal pisze:Dziwna ta data, ale z ca³¹ pewnoœci¹ to s¹ powtórki. Ciekawi¹ mnie te Twoje w¹tpliwoœci czy to wiosna czy lato, i jednoczesna taka pewnoœÌ co do roku. Zw³aszcza watpliwy ten Daimos o 16.15...
To by³y pierwsze kreskówki, jakie ogl¹d¹³em na Polonii 1, wiêc pamiêtam, które to by³y seriale i w jakiej kolejnoœci je nadawano. Poloniê 1 zacz¹³em ogladaÌ bodaj¿e w kilka tygodni po jej starcie (st¹d nie wiem dok³adnie, czy by³a to jeszcze wiosna czy ju¿ lato). Wiem jedno - nied³ugi czas przed tym, jak zacz¹³em ogladaÌ powy¿sze seriale, nie by³o jeszcze Polonii 1 - Tele-Top nadawa³ w³asny program. Tak wiêc to musia³o byÌ w 1993 roku (kiedy to przecie¿ w marcu powsta³a Polonia 1), najprawdopodobniej wiosn¹. Nie powiesz mi, ¿e to nie by³o w 1993 roku, tylko np. w 1994, a ja nie ogl¹da³em Tele-Topu przez ca³y roki trafi³em dopiero na powtórki.

Gdy siĂŞ skoĂączyÂły tamte seriale, wyglÂądaÂło to bodajÂże tak:

16.15 "Yattaman"
16.40 "KrĂłlewna ÂŚnieÂżka"
17.05 "KsiĂŞga dÂżungli"

KolejnoœÌ nie gra a¿ tak du¿ej roli, wa¿ne s¹ tytu³y...
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Majkell pisze:Ty oparÂłeÂś siĂŞ na poÂście randalla z forum, ktĂłry takÂże byÂł ÂźrĂłdÂłem wtĂłrnym.
Ja siĂŞ nie oparÂłem o nic. Randalla znalazÂłem wczoraj jak podaÂłeÂś Lukwila z medialinku. No to przeszukaÂłem to forum. A podaÂłem, bo zauwaÂżyÂłem, Âże twierdzi podobnie jak ja i chciaÂłem CiĂŞ bardziej przekonaĂŚ, Âże nie jestem sam.
Majkell pisze:ZresztÂą skoro znaÂłeÂś prawdziwÂą datĂŞ zamkniĂŞcia PTV Rondo, to chyba logiczne jest, Âże w momencie, gdy wymieniÂłem tu prawidÂłowo pzoostaÂłe 11 dat, bez problemu doszedÂłeÂś do najbardziej bliskich prawdy informacji.
ZnaÂłem tylko moment (okolicznoÂści), ale nie datĂŞ. I przeczytaÂłem na amtv innÂą TwojÂą wersjĂŞ i ja tutaj zaprezentowaÂłem swojÂą. To na czym siĂŞ opieraÂłeÂś tu pokazaÂłeÂś dopiero potem.

Ja nie sugerujê siê niczym poza swoj¹ pamiêci¹. Mam prawo o tym napisaÌ. A jak siê oka¿e, ¿e jednak nie, to siê przyznam. Raz czy dwa razy ju¿ poprawia³em coœ co wczeœniej napisa³em b³êdnie.
Majkell pisze:Nic Ci nie wmawiaÂłem. PodaÂłem tylko ÂźrĂłdÂła, z ktĂłrych pochodziÂły moje informacje. Nic nie staraÂłem siĂŞ teÂż udowadaniĂŚ, bo spotkaÂłem siĂŞ z tak dziwnymi datami, Âże Twoja byÂła absolutnie prawdopodobna.
MoÂże nie wmawiaÂłeÂś (sorry za sÂłowo). W kaÂżdym razie podwaÂżaÂłeÂś to co mĂłwiĂŞ. Masz oczywiÂście do tego prawo. I stÂąd chciaÂłem CiĂŞ kolejnymi moimi wypowiedziami (Âże jestem z Katowic, Âże nie na pewno masz racji itd.) do tego bardziej przekonaĂŚ.

A coÂś takiego (orientacyjny cytat)
"Nie sÂądzĂŞ,Âże czÂłowiek, ktĂłry opisuje to z takimi szczegĂłlami mijaÂł siĂŞ z prawdÂą, a jest z okolic Katowic"
...nie jest niczym innym jak obronÂą tamtych ÂźrĂłdeÂł.
Majkell pisze:WiĂŞc nie wiem, czemu tak bardzo mi wypominasz, Âże ostatecznie pomyliÂłem siĂŞ o kilka tygodni...
Nie wypominam. Sta³o siê. Rozmawiamy o tym po artykule i do niego siê odnoszê. Bo do czego innego? Dowodzê prawdy. Nie napisa³eœ bezb³êdnie moim zdaniem tamtej rzeczywistoœci i chcê ¿ebyœ wiedzia³, ¿e tak nie by³o (wg mnie przynajmniej). Mo¿emy o tym chyba podyskutowaÌ... Przeszkadza Ci to, ¿e robiê to na forum? Bo jeszcze mam trochê uwag do Twoich wypowiedzi, tylko je dzielê, ¿eby nie by³o wszystko na raz.
Majkell pisze: To by³y pierwsze kreskówki, jakie ogl¹d¹³em na Polonii 1, wiêc pamiêtam, które to by³y seriale i w jakiej kolejnoœci je nadawano. Poloniê 1 zacz¹³em ogladaÌ bodaj¿e w kilka tygodni po jej starcie (st¹d nie wiem dok³adnie, czy by³a to jeszcze wiosna czy ju¿ lato). Wiem jedno - nied³ugi czas przed tym, jak zacz¹³em ogladaÌ powy¿sze seriale, nie by³o jeszcze Polonii 1 - Tele-Top nadawa³ w³asny program.
Wiesz, w takim razie Ty Poloniê 1 ogl¹dasz jakoœ z du¿ym poœlizgiem. Poda³em tytu³y pierwszych dwóch bajek w ogóle z emisj¹ o 16.30 i kolejnej (drugiej) serii, tym razem trzech, która siê zaczyna³a o 16.15 (Wró¿ka z KK, Tajemniczy O.), których nawet nie pamiêtasz, bo nie powtórzono w ogó³e czy te¿ znacznie póŸniej jak ju¿ bajek nie ogl¹da³eœ. Nie wa¿ne czy to by³ 1993 czy 1994. To by³o w ka¿dym razie w pierwszych tygodniach emisji Polonii 1 na PTV Rondo.

Mo¿e po prostu Tele-Top wszed³ do koncernu Grausso trochê póŸniej i st¹d dla Ciebie Daimos o 16.15 i te inne bajki w dziwnych (niepremierowych dla mnie) porach kojarz¹ siê z premier¹.

Majkell pisze: Gdy siĂŞ skoĂączyÂły tamte seriale, wyglÂądaÂło to bodajÂże tak:

16.15 "Yattaman"
16.40 "KrĂłlewna ÂŚnieÂżka"
17.05 "KsiĂŞga dÂżungli"
KolejnoœÌ nie gra a¿ tak du¿ej roli, wa¿ne s¹ tytu³y...
Z tym siê zgadzam w 100%. Dok³adnie by³a taka kolejnoœÌ i tytu³y. Co do joty. Ale to kupa bajek by³a przed tym uk³adem. Z tego co piszesz to by³ wg Ciebie uk³ad nr 2, bo od wczeœniejszego zaczyna³eœ ogl¹daÌ. Powiedzia³bym na oko, ¿e powy¿szy to uk³ad bajek nawet nr 10.
Karol
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 08 cze 2004, 22:55

Post autor: Karol »

Ja bym proponowa³ ¿êbyœcie skoùczyli debatê nad tym kto z was jest m¹drzejszy na temat kreskówek w Polonii 1 i tego kiedy by³y nadawane. WróÌmy do spokojnej rozmowy :D
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Karstar, przychylam siĂŞ do Twojej proÂśby. :) W sumie to, co napisaÂł MichaÂł w ostatnim poÂście, mnie jak najbardziej przekonuje.

A swojÂą drogÂą....
michal pisze:Rozmawiamy o tym po artykule i do niego siê odnoszê. Bo do czego innego? Dowodzê prawdy. Nie napisa³eœ bezb³êdnie moim zdaniem tamtej rzeczywistoœci i chcê ¿ebyœ wiedzia³, ¿e tak nie by³o (wg mnie przynajmniej). Mo¿emy o tym chyba podyskutowaÌ... Przeszkadza Ci to, ¿e robiê to na forum? Bo jeszcze mam trochê uwag do Twoich wypowiedzi, tylko je dzielê, ¿eby nie by³o wszystko na raz.
To daj je teraz jednym hurtem, ÂżebyÂśmy je sobie szybko wyjaÂśnili. :-)
Karol
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 08 cze 2004, 22:55

Post autor: Karol »

Ja jestem ciekaw - dlaczego Polonia 1 ma w³aœnie nazwê "Polonia 1"? Czy w 1993 ktoœ kto podj¹³ decyzjê o takiej nazwie tej stacji spodziewa³ siê dominacji tej stacji nad telewizj¹ publiczn¹? Czy po sukcesie Polonii 1 spodziewano siê uruchomienia Polonii 2? :?: :?: :?:

Napewno Super 1 juÂż nie miaÂło nic wspĂłlnego nad dominacjÂą bo to byÂł tylko Âśmietnik ktĂłry powstaÂł juÂż po ztelezakupowaniu Polonii 1 :)
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

OdpowiedŸ na to pytanie jest banalnie prosta (chyba to nawet przerabaliœmy sobie na GG :)). Otó¿ Polonia 1 w swych pocz¹tkach mia³a wiele wspólnego z w³oskim koncernem nale¿¹cym do Berlusconiego - Mediasetem. Prawdopodobnie nazwa wywodzi siê od nale¿¹cej w³aœnie do Mediasetu telewizji Italia 1 (http://www.italia1.com). Nawet logo tej¿e stacji podobne jest do poprzedniego loga Polonii 1.:)

Znaczenie samej nazwy wydaje mi siê zatem doœÌ proste:
Polonia - po wÂłosku Polska :)
1 - tak jak "numer 1" - coÂś najlepszego, nowatorskiego, odkrywczego itd. :)
karstar pisze:Napewno Super 1 juÂż nie miaÂło nic wspĂłlnego nad dominacjÂą bo to byÂł tylko Âśmietnik ktĂłry powstaÂł juÂż po ztelezakupowaniu Polonii 1
Nie zgadzam siê. Super 1 by³o przez pierwszych kilka miesiêcy czymœ na wzór tej Polonii 1 sprzed lat. Poniewa¿ ju¿ wtedy Polonia 1 nadawa³a g³ównie telezakupy, zdecydowano siê otworzyÌ drugi kana³. Niestety - nik³a ogladalnoœÌ poci¹gnê³a go na dno i tyle... Zniknê³a nowa produkcja w³asna, zast¹pi³y ja powtórki, pozosta³y g³ównie bajki, filmy dokumentalne i dwa fabularne dziennie oraz niezliczone telenowele. Nawet ta przemiana (zmiana logo i nowo zakupione programy itp.) w 2001 ju¿ niewiele da³a...
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

http://technostacja.republika.pl/galeria/art6.gif

To moÂże Was zainteresowaĂŚ. ArtykuÂł o wznowieniu nadawanie przez Tele-Top z nadajnika prĂŞdzej zaplombowanego przez policjĂŞ. To byli Ludzie! KRRiTV, PAR, URTiP i inne dziadostwa mogÂły im co najwyÂżej skoczyĂŚ!
Inny dziennik z kolei pisze:Nikt chyba nie ma wÂątpliwoÂści, Âże z piaratami naleÂży walczyĂŚ. Nie wypada, jednak walczyĂŚ z kimÂś, kto nie ma szans przestaĂŚ by piratem. DopĂłki nie moÂżna uzyskaĂŚ pozwolenia na nadawanie, pojĂŞcie piractwa nie ma wiĂŞkszego sensu.

Winy za tĂŞ schizofrenicznÂą sytuacjĂŞ nie ponoszÂą ani szefowie prywatnych stacji, ani sÂłuchacze i widzowie, ktĂłrzy nie chca juÂż byĂŚ skazani na paĂąstwowe radio i telewizjĂŞ.
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

I znĂłw temat legÂł w gruzach....
Karol
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 08 cze 2004, 22:55

Post autor: Karol »

Abe pisze:I znĂłw temat legÂł w gruzach....
RzeczywiÂście... poprostu wysiadÂł :( A dobrze siĂŞ zapowiadaÂło

Proponuje pomĂłwiĂŚ o produkcjach wÂłasnych Polonii 1 (to mi do gÂłowy przyszÂło :D )
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Majkell pisze:Karstar, przychylam siĂŞ do Twojej proÂśby. :) W sumie to, co napisaÂł MichaÂł w ostatnim poÂście, mnie jak najbardziej przekonuje.
Cieszy mnie to, jeœli faktycznie przekona³em, a nie tylko przez wzgl¹d na uspokojenie dyskusji i na skutek proœby karstara, bo to mo¿e jednak i tak wyjœÌ w dalszym przebiegu rozmowy ;) Ale rozumiem, ¿e forumowicze mogli mieÌ doœÌ naszej mini zwady.
Majkell pisze: To daj je teraz jednym hurtem, ÂżebyÂśmy je sobie szybko wyjaÂśnili. :-)
No to bêdzie trochê d³uga wiadomoœÌ ;) Komentujê to co mi nie pasuje i dopowiadam co pamiêtam. :)
Majkell w artykule pisze: Najpierw wiêc skazany by³ zwykle na ogl¹danie reklam lokalnych, nastêpnie zaœ sieciowych Polonii 1 (kto pamiêta tê czo³ówkê z zegarem i napisem "reklama"? :)) W obu blokach zwykle lecia³y dok³adnie te same spoty, ale kto inny na nich zarabia³. :)


Nie moge siĂŞ zgodziĂŚ. Polonia 1 nadawaÂła profesjonalne reklamy, te same, ktĂłre moÂżna byÂło zobaczyĂŚ na TVP1, TVP2 i juÂż na Polsacie. Z kolei na lokalnych byÂły w wiĂŞkszoÂści nadawane reklamy regionalnych firm czy sklepĂłw, i byÂły to reklamy tandetne - coÂś takiego jak obecnie na regionalnych TVP. Czasami siĂŞ pojawiÂła jednak jakaÂś zrobiona przez profesjonalnÂą agencjĂŞ (bardzo rzadko), ale wtedy juÂż jej nie byÂło w Polonii 1. Polonia 1 miaÂła swojÂą etykĂŞ. Nie moÂżna byÂło reklamowaĂŚ alkoholu czy papierosĂłw. W przeciwieĂąstwie do stacji lokalnych P1 czy Polsatu. W przypadku tego drugiego pamiĂŞtam Camele. Na oÂśrodkach lokalnych Polonii 1 przypominam sobie reklamĂŞ papierosĂłw Milde Sorte (czytane tak jak siĂŞ pisze). ByÂł to profesjonalny zagraniczny filmik. Facet jechaÂł na koniu po zielonym lesie z papierosem i lektor mĂłwiÂł "Odkryj nowy smak, zapal Milde sorte" i tak dalej. ByÂła teÂż reklama sklepĂłw Thomsona. Animowany telewizor szedÂł w wielkich butach do jakiÂś drzwi i ÂśpiewaÂł "Thomson Thomson". Gdy zapukaÂł do drzwi gÂłos mĂłwiÂł "Thomson! JuÂż tu jest" i podany adres lokalnego sklepu. Obie reklamy byÂły nadawane w tym samym czasie i obie widziaÂłem takÂże na paÂśmie lokalnym TV Krater, ktĂłrÂą teÂż odbieraÂłem (wiĂŞc nadajniki wcele nie byÂły takie sÂłabe). Czyli moÂżna byÂło kupic pakiet zarĂłwno na kilka oÂśrodkĂłw lokalnych jak i kupiĂŚ reklamĂŞ w P1, ktĂłra gwarantowaÂła pokazanie w nich wszystkich.
Poza tym pasmo reklam lokalnych i wÂłasnych pokrywaÂło siĂŞ tylko podczas zakoĂączenia lub rozpoczĂŞcia emisji polonii1, jeÂżeli p1 miaÂła przygotwane reklamy na rozpoczecie czy na zejÂście swojego pasma. Raczej lokalna PTV Rondo nie wpychaÂła siĂŞ ze swoimi w czasie trwania Polonii 1.


Co do czoÂłowki. OczywiÂście pamiĂŞtam ten zegar. Najpierw trwaÂł 10 sekund, potem okroili do 5 (z koĂącĂłwkÂą starej muzyczki), a potem caÂłkowicie zmienili muzykĂŞ.

Majkell w artykule pisze: 18.00 Seriale
22.00 AktualnoÂści lokalne
O 18.00 byÂł amerykaĂąski serial, o 19.05 telenowela, a Film o 20.00.

Pierwsz¹ telenowel¹ by³a Niewolnica Isaura, a potem Jeronimo. PóŸniej ju¿ w czasach ogromnej popularnoœci o 19.05 by³a Maria, a równoczeœnie z ni¹ o 20.00 we wtorki i czwartki, a potem tak¿e w pi¹tki lecia³a Manuela (ci sami g³owni aktorzy w obu - Grecia Clmenares i Joge <Martinez mog³o siê kobietom pomieszaÌ ;). Wszystkie wy¿ej wymienione z wyj¹tkiem Manueli czyta³ Lucjan Szo³ajski, Manuelê - Jacek Brzostyùski.
Majkell w artykule pisze: Rozwi¹zanie by³o banalne: trafia³y one do poszczególnych oœrodków nagrane w odpowiedniej kolejnoœci (i razem z reklamami) na kasetach wideo. :) I nieraz zdarza³o siê oczywiœcie, ¿e z jakichœ przyczyn czêœÌ programów nie dotar³a, albo ¿e pomieszano odcinki. Wprawdzie w przypadku kreskówek i seriali sensacyjnych nie by³o to a¿ tak istotne (bo ka¿dy odcinek to zwykle osobna ca³oœÌ), za to widzowie telenowel nieraz najpierw widzieli, to co mia³o byÌ "ujawnione" póŸniej, a dopiero w kolejnym tygodniu to, co pominiêto. :).
Ciekawe to trochê, nie zaobserwowa³em takiego zjawiska. Mo¿e takie ciapki pracowa³y w Tele-Topie? Nie ogl¹da³em telenowel, ale odcinki niektórych bajek te¿ by³y bardzo silnie z sob¹ powi¹zane i wszystkie by³y po kolei (Tajemniczy ogród - odcinki by³y nawet numerowane na planszach, Królewna Œnie¿ka, Lucy May, Rodzina Trappów). Tak¿e MacGyver by³ na pewno po kolei, bo zapisywa³em i zawsze pojawia³a siê ta sama kolejnoœÌ podczas powtórek czy podczas emisji na Polsacie.

Inna sprawa, ¿e bardzo czêsto, (ale to ju¿ w czasach satelitarnych) zdarza³o siê, ¿e nie zd¹¿yli opracowaÌ wersji polskiej. Wtedy by³ "w ty³ zwrot" i na przyk³ad od nowa emitowali ostatnie 30 odcinków. Pamiêtam, ¿e takie przeboje by³y m. in. kilka razy z telenowel¹ Maria Celeste. Kiedy znowu nie zd¹¿yli (a mo¿e to by³y problemy finansowe?), to puœcili naprogramowo kilkanaœcie odcinków MacGyvera).

Jednak by³a taka bajka, w której lektor czyta³ który to odcinek. To by³a "Wró¿ka z Krainy Kwiatów" i tutaj by³o pomieszanie z popl¹taniem. Odcinki by³y w miarê po kolei, ale brakowa³o np 31 32 35 36 37 38 40, a kiedyœ nagle siê wkrad³ pod koniec 20. Ale to by³ wyj¹tek. I to by³a wina w samej Polonii 1, a nie wk³adaj¹cych kasety.

O bajkach jeszcze coœ póŸniej dopowiem. ;)

Majkell w artykule pisze: Znak Zorro
Poprawny tytuÂł to po prostu "Zorro".
Majkell w artykule pisze: Bia - magiczne wyzwanie (ciekawostka: pod koniec tego serialu lektorka podaje: "Opracowanie wersji polskiej: Prywatna Telewizja ECHO" - ten serial to zatem chyba wszystko, co zachowaÂło siĂŞ do dziÂś po tej stacji)
Jak juÂż wczeÂśniej pisaÂłem, dokÂładny tytuÂł to "Bia - czarodziejskie wyzwanie" i powyÂższy tekst czytaÂł lektor. Potem lektorkÂą byÂła Agnieszka RogiĂąska i mĂłwiÂła tylko studio Publishing.
Majkell w artykule pisze: muzyczne "No limits", "Top 20" (TV Rondo Katowice)
Top 20 to by³ mój ulubiony program i wydaje mi siê, ¿e to by³ jedyny produkowany przez tê stacj¹ na wspóln¹ antenê. Pamiêtam, ¿e jak zacz¹³em ogl¹daÌ, to na pierwszym miejscu by³ Ace Of Base "The Sign". Bardzo d³ugo siê na pierwszym miejscu utrzymywa³ (chyba 17 tygodni). Furorê zrobi³a te¿ piosenka niejakiej Wingfield : "Saturday Night" i piosenki 2Unlimited (jak jeszcze by³ to zespó³ sk³adaj¹cy siê z murzyna i mulatki - No Limits oraz The Real Thing. Aha jeszcze Dr. Alban It's My Life (wczoraj by³o w Radiu Friko i siê mi przypomnia³o). Program ten prowadzi³ Jacek ... (przedstawia³ siê nazwiskiem, lecz nie pamiêtam). Potem widzia³em go w Polsacie 2 i przedstawia³ siê jako DJ JaCo. Kamerzyst¹ by³ Grzegorz Szepietowski/Szeptowski?. Programu "No limits" nie pamiêtam i chcia³bym wiedzieÌ czy Ty go pamiêtasz czy tylko wzi¹³es z gazety. Mo¿e to jakiœ muzyczny produkowany przez Tele-Top czy inn¹ lokaln¹ stacjê, ale emitowany w pasmie w³asnym. Jak wiesz prezenterka przed bajkami czyta³a ca³y program i raczej by mi siê chocia¿ nazwa powinna kojarzyÌ.

Majkell w artykule pisze: autorski magazyn Urszuli Rzepczak "Bez maski".
Nie pamiêtam tego programu na g³ównej antenie (w ogóle na lokalnej te¿, bo to program pewnie NTW), chociaz tytu³ jakby mi coœ mówi³...Wydaje mi siê, ¿e ka¿da telewizja prywatna dawa³a po jednym najlepszym swoim programie na antenê. Tak przynajmniej zaobserwowa³em. W przypadku NTW to by³by talk-show "Gadaj¹ce g³owy". Ale mo¿e siê mylê.

Do zamykania stacji juÂż nie wracam, bo to wyjaÂśniliÂśmy ostatnio.
To chyba wszystko jeÂśli chodzi o artykuÂł. Potem jeszcze zgÂłosze wÂątpliwoÂści do tego co napisaÂłeÂś na poczÂątku wÂątku jak jeszcze nie braÂłem udziaÂłu w dyskusji.
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

Majkell w artykule pisze:Bia - magiczne wyzwanie (ciekawostka: pod koniec tego serialu lektorka podaje: "Opracowanie wersji polskiej: Prywatna Telewizja ECHO" - ten serial to zatem chyba wszystko, co zachowaÂło siĂŞ do dziÂś po tej stacji)
michal pisze:Jak juÂż wczeÂśniej pisaÂłem, dokÂładny tytuÂł to "Bia - czarodziejskie wyzwanie" i powyÂższy tekst czytaÂł lektor. Potem lektorkÂą byÂła Agnieszka RogiĂąska i mĂłwiÂła tylko studio Publishing.
Tak, a potem jeszcze czytaÂła takÂże lektorka ale na koĂącĂłwce (napisy) nie mĂłwiÂła nic (Âżadne studio itd.). Wiem bo mam nagrane i sprawdzaÂłem.

WiĂŞcej nic nie napisze bo nie mam o czym :?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości