[TVP1] Wiadomości

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

W dzisiejszym wydaniu o 12.00 K. Ziemiec po³¹czy³ siê z Dorot¹ Wysock¹, która obserwowa³a debatê nad votum zaufania dla rz¹du. I muszê powiedzieÌ, ze wypad³a bardzo dobrze. Œwietnie streœci³a wydarzenia z ostatnich godzin. Oan jest lepsz¹ reporterk¹ ni¿ prezenterk¹. udowodni³¹ to wczoraj o 19.30 i dzisiaj o 12.00 - by³a wyluzowana, ani razu sie nie zacie³a, dobrze mówi³a etc. Mo¿e wiêc juz na sta³e pozostanie w sejmie?
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

to Ziemic w porannych?? mial byc w glownym!! a jakie jest kadrowanie we wczesniejszych??
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Tak, dzisiaj siedzi w wydaniach wczeœniejszych. Sam ju¿ nie wiem, jaki bêdzie tam teraz grafik. kadrowanie podobne, ale teraz wykorzytywali ekrany po lewej stronie prezentera - w taki sposób Ziemiec rozmawia³ z Wysock¹, która jak ju¿ mówi³em nadawa³a z Sejmu. Ale te wydania maj¹ troszeczkê inny pocz¹tek czo³ówki. Obok prezentera nie ma ozdobnika, a skróty robione s¹ pod jednym z ekranów.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

inny tzn. bez zegara i zapowiedzi news-Ăłw??
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Tak, zresztÂą w tych wydaniach nigdy nie zapowiadano newsĂłw na samym poczÂątku. Zegar przed 19.30 z widokiem na studio zastÂąpiÂł ten stary zegar na niebieskim tle i muszĂŞ stwierdziĂŚ, Âże to ciekawy i bardzo oryginalny pomysÂł.
I od razu widaÌ róznice - efekciarskie fakty, które nawet w 15 minutowym programie musz¹ daÌ widok z dŸwigu kamerowego w œrdoku programu. Nie wiadomo tylko po co. TVP nigdy nie dawa³a ¿adnych bajerów w zwyk³ych wydaniach - tu liczy siê czas i przekazywana wiadomoœÌ a nie lataj¹ce kamery.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

masz ktos mozliwosc dania zdjec z ostatniego mareialu we wczorajszych W ze studiami i czolowkjami??
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

kwiatek pisze:masz ktos mozliwosc dania zdjec z ostatniego mareialu we wczorajszych W ze studiami i czolowkjami??
Tak, ja to planowaÂłem, kaÂżdy to zresztÂą moÂże zrobiĂŚ, ale proponuje trochĂŞ poczekaĂŚ, bo dyskusja o tym moÂże nam trochĂŞ uciec. Jeszcze nie wszyscy skomentowali Ziemca, w gÂłownym na razie oceniliÂśmy tylko jednego prezentera itd.

Wiem ju¿ dlaczego czolówka z lat 1991-1994 wydawa³a mi siê inna ni¿ zapamiêta³em. Otó¿ by³ to sygna³ koùcowy, a nie poczatkowy, a dla zmy³ki puszczono potem powitanie Zwiefki. Podobny manewr zastosowali przy Pieùkowskiej - sygna³ pocz¹tkowy, ale zaraz po niej ¿egna³a siê w dymach.

Ziemiec w wydaniach wczeÂśniejszych wypadÂł nawet dobrze. Nie wyglÂąda odstarszajÂąco jak Wysocka, ale nochala ma strasznie dÂługiego i pÂłaskiego, ktĂłry mnie rozprasza, poza tym ma przerwĂŞ miĂŞdzy gĂłrnymi jedynkami, Âże ÂśmiaÂło moÂżna by wstawiĂŚ jeszcze jednÂą.

Czterech prezenterĂłw to trochĂŞ maÂło, ale jednak wystarczy na prowadzenie wszystkich wydaĂą. Zawsze jakoÂś to poukÂładajÂą. np. dziÂś Ziemiec do poÂłudnia, gÂłowne Durczok i wieczĂłr Adamczyk, a Wysocka w sejmie. zawsze moÂżna uÂłoÂżyĂŚ to tak, Âże nie bĂŞdzie potrzeby innych twarzy, a prezenterzy bĂŞdÂą mieli codziennie coÂś do roboty. A jak urlopy to zastÂąpi Werner czy Dzikowska z Fleszy.

Aha, na forum gazeta.pl ktoÂś dzwoniÂł do jakiejÂś zagranicznej firmy do dziaÂłu public relations i usÂłyszaÂł gÂłos SÂławka Jeneralskiego...
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

zauwaÂżyliÂście ze we wczorajszej historii wiaomosci pod koneic wydania o 19:30 byl urywek z Bukowska i obok niej byÂł taki dziwny ozdobnik : niebieskie tÂło i npis WIADOMÂŚCI i jego odbicie na dole ja takie ozdobnika nie pamiĂŞtam!!!
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

To byÂł staÂły ozdobnik wiadomoÂści ze studia z blueboxem. Nic nowego. Taki sam zresztÂą byÂł na zdjĂŞciu Prokopiuk z gÂłownego, z serwisu "prezenterki", ktĂłre nie raz juÂż tutaj wklejaliÂśmy.

Nie zauwa¿y³em, ¿eby obecne logo Wiadomoœci czyli litera "W" tworzy³a siê z kropek z czo³ówki.

Kropeczki i mapa Âświata z nich to oczywiÂście nie jest wymysÂł FaktĂłw. Ja zawsze kojarzyÂłem je z programu larry King Live na CNN i chyba nadal ta makiata tam jest.

Z dyskusji internetowych bardzo wielu uÂżytkownikĂłw widzi oprĂłcz wzorowania na TVN, podobieĂąstwo w oprawie do dziennika RTL Aktuell. PoczÂątek z zegarem, a potem przejÂście przez tematy i dopiero powitanie sÂą te same. TakÂże inne elementy toÂżsame podobno z RTL-em.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Zazwyczaj po rozstaniu siê z telewizj¹ wielu dziennikarzy wybiera PR. Przyk³adem mo¿e byÌ Jacek Balcer - ledwo go pamiêtam, ale wiem, ¿e przez d³ugi czas przygotowywa³ materia³y polityczne do g³ównych Wiadomoœci. Potem nagle znikn¹³, jak siê póŸniej okaza³o zosta³ rzecznikiem Warty. Dzisiaj chyba te¿ zajmuje siê PR, ale ju¿ w innej firmie ubezpieczeniowej lub jakimœ banku. Czasami pokazuj¹ go w³aœnie w Wiadomoœciachm, jako rzecznika. Podobnie sprawa wyglada z Szelewieck¹ - pracowa³a jako podsekretarz stanu w MENiS, a je¿eli siê nie mylê teraz pracuje jako PR (niestety niepamiêtam gdzie).

Micha³, je¿eli w³±czysz na skrót Wiadomo¶ci to zobaczysz, ¿e w czo³ówce koñcowej jest w³a¶nie takie ma³e logo z kó³eczek, nic wiêcej, ¿adnego napisu typu: "PRZYGOTOWA£ ZESPÓ£ WIADOMO¦CI". W zwyk³ej czo³ówce jest napis "WIADOMO¦CI", ale obok litery W s± w³a¶nie te kó³eczka, które moim zdaniem uk³adaj± siê w literê W. To samo logo jest na belkach informacyjnych i chyba na mapach. Jestem w 100% pewein, ¿e to litera W. :P
Niestety nie mam dostêpu do RTL - ju¿ od ponad roku w UPC nie ma niemickich kana³ó. Wyj¹tek to DW TV.
W sprawei rzekomego œci¹gania - moim zdaniem tutaj po prostu chodzi o trzymanie siê œwiatowych trendó. Je¿eli modny jest niebieski, to wieszoœÌ serwisów realizowana jest w niebieskim etc. Fakty w niczym nie by³y i nie bêd¹ oryginalne. Wszytko co jest w Faktach ju¿ kiedyœ by³o w innych stacjach. Lis nigdy nie odkry³ i jak siê okazuje (przyk³ad Polsatu) nie odkryje Ameryki. Przede wszytkim nale¿y umieÌ umiejêtnie i dobrze zastosowaÌ wypracowane ju¿ normy etc. Wiadomoœci udowodni³y, ¿e w³aœnie to potrafi¹. Ja nie widzê ¿adnych podobieùstw czó³ówki Faktów I Wiadomoœci, a œwiat z kó³eczek zastosowany by³ ju¿ w innych programach. W Faktach mamy dziwen kó³ka uk³adaj¹ce sie najpierw w Pa³ac Kultury, potem szybko przesuwaj¹ siê na ekranie i nie wiadomo sk¹d pojawia siê œwiat. Moim zdaniem kupy siê to nie trzyma. Natomiast w Wiadomoœciach obraz kontynentów jest g³ównym motywem czo³ówki.

Kwiatek, mo¿e ju¿ jutro zamieszczê stare czo³ówki. Cieszê siê, ¿e przynajmniej dali ten fragment z p³on¹cym studiem. To by³ najlepszy ¿art jaki kiedykolwiek widzia³em w TV (pojêcie ogólne TVP plus komercyjne).
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

TeÂż pamiĂŞtam Jacka Balcera i nawet bardzo dobrze. CzoÂłowy reporter polityczny. PoÂźniej przeszedÂł na 2-3 miesiĂŞce do TVN do oÂśrodka wrocÂławskiego i pracowaÂł w zastĂŞpstwie PawÂła Abramowicza, albo razem z nim (PaweÂł operatorem). Po tym okresie przyszedÂł jak gdyby nigdy nic z powrotem do WiadomoÂści i nadaÂł robiÂł to co wczeÂśniej. Potem byÂł rzeczywiÂście rzecznikiem, chyba rzeczywiÂście Warty. Teraz w poniedziaÂłek pojawiÂł siĂŞ w Faktach i jest obecnie rzecznikiem banku BPH, ale chyba nie w krakowskiej centrali tylko w Warszawie. MĂłwiÂł, Âże bank na pewno nie zablokuje kart mimo niepodpisania umowy.

Szelewicka pracowaÂła w MENiS z ÂŁybackÂą jako rzecznik, potem podsekretarz i nic nie wiem Âże za Belki wyleciaÂła. A Jeneralski najpierw byÂł PiaRowcem zanim trafiÂł do TVP3 Bygdoszcz. ByÂł rzecznikiem tamtejszego prezydenta.

Litera W, owszem, kropeczki tworz¹ literê W bez dwóch zdaù, ale siê nie zrozumieliœmy. Myœla³em, ¿e chodzi o uk³adanie siê jej z mapy œwiata podczas czo³ówki jak to jest w Faktach.

Mam kÂłopoty ze znalezieniem logo obok Prokopiuk, ale moÂżliwe, Âże rzeczywiÂście jest troszeczkĂŞ inne przy Bukowskiej, jednakÂże w tym samym stylu. W Âżadnym wypadku jednak nie budzi we mnie sensacji.

Obrazek
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

Obrazek

jakos nie moge skojarzyc tej pani siedzacej chyba ze Zwiewk¹ , czo³ówka by³a ( a raczej nie bylo) wjazd na studio i napis wiadomosci , stydio to newsroom i takie duze okno ( we wczorajszym materiale po lisie) wydaje mi sie ze to pani Doda W.
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

No widzĂŞ, Âże jest dyskusja, to trzeba jÂą obrazowaĂŚ.

Zaczynamy od czo³ówek:

Pierwsza z lat 1989-1991

Z nieba spad najpier jeden czÂłon V, potem drugi i miga napis "WiadomoÂści". W innych wydaniach w poprzek "W" napis jakie to wydanie - poranne, poÂłudniowe lub wieczorne.

Obrazek

z lat 1991-1994

Laserowe W - tworz¹ siê dwie litery V i potem po wymieszaniu uk³adaj¹ siê w literê W, a nad ni¹ pojawia siê napis Wiadomoœci. W materiale zaprezetowano ty³ówkê.

Obrazek

Rok 1994 czyli prowizorka po przenosinach na Woronicza zanim zbudowano w tym pomieszczeniu studio. Muzyka zosta³a, ale czo³ówki jako takiej nie by³o. Równie¿ zaprezentowano w materiale tylko ty³ówkê - to znaczy wskakuj¹ce literki na belce.

Obrazek

Widoczna kobieta na zdjĂŞciu obok Zwiefki teÂż jest dla mnie zagadkÂą. Chyba to jest Warakomska. Przypominam, Âże byÂła wtedy niesamowicie gruba - gorzej chyba jak Bukowska. ChciaÂła na pewno byĂŚ w tej historii, ale nie pokazywaĂŚ jaka byÂła tÂłusta.

No i na zakoùczenie czo³ówka 1997-2002. W latach 1995-1997 by³a podobna.

Obrazek
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Dzisiaj w g³ównym Micha³ Admaczyk, ale pewnie bêdzie tak¿e w wydaniu wieczronym.
Mimo wszytko podoba mi siê nowa czo³ówka i oprawa muzyczna. A pomys³ z zegarem jest bardzo dobry. S¹dzê, ¿e z powdzeniem móg³by byÌ zastosowany tak¿e w zwyk³ych wydaniach. Ale skróty sta³y siê jakieœ krótkie - wczeœniej trfa³y nawet dwie minut, teraz zalediwe jedn¹. Mogliby zdecydowac isê na wiêksz¹ iloœÌ materia³ów.

Jak bêdê mia³ wiêcej si³y (mo¿e jutro) to powiem coœ o literze "V" w czo³ówce, mo¿e trudno w to uwierzyÌ, ale ta litera ma swoj¹ historiê.... :P

A teraz coÂś Âśmiesznego:

Oto pani Dorota, od paÂździernika caryca w TVP, szczĂŞsliwa szefowa WiadomoÂści. Jak widaĂŚ ciĂŞÂżko mysli... Ciekawe o czym.....
Obrazek

ZwolniÂłam GoÂśkĂŞ, DankĂŞ, Jolka odeszÂła sama - to zrozumiaÂłe, wszak nikt nie wytrzymaÂłby takiego mobingu.... Kogo jeszcze wywaliĂŚ? MoÂże operatorĂłw kamer?
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Tu jest lepiej wyraÂźna ta gruba Warakomska. Lepszego kapsa juz siĂŞ nie da zrobiĂŚ.

Obrazek

Jeœli chodzi o zegar to mu siê trzeba bardziej przyjrzeÌ. Wiadomoœci siê zaczyna³y najczêsciej o 19:30 i czêsto tak by³y ustawiane reklamy. Ale zdarza³y siê poslizgi czy jakieœ nag³e wypadki, ¿e trzeba je opóŸniÌ.

Muzyka - o 19:29:57 jest ju¿ sygna³, ¿e zaraz siê zacznie, wczeœniej leci w kó³ko jeden kilkusekundowy fragment, którym mo¿na sterowaÌ. Wczoraj zacz¹³ siê on o 19:29:46 i jakby w³aœnie wtedy jakby ten podk³ad mia³ pierwsze nuty. Nie mialem wra¿enia, ¿e lecia³ sobie wczeœniej poza anten¹ i s³ucha³a go Wysocka. Czyli co - jak zaczn¹ kilka sekund póŸniej to sygna³ bêdzie jakby nie od pocz¹ku?

Poza tym mo¿e w tym czasem oszukuj¹ i zawsze siê jak zacznie o 19:29:46 nawet jak godzina bêdzie inna. Internauta zauwa¿y³, ¿e zegar nie by³ taki sam jak w telegazecie (podobno du¿a ró¿nica) tymczasem ja skonfrontowa³em to z b³êkitnym zegarem TVP, który siê pojawi³ przed wieczornymi Wiadomoœciami i by³a ró¿nica zaledwie tylko jednej sekundy.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości