Jak media informują o Paradzie Równości?

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

Nie zgodzĂŞ siĂŞ z Toba. Absolutnie niczego nie usuwaÂłem, a jedynie DOPISYWAÂŁEM i to z tego, co widze post z godziny 0:19 jest edytowany o 0:21 czyli w tym czasie kiedy Ty napisaÂłes swĂłj post. WiĂŞc mogÂłem sÂądziĂŚ, Âże nie zostaÂł przez ciebie przeczytany skoro nie byÂło odpowiedzi.
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

OdpowiedÂź siĂŞ pisaÂła, a zauwaÂżyÂłem to przypadkiem przeglÂądajÂąc tÂą ÂżenujÂącÂą rozmowĂŞ. Natomiast jeÂśli ktoÂś jutro bĂŞdzie to czytaĂŚ nie zauwaÂży na pewno adnotacjo: zmieniony 1 raz... . Nie waÂżne, nie chce mi siĂŞ gadaĂŚ o dupie Marynie. pa
MAKEPOVERTYHISTORY
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

ZauwaÂży, ale tÂłumacze Ci czowieku, Âże edytowaÂłem tego posta jeszcze wtedy kiedy nie byÂło twojej odpowiedzi. Co w tym dziwnego, Âże coÂś dopisaÂłem :?: CzĂŞsto edytuje posty bo np. zdarza mi siĂŞ przekrĂŞcaĂŚ litery w zdaniach. Robisz afere faktycznie z niczego.
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

Wczoraj ÂŁukasz PaÂłucki, jeden z organizatorĂłw Parady RĂłwnoÂści spotkaÂł siĂŞ z
EdytÂą GĂłrniak i jej mĂŞÂżem Dariuszem Kubrakiem, aby przekazaĂŚ oficjalne
zaproszenie na ParadĂŞ RĂłwnoÂści i After Party w klubie Paradise w imieniu
Fundacji RĂłwnoÂści.

Edyta GĂłrniak powiedziaÂła, Âże chĂŞtnie poszÂłaby na ParadĂŞ RĂłwnoÂści i After
Party w Paradise, jednak zaplanowany wczeÂśniej wyjazd na festiwal do Opola
jej to uniemo¿liwia i niestety nie bêdzie mog³a przyjœÌ. "Jeœli zaprosicie
mnie teÂż w przyszÂłym roku to postaram siĂŞ zaplanowaĂŚ wszystko tak Âżeby siĂŞ
pojawiĂŚ" - pocieszaÂła Edyta GĂłrniak organizatorĂłw.

Ponadto Edyta powiedziaÂła:

"KaÂżdy kto jest przeciwko Âśrodowisku gejowskiemu w Polsce jest przeciwko
mnie.
Ja 8 lat mieszkaÂłam w Londynie i nie rozumiem tej nietolerancji wobec
Was w Polsce. Mimo, Âże bĂŞdĂŞ wtedy z Opolu to sercem napewno bĂŞdĂŞ z Wami.
UwaÂżajcie na siebie tam na ulicach bo to dziwny kraj" - przestrzegaÂła gejĂłw
i lesbijki szykujÂących siĂŞ do Parady RĂłwnoÂści gwiazda Polskiej sceny.

No no ja jestem zaskoczony. :)
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

Czym zaskoczony...myÂślaÂłeÂś Âże po mieszkaniu w Portugalii. Londynie w POlsce przyÂłaczy siĂŞ do homofobicznej strony Polski :?:
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Tobi dziekujemy za zakoĂączenie tej ÂżenujÂącej pyskĂłwki :? rodem ze straganu dla przekupek !!!

Gorzej normalnie niÂż dziewczynki na przerwie w podstawĂłwce... :twisted:

Kubs mimo wszystko spaÂślaka i pavulon mĂłgÂł byÂś sobie darowaĂŚ jendak bo

a)akurat pavulon nie jest tematem do zartĂłw , przynajmniej dla mnie...
b)nikomu nie jest miÂło jak siĂŞ go wyzywa w przyszÂłoÂści proponuje jednak pisaĂŚ takie rzeczy na PW

a jak chcecie na ten temat ÂświntuszyĂŚ to zapraszam do tematu o "cipkach" bardziej odpowiedni :D
Android <3
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

WolaÂłem tego nie umieszczaĂŚ w tym publicznym wÂątku wiĂŞc bĂŞdzie tu

http://www.kaczynskimamalegofiutka.org
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

MARSZ RÓWNO¦CI I TOLERANCJI planowany w Poznaniu odwo³any :!: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... l?skad=rss
Co sÂądzicie?
Mnie zraziÂła relacja repoertera poznaĂąskiego o.tvn24, ktĂły jakby w swoich wypowiedziaÂł popieraÂł zakaz marszu i wtĂłrowaÂłopinni Âże geje i les to zboczeĂący. Kiedy w tym kraju bĂŞdzie demokracja :!:
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

Ja widzia³em jedna relacjê, tylko nie pamiêtam ju¿ czy to by³o w tvn24 czy w Faktach (pewnie to i tak bez ró¿nicy) gdzie przyrównano berliùsk¹ Paradê (tu obraz bawiacych sie w rytmach muzyki techno ludzi) do polskich parad (policja t³uk¹ca siê z jakimiœ ludŸmi, laik nie wiedzialby ¿e to M³odzie¿ Wszechpolska) :? -->
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

arrow pisze:Ja widziaÂłem jedna relacjĂŞ, tylko nie pamiĂŞtam juÂż czy to byÂło w tvn24 czy w Faktach
To byÂły Fakty, teÂż to widziaÂłam.
policja tÂłukÂąca siĂŞ z jakimiÂś ludÂźmi, laik nie wiedzialby Âże to MÂłodzieÂż Wszechpolska) :? -->
MÂłodzieÂż wszechpolska? no Âładnie, mogliby podkÂładaĂŚ dobre zdjecia pod komentarz, albo na odwrĂłt komentarz pod dobre zdjĂŞcia.
A co do samej parady, tego siĂŞ moÂżna byÂło niestety spodziewaĂŚ, Kaczor w Wawie stworzyl precedens, teraz wszedzie mozna bedzie zakazac...
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

arrow pisze:gdzie przyrĂłwnano berliĂąskÂą ParadĂŞ (tu obraz bawiacych sie w rytmach muzyki techno ludzi) do polskich parad (policja tÂłukÂąca siĂŞ z jakimiÂś ludÂźmi, laik nie wiedzialby Âże to MÂłodzieÂż Wszechpolska) :? -->

tylko takiej Parady w POlsce nie by³o i d³ugo nie bêdzie, u Nas mia³ to byÌ marsz przypominaj¹cy o Na, o tym ¿e istniejemy w jednym spo³eczeùstwie, jednak na ró¿nych prawach czy przywilejach. To nie mia³o byÌ obsceniczne widowisko sex live.
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

MARSZ RÓWNO¦CI koñczy siê POLICYJNIE- mówi dziennikarz w serwisie informacyjnym TVN24
to wydarzenie stÂłumione przez policje po ponad godzinie prĂłb demnonstracji zostaÂło etapowo uciszone
to pokazuje ze w P[olsce nie ma demokracji, ba, próby jej wprowadzenia(niestety si³owego) jest szybko t³umione. I znów wizerunbek w mediach zosta³ tak przedstawiony, ¿e mniejszoœci seksulane(czy taka mniejszoœÌ, oficjalne liczby to 4mln gejów, którzy odwa¿yli siê wzi¹Ì udzia³ w statystykach) tylko chodz¹ po ulicach, s¹ przyczyn¹ zamieszek. Boje siê o swoj¹ przysz³oœÌ w tym kraju, w którym nie jest nam dane mo¿lwioœÌ g³osu i walk o to byœmy mieli róne prawa w kraju w którym rz¹dzi Prawo I SprawiedliwoœÌ.
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

Ale fakt, ze demonstracja byÂła nie legalna, jest niezaprzeczalny. Niestety... ->
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

Policja przes³ucha³a 65 zwolenników i przeciwników marszu równoœci w Poznaniu. Zarzuca siê im udzia³ w nielegalnym zgromadzeniu. Mimo zakazu prezydenta Poznania od godz. 15 kilkaset osób manifestowa³o przeciw dyskryminacji ze wzglêdu na p³eÌ, kolor skóry, orientacjê seksualn¹, niepe³nosprawnoœÌ

Policja odgrodzi³a demonstrantów dwoma szpalerami. O godz. 16.15 policjanci z jednej strony ruszyli na manifestantów. Wyci±gnêli z grupy przynajmniej jedn± osobê. - Nie Bia³oru¶ to jest Polska. Niech policja ich uwolni - odpowiedzieli na to okrzykami demonstranci. Na bruku u³o¿yli ze zniczy "pacyfê". Kilkadziesi±t osób usiad³o na bruku. Policjanci brutalnie wyci±gali siedz±cych manifestantów i ci±gnêli potem po chodniku. Jednego ch³opaka - g³ow± po ziemi. - Gestapo - krzyczeli pozostali manifestanci. - To jest potworne. Chce mi siê p³akaæ. Ta brutalno¶æ nie jest niczym uzasadniona - komentuje Ewa Wójciak aktorka Teatru Ósmego Dnia.

Policjanci przestali wyciÂągaĂŚ manifestantĂłw, bo nie mieli miejsca w wiĂŞÂźniarkach. Po dwĂłch godzinach demonstranci rozeszli siĂŞ.

Wœród zatrzymanych jest Agata Teutsch i Iza Kowalczyk, g³ówne organizatorki. Przez pomy³kê zatrzymano te¿ na chwilê Marka Lapisa fotografa agencji Forum. - Jesteœmy zszokowani. To jest ob³êd - powiedzia³a nam Iza Kowalczyk, do której dodzwoniliœmy siê na komórkê, kiedy siedzia³a w wiêŸniarce niedaleko ul. Pó³wiejskiej.

Jeszcze przed demonstracjÂą czÂłonkowie MÂłodzieÂży Wszechpolskiej rozdawali przechodniom wzory zawiadomieĂą do prokuratury o podejrzeniu popeÂłnienia wykroczenia. O godz. 15 okoÂło piĂŞciuset manifestantĂłw stanĂŞÂło przed Starym Browarem. Gdy rozwinĂŞli transparenty, powitaÂły ich obelÂżywe okrzyki: - PedaÂły, pedofile - krzyczaÂł miĂŞdzy innymi JĂŞdrzej Spieszalski z MÂłodzieÂży Wszechpolskiej.


Obrazek
Ka¿da w³adza zabija wolnoœÌ. Chcemy przejœÌ - krzyczeli do policjantów manifestanci.
Fot. ÂŁukasz Cynalewski / AG


Obrazek
Policjanci brutalnie wyciÂągali siedzÂących manifestantĂłw i ciÂągnĂŞli potem po chodniku. Jednego chÂłopaka - gÂłowÂą po ziemi
Fot. ÂŁukasz Cynalewski / AG


Zapraszamy do podpisania listu protestacyjnego, ktĂłry wystosowaÂły Âśrodowiska akademickie w sprawie poznaĂąskiej.
Pod listem podpisaÂły siĂŞ juÂż miĂŞdzy innymi: Maria Janion, Maria Szyszkowska, Agnieszka Graff, Kazia Szczuka, Barbara UmiĂąska, SÂławek Sierakowski, Kinga Dunin, Yga Kostrzewa, uczestnicy Marszu w Poznaniu.
Podpisy zbieramy do dzisiaj do godziny 20.00
Swój podpis mo¿na wys³aÌ pod adres: e_tomaszewicz@o2.pl TreœÌ listu:
Przebieg wydarzeĂą zwiÂązanych z (udaremnionym) Marszem RĂłwnoÂści, ktĂłry miaÂł odbyĂŚ siĂŞ 19 listopada 2005 roku w Poznaniu z okazji MiĂŞdzynarodowego Dnia Tolerancji UNESCO, pokazuje, Âże w Polsce Âłamie siĂŞ zarĂłwno prawa czÂłowieka, jak i zasady demokracji.
Jedn¹ z g³ównych zasad demokracji jest to, ¿e nie wolno zakazywaÌ pokojowych demonstracji, w trakcie których manifestuje siê swoje pogl¹dy oraz postawy; o ile nie gro¿¹ one demokracji. Marsz Równoœci na pewno nie by³ groŸb¹ dla demokracji, odwrotnie, by³by jej potwierdzeniem i wsparciem.
Tymczasem ze wzglĂŞdĂłw ideologicznych, sprzecznych z zasadami demokracji, wÂładze miasta wydaÂły zakaz Marszu. Oficjalne powoÂłanie siĂŞ na wzglĂŞdy bezpieczeĂąstwa i porzÂądku, dotyczÂące uczestnikĂłw marszu oraz mieszkaĂącĂłw miasta, jest tylko wykrĂŞtem/pretekstem, poniewaÂż siÂły porzÂądkowe zostaÂły zgromadzone w takiej iloÂści, Âże demonstracja mogÂła siĂŞ odbyĂŚ bez przeszkĂłd. Zmobilizowano m.in. policjĂŞ konnÂą oraz oddziaÂły szturmowe w iloÂści przewyÂższajÂącej liczbĂŞ demonstrujÂących.
To wÂłaÂśnie uczestnicy marszu byli naraÂżeni na atak nie tylko ze strony homofobicznych i agresywnych kontrdemonstrantĂłw, ale, jak mĂłwiÂą Âświadkowie, takÂże ze strony policji, ktĂłra w radiowozach biÂła zatrzymanych. Zwracamy uwagĂŞ na to, Âże 11 listopada w CzĂŞstochowie skrajnie prawicowa organizacja ONR, wykrzykujÂąca antysemickie i rasistowskie hasÂła, spokojnie przeszÂła przez miasto w asyÂście policji, choĂŚ nie byÂła to pokojowa demonstracja.
Decyzja o zakazie przemarszu w Poznaniu mia³a charakter polityczny. Jest to kolejny krok przeciwko obowi¹zuj¹cemu w Unii Europejskiej oraz zagwarantowanemu w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej prawu, które zakazuje dyskryminacji oraz gwarantuje wszystkim obywatelom wolnoœÌ zgromadzeù i wyra¿ania pogl¹dów.
Wyra¿amy g³êboki sprzeciw wobec postêpuj¹cego procesu ograniczania i ³amania praw cz³owieka w Polsce. Chcemy ¿yÌ w paùstwie, które gwarantuje równe traktowanie obywateli bez wzglêdu na ich wiek, p³eÌ, orientacjê seksualn¹, kolor skóry, wyznanie czy pogl¹dy polityczne. Polska nie jest wed³ug nas obecnie takim paùstwem. Polska jest krajem dyskryminacji. Na to nie wyra¿amy zgody.
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

Tobi, ale co by nie powiedzieĂŚ- sami siĂŞ prosili o wpierdol. ByÂł wyraÂźny zakaz wiĂŞc po co szli?? MoÂże po to, Âżeby znowu mĂłc powiedzieĂŚ Âże jesteÂśmy biednÂą, dyskryminowanÂą mniejszoÂściÂą??!!

Poprostu jest mi wstyd... Wstyd, za robienie cyrku, szopki, poœmiewiska z siebie. Pociesza mnie to, ¿e sam ze swoim ch³opakiem nie poszed³bym na tak¹ paradê. Bo po co?? Dobrze jest nam tak jak jest teraz, mo¿e czasem fajnie by³oby iœÌ razem za rêkê przez Planty, ale mo¿na to prze¿yÌ. A takie kolorowe festyny wzbudzaj¹ tylko agresjê!! A potem w telewizji wystêpuje jedna i druga jeszcze bardziej przegiêta co to torebk¹ nie przywali³a tylko pa³a dosta³a (hmm, jak znam to œrodowisko to mo¿e niektórym siê nawet podoba taka pozycja dymanego cwela). Tymi metodami na pewno nie zbuduje siê tolerancji.
MAKEPOVERTYHISTORY
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość