Prośba o pomoc

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

mikael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 14 sie 2006, 00:24

ProÂśba o pomoc

Post autor: mikael »

Witam serdecznie,

Jestem studentem 3 roku Akademii Ekonomicznej. Mam problem zwiÂązany z projektem jaki wykonaĂŚ muszĂŞ na przedmiot "ZarzÂądzanie projektami ekonomicznymi i organizacyjnymi". ByÂłbym PaĂąstwu bardzo wdziĂŞczny za wszelakÂą pomoc, wskazĂłwki.

Sprawa tyczy siê projektu dotycz¹cego uruchomienia kana³u TVN Sport. Jestem na etapie bardziej technicznym tego¿ przedsiêwziêcia i mam z nim spory problem. Chodzi o przygotowanie do uruchomienia takiego¿ kana³u. Jakie firma winna podj¹Ì przedsiêwziêcia, spe³niÌ zadania ? Jakie fazy, etapy winno mieÌ uruchomienie takiego kana³u ? Niestety, telewizja TVN nie chce mi pomóc nawet w bardzo ogólnikowym zakresie, dlatego te¿ zwracam siê do Paùstwa. Mo¿e ktoœ z Paùstwa orientuje siê choÌby bardzo ogólnikowo, jak wygl¹daj¹ procedury dot. uruchomienia kana³u tematycznego, albo zna kogoœ kto móg³by mi pomóc?

Z gĂłry dziĂŞkujĂŞ i przepraszam, iÂż pierwszy post na owym forum od razu jest proÂśbÂą ;)

Pozdrowienia

MichaÂł
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

OgĂłlnikowo? No na pewno sprawa koncesji (KRRiT), sprawa ramĂłwki i zdobycia praw do transmisji poszczegĂłlnych imprez sportowych (jak np. Liga MistrzĂłw), skompletowanie redakcji, zdobycie funduszy na uruchomienie kanaÂłu no i dotarcie do odbiorcy (przede wsazystkim - platforma cyfrowa ITI, ale teÂż negocjacje z kablĂłwkami). Do tego kwestia rozreklamowania kanaÂłu - bilboardy, reklama telewizyjna w stacjach Grupy TVN, prasa, Internet, linkowanie - wiĂŞcej w TVN Sport).

WiĂŞcej i dokÂładniej nie potrafiĂŞ powiedzieĂŚ.
mikael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 14 sie 2006, 00:24

Post autor: mikael »

DziĂŞkujĂŞ bardzo Marcin! :D

Gdyby ktoÂś jeszcze umiaÂł mi pomĂłc, to bĂŞdĂŞ niezmiernie wdziĂŞczny.

Serdeczne pozdrowienia!
czolgu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 14 sie 2006, 18:12

Post autor: czolgu »

Czyli masz do zrobienia coÂś podobnego do businessplanu.

Na pocz¹tku musisz zrobiÌ badanie, czy takie przedsiêwziêcie w ogóle ma sês, okreœliÌ grupe docelowa, do jakich telewizja bêdzie kierowa³a swój program. Ile œrodków pieniê¿nych bêdzie potrzebne na przygotowanie studia do transmisji i pierwsze miesi¹ce dzia³alnoœci, Ÿród³a finansowania (wewnêtrze, zewnêtrzne). To wszystko moznaby by³o poprzeplataÌ z aspektami organizacyjnymi (po¿¹dkowymi).

Mam nadzieje, Âże trafiÂłem w TwojÂą wizjĂŞ realizacji tego projektu.

U mnie w mieÂście TVN ma wÂłasne studio, nie wiem, czy takowe bĂŞdzie takÂże w Twoim, jednak jeÂżeliby byÂło, to myÂślĂŞ, Âże poÂświĂŞciliby Ci kilka minut.

Masz bardzo fajny i wydaje mi siê, ¿e ³atwy temat. Mo¿na napisaÌ o tym ksi¹¿kê.
Jestem absolwentem technikum ekonomicznego, wiĂŞc jeÂżeli bĂŞdĂŞ mĂłgÂł Ci jakoÂś pomĂłc, to pisz;)
mikael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 14 sie 2006, 00:24

Post autor: mikael »

Bardzo dziêkujê Czo³gu! Jak coœ, to skontaktujê siê z Tob¹ poprzez prywatn¹ wiadomoœÌ.

Nie do koĂąca jest to biznesplan. Jest to coÂś szerszego i bardziej zÂłoÂżonego. Temat sam sobie dobieraÂłem, wydawaÂł siĂŞ fajny pod wzglĂŞdem tematyki, jak i pod wzglĂŞdem informacji ktĂłre sÂą ogĂłlnie dostĂŞpne. Niestety im bardziej tkwiĂŞ w tym wszystkim, tym bliÂższy jestem popadniĂŞcia w depresje.

Oto schemat projektu, w/g ktĂłrego powinienem pracowaĂŚ :

schemat

Jestem na pocz¹tku rozdzia³u nr. 3. Wiem jednak, ¿e po zakoùczeniu ca³ej pracy bêdê musia³ wracaÌ do poprzednich rozdzia³ów, wszak wszystko jest ze sob¹ œciœle powi¹zane, a do tego lejê wodê od 20 stron :shock: . Mam nadziejê, ¿e jakoœ mi siê uda przez to przejœÌ...

Serdeczne pozdrowienia!!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości