TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Łukasz »

piotrek888 pisze:Po co puszczać dziś w TVN24 konferencje MAK'u z 12 stycznia? :mhm: :mhm: :roll:
We wszystkich europejskich mediach tematem numer jeden dzisiaj jest zapowiadany długo strajk generalny w Grecji. W normalnych kanałach informacyjnych pokazuje się na żywo obrazki z Grecji, w studiach siedzą politolodzy i ekonomiści, którzy tłumaczą czemu Grecja bankrutuje. Normalni dziennikarze są na miejscu, łączą się ze swoimi stacjami i na żywo opisują absurdy greckiej gospodarki.

Przykładowo: Grecka kolej ma rocznie 100 mln euro obrotu, a koszty samych płac dla kolejarzy to 400 mln rocznie. Ktoś wyliczył, że taniej byłoby ich pasażerów wozić taksówką niż utrzymywać koleje. Najniższa pensja w porcie w Pireusie to 1500 euro (pewnie sprzątaczki). Większość domów ma jakieś druty na dachu, że niby w budowie, żeby nie płacić podatku, a do tego w Atenach zarejestrowanych jest 13 basenów. Chociaż rocznie sprzedaje się ich tam 500 (od basenow też jest podatek). Niektorzy Greeccy emeryci mają 40 lat, a inni Grecy mają "trzynastki", "czternastki" i 37 godzinny tydzień pracy. Banki w Grecji są otwarte od 9:00 do 12:00, a potem czasem jeszcze przez pół godziny po południu. To jest ciekawy temat, żeby społeczeństwom europejskim, w tym głównie Polakom, tłumaczyć po co są reformy, jak się kończy zadłużanie kraju i jak funkcjonuje globalna gospodarka.

Tymczasem TVN24 robi jakieś dziwne podchody pod polski raport z katastrofy Smoleńskiej, który od wczoraj jest u premiera. Zapewne wydawcy mają z tyłu głowy kampanię wyborczą i uważają, że dla polskich wyborców ważniejszy jest Smoleńsk niż stan finansów publicznych i reformy gospodarcze. I obawiam się, że niestety mogą mieć rację.

Jak ktoś chce się coś dowiedzieć o sytuacji w Grecji to najlepszym źródłem jest TOK FM, gdzie codziennie mówi się o tym w magazynie EKG i czasem w porannych komentarzach. Nowe "Wprost" coś wspomina o Grecji, dobre artykuły są na ten temat w "Gazecie Wyborczej".
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: piotrek888 »

4 godziny starych konferencji prasowych dotyczących Smoleńska - gratulacje!!! :brawa:
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Łukasz »

Może im się coś popsuło, może jakaś niespodziewana awaria, że puścili archiwalne rzeczy ze stycznia? Przecież jest korespondent w Grecji, jest obok redakcja biznesowa, która coś ciekawego zawsze potrafi opowiedzieć, w studiu wirtualnym można pokazywać wykresy o Grecji. W RMF FM co godzinę mówią o Grecji, na gazeta.pl to temat numer jeden, a na tvn24.pl jest wielkie zdjęcie pomidorów na pół ekranu:

Obrazek

:D :D :D

Już pomijam fakt, że eksport polskich warzyw do Rosji to naprawdę niewielkie kwoty nie mające żadnego większego znaczenia.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Greg Haus »

W tvn24 tematy międzynarodowe umarły już od jakiegoś czasu. Ostatnim wielkim wydarzeniem o którym mówiono więcej było Tsunami i uwolnienie górników w Chile. Dobrze wspominam te czasy gdy w faktach były takie przerywnik (nie wiem czy to się tak fachowo nazywa) ze świata. Puszczali urywki, po 10-15 sekund na jedną inofrmację ze świata, a pomiędzy logo faktów. Teraz tvn24 to polityka24 i to polska polityka wyłącznie, pomieszana z czasem idiotycznymi inforamacjami z kontaktu24.

Kolejną sprawą są reklamy, ich czas od jakiś 3 lata się wydłuża, kiedyś 10 minutowe reklamy byłby nie do pomyślenia, teraz to norma - czasem wrzuca pomiędzy mapę z pogodą, gdzie pogoda trwa krócej niż wymienienie sponsora po i przed pogodą.

Mając pod swymi skrzydałami kanał, który współpracuje z CNBC, tvn24 powinno być wzorem jak relacjonować wydarzenia z Grecji. Szkoda...
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: matik »

Łukasz pisze:Może im się coś popsuło, może jakaś niespodziewana awaria, że puścili archiwalne rzeczy ze stycznia?
Od rana informowali o programie specjalnym od 12.00 i ok. 12.10 jak weszli na antenę (bo musieli wcześniej reklamy dać, a jeszcze wcześniej jakaś konferencja była) Anna Kalczyńska zaprosiła widzów do obejrzenia tych konferencji ze stycznia w ramach programu specjalnego. Dziś nawet PzP i 15 na żywo nie nadali. Nie wiem co oni dziś wyrabiają?
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Marcin »

Katastrofa. :shock:
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Łukasz »

A "Fakty" widzieliście? To samo. Komentarze do raportu, którego nikt z komentujących nie widział, relacja z wirtualnego studia (tym razem był to tupolew) z tego, co już od dawna i do znudzenia wiadomo. Potem o tej nieszczęsnej Grecji nawet fajny materiał Cezarego Grochota, a zaraz później o polskim Locie. Że niby nie ma czym latać. Dwa albo trzy dni temu pokazywali w "Faktach" zamówione dreamlinery, ale już nie pamiętają, że to nie nasza wina z opóźnieniami w dostawie. Potem mówili, że w Locie ciągle zmieniają prezesów, ale już nie dodali, że to na wskutek konfliktów ze związkami zawodowymi, z ktorymi dopiero Sebastian Mikosz (były prezes Lotu) rozwiązał przedziwną umowę.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Łukasz »

W tym tygodniu w TVN24 chyba wszyscy są na urlopie. Włączam wczoraj ok. 13:30 to leciała powtórka całej "Kropki nad i". Dzisiaj o tej samej porze, to powtórka kilkunastominutowego materiału o tym, co Ziobro pare dni temu powiedział w Parlamencie Europejskim. Dobrze, że są te codzienne konferencje Tuska przy okazji prezydencji, bo inaczej nie byłoby co oglądać świeżego. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
ziom
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 493
Rejestracja: niedziela 16 sie 2009, 14:51

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: ziom »

Łukasz pisze:W tym tygodniu w TVN24 chyba wszyscy są na urlopie. Włączam wczoraj ok. 13:30 to leciała powtórka całej "Kropki nad i". Dzisiaj o tej samej porze, to powtórka kilkunastominutowego materiału o tym, co Ziobro pare dni temu powiedział w Parlamencie Europejskim. Dobrze, że są te codzienne konferencje Tuska przy okazji prezydencji, bo inaczej nie byłoby co oglądać świeżego. :D
Anna Kalczyńska od poniedziałku do piątku w Dniu na żywo. Rymanowskiego przed wakacjami też nie oszczędzają. Dziś mimo że piątek o 21 jego rozmowa. Od 18 lipca Rymanowski idzie na urlop i będzie emitowana Rozmowa Bardzo Polityczna o 21. Wydaje mi się że program ten poprowadzi Maciej Knapik który obecnie się urlopuje. Rok temu w wieczornym paśmie debiutował Kuźniar ale teraz wygląda na to że pod koniec lipca wróci do Poranka. Ciekawe też kto zastąpi Marciniaka w Babilonie podczas jego urlopu rok temu był to Marcin Żebrowski ale on też już chyba marzy o urlopie. Z tego wrócił wczoraj Krzysztof Górlicki. Ale na 100% to nie można nic przesądzać ostatnio dziwne zawirowania kadrowe są w TVN24. Za to na pewno jutro o 12:10 rusza Dekada zmian i na pewno 9 sierpnia TVN24 stuknie 10 lat.
TVN - programowo najlepsza
TVN24 - cała prawda całą dobę
ziom
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 493
Rejestracja: niedziela 16 sie 2009, 14:51

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: ziom »

Dziś od rana TVN24 podawała że gościem Piaskiem po oczach będzie szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba. Jednak potem gość został zmieniony i będzie nim szef PiS-u Adam Hofman. Oprócz tego jak pisałem wyżej miała być Rozmowa Rymanowskiego a teraz z zapowiedzi wyleciała.
TVN - programowo najlepsza
TVN24 - cała prawda całą dobę
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: matik »

ziom pisze:Oprócz tego jak pisałem wyżej miała być Rozmowa Rymanowskiego a teraz z zapowiedzi wyleciała.
Było dłuższe wydanie Polski i Świata.
___________________________________________
Może mi ktoś wytłumaczy: jaki jest sens aby prognozę pogody w TVN 24 i TVN Meteo w ciągu 4 godzin prowadziło 3 prezenterów - Weronika Diallo (Darłowo, zapowiedziała że po południu będzie prowadzić pogodę z Kołobrzegu), Dorota Gardias (Gdańsk) i Tomasz Wasilewski (tu nawet nie wiem gdzie był)?
ziom
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 493
Rejestracja: niedziela 16 sie 2009, 14:51

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: ziom »

Tym bardziej że Gardias miała dzisiaj Kalejdoskop mogli by chociaż zachować pozory że program jest na żywo.
TVN - programowo najlepsza
TVN24 - cała prawda całą dobę
monetowy_chlopak

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: monetowy_chlopak »

Kalejdoskop nigdy nie był na żywo i nigdy nikt nie kreował go na audycję "na żywo"!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

A tak na marginesie to Gardiasową już o ten "Kalejdoskop" za dużo. :spiewa:
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re:

Post autor: matik »

Camilo pisze:A tak na marginesie to Gardiasową już o ten "Kalejdoskop" za dużo. :spiewa:
Najlepiej jak by zrezygnowała z prowadzenia prognozy pogody.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości