TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: Camilo »

Skoro gruchnęła wiadomość o odejściu Sokołowskiego, a Kuźniar wyjeżdża, to należy oczekiwać zmian personalnych i to włącznie z nowym prowadzącym "Wstajesz i wiesz". ;) A Kuźniarowi życzę - nieco przekornie po tych wszystkich latach - żeby już nie wracał do poranka. :lol2: :lol2:
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: michal_borkowski »

Igor przechodzi do Tvp Info? Bo chyba nie do Bisia...
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: Camilo »

Przyczyn swojej decyzji, ani dalszych planów zawodowych nie ujawnia. - Nie jestem jeszcze do końca zdecydowany - stwierdza.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ig ... nalu-tvn24
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: michal_borkowski »

Fajnie, jakby Mroz prowadzil czasem poranki. A Kuzniar chyba nie wyjezdza na stale...
To tylko moje skromne zdanie
tracer2013
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 391
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2013, 14:41

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: tracer2013 »

Według mnie ta powtórka Loży Prasowej o 21:00 w niedzielę to jest bezsensu . Lepiej by było , jakby w miejsce tej powtórki był serwis informacyjny, tak jak dawniej, a np. powtórka Loży Prasowej była w nocy np. o 03:45

Albo nie rozumiem też po co wrócili do nadawania Faktów na TVN24.Tam w miejscu Faktów w TVN24 też by było fajnie, jakby był serwis informacyjny .
MrAdam
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: sobota 01 sty 2011, 13:47

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: MrAdam »

tracer2013 pisze:Albo nie rozumiem też po co wrócili do nadawania Faktów na TVN24.Tam w miejscu Faktów w TVN24 też by było fajnie, jakby był serwis informacyjny .
Po co dublować koszty? Oczywiście to grosze, ale jednak. Prezenterzy wieczorni, którzy przygotowują czy to "Polskę i Świat" czy "Dzień po Dniu" mają czas na pracę nad programami, a nie nad serwisem, który jest po to żeby był. No i najważniejszy argument. Sumujemy oglądalność na korzyść "Faktów", a ta jest kluczowa, bo z niej stacja jest rozliczana przez rynek medialny i reklamodawców. Przez lata dziwiłem się czemu TVN przestał nadawać "Fakty" w TVN24.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: Trzeciak »

To miało swoje uzasadnienie, bo wtedy stacja nadawała magazyn "Fakty Ludzie Pieniądze", który przygotowywany był przez nieistniejący już TVN CNBC. A jednak więcej pieniędzy zarabia się z reklam na kanale ogólnym, niż tematycznym.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: michal_borkowski »

Camilo pisze:Skoro gruchnęła wiadomość o odejściu Sokołowskiego, a Kuźniar wyjeżdża, to należy oczekiwać zmian personalnych i to włącznie z nowym prowadzącym "Wstajesz i wiesz". ;) A Kuźniarowi życzę - nieco przekornie po tych wszystkich latach - żeby już nie wracał do poranka. :lol2: :lol2:
Mógłby wrócić z TTV Jakub Porada i znów zostać gospodarzem poranka, ale to chyba mało realne.
To tylko moje skromne zdanie
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: avatar »

No wybacz ale chyba wszyscy pamiętamy jak wyglądały poranki kiedy prowadził je Porada. Mdłe, nudne, nijakie, flaki z olejem. W TTV sprawdza się zdecydowanie lepiej i niech tam zostanie. :)
Jest Paweł Łukasik, którymiał już do czynienia z formułą poranka no i Marta Kuligowska też miała romans z fotelem prowadzącego. ;)
lee
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 336
Rejestracja: sobota 11 wrz 2010, 12:15

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: lee »

avatar pisze:No wybacz ale chyba wszyscy pamiętamy jak wyglądały poranki kiedy prowadził je Porada. Mdłe, nudne, nijakie, flaki z olejem. W TTV sprawdza się zdecydowanie lepiej i niech tam zostanie. :)
Jest Paweł Łukasik, którymiał już do czynienia z formułą poranka no i Marta Kuligowska też miała romans z fotelem prowadzącego. ;)
Więcej osób już miało do czynienia z formuła poranka-Jacoń i Górlicki też kiedyś go prowadzili.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: michal_borkowski »

Górlickiego w tej roli nie miałem okazji zobaczyć, ale Łukasik zastępujący Kuźniara był koszmarny - lepiej sprawdza się wśród ludzi, jako reporter. Co do Kuligowskiej - trzeba by jej znaleźć "czytacza" serwisów do pary. Dwie kobitki to już zbytnio feministycznie byłoby...
To tylko moje skromne zdanie
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: miwaszkiewicz »

MrAdam pisze:
tracer2013 pisze:Prezenterzy wieczorni, którzy przygotowują czy to "Polskę i Świat" czy "Dzień po Dniu" mają czas na pracę nad programami, a nie nad serwisem, który jest po to żeby był.
Rozwiń proszę myśl o pracy nad serwisem. Serwis przygotowuje wydawca, teksty prowadzącemu piszą stażyści. Naprawdę ciężka praca. Durczok zdjął "Fakty" z anteny TVN24, żeby zwiększyć ich oglądalność w TVN. Wtedy to miało sens, bo w TVN24 był nadawany program "Fakty, ludzie, pieniądze" w odświeżonej formule niż ta znana z głównej anteny TVN z poniedziałkowych wieczorów i była to jakaś alternatywa. "FLP" zdjęto z anteny, zastąpioni je serwisem, a dzisiaj "Fakty" nadawane są w Polsce jednocześnie na trzech antenach, często mając widownię w sumię większą od "Wiadomości".
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: Camilo »

Porada jest absolutnym profesjonalistą, co nieraz udowodniał na antenie, tylko kiedy Poranek zamienił dynamiczną, acz poważną formułę bardziej na one-man show, to zadanie go trochę przerosło. Jednak z perspektywy czasu, uważam, że na jego duet np. z Beatą Tadlą, nie ma tak wcale co narzekać.

Jak mówimy o "Wstajesz i wiesz", to z załogi TVN24 Mroza powinni przetestować w najbliższym czasie i może jeszcze Zdanowicz. Ogólnie jednak deficyt dobrych prowadzących jest potężny. :shock: Szkoda, że Grass i Kalczyńska już odeszli ze stacji, bo i jedno, i drugie poradziłoby sobie w tym paśmie.
MrAdam
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: sobota 01 sty 2011, 13:47

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: MrAdam »

miwaszkiewicz pisze:
MrAdam pisze:
tracer2013 pisze:Prezenterzy wieczorni, którzy przygotowują czy to "Polskę i Świat" czy "Dzień po Dniu" mają czas na pracę nad programami, a nie nad serwisem, który jest po to żeby był.
Rozwiń proszę myśl o pracy nad serwisem. Serwis przygotowuje wydawca, teksty prowadzącemu piszą stażyści. Naprawdę ciężka praca. Durczok zdjął "Fakty" z anteny TVN24, żeby zwiększyć ich oglądalność w TVN. Wtedy to miało sens, bo w TVN24 był nadawany program "Fakty, ludzie, pieniądze" w odświeżonej formule niż ta znana z głównej anteny TVN z poniedziałkowych wieczorów i była to jakaś alternatywa. "FLP" zdjęto z anteny, zastąpioni je serwisem, a dzisiaj "Fakty" nadawane są w Polsce jednocześnie na trzech antenach, często mając widownię w sumię większą od "Wiadomości".
Teksty do magazynów takich jak "Polska i Świat" jeśli się nie mylę piszą sami prezenterzy, po konsultacjach z wydawcą. To samo jest w "Faktach". Serwisy do DNŻ czy "Poranka" rzeczywiście są pisane przez innych pracowników pod kontrolą wydawców programu. Taki standard wg mojej najlepszej wiedzy jest zarówno w radiach jak i telewizji.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: michal_borkowski »

Z cyklu "Jak donoszą portale": Nowy właściciel TVN specjalizuje się w lifestyle'u, i to w pierwszej kolejności kanały tematyczne zostaną zarzucone treściami produkowanymi w innych krajach - ocenia w rozmowie z Super Expressem były prezes TVP Andrzej Urbański. Dodaje, że redakcje programów politycznych także nie powinny czuć się pewnie. Jego zdaniem z czasem może zniknąć całe TVN24. To jest możliwe. Nowy nabywca nie ma żadnego doświadczenia w kanałach informacyjnych - wyjaśnia Urbański. Podobnego zdania jest medioznawca prof. Wiesław Godzic. Do tej pory nowy właściciel TVN nie miał kanałów informacyjnych i nie angażował się w politykę, co jest słuszną strategią. W show biznesie chodzi o to, aby zarówno liberał, jak i konserwatysta nas oglądali - komentuje w tabloidzie. Kanał informacyjny TVN bez wątpienia będzie musiał zmienić swój charakter, zrezygnować z politycznych michałków czy drwin.
Czy rzeczywiście TVN24 czeka niezbyt świetlana przyszłość pod rządami nowego udziałowca i czy z tym jest związane m.in. ostatnie odejście Igora Sokołowskiego?
To tylko moje skromne zdanie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości